Ankara'da sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü - Son Dakika
Doğal Afetler

Ankara'da sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü

Yurt genelinde etkili olan yağışlı havadan Ankara da nasibini aldı. Ankara'da akşam saatlerinde başlayan yağıştan sonra cadde ve sokaklar göle döndü. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yurdun dört bir yanında sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi.

18.11.2023 19:56
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yurt genelinde etkili olan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle birçok şehirden yeni görüntüler geldi. İzmir'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle Alsancak semti ve Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı su bastı. İstanbul Maltepe'de sağanak yağmur sonrası su basan alt geçitte sürücüler zor anlar yaşadı. Ankara'da ise akşam saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü. Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden olan Uludağ'da ise kar yağışı başladı.

İZMİR

İzmir'de etkili olan şiddetli sağanak ve fırtına nedeniyle bazı sokaklarda su baskınları, trafikte de aksamalar yaşandı. Kentte sabah saatlerinde başlayan yağmur, fırtınanın etkisiyle sağanağa dönüştü. Bulut örtüsü nedeniyle havanın karardığı kentte gök gürültüsü eşliğindeki sağanak, cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşturdu.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

EV VE İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Özellikle Konak, Bayraklı, Buca ve Balçova ilçelerinde ev ve iş yerlerinden su baskını ihbarları yapılırken Basmane'deki metro istasyonu girişinde mahsur kalanlar polisin yardımıyla tahliye edildi.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

ALT GEÇİTLER YAĞMUR SULARIYLA DOLDU

Ulaşımda aksamaların yaşandığı kent genelinde başta Halkapınar semti olmak üzere çok sayıda köprülü kavşak ve geçitlerde biriken su, sürücülere zor anlar yaşattı. Balçova ilçesindeki Eşref Bitlis Kavşağı ile Bornova'daki Osman Kibar Meydanındaki alt geçitler, su baskını nedeniyle trafiğe kapandı. Bazı araçlar suyun içinde kaldı.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

TARİHİ KEMERALTI ÇARŞISI SULAR ALTINDA KALDI

Kemeraltı Çarşısı'ndaki bazı sokaklarda da biriken suların tahliyesi için esnaf çalışma yaptı. Çarşı içindeki 1. Beyler mevkisinde bazı iş yerlerinin önüne su baskınlarına karşı bariyer kurulduğu görülüyor.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

ALSANCAK SEMTİNDE DENİZ TAŞKINI OLUŞTU

Bayraklı ilçesindeki bir pazar yerinde de bazı tezgahlar su altında kaldı. Buca ilçesi Mehmet Akif Caddesi'nde ise bir ağaç, fırtınanın etkisiyle devrildi. Fırtına sonucu körfezde oluşan dalgaların karaya vurması nedeniyle Alsancak ve Göztepe'de sahil bandındaki bazı kesimlerde deniz taşkınları oluştu.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

FOÇA'DA ETKİLİ OLAN FIRTINA TEKNELERİ BATIRDI

İzmir'de, sağanak yağmur cadde ve sokakları göle çevirirken, bazı ilçelerde de şiddetli fırtına etkili oluyor. Hızı zaman zaman artan fırtına, Eski Foça'da hayatı olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle, su alan bazı balıkçı tekneleri battı. Dalga boyu rüzgarla beraber yükselerek 3 metreyi buldu, denizde de taşma meydana geldi. Kuvvetli rüzgar nedeniyle, diğer bağlı vaziyette bekleyen bazı teknelerde de hasar oluştu.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

ANKARA

Ankara'da kuvvetli sağanak etkili oluyor. Kentte akşam saatlerinde başlayan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

Araçlar biriken sular nedeniyle ilerlemekte güçlük çekerken, yağışa cadde ve sokaklarda hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, kapalı alanlarda sağanağın durmasını bekledi. Ankara Valiliği, akşam saatleri için kuvvetli sağanak uyarısında bulunmuştu.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

İSTANBUL

İstanbul'da gece saatlerinde başlayan sağanak, kent genelinde hayatı olumsuz etkiledi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün dün yaptığı yağmur ve fırtına uyarıların ardından kentte beklenen yağış, gece saatlerinden itibaren zaman zaman etkisini artırarak sürdürdü.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

Maltepe'de sağanak yağmur sonrası su basan alt geçitte sürücüler zor anlar yaşadı. Altıntepe Mahallesi'ndeki alt geçit yağış nedeniyle suyla doldu.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

DENİZLİ

Denizli kent merkezinde şiddetli rüzgar ve sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kentte öğle saatlerinde başlayan şiddetli rüzgar nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

Pamukkale ilçesi Fatih Mahallesi'nde bir ağacın park halindeki iki aracın üzerine devrilmesi sonucu araçlarda hasar oluştu. Fevzi Çakmak Bulvarı'ndaki bir apartmanın çatısından kopan parçaların yola düşmesi nedeniyle ulaşımda aksama yaşandı. Sağanakla cadde ve sokaklarda oluşan su birikintileri de sürücüleri olumsuz etkiledi.

Meteoroloji uyarmıştı: Şiddetli yağış birçok kenti esir aldı

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. Kent merkezinde sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, yayalar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Yağmura hazırlıksız yakalanan kent sakinleri, sığınacak yer aradı. Bazı yayalar da şemsiyeleriyle yağmurdan korunmaya çalıştı.

Türkiye'nin Birçok Bölgesinde Şiddetli Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

Rüzgarın dükkanların önündeki bazı reklam tabelalarını devirdiği görüldü. Trafik polisleri, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Kentin bazı ilçelerinde de sağanak etkili oldu.

Türkiye'nin Birçok Bölgesinde Şiddetli Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

ULUDAĞ'A KAR YAĞDI

Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ'da kar yağışı etkili oldu. Her yıl yerli ve yabancı turistin ilgi gösterdiği Uludağ'da yağış nedeniyle Oteller Bölgesi ve kayak pistleri karla kaplandı.

Türkiye'nin Birçok Bölgesinde Şiddetli Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

Kentte yaşayanlar güzel manzaranın tadını çıkarmak için Uludağ'a çıktı. Bölgeyi ziyarete gelen yabancı turistler de müzik eşliğinde kar üstünde oyunlar oynadı.

Türkiye'nin Birçok Bölgesinde Şiddetli Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

KAR KALINLIĞI 5 SANTİMETREYİ GEÇTİ

Hava sıcaklığının en yüksek sıfırında altında 2, en düşük ise sıfırın altında 12 derece hissedildiği kayak merkezinde, pistlerdeki kar kalınlığı 5 santimetreyi geçti.

Türkiye'nin Birçok Bölgesinde Şiddetli Yağış ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi
Ankara\'da sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü
Abdullah Aydemir
Sondakika.com - Doğal Afetler

Son Dakika Doğal Afetler Ankara'da sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar göle döndü - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Dilan Polat'a özenen bir isim daha! Lüks aracın tepesine çıkıp dolarları etrafa saçtı
  11:46 Dilan Polat'a özenen bir isim daha! Lüks aracın tepesine çıkıp dolarları etrafa saçtı

  Kara para aklama suçlamasıyla aylardır cezaevinde olan Dilan Polat'a özenen çok sayıda kişi sosyal medya hesabından görüntüler paylaşırken, bugün internete düşen bir video da büyük ses getirdi. Lüks aracının tepesine çıkan bir kadın, dans ederek elindeki dolarları etrafa saçtı. Görüntülerde kadının daha sonra ise belindeki silahı çıkararak aracının üstüne koyduğu görülüyor.

 • MTA: İliç'ten geçen fay hattı resmi fay haritasından silinmedi
  11:06 MTA: İliç'ten geçen fay hattı resmi fay haritasından silinmedi

  Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü, İliç'ten geçen fay hattının resmi fay haritasından silindiği iddialarının asılsız olduğunu açıkladı. MTA tarafından yapılan açıklamada, söz konusu fayın haritalandığı ve güncellenmesi çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

 • İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili istifa etti
  11:06 İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili istifa etti

  İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Cem Karakeçili, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifa ettiğini duyurdu. Karakeçili, istifa mesajında İYİ Parti lideri Meral Akşener'i bilgili bir siyasetçi ve tecrübeli bir orkestra şefi olarak tanımlayarak, parti yönetiminin siyasal bir gürültü kaynağına dönüştüğünü belirtti.

 • Elazığ'da maden ocağında göçük! Toprak altında kalan işçiler var
  10:53 Elazığ'da maden ocağında göçük! Toprak altında kalan işçiler var

  Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde bir maden ocağında göçük meydana geldi. İlk belirlemelere göre 3 kişi toprak altında kalırken, bölgeye AFAD, UMKE, 112 Acil Sağlık ve güvenlik güçleri sevk edildi. AFAD'dan yapılan açıklamada 2 işçinin kurtarıldığı ifade edilirken, toprak altında olan 1 kişinin kurtarılması için çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

 • Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu
  10:38 Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın faiz ve döviz tahminleri tuttu

  Ekonomi Profesörü Seyfettin Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta Haberler.com Youtube kanalında yaptığı faiz tahminleri gerçekleşti. Erdoğan, TCMB'nin artık faiz artırımına gitmeyeceğini ve bu durumun piyasaları zorlayacağını öngörmüştü. Yeni Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın da bu görüşe katıldığı ve faiz artırımına gitmediği görüldü.

 • Balkondan düşen Down sendromlu çocuğu havada yakalayarak kurtardı
  10:37 Balkondan düşen Down sendromlu çocuğu havada yakalayarak kurtardı

  Sapanca'da down sendromlu Zeynep Genç, balkondan sarkarken annesi tarafından tutulduğu sırada elinden kayarak düştü. Ancak bir vatandaş tarafından havada yakalanan çocuk, beton zemine düşmekten son anda kurtuldu. Olay anı cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Ölen eşine hayata döndürebilmek için dakikalarca kalp masajı yaptı
  10:35 Ölen eşine hayata döndürebilmek için dakikalarca kalp masajı yaptı

  İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırıları sürüyor. Filistinli bir kadın, İsrail saldırısında ölen eşini hayata döndürebilmek için kalp masajı yaptı. Filistinli kadının Beyt Lahiya'daki Kemal Advan Hastanesi'nde eşi ölmesin diye çırpınışı izleyenlerin yüreklerini burktu.

 • Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti
  10:33 Konserinde taraftara küfrettirdiği söylenen Derya Uluğ isyan etti

  Derya Uluğ'un son konserinde Şinanay şarkısını söylediği esnada Fenerbahçeli taraftara Galatasaray için küfrettirdiği konuşulunca cevap gecikmedi. Görüntülerinin tepki çekmesinin ardından videonun uzun halini yayınlayan Uluğ "Gördüğünüz bir video üzerinden, birini haksızca, hiç tasvip etmediği bir şeyi yapmış gibi göstermenin kime ne zaman ne faydası olmuştur ki" diyerek küfrettirdiği söylentisini yalanladı.

 • Ramazan ayında 250 gram pide İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacak
  10:33 Ramazan ayında 250 gram pide İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacak

  Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan ayında 250 gramlık pidenin İstanbul ve Ankara'da 15 liradan satılacağını duyurdu. Hatırlanacağı üzere geçen yıl 300 gramlık Ramazan pidesi 10 TL'den satılıyordu.


Advertisement