Okullar Ligi Sona Erdi - Son Dakika

Okullar Ligi Sona Erdi

18.05.2017 12:07
Okullar Ligi Sona Erdi, System.String[]

Antalya’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Okullar Ligi’nde şampiyon olan takımlar kupalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in elinden aldı.

Antalya'da bu yıl üçüncüsü düzenlenen Okullar Ligi'nde şampiyon olan takımlar kupalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in elinden aldı. Antalya'yı her alanda ve sporda dünya markası yapacaklarını belirten Başkan Türel, "Bir gün dünya Barselona, Real Madrid gibi Antalyaspor'u konuşacak" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Türkiye'de ilk olan Okullar Ligi, kapanış töreni ile sona erdi. Büyükşehir Belediyesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdiği Okullar Ligi'nde, 6 aylık maratonun ardından şampiyonluğa uzanan takımlar kupalarına kavuştu. Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, öğrenciler ve aileleri katıldı. Başkan Türel, yoğun ilgi gösteren öğrenciler tarafından sevgi çemberine alındı.

Antalya'nın şampiyonları

Öğrencilere 'Antalya'nın Şampiyonları' diye seslenen Başkan Türel, "Şampiyon derken, sadece birincileri kastetmiyorum, okullar ligine katılan herkes benim gözümde şampiyondur. Spor mertçe, saygıyla yarışmaktır, önemli olan kazanmaktır ama esas olan mertçe, güzel bir şekilde yarışmaktır. Atletizm ve benzer yarışmalarda görürsünüz, en sona kalan yarışmacı bile yarışı bitirmek için devam eder. Çünkü sporcu aslında kendisiyle yarışan insandır. Daha yüksek performans için, daha fazla disiplin için önce kendi kendimizle yarışırız. İşte bu sebeple sizler hepiniz birer şampiyonsunuz" diye konuştu.

4 bin öğrenci katıldı

Sporcuların Kasım ayında başlayan Okullar Ligi'nde 6 ay boyunca çalışıp, ter döktüğünü belirten Başkan Türel, "Fair-Play centilmenlik ruhuyla maçlar yaptınız, dostluklar kurdunuz, yardımlaşmayı, dayanışmayı, takım ruhunu öğrendiniz. Hepiniz başarılı oldunuz, fakat elbette aranızdan bazı takımlar sporun doğası gereği daha başarılı oldu. Ben birincileri, ikincileri, üçüncüleri ve yarışan hepinizi gönülden tebrik ediyorum. Azimle çalışmaya devam etmelisiniz. Lige başlarken demiştim ki, hedefimiz sizin spor ahlakı ve ruhuyla, disiplinli çalışmayı öğrenmeniz, eğlenmeniz, sağlam vücut ve sağlam kafaya sahip olmanızdır. İnanıyorum ki, hocalarımız, uzmanlarımızla birlikte bu hedefe en güzel şekilde ulaştınız. Bu sezon lige 5 branşta, 120 okul, 235 takım, 4 bin öğrencimiz katıldı. Bu sayılarla Antalya sizler sayesinde bir kez daha şampiyon oldu" şeklinde konuştu.

Gençlerin bayramını kutladı

Okullar Ligi'nde görev alan herkese teşekkür eden Başkan Türel, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle de gençlerin bayramını kutladı. Başkan Türel, "Hepinizin bayramını gönülden kutluyorum. Bu vesileyle 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, Kurtuluş Savaşımızı başlatan ve bu bayramı sizlere armağan eden, büyük komutan, Cumhuriyetimizin kurucusu, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anıyorum. Milli mücadele bayrağı dalgalanmaya devam ediyor. Sizler bu bayrağı bizden emanet alacak ve geleceğe taşıyacaksınız. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır."

"Geleceğin Antalya'sı sizlerin eseri olacak"

Okullar Ligi'nin sadece başlangıç olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, "Aranızdan çok isteyenler, çok çalışanlar sporda devam edecek ve inşallah geleceğin yıldızları olacak. Hep birlikte Antalya'yı her alanda ve sporda dünya markası yapacağız. Bir gün dünya Barselona, Real Madrid gibi Antalyaspor'u konuşacak. Nasıl ki bugün Eto'o Antalyaspor'da oynuyorsa Arda'lar, Ronaldo'lar gibi yıldızlar Antalyaspor'a gelecek. Bugün Antalyaspor'un başarısını dikkate aldığımızda gelecekte neler yapabileceğimizi siz hayal edin. Sezon başında küme düşer denilen Antalyaspor şimdi Avrupa kapılarını zorluyor. Geleceğin şampiyon Antalya'sı sizlerin eseri olacak. Sizler çok kıymetli yıldızlarsınız, her biriniz bir cevhersiniz. Sizlerle gurur duyuyorum. Sizler büyük bir milletin çocuklarısınız. Kendinize güvenin, kendinizle, ailenizle, ülkenizle gurur duyun. Kendinize büyük hedefler koyun, inanın ve çalışın. Allah gönlünüze göre verecektir"

Başkan Türel konuşmasını ardından Şampiyon takımlara büyük bir coşku içinde kupalarını verdi.

Kupa töreninin ardından program sahne gösterileriyle devam etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı öğrencilere mini bir konser verdi. Ardından Muay Thai sporcuları ve Freestyle top cambazlarının gösterileri genç sporculara keyifli dakikalar yaşattı.

Şampiyonlar

Futbol: Küçükler; Arslanlar Ortaokulu, Yıldızlar; Mecdude Başakıncı Ortaokulu,

Gençler; Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi

Basketbol: Küçükler; Özel Bilge Adam Ortaokulu, Yıldızlar; Özel Muratpaşa Yeditepe Ortaokulu,

Gençler; Özel Muratpaşa Yeditepe Anadolu Lisesi

Voleybol: Küçükler; Ahmet Leman Baydar Ortaokulu, Yıldızlar; Mecdude Başakıncı Ortaokulu,

Gençler; Antalya Lisesi

Hentbol Yıldızlar: Yıldız Erkekler Grubu; Varsak Şelale Ortaokulu, Yıldız Kızlar Grubu; Mobil Ortaokulu

Hentbol Küçükler: Küçük Erkekler Grubu; Saime Salih Konca Ortaokulu, Küçük Kızlar Grubu; Sefa Akın Ortaokulu - ANTALYA

Okullar Ligi Sona Erdi
Okullar Ligi Sona Erdi
Okullar Ligi Sona Erdi
Okullar Ligi Sona Erdi
Okullar Ligi Sona Erdi
Okullar Ligi Sona Erdi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Okullar Ligi Sona Erdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Eski Cumhurbaşkanı Koçaryan: Türkiye'yi doğrudan savaşa sokmak için uğraştık, başaramadık "Beni kurtarın" feryatları mahalleyi inletti! 4 aylık eşinin boğazını kesen koca polisi arayıp kendini ihbar etti Canlı yayında "Ordu Katar'a satıldı" tartışması! CHP'li Erdal Aksünger, Serkan Toper'in üzerine yürüdü 'Mini etek' sözleri tepki çeken Öykü Çelik, aşkını ilan etti Güzel sörfçü Palmateer, çırılçıplak soyunup dünyanın en büyük dalgalarına meydan okudu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dört ilimizi uyardı: Vakalar artıyor Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Fransa'nın başına beladır" sözlerine yanıt "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı