Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika İmam Hatip haberleri, İmam Hatip son dakika, son dakika İmam Hatip

Son Dakika İmam Hatip Haberleri

Son dakika İmam Hatip haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son imam hatip haberleri anında burada.


 • Dün Dün 20:54 Vali Çiçek; "Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak zorundayız "

  Vali Çiçek; 'Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak zorundayız ' - Vali Çiçek; "Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak zorundayız " Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına katılan öğrencilerle buluştu.

 • Dün Dün 12:12 Ardahan'da "Eğitim Niteliğinin Artırılması Eylem Planı" kapsamında kurslar açıldı

  Ardahan'da 'Eğitim Niteliğinin Artırılması Eylem Planı' kapsamında kurslar açıldı Ardahan'da, eğitim seviyesini yükseltmek için hazırlanan "Eğitim Niteliğinin Artırılması Eylem Planı" kapsamında 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri için 13 kurs açıldı.

 • 09.12.2023 09 Ara 13:54 461 polisin mezun olduğu mezuniyette evlilik teklifleri peş peşe geldi

  461 polisin mezun olduğu mezuniyette evlilik teklifleri peş peşe geldi Bayburt'ta 8 ay süren eğitimlerin ardından mezun olan 461 Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencisi, meslek yeminlerini edip, kep attı.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:55 Çocuk gözüyle insan hakları resim yarışması ödülleri sahiplerini buldu

  Çocuk gözüyle insan hakları resim yarışması ödülleri sahiplerini buldu 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında Manisa İl İnsan Hakları Kurulunca düzenlenen 'Çocuk Gözüyle İnsan Hakları' konulu resim yarışmasının ödülleri düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi.

 • 09.12.2023 09 Ara 11:32 Yozgat'ta Atık Elektronik Malzemelerle Teknoloji Sınıfı

  Yozgat'ta Atık Elektronik Malzemelerle Teknoloji Sınıfı Yozgat'ta bir öğretmen, atık elektronik malzemelerden oluşturduğu sınıfta öğrencileri teknolojiyle buluşturuyor. Proje kapsamında öğrenciler, atıl bilgisayarlar ve diğer elektronik eşyaların parçalarını söküp takarak yeni ürünler ortaya çıkarıyor. Ayrıca, zeka oyunlarıyla donatılan sınıf, öğrencilerin keyifli vakit geçirmesini sağlıyor. Proje, İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Yarışması'nda 3. oldu.

 • 09.12.2023 09 Ara 09:15 ÇEDES Projesi Aydın'da devam ediyor

  ÇEDES Projesi Aydın'da devam ediyor Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğince hayata geçirilen 'Çevreme Duyarlıyım ve Değerlerime Sahip Çıkıyorum' (ÇEDES) projesi Aydın'da faaliyetlerine devam ediyor. Nazilli Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü öğrenciler ile bir dizi program gerçekleştirdi. Öğrenciler, kültür gezisi çerçevesinde Adnan Menderes Müzesi, tarihi camiler ve kurumları ziyaret etti. Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, öğrencileri ve gençlik koordinatörlerini misafir etti ve onlara başarılar diledi.

 • 08.12.2023 08 Ara 15:02 Çankırı'da ödülünü Gazze için bağışladı

  Çankırı'da ödülünü Gazze için bağışladı Çankırı'da düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren bir öğrenci, ödülünü Gazze için bağışladı. İl Milli Eğitim Müdürü, Filistin'deki dramı ve mücadeleyi vurgulayarak zulmün son bulması gerektiğini belirtti. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi ve üçüncü olan öğrenci, ödülünü Gazze'deki kardeşlerine bağışladığını açıkladı.

 • 08.12.2023 08 Ara 09:43 Ünye'de Genç Nida Kur'an-ı Kerim Yarışması düzenlendi

  Ünye'de Genç Nida Kur'an-ı Kerim Yarışması düzenlendi Ordu'nun Ünye ilçesinde, ortaokullar arası genç nida (kız) Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma ve hafızlık yarışması düzenlendi. Yarışmanın il finalinde dereceye giren öğrencilere plaket ve ödül takdim edildi.

 • 07.12.2023 07 Ara 16:16 İstanbul Geneli 3. Münazara Turnuvası'nın ödül töreni yapıldı

  İstanbul Geneli 3. Münazara Turnuvası'nın ödül töreni yapıldı İstanbul'daki tüm resmi ve özel liselerin katılımıyla düzenlenen İstanbul Geneli 3. Münazara Turnuvası'nın finali ve ödül töreni yapıldı.

 • 07.12.2023 07 Ara 15:39 Trabzon'da teknolojik bağımlılıkla mücadele için sahne alan psikolojik danışmanlar

  Trabzon'da teknolojik bağımlılıkla mücadele için sahne alan psikolojik danışmanlar Trabzon'da psikolojik danışmanlar tarafından yazılan skeçlerin sahnelendiği 'Bu Sahne Aynı Biz' adlı oyun, Of ilçesinde sergilendi. Oyunu İlçe Milli Eğitim Müdürü ve diğer yetkililer, öğretmenler ve veliler izledi. Oyun, teknolojik bağımlılığın zararlarına dikkat çekerek, çocukların iyi bir şekilde yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • 07.12.2023 07 Ara 13:31 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Rize'de Hafızlık İcazet Merasimi'nde konuştu Açıklaması

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Rize'de Hafızlık İcazet Merasimi'nde konuştu Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "1400 sene önce insanlık İslam'a ne kadar muhtaçtı ise bugün de o kadar muhtaç insanlık İslam'a. Çünkü İslam en büyük nimet." dedi.

 • 07.12.2023 07 Ara 10:00 Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesinde Değerler Eğitimi Programı Gerçekleştirildi

  Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesinde Değerler Eğitimi Programı Gerçekleştirildi Çıldır Anadolu İmam Hatip Lisesi, Filistin'in yaralarını sarmak ve öğrencilere bu konuda bilinç oluşturmak amacıyla Değerler Eğitimi programı düzenledi. Program, İstiklal Marşı ve Kur'an tilavetiyle başladı ve öğrencilerin şiir okuma ve koro çalışmalarıyla devam etti. Programa Kars Vali Yardımcısı, Çıldır İlçe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ve vatandaşlar da katıldı.

 • 06.12.2023 06 Ara 15:39 Tut ilçesinde Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol Turnuvası düzenlendi

  Tut ilçesinde Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol Turnuvası düzenlendi Adıyaman'ın Tut ilçesinde Tut Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Sporları Yıldız Kız Voleybol Turnuvası düzenlendi. Turnuvaya 4 farklı okul takımı katıldı ve Kaşlıca Ortaokulu turnuva şampiyonu oldu.

 • 06.12.2023 06 Ara 14:40 Sinop'ta öğrencilere 'model küre' dağıtıldı

  Sinop'ta öğrencilere 'model küre' dağıtıldı Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, Sinop Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine 'model küre' dağıttı. Sinop'ta Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine zihin dünyalarını geliştirmek ve coğrafya eğitimlerine destek sağlamak amacıyla Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan ile birlikte; Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Osman Cebeci, öğrencilere model küre verdi. Okul bahçesinde öğrenciler ve okul yönetimi tarafından karşılanan Vali Özarslan, öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından öğretmenler odasına geçildi. Vali Özarslan ve öğrenciler coğrafya eğitimi hakkında kısa bir sohbet ettikten sonra öğrencilere hediyelerini takdim etti. Sonrasında öğretmenlerle bir araya gelen Özarslan, öğretmenlere başarı kriterlerinin yer aldığı 39 maddelik dosyayı verdi.

 • 06.12.2023 06 Ara 13:31 Çocuklara her istediğini vermek en büyük kötülüktür

  Çocuklara her istediğini vermek en büyük kötülüktür Çanakkale'nin Biga ilçesinde düzenlenen bir konferansta konuşan ilahiyatçı yazar Ahmet Bulut, çocuklara her istediğini vermenin onlara yapılacak en büyük kötülük olduğunu savundu. Bulut, çocukların iyi giyinmek ve iyi yemekten önce baba sevgisi ve oyunla doyması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, çocuklara her istediklerini vermek yerine irade eğitimi verilmesi gerektiğini belirtti.

 • 06.12.2023 06 Ara 09:44 Kütahya'da Bölge Uygulaması: 137 kişi, 68 araç ve 17 motosiklet kontrol edildi

  Kütahya'da Bölge Uygulaması: 137 kişi, 68 araç ve 17 motosiklet kontrol edildi Kütahya'da polis ekipleri tarafından yapılan bölge uygulamasında, toplam 137 kişi, 68 araç ve 17 motosikletin sorgusu, GBT kontrolü ve denetimi yapıldı. Uygulama sonucunda 1 aranan şahıs yakalandı, 1 yoklama kaçağı şahsa tebligat yapıldı ve 5 kişiye çevreye rahatsızlık vermek suçundan idari işlem uygulandı.

 • 05.12.2023 05 Ara 16:47 Çorum Kızılay Şubesi Filistin'e yardım gönderdi

  Çorum Kızılay Şubesi Filistin'e yardım gönderdi Çorum Kızılay Şubesi, Filistin halkına abulans ve tıbbi yardım gönderme seferberliği başlattı. Sungurlu İmam Hatip Ortaokulu ÇEDES Projesi kapsamında veliler, öğretmenler, öğrenciler ve duyarlı vatandaşlar yardım kampanyasına katıldı. Toplanan yardımlar Sungurlu Kızılay Şubesine teslim edildi.

 • 05.12.2023 05 Ara 11:48 Bayburt İl Müftülüğü, imam hatip ve müezzin kayyımlarına yönelik ezanı güzel okuma hizmet içi eğitim kursu başlattı

  Bayburt İl Müftülüğü, imam hatip ve müezzin kayyımlarına yönelik ezanı güzel okuma hizmet içi eğitim kursu başlattı Bayburt İl Müftülüğü, imam hatip ve müezzin kayyımlarının ezan, kamet ve sala okuyuşlarını geliştirmek amacıyla hizmet içi eğitim kursu düzenliyor. Kurs, Ulu Camii müştemilatında bulunan Din Görevlileri Derneği'nde gerçekleştirilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:54 Kamuya 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapılacak

  Kamuya 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını ataması yapılacak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarına 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması gerçekleştirilecek.

 • 05.12.2023 05 Ara 10:25 5 aylık enflasyona göre hesaplandı! İşte meslek meslek zamlı memur maaşları

  5 aylık enflasyona göre hesaplandı! İşte meslek meslek zamlı memur maaşları Kasım ayı enflasyon verisiyle memur ve emekliye yapılacak zam oranı da netleşmeye başladı. 5 aylık enflasyon verisine göre memur ve memur emeklileri yüzde 44,89'luk zammı şimdiden hak etti. Bu orana göre, en düşük memur maaşı 31 bin 881 liraya çıkacak. Aralık enflasyonunun açıklanmasıyla bu rakamlar daha da artacak. İşte 5 aylık enflasyona göre meslek meslek zamlı memur maaşları...

 • 05.12.2023 05 Ara 09:38 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuya atanacak

  491 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuya atanacak AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 491 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının kamuda istihdam edileceğini açıkladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 22:53 Köyceğiz'de öğrenciler şampiyonluk için ter dökecek

  Köyceğiz'de öğrenciler şampiyonluk için ter dökecek Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen Okul Sporları Voleybol müsabakaları başlarken, parkeye çıkan öğrenciler şampiyonluk için ter dökecek.

 • 04.12.2023 04 Ara 19:20 Başkan Büyüksu, Türkiye şampiyonu olan Bülent Düzen'i makamında ağırladı

  Başkan Büyüksu, Türkiye şampiyonu olan Bülent Düzen'i makamında ağırladı Esendere Belde Belediyesi Başkanı Dırbaz Büyüksu, Sakarya'da düzenlenen Geleneksel Wushu Kung Fu Türkiye Şampiyonası'nda birinci olan Yüksekovalı Bülent Düzen'i makamında ağırladı. Başkan Büyüksu, sporcu Düzen'i ödüllendirdi ve başarılarını kutladı.

 • 04.12.2023 04 Ara 18:04 Çorum'da öğrencilere akıllı saat ödülü

  Çorum'da öğrencilere akıllı saat ödülü Çorum'un Oğuzlar ilçesinde, davranışlarıyla örnek olan öğrencilere akıllı saat hediye edildi. Oğuzlar Ortaokulu ve Oğuzlar İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrencilerin kişisel gelişimlerini hızlandırmak amacıyla başlatılan çalışma kapsamında, öğrencilerin temizlik, düzen, saygı, çalışkanlık gibi kriterler üzerinden puanları değerlendirildi. En yüksek puanı alan iki öğrenciye akıllı saat hediye edildi.

 • 04.12.2023 04 Ara 17:26 "Engelsiz Yaşam Hayalim" Resim Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı

  'Engelsiz Yaşam Hayalim' Resim Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen "Engelsiz Yaşam Hayalim" resim yarışmasının kazananlarına ödülleri verildi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, engelli vatandaşların hayatına katkı sağlama noktasında Samsun'un örnek bir şehir olduğunu belirtti. Yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllerini törenle aldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 16:48 Çerkeş'te Deneme Sınavında Başarılı Olan Öğrencilere Ödül

  Çerkeş'te Deneme Sınavında Başarılı Olan Öğrencilere Ödül Çerkeş ilçesinde yapılan deneme sınavında başarılı olan 21 öğrenciye başarı belgesi verildi. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Yılmaz, İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğrencilere belgelerini takdim etti.

 • 04.12.2023 04 Ara 12:31 Kütahya'da polis ekipleri tarafından yapılan Bölge Uygulaması

  Kütahya'da polis ekipleri tarafından yapılan Bölge Uygulaması Kütahya'da polis ekipleri tarafından yapılan Bölge Uygulamasında 189 şahıs, 98 aracın ve 11 ticari taksinin sorgusu, GBT kontrolü ve denetimi yapıldı. Denetimler sonucunda 2 aranan şahıs yakalandı, 2 yoklama kaçağı şahsa tebligat yapıldı ve 11 şahsa Kabahatler Kanunu uyarınca idari işlem uygulandı.

 • 04.12.2023 04 Ara 10:09 Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti

  Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti Eski Diyanet İşleri Başkanı ve İSİLAY Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan, 93 yaşında hayatını kaybetti. Doğan, bir süredir tedavi görüyordu. Doğan, hayatı boyunca dini ilimlerde önemli çalışmalara imza attı ve siyasette de yer aldı.

 • 04.12.2023 04 Ara 09:45 Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti

  Eski Diyanet İşleri Başkanı Lütfi Doğan hayatını kaybetti Eski Diyanet İşleri Başkanı ve İSİLAY Mütevelli Heyeti Başkanı Lütfi Doğan, 93 yaşında hayatını kaybetti. Doğan, bir süredir tedavi görüyordu. İslami ilimleri tahsil edip icazet alan Doğan, Diyanet İşleri Başkanlığı vekaleten görev yapmış ve siyasete girmiştir.

 • 02.12.2023 02 Ara 16:41 TBMM Başkanı Kurtulmuş, TÜGVA İhtisas Akademi Açılış Programı'nda konuştu Açıklaması

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, TÜGVA İhtisas Akademi Açılış Programı'nda konuştu Açıklaması TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Maalesef bugün kuvözdeki çocukları göz göre göre, bile isteye, dünyanın gözü önünde öldürenler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi şöyle dursun, insan olmak vasfını bile yitirmiş birtakım insanlardır.

 • 02.12.2023 02 Ara 14:47 İmam Hatip Spor Oyunları Başladı

  İmam Hatip Spor Oyunları Başladı İmam hatip okullarında eğitim alan öğrencilerin birlik ve beraberlik ruhu ile yarıştığı İmam Hatip Spor Oyunları'nın 14'üncüsü başladı. Oyunlarda tekvando müsabakaları yapıldı ve 10 branşta gerçekleştirilecek karşılaşmalara İstanbul'dan 350 okuldan 4 bin 500 öğrenci katılacak. Oyunlar, 2 Mayıs 2024'teki ayak tenisi maçlarıyla sona erecek.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:49 Konya'da İslam Dünyasında Gençlik ve Din Algısı Sempozyumu Devam Ediyor

  Konya'da İslam Dünyasında Gençlik ve Din Algısı Sempozyumu Devam Ediyor Konya'da Türkiye Diyanet Vakfı'nın ev sahipliğinde düzenlenen 9. Uluslararası Öğrenci Sempozyumu devam ediyor. Sempozyumda gençlerin din algısı ve değerlendirmeleri ele alınıyor.

 • 01.12.2023 01 Ara 12:20 Aydın İl Müftüsü Güneş, Hutbe Sunumu Hizmet İçi Eğitim Kursu'nu ziyaret etti

  Aydın İl Müftüsü Güneş, Hutbe Sunumu Hizmet İçi Eğitim Kursu'nu ziyaret etti Aydın İl Müftüsü Hasan Güneş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın düzenlediği 'Etkili Hutbe Sunumu Hizmet İçi Eğitim Kursu'nu ziyaret ederek, din görevlileri ile bir araya geldi. Güneş, kursun cami hizmetlerinin geliştirilmesi ve din görevlilerinin mesleki yeterliklerinin artırılması amacıyla düzenlendiğini belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 11:31 İmam Hatip Spor Oyunları İstanbul'da başlıyor

  İmam Hatip Spor Oyunları İstanbul'da başlıyor İmam hatip okullarında eğitim alan öğrencilerin birlik ve beraberlik ruhu ile yarıştığı İmam Hatip Spor Oyunları'nın 14'üncüsü yarın İstanbul'da başlayacak. Oyunlarda 10 branşta gerçekleştirilecek müsabakalara İstanbul'daki 350 okuldan 4 bin 500 öğrenci katılacak. Mayıs ayı sonunda düzenlenecek ödül töreninde sporculara madalya ve kupaların yanı sıra toplam 500 bin lira değerinde hediye çeki de dağıtılacak.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:58 Genç Nida Hafızlık Yarışması'nda Şuhut ilçesinden bir öğrenci birinci oldu

  Genç Nida Hafızlık Yarışması'nda Şuhut ilçesinden bir öğrenci birinci oldu Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Nida Hafızlık Yarışması'nın finali Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirildi. Yarışmada Şuhut ilçesindeki Emine Erdoğan Hafızlık Yatılı Kız Kur'an Kursu öğrencisi Züleyha Betül Emrem birinci oldu. Ödülü ise İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci tarafından verildi.

 • 01.12.2023 01 Ara 10:47 Arguvan Öğrencileri Başkanı Ziyaret Etti

  Arguvan Öğrencileri Başkanı Ziyaret Etti Malatya'da düzenlenen kros yarışmasında başarı elde eden Arguvanlı öğrenciler, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş'ı ziyaret etti. Başkan Kızıldaş, öğrencilere başarılar diledi ve onların ilçeyi en iyi şekilde temsil edeceklerine inandığını belirtti.

 • 01.12.2023 01 Ara 09:00 Erzincan'da "Filistin İçin Tek Yürek" programı düzenlendi

  Erzincan'da 'Filistin İçin Tek Yürek' programı düzenlendi Filistin'de yaşanan zulme sessiz kalmamak ve gençlere farkındalık kazandırmak amacıyla Erzincan 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde "Filistin İçin Tek Yürek" programı düzenlendi.

 • 30.11.2023 30 Kas 14:24 Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Batman'da çalıştayda konuştu Açıklaması

  Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Şamlıoğlu, Batman'da çalıştayda konuştu Açıklaması Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu, "Gayret ile mesleki eğitimin ayağa kaldırılması için milletçe büyük bir seferberlik içerisindeyiz.

 • 30.11.2023 30 Kas 11:17 Kırklareli Valisi Birol Ekici, Togg ile eğitimlerini aksatmayan öğrencileri gezdirdi

  Kırklareli Valisi Birol Ekici, Togg ile eğitimlerini aksatmayan öğrencileri gezdirdi Kırklareli Valisi Birol Ekici, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilimler Lisesinde incelemede bulundu. Ekici, okul binasını gezerek İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Özefsun'dan bilgi aldı. Ardından öğretmenlerle bir araya gelen Ekici, istekleri dinledi. Ekici, öğrencilerle de sohbet etti. Eğitimlerini aksatmayan öğrenciler Togg ile buluştu. Kırklareli Valiliği eğitimlerini aksatmayan öğrencileri Togg ile gezdirdi. İl genelinde dezavantajlı öğrencilerin eğitim başarıları, okullarına olan ilginin artması ve devamsızlığın önüne geçilebilmesi amacıyla çalışmalar yürütülüyor. Bu kapsamda Vali Birol Ekici'nin talimatı ile Togg İmam Hatip Ortaokuluna gönderildi. Okul bahçesinde yetkililer tarafından Togg öğrencilere tanıtıldı. Ardından öğrenciler bir süre araca bindi. Eğitimlerini aksatmayan öğrenciler ise araç ile gezdirildi.

 • 29.11.2023 29 Kas 17:55 Amasya'da Filistinli çocuklara destek için limonata satan kardeşler

  Amasya'da Filistinli çocuklara destek için limonata satan kardeşler Amasya'da M. Said Akça ve kardeşi Nursena Akça, Gazze'de İsrail'in saldırısından etkilenen Filistinli çocuklara destek olmak için limonata satarak para biriktirdi. Akça kardeşlerin çabasına okul arkadaşları ve öğretmenler de destek oldu. Toplanan 13 bin 400 TL Gazze'ye ulaştırılması için Amasya Müftülüğüne teslim edildi.

 • 28.11.2023 28 Kas 22:40 Arnavutluk Milli Günü, Ankara'da kutlandı

  Arnavutluk Milli Günü, Ankara'da kutlandı Arnavutluk Milli Günü, Ankara'da düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Arnavutluk'un atanan Ankara Büyükelçisi Blerta Kadzadej'in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, kuvvet komutanları, diplomatlar, misyon şefleri ve davetliler katıldı. Bakan Tekin, Arnavutluk'un Türkiye'nin Balkanlar coğrafyasındaki stratejik ortağı olduğunu vurgulayarak, ilişkilerin stratejik ortaklık seviyesine çıkarıldığını belirtti. Arnavutluk ile eğitim ilişkilerinin güçlendirilmesine önem verildiği ve Türkçenin Arnavut eğitim sisteminde seçmeli ders olarak okutulmasının kültür, dil ve tarih bağlarının gelişmesine katkı sağlayacağı ifade edildi. Arnavutluk Büyükelçisi Blerta Kadzadej ise Türkiye ile dostane ilişkileri ve iş birliğini paylaştıklarını belirterek, Türkiye'yi ikinci evi olarak gördüğünü ifade etti.

 • 28.11.2023 28 Kas 22:16 Arnavutluk Milli Günü Ankara'da kutlandı

  Arnavutluk Milli Günü Ankara'da kutlandı Arnavutluk Milli Günü, Ankara'da düzenlenen resepsiyonla kutlandı. Arnavutluk'un atanan Ankara Büyükelçisi Blerta Kadzadej'in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyona, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, kuvvet komutanları, diplomatlar, misyon şefleri ve davetliler katıldı.

 • 28.11.2023 28 Kas 14:13 Teröristlerin şehit ettiği okul müdürü adına, 4 bin kitaplık kütüphane kuruldu

  Teröristlerin şehit ettiği okul müdürü adına, 4 bin kitaplık kütüphane kuruldu MARDİN'in Midyat ilçesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen lise müdürü Emir Topal adına kurulan kütüphaneye, sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyayla, 4 bin kitap toplandı.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:16 Adana'da bedensel engelli öğrencilere ücretsiz tiyatro oyunu

  Adana'da bedensel engelli öğrencilere ücretsiz tiyatro oyunu Adana'nın Aladağ ilçesinde, BESEM tarafından düzenlenen etkinlikte, bedensel engelli tiyatro sanatçıları öğrencilere 'Bu hayatta biz de varız' isimli tiyatro oyununu ücretsiz olarak sundu. İki günlük programda toplamda 4 tiyatro oyunu sahnelenecek.

 • 27.11.2023 27 Kas 13:24 Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası Sona Erdi

  Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası Sona Erdi Mardin'in Dargeçit ilçesinde düzenlenen çocuk hakları satranç turnuvasında dereceye giren sporcular ödüllendirildi. Turnuvada 172 sporcu yarıştı.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:16 Körfez İmam Hatip Ortaokulu'nda Bilim Fuarı Açıldı

  Körfez İmam Hatip Ortaokulu'nda Bilim Fuarı Açıldı Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Barbaros İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen Bilim Fuarı'nın açılışına katılarak gençlerin projelerini inceledi ve onlarla gurur duyduklarını belirtti.

 • 26.11.2023 26 Kas 16:22 Başakşehir Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Gazze için nöbette

  Başakşehir Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Gazze için nöbette Başakşehir Mehmet Emin Saraç İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, Gazze'de yaşanan insanlık dramına ilişkin farkındalığı artırmak ve Filistinlilere destek olmak amacıyla tutulan 'Gazze İçin İnsanlık Nöbeti'ne katıldı. Başakşehir Millet Bahçesi'nde üçüncü gününde devam eden nöbette, öğrenciler çadırlarda nöbet tutuyor ve Gazze'de yaşananlara ilişkin fotoğraf sergisi bulunuyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 15:42 Muğla'da Filistinli vatandaşlar için dua edildi

  Muğla'da Filistinli vatandaşlar için dua edildi Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde düzenlenen sabah namazı buluşmasında, Filistinli vatandaşlar için dua edildi. Programa yoğun katılım gösteren vatandaşlar, yağmura rağmen dualara iştirak etti. İlçe Müftüsü Ahmet Karagöz, Filistinli kardeşlerimiz ve dünyanın dört bir yanında zulüm gören mazlumlar için dua ettiklerini belirtti.

 • 25.11.2023 25 Kas 14:53 Eğitim-İş Genel Başkanı Özbay: Eğitim Emekçisinin Sefaletini Görmezden Gelen, Çocukların Karnının Gurultusunu Duymazdan Gelen Bir Bakanlık Düşünün,...

  Eğitim-İş Genel Başkanı Özbay: Eğitim Emekçisinin Sefaletini Görmezden Gelen, Çocukların Karnının Gurultusunu Duymazdan Gelen Bir Bakanlık Düşünün,... Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Ankara Anıtpark'ta düzenlenen mitingde; "Eğitim emekçisinin yaşadığı sefaleti görmezden gelen, çocukların karnının gurultusunu duymazdan gelen bir Bakanlık düşünün, terziliğe soyunmuş önlük dikiyor. Titanik batarken şarkıya devam eden müzisyenler gibi, geminin çoktan su aldığının farkında değiller, tutturmuş bir türkü gidiyorlar. Gemi batıyor efendiler, eğitim çöküyor! Parlak bir gelecek ülkemizden günbegün uzaklaşıyor. Ülkede ciddi bir okul ve derslik sayısı eksiği var ama biz yazlık kışlık saraylar ve millet bahçeleri inşa ediyoruz. Ülkede ciddi bir öğretmen açığı var ama biz atanmayan öğretmenler ordusunu her gün biraz daha büyütüyoruz, onların inşaatlarda ölümüne ya da intihar haberlerine şahitlik ediyoruz" dedi.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:38 Bursa'daki uluslararası öğrencilerden İsrail'e Osman Gazi Türbesi'nin önünde siyah puşideli protesto

  Bursa'daki uluslararası öğrencilerden İsrail'e Osman Gazi Türbesi'nin önünde siyah puşideli protesto Bursa'da 89 dış ülkeden 155 öğrencinin eğitim gördüğü proje okulu Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesinin öğrencileri, İsrail'in Filistin'e saldırılarını kınadı.

Advertisement