VW Group Türkiye yatırımı kararını erteledi - Son Dakika

VW Group Türkiye yatırımı kararını erteledi

15.10.2019 17:27
VW Group Türkiye yatırımı kararını erteledi, System.String[]

CARMEDYA.COM – Geçtiğimiz ay Türkiye’de Manisa’da fabrika yatırımı yapma kararı alan Volkswagen Group, bu kararını erteledi. Uzun bir sürecin ardından kararını Türkiye’den yana kullanan şirketin sözcüsü kararı basın açıklamasıyla duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Volkswagen Group, erteleme kararına gerekçe olarak, bu yatırımın Türkiye’nin Suriye’de gerçekleştirdiği askeri operasyon nedeniyle şirketin imaj kaybına neden olabileceği gösterildi. Şirket sözcüsü...The post VW Group Türkiye yatırımı kararını erteledi appeared first on Carmedya.

CARMEDYA.COM - Geçtiğimiz ay Türkiye'de Manisa'da fabrika yatırımı yapma kararı alan Volkswagen Group, bu kararını erteledi.

Uzun bir sürecin ardından kararını Türkiye'den yana kullanan şirketin sözcüsü kararı basın açıklamasıyla duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre Volkswagen Group, erteleme kararına gerekçe olarak, bu yatırımın Türkiye'nin Suriye'de gerçekleştirdiği askeri operasyon nedeniyle şirketin imaj kaybına neden olabileceği gösterildi.

Şirket sözcüsü açıklamasında şunları söyledi: "Mevcut durumu dikkatle izliyoruz ve şu anki gelişmelere endişeyle bakıyoruz."

Bu ayın başında Manisa'daki fabrika yatırımı için son aşamaya gelinmiş ve şirket kurulumu için de harekete geçilmişti.

Karar, pazar günü Almanya Şansölyesi Angela Merkel'in, Türkiye'ye operasyonu durdurma çağrısı ve yaptırım uyarılarının ardından geldi.

Bu kararın ardından gözler, Volkswagen Group tarafından Türkiye dışındaki diğer yeni yatırım alanları olarak gösterilen Bulgaristan, Sırbistan, Romanya ve Kuzey Afrika'ya döndü.

The post VW Group Türkiye yatırımı kararını erteledi appeared first on Carmedya.

Kaynak: Carmedya.com

Son Dakika Otomobil VW Group Türkiye yatırımı kararını erteledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın bir gün gecikmeli istifasının nedeni belli oldu Son Dakika: Türkiye'de 24 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 161 kişi vefat etti, 7381 yeni vaka tespit edildi Yüzbinlerce kişi izledi! Düğünde geline yanlışlıkla tekme atan damat TikTok'da viral oldu Prefabrik evde çıkan yangında 2 çocuk hayatını kaybetti, anne ve baba olay yerinde sinir krizi geçirdi İmamoğlu'ndan Bahçeli'nin eleştirilerine yanıt: Benim yapmak istediğim, vatandaşı doğru bilgilendirmek Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti ABD'de çölde keşfedilen gizemli metal blok paniğe neden oldu