Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Kömür haberleri, Kömür son dakika, son dakika Kömür

Son Dakika Kömür Haberleri

Son dakika Kömür haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son kömür haberleri anında burada.


 • 01:06 Osmaniye'de Odun Fiyatları Yükseliyor Osmaniye'de Odun Fiyatları Yükseliyor

  Osmaniye'de Keresteciler Sitesi'nde odun satan esnaf ve vatandaşlar, enflasyon nedeniyle mağdur. Esnaf, fiyatların enflasyon oranında arttığını belirtirken, vatandaşlar ise odun fiyatlarının yüksekliğinden şikayetçi. Geçen yıl tonu 3 bin 500 lira olan odunun fiyatı bu yıl 5 bin 500 liraya çıktı. Vatandaşlar, bu durum nedeniyle geçen yıla göre daha az odun alabileceklerini ifade ediyor.

 • 23:10 Polonya'da kömür madeninde patlama: 4 ölü, 2 yaralı Polonya'da kömür madeninde patlama: 4 ölü, 2 yaralı

  Polonya'nın Jaworzno kentinde bulunan Sobieski kömür madeninde meydana gelen patlamada, 4 madenci hayatını kaybetti, 1'i ağır 2 madenci yaralandı. Patlamanın nedeni henüz belirlenemedi.

 • 22:54 Akyazı'da mangal kömürü üretim tesisi yangını Akyazı'da mangal kömürü üretim tesisi yangını

  Sakarya'nın Akyazı ilçesinde bulunan bir mangal kömürü üretim tesisi, termostatın devreye girmemesi sonucu çıkan yangın nedeniyle hasar gördü. İtfaiye ekipleri tarafından söndürülen yangın, olay yerine sevk edilen jandarma ve Sakarya Arama Kurtarma ve Yangın Timi (SAKTİM) tarafından kontrol altına alındı.

 • 19:13 Güney Afrika'da Elektrik Kesintileri Güney Afrika'da Elektrik Kesintileri

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nde elektrik santrallerinde yaşanan arızalar nedeniyle 5 gün boyunca günde 10 saate varan elektrik kesintileri uygulanacak. Ülkede eskiyen üretim altyapısı, sabotajlar ve kablo hırsızlığı gibi sorunlar nedeniyle uzun süredir ciddi bir elektrik krizi yaşanıyor.

 • 17:43 Özgür Özel: 'Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir' Özgür Özel: "Bu Ülkede İktidar Yanlıları Eşittir; Muhaliflere Düşman Hukuku Uyguladığınız İçin Muhalifler Daha Az Eşittir"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, TBMM grup toplantısında, “Cumhur İttifakı’nın Kürt vatandaşlarımıza bakışını anlatırken şöyle bir cümle kurdum: ‘Türkiye'de bu dönemde herkes eşittir ama Kürtler daha az eşittir.’ Bugün Devlet Bey de grup toplantısında çıkmış, birtakım şeyler söylemiş ve bu ifadeyi eleştirmiş. Neredeyse, ‘Benim Kürt komşularımla aram çok iyi’ diyecek. Bunları bırakacaksınız. Devlet Bey, benim memleketim Manisa’da hemşehrilerimiz, sandığa gidip oy verip MHP’li bir belediye başkanı seçebiliyorlar, mazbatasını alıyor, görevini yapıyor. Sizin memleketiniz Osmaniye’de geçmişte AK Partili seçtiler, görev yaptı; MHP’liyi seçtiler, yaptı. Rize’de Tayyip Bey’in hemşehrileri istediği belediye başkanını seçebiliyor. Ama Diyarbakır’da, Batman’da, Van’da, Mardin’de toplam 54 merkezde Kürtler belediye başkanı seçiyor. O belediyelere siz kayyım atıyorsunuz. Manisalılar, Osmaniyeliler, Rizeliler eşittir; sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler Türkiye’de daha az eşittir. Devlet Bey sizin, benim ibadethanem camiler, ibadethane kabul ediliyor. Ama Alevilerin ibadethanesi cemevleri, ibadethane kabul edilmiyor. Sünniler eşittir ama bu uygulama yüzünden ve uğradıkları birçok ayrımcılık yüzünden Aleviler bu memlekette daha az eşittir. Yarın verin bir talimat, Ülkü Ocakları Taksim’e çıkar, Tayyip Bey isterse Osmanlı Ocakları çıkar; 1 Mayıs olur, sendikalar Taksim’e çıkamaz. 8 Mart olur, kadınlar Taksim’e çıkamaz. Evladını arayan Cumartesi Anneleri, Taksim’e çıkamaz. Muhalif gazeteciler haber yazarlar, kodesten çıkamazlar. Bu ülkede iktidar yanlıları eşittir; muhaliflere düşman hukuku uyguladığınız için muhalifler daha az eşittir” dedi.

 • 17:43 Marmaris'te soba kullanımı ve çöp konteynerleri uyarısı Marmaris'te soba kullanımı ve çöp konteynerleri uyarısı

  Marmaris Belediyesi, havanın soğumasıyla birlikte soba kullanımının arttığına dikkat çekerek, vatandaşlara çöp konteynerlerine sıcak kül atılmaması konusunda uyarıda bulundu. Geçmiş yıllarda söndürülmeden atılan küller nedeniyle konteynerlerde yangınlar yaşandığı ve kamu malının zarar gördüğü belirtildi. Belediye yetkilileri, tamamen söndüğünden emin olunan küllerin çuval içinde biriktirilip konteyner kenarına bırakılabileceğini veya toprak iyileştirici olarak kullanılabileceğini söyledi. Ayrıca, Marmaris'te kömür kullanımının yasak olduğu ve tespit edildiğinde para cezası uygulandığı hatırlatıldı.

 • 17:21 Marmaris Belediyesi Çöp Konteynerlerine Sıcak Kül Atılmaması Konusunda Uyarıda Bulundu Marmaris Belediyesi Çöp Konteynerlerine Sıcak Kül Atılmaması Konusunda Uyarıda Bulundu

  Marmaris Belediyesi, havaların soğumasıyla birlikte artan soba kullanımı nedeniyle vatandaşlara çöp konteynerlerine sıcak kül atılmaması konusunda uyarıda bulundu. Belediye yetkilileri, söndürülmeden atılan küllerin konteynerlerde yangın tehlikesi oluşturduğunu ve kamu malına zarar verdiğini belirtti.

 • 15:38 Çin'de kömür madeni kazasında 11 kişi hayatını kaybetti Çin'de kömür madeni kazasında 11 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Heilongjiang eyaletinde bulunan Shuangyashan kentindeki bir kömür madeninde meydana gelen kaza sonucunda 11 kişi hayatını kaybetti. Kazanın nedeni araştırılıyor.

 • 15:34 Çin'deki kömür madeni patlamasında 11 kişi hayatını kaybetti Çin'deki kömür madeni patlamasında 11 kişi hayatını kaybetti

  Çin'in Heilongjiang eyaletindeki bir kömür madeninde meydana gelen patlamada 11 kişi hayatını kaybetti. Patlamanın ardından arama kurtarma çalışmaları tamamlandı ve olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 • 15:09 Çin-Moğolistan sınırında yük araçları rekor kırdı Çin-Moğolistan sınırında yük araçları rekor kırdı

  Çin-Moğolistan sınırındaki Erenhot kara limanını kullanan yük araçlarının sayısı rekor seviyeye ulaştı. İç Moğolistan Özerk Bölgesi'ndeki limanda işlem gören yük aracı sayısı, bir önceki yıla göre yüzde 50 artarak 150.000'e yükseldi. Moğolistan'ın günlük ihtiyaçlarının yüzde 70'ten fazlası Erenhot üzerinden ithal ediliyor.

 • 14:54 Cizre'de freni boşan kömür yüklü kamyon şarampole devrildi: 1 yaralı Cizre'de freni boşan kömür yüklü kamyon şarampole devrildi: 1 yaralı

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde freni boşalan kömür yüklü kamyonunun şarampole devrilmesi sonucu sürücü yaralandı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

 • 13:47 Şırnak'ta freni boşalan kamyon devrildi, sürücü yaralandı Şırnak'ta freni boşalan kamyon devrildi, sürücü yaralandı

  Şırnak'ın Cizre ilçesinde freni boşalan kömür yüklü kamyonun şarampole devrilmesi sonucu sürücü yaralandı. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi.

 • 11:28 Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Uyarı Karbonmonoksit Zehirlenmelerine Karşı Uyarı

  Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Mustafa Kızılkan, soba kurulmadan önce baca temizliğinin yapılması gerektiğini ve karbonmonoksit gazından zehirlenmemek için önlemler alınması gerektiğini söyledi.

 • 11:14 İdlib'deki siviller, kışa plastik ve kartonla hazırlanıyor İdlib'deki siviller, kışa plastik ve kartonla hazırlanıyor

  Suriye'nin İdlib ilindeki kamplara sığınan siviller, kışa naylon, plastik ve karton gibi atık malzemeleri toplayarak hazırlanıyor. Yakacak alamayan yüz binlerce sivil, çadırlarda plastik ve karton yakarak ısınmaya çalışıyor. Yardım kuruluşlarının çalışmaları yetersiz kalıyor.

 • 10:39 Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 919 bin 362 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 929 bin 520 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim 12.00'de 45 bin 916 megavatsaatle gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • 09:15 Dünyada Yeni Kömür Santrali İnşaatı Düşüşte Dünyada Yeni Kömür Santrali İnşaatı Düşüşte

  Global Energy Monitor tarafından yayımlanan analize göre, dünyada Çin haricindeki yeni kömür santrali inşaatı kapasitesi 2015'ten bu yana en düşük seviyede. Çin'de ise kömür santrali kapasitesi hala yüksek seviyede bulunuyor. Ayrıca, dünyada açıklanan veya ön izin sürecinde olan kömür santrali projelerinin çoğu Hindistan, Bangladeş ve Endonezya gibi ülkelerde yer alıyor. Bu gelişme, temiz enerjiye geçişin hızlandırılması için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 • 08:25 Kömür Madenleri Kaynaklı Metan Emisyonları Hükümet Raporlarının İki Katı Olabilir Kömür Madenleri Kaynaklı Metan Emisyonları Hükümet Raporlarının İki Katı Olabilir

  Dünyadaki kömür madenleri kaynaklı metan emisyonlarının hükümetlerin raporladığı seviyenin iki katı olabileceği tahmin ediliyor. Kömür madenleri, uygun maliyetli çözümler bulunmasına rağmen metan emisyonlarıyla mücadele göz ardı ediliyor. Bağımsız çalışmalara göre, birçok kömür üreticisi ülke kömür madenleri kaynaklı metan emisyonlarını raporlamıyor ve raporlanan verilerin yüzde 97'si direkt ölçülen metan emisyonları üzerinden sağlanmıyor.

 • 03:14 Avustralya'da aktivistler limanı kapattı, 104 kişi gözaltına alındı Avustralya'da aktivistler limanı kapattı, 104 kişi gözaltına alındı

  Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletinde yüzlerce aktivist, ülkenin kömür sevkiyatlarını gerçekleştirdiği ana limanlardan biri olan Newcastle limanını kanolarla denize açılarak kapatırken, 104 kişi gözaltına alındı. Eylem, Dubai'de gerçekleştirilecek Küresel İklim Değişikliği Zirvesi öncesinde iklim eylemsizliğini protesto etmek amacıyla düzenlendi.

 • 27.11.2023 27 Kas 22:22 Farklı suçlardan arananlar şafak operasyonu ile yakalandı Farklı suçlardan arananlar şafak operasyonu ile yakalandı

  Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen şafak operasyonunda, farklı suçlardan aranan 17 kişi yakalandı. Operasyonda, hapis cezası bulunan ve çeşitli suçlardan aranan şahıslar, saklandıkları gizli bölmelerde bulundu. Tutuklanan 6 kişi Kırşehir E Tipi Cezaevine gönderildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 19:13 Kars'ta Şiddetli Fırtına: Evlerin Çatısı Uçtu, Binalar Hasar Gördü Kars'ta Şiddetli Fırtına: Evlerin Çatısı Uçtu, Binalar Hasar Gördü

  Kars'ta başlayan ve halen etkisini sürdüren şiddetli fırtına nedeniyle birçok evin çatısı uçtu, binalarda hasar meydana geldi. AFAD ve Çevre İl Müdürlüğü ekipleri hasar tespiti için çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca, fırtınayla birlikte kar yağışı da ekiplere zor anlar yaşatıyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 18:28 Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı: Devlet Yem Fiyatlarını da Sabit Tutmali Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı: Devlet Yem Fiyatlarını da Sabit Tutmali

  Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Bekir Kayan, yem fiyatlarının sabit tutulması gerektiğini belirterek, üreticilerin mağdur olduğunu ve devletin yem firmalarını denetlemesi gerektiğini söyledi.

 • 27.11.2023 27 Kas 17:34 KARS'ta Sağanak ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiliyor KARS'ta Sağanak ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiliyor

  KARS'ta dün akşam saatlerinden beri etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle trafik aksıyor, evlerin çatısı uçuyor. 2 çoban ise donmaktan son anda kurtarıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:58 KARS'ta Sağanak ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi KARS'ta Sağanak ve Fırtına Hayatı Olumsuz Etkiledi

  KARS'ta etkili olan sağanak ve fırtına nedeniyle evlerin çatısı uçtu, sürücüler güçlük çekti. 2 çoban ise donmaktan son anda kurtarıldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:55 Çin ve ABD, BM İklim Değişikliği Konferansı'nda ortak toplantı düzenleyecek Çin ve ABD, BM İklim Değişikliği Konferansı'nda ortak toplantı düzenleyecek

  Çin ve ABD, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrinde yapılacak BM İklim Değişikliği Konferansı'nda sera gazlarının azaltılmasına ilişkin ortak toplantı düzenleyecek. İki ülke arasındaki işbirliği ve diyaloğun güçlendirilmesi hedefleniyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:35 Kırşehir'de yapılan operasyonda 17 kişi yakalandı Kırşehir'de yapılan operasyonda 17 kişi yakalandı

  Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen şafak operasyonunda, farklı suçlardan hapis cezası bulunan 17 kişi yakalandı. Operasyon sonucunda, aranan şahısların gizli bölmelerde saklandıkları yerlerde bulundukları tespit edildi. Tutuklanan 17 kişi Kırşehir E Tipi Cezaevine gönderildi.

 • 27.11.2023 27 Kas 14:02 Kars'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları Uçurdu Kars'ta Şiddetli Rüzgar Çatıları Uçurdu

  Kars'ta şiddetli rüzgarın etkisiyle çatılar uçtu ve evlerde maddi hasar oluştu. Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ekipleri hasar tespit çalışmalarına başladı.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:22 Avustralya'da Kömür Sevkiyatı Protestosu Avustralya'da Kömür Sevkiyatı Protestosu

  Avustralya'nın Yeni Güney Galler eyaletindeki Newcastle Limanı'nda gerçekleştirilen eylemde yüzlerce aktivist, kömür sevkiyatlarını engellemek için kanolarla denize açıldı. 104 kişi gözaltına alındı.

 • 27.11.2023 27 Kas 12:11 93 yaşındaki kadın sobadan sızan gazdan zehirlendi 93 yaşındaki kadın sobadan sızan gazdan zehirlendi

  Afyonkarahisar' da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 93 yaşındaki kadın hastanelik oldu. Kadının sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:45 Görme problemi olan Ahmet İmrek'in yaşam mücadelesi Görme problemi olan Ahmet İmrek'in yaşam mücadelesi

  Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde barakada yaşayan ve görme problemi olan Ahmet İmrek, sosyal yardım parası 950 lira geçinmeye çalışıyor. İmrek, maddi sıkıntılar içinde yaşam mücadelesi veriyor ve yardım bekliyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 11:30 Eskişehir'de Esnaf Kömür Sobalarını Satışa Çıkarıyor Eskişehir'de Esnaf Kömür Sobalarını Satışa Çıkarıyor

  Eskişehir'de soba satan esnaf, kış hazırlıklarını tamamladı. Kırsal kesimde yaşayan vatandaşların sobalara daha ilgili olduğu belirtiliyor. Sobaların fiyatı 2 bin liradan başlayarak 15 bin liraya kadar çıkıyor.

 • 27.11.2023 27 Kas 10:27 Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 777 bin 433 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 780 bin 557 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 19.00'da gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 08.00'de kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • 27.11.2023 27 Kas 08:48 Avustralya'da İklim Eylemcileri Newcastle Limanını İşgal Etti Avustralya'da İklim Eylemcileri Newcastle Limanını İşgal Etti

  Avustralya'da iklim eylemcileri, dünyanın en büyük kömür limanı olan Newcastle limanını 'işgal ederek', kömür ticaretini sekteye uğrattı. Yüzlerce eylemci kanolarla ve yüzerek limandaki gemi trafiğini 2 günlüğüne durdurdu. Eylemi organize eden Rising Tide (Yükselen Gelgit) adlı oluşum, eylemle yarım milyon tondan fazla kömürün ülkeden çıkışını engellediklerini iddia etti. İklim değişikliği konusunda adım atılmamasını protesto etmek üzere bir araya gelen eylemcilerden 109'u gözaltına alındı.

 • 26.11.2023 26 Kas 16:28 TFF 2. Lig'de 15. hafta mücadelesi tamamlandı TFF 2. Lig'de 15. hafta mücadelesi tamamlandı

  TFF 2. Lig'de 15. hafta mücadelesi, hava koşulları nedeniyle ertelenen bir maç dışında tamamlandı. Bugün oynanan karşılaşmalarda alınan sonuçlar açıklandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 14:09 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: 21 yılda 3 bin 844 yeni köprü inşa ettik, 450 yeni tüneli hizmete sunduk Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: 21 yılda 3 bin 844 yeni köprü inşa ettik, 450 yeni tüneli hizmete sunduk

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, karayolu ulaşımını daha etkin, ekonomik, sürdürülebilir ve çevre dostu hale getirmek amacıyla önemli ve devasa projelere imza attıklarını belirterek, ''3 bin 844 yeni köprü inşa ettik. 405 yeni tünel açarak hizmete sunduk. Köprü uzunluğunda yüzde 145, tünel uzunluğunda ise yüzde bin 350 artış sağladık'' dedi.

 • 26.11.2023 26 Kas 14:05 2023 Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası Tamamlandı 2023 Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

  Antalya'da düzenlenen 2023 Salon Okçuluk Türkiye Şampiyonası, 125 kulüp ve 601 sporcuyla gerçekleşti. Şampiyonada dereceye giren takımlar ve sporcular açıklandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:45 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum' 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum'

  Sarah Ott, kilisedeki arkadaşlarının ve sağ görüşlü popüler bir radyo sunucusunun etkisiyle yıllarca iklim değişikliğinin bir aldatmaca olduğuna inandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 12:45 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum' 'İklim değişikliğinin yalan olduğuna inanıyordum, şimdi bu düşüncemden utanç duyuyorum'

  Sarah Ott, kilisedeki arkadaşlarının ve sağ görüşlü popüler bir radyo sunucusunun etkisiyle yıllarca iklim değişikliğinin bir aldatmaca olduğuna inandı.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:31 Yaşlı adamın ilginç soba düzeni Yaşlı adamın ilginç soba düzeni

  Kahramanmaraş'ta yaşlı bir adam, eşi üşümesin diye yaşadıkları evinin odasına kurduğu sobanın borularını kıvrım kıvrım yapınca ortaya ilginç bir görüntü çıktı.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:15 Çin Kalkınma Bankası, enerji arzını desteklemek için 100 milyar yuanlık kredi sağladı Çin Kalkınma Bankası, enerji arzını desteklemek için 100 milyar yuanlık kredi sağladı

  Çin Kalkınma Bankası, bu yılın başından bu yana enerji arzını desteklemek amacıyla 100 milyar yuandan fazla özel kredi sağladı. Krediler, termal kömür arzının artırılması ve afetlerden etkilenen bölgelerin enerji stoklamasına yardımcı olmayı hedefliyor.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:15 Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 869 bin 831 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 875 bin 64 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 12.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim ise saat 05.00'te kaydedildi. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • 26.11.2023 26 Kas 10:11 Haftanın tarihine bakış Haftanın tarihine bakış

  Gazetelerde, mecmualarda, levha, tabela ve ilanlarda 1 Aralık 1928'den itibaren Latin harfleri kullanılmaya başlandı.

 • 25.11.2023 25 Kas 17:21 Avustralya'da İklim Aktivistleri Kömür Sevkiyatını Engelledi Avustralya'da İklim Aktivistleri Kömür Sevkiyatını Engelledi

  Avustralya'da iklim aktivistleri, kömür ihracatını ve ülkenin iklim değişikliğine yönelik eylem eksikliğini protesto etmek amacıyla Newcastle Limanı'na giden yolu kanolarıyla kapatarak kömür sevkiyatına engel oldu. Protestocular, federal hükümeti yeni fosil yakıt projelerini durdurmaya ve iklim değişikliğini gözden geçirmeye çağırdı.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:41 Sinop'ta Toprağa Saygı Yürüyüşü Sinop'ta Toprağa Saygı Yürüyüşü

  Sinop'ta 'Türkiye Çöl Olmasın' sloganıyla 'Toprağa Saygı Yürüyüşü' düzenlendi. Doğa gönüllüleri, iklim krizine dikkat çekerek toprak varlığının korunması gerektiğini vurguladı.

 • 25.11.2023 25 Kas 16:25 Berlin'de çevreciler fosil yakıtların kullanımını protesto etti Berlin'de çevreciler fosil yakıtların kullanımını protesto etti

  Almanya'nın başkenti Berlin'de çevreciler, fosil yakıtların kullanımının sonlandırılması için gösteri düzenledi. Göstericiler, Alman hükümetinin iklim politikasını protesto etmek ve ülkelerinin 2030 yılına kadar fosil yakıt kullanımını bırakması için çağrıda bulundu.

 • 25.11.2023 25 Kas 13:22 Emeklilerin Yüzde 23,4'ü Kiracı, Yüzde 35'i Sobalı Evde Oturuyor Emeklilerin Yüzde 23,4'ü Kiracı, Yüzde 35'i Sobalı Evde Oturuyor

  Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, derneğin araştırmasına göre emeklilerin yüzde 23,4'ünün kiracı olduğunu, yüzde 35'inin de hala sobalı evde oturduğunu belirtti. Ergün, hükümetten emeklilere kira ve yakacak yardımı yapılmasını talep etti.

 • 25.11.2023 25 Kas 12:30 Bandırma'da Kömür ve Odun Satışları Hareketlendi Bandırma'da Kömür ve Odun Satışları Hareketlendi

  Balıkesir'in Bandırma ilçesinde havaların soğuması ile birlikte kömür ve odun satışları da hareketlendi. Kömür ve odun fiyatları, geçen seneki seviyelerini koruyor. Vatandaşlar, doğal gazın yanı sıra odun ve kömürü tercih ederek ısınma ihtiyaçlarını karşılıyor. Kömürcüler, kömürün torbasının kalitesine göre 140-170 lira arasında değişen fiyatlarla satış yapıyor.

 • 25.11.2023 25 Kas 10:45 Zonguldak Kömürspor - Bucaspor 1928 maçı ertelendi Zonguldak Kömürspor - Bucaspor 1928 maçı ertelendi

  TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'ta Zonguldak Kömürspor - Bucaspor 1928 maçı, olumsuz hava koşulları nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.

 • 25.11.2023 25 Kas 10:07 Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi

  Türkiye'de dün günlük bazda 870 bin 172 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 884 bin 959 megavatsaat oldu. En yüksek tüketim saat 18.00'de gerçekleşti. İthal kömür santralleri üretimde ilk sırada yer aldı.

 • 24.11.2023 24 Kas 23:40 Güney Afrika'da Elektrik Kesintileri Devam Ediyor Güney Afrika'da Elektrik Kesintileri Devam Ediyor

  Güney Afrika Cumhuriyeti'nde elektrik santrallerinde meydana gelen arızalar nedeniyle günde 10 saate varan düzenli elektrik kesintileri yapılıyor. Son 24 saatte 5 elektrik santralinde yaşanan arızalar nedeniyle üretim kapasitesinde 6 bin megavata yakın kayıp yaşandığı belirtiliyor. Güney Afrika, eskiyen üretim altyapısı, sabotajlar ve kablo hırsızlığı nedeniyle uzun süreden bu yana ciddi bir elektrik krizi yaşıyor.

 • 24.11.2023 24 Kas 14:25 Maden Mühendisi Zekayi Can Çalık'ın Cenazesi Giresun'da Defnedildi Maden Mühendisi Zekayi Can Çalık'ın Cenazesi Giresun'da Defnedildi

  Siirt'in Şirvan ilçesinde meydana gelen maden ocağı göçüğünde hayatını kaybeden maden mühendisi Zekayi Can Çalık'ın cenazesi, Giresun'da toprağa verildi. Cenaze törenine ailesi, yakınları ve birçok yetkili katıldı.

Advertisement