Çekya'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Prag Büyükelçisi Egemen Bağış karşıladı - Son Dakika

Çekya'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Prag Büyükelçisi Egemen Bağış karşıladı

06.10.2022 14:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu toplantısı nedeniyle Çekya'nın başkenti Prag'a gitti. Erdoğan'ı, uzun zamandır kameralar karşısına çıkmayan Prag Büyükelçisi Egemen Bağış'ın karşılaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Siyasi Topluluğu (AST) toplantısına katılmak üzere Çekya'nın başkenti Prag'a geldi.

BAĞIŞ TARAFINDAN KARŞILANDI

Erdoğan'ı, Prag Vaclav Havel Havaalanı'nda Türkiye'nin Prag Büyükelçisi Egemen Bağış ve ilgililer karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Prag'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çekya'ya geldi

BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARET ETTİ

Prag'da ellerinde Türk bayraklarıyla kendisine sevgi gösterisinde bulunan gurbetçileri selamlayan Erdoğan, aracından inerek onlarla bir süre sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Türkiye'nin Prag Büyükelçiliğini ziyaret etti.

LİDERLERLE GÖRÜŞECEK

Avrupa Siyasi Topluluğu, ilk zirvesini Çekya'nın başkenti Prag'da yapacak. Zirveye Avrupa Birliği'ne üye 27 ülke liderinin yanı sıra 17 ülkenin devlet ve hükümet başkanı da davet edildi. O ülkeler arasında Türkiye de var. Zirvede Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Erdoğan temsil edecek. Prag kalesindeki zirvede açılış oturumu sonrası eş zamanlı yuvarlak masa toplantıları gerçekleştirilecek. Barış ve güvenlik, enerji, iklim, ekonomi gibi oturumlarda liderler Avrupa'nın geleceğini değerlendirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oturumlar sonrası zirveye katılan liderlerle görüşecek. Erdoğan'ın görüşeceği isimler arasında Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın da olması bekleniyor. Kabulde Türkiye-Ermenistan normalleşme sürecinin yanı sıra Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki barış görüşmeleri gündemde olacak.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye sert F-16 tepkisi: Parasını verdiğimiz halde F-16 meselesini bir türlü çözemedik Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye sert F-16 tepkisi: Parasını verdiğimiz halde F-16 meselesini bir türlü çözemedik Cumhurbaşkanı Erdoğan'la, Esad barışacak mı? Eski Şam büyükelçisi merak edilen soruya noktayı koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan'la, Esad barışacak mı? Eski Şam büyükelçisi merak edilen soruya noktayı koydu Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bulgaristan ile ortak hedefimiz ticaret hacmimizi 10 milyar dolara çıkarmak' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bulgaristan ile ortak hedefimiz ticaret hacmimizi 10 milyar dolara çıkarmak'

Son Dakika Politika Çekya'ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Prag Büyükelçisi Egemen Bağış karşıladı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement