DSP Genel Başkanı Aksakal, gündemi değerlendirdi Açıklaması - Son Dakika

DSP Genel Başkanı Aksakal, gündemi değerlendirdi Açıklaması

24.11.2022 15:06
DSP Genel Başkanı Aksakal, gündemi değerlendirdi Açıklaması

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "Devletler arası ilişkilerde ve siyasette sınırsız dostluklar, sonsuz düşmanlıklar olamaz. Dolayısıyla Mısır'la başlatılan diyalog ve girişimler doğru bir politikadır, aynı şekilde Suriye ile de eş zamanlı olarak süreç başlatılmalıdır.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "Devletler arası ilişkilerde ve siyasette sınırsız dostluklar, sonsuz düşmanlıklar olamaz. Dolayısıyla Mısır'la başlatılan diyalog ve girişimler doğru bir politikadır, aynı şekilde Suriye ile de eş zamanlı olarak süreç başlatılmalıdır." dedi.

Aksakal, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gündemi değerlendirdi.

Dün sabaha karşı merkez üssü Düzce'nin Gölyaka ilçesi olan 5,9 büyüklüğünde bir deprem yaşandığını anımsatan Aksakal, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Aksakal, "Zaman daralıyor. 1999 Marmara ve Düzce depremlerinin üzerinden 23 yıl geçti. Beklenen büyük İstanbul depremi bir gece ansızın gelebilir. Zaman geçirmeden gerçekçi önlemler alınmalı ve dünyevi beklentilerden arınarak gerçeklerle buluşulmalıdır." ifadelerini kullandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de kutlayan Aksakal, "24 Kasım gününü yaşayamadan hain terör örgütü PKK/PYD'nin Gaziantep Karkamış'a yönelik roket saldırısında yaşamını yitiren Ayşenur öğretmenimiz nezdinde teröre kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet diliyorum." değerlendirmesini yaptı.

TSK'nın Pençe Kılıç operasyonuna da değinen Aksakal, sınır ötesi harekatın birinci aşamasının başarıyla sonuçlandığını söyledi

Aksakal, "İşte bu Pençe Kılıç harekatına karşı, olmayan akıllarıyla sözde misilleme yapmaya çalışan alçaklar yaşadıkları cehennemin katbekat fazlasına kendilerini hazırlasalar iyi olur, artık silip süpürme süreci başlamalıdır." diye konuştu.

"Terörle mücadelede kesin başarı elde etmenin yolu, bölgesel barışın tesisiyle gerçekleşebilir"

DSP Genel Başkanı Aksakal, şunları kaydetti:

"Devletimize ve vatanımıza musallat olmuş emperyalist yapıların kuklası terör örgütlerinin adı PKK/PYD'dir, DEAŞ'tır, FETÖ'dür, fakat hepsinin soyadı ABD'dir. Vatanını ve milletini gerçekten seven ve sevdiğini iddia eden herkesin bu tanımı amasız, fakatsız açıkça ortaya koyması, kırk yıldır verilen terörle mücadeleyi güçlendirmesi lazımdır. Her fırsatta söylediğimiz gibi terörle mücadelede kesin başarı elde etmenin yolu, bölgesel barışın tesisi ile ancak gerçekleşebilir. Atatürk'ün uyguladığı ve DSP'nin programında yer verdiği, hatta iktidarlarda bulunduğu dönemlerinde titizlikle hayata geçirdiği bölge merkezli dış politika ivedilikle yeniden gündeme getirilmelidir.

İsrail'le, Mısır'la başlayan normalleşme sürecinde zaman geçirmeden Suriye'ye de yer verilmeli, bu terör illetinden bir an önce kurtulmalıyız. Her zaman söylediğim gibi geçmişte yaşanan yanlışlar, bugün elde edilecek milli menfaatlerimizin karşısına bir gerekçe olarak konulmamalıdır. Dış politikada aslolan ülkemizin çıkarlarıdır. Devletler arası ilişkilerde ve siyasette sınırsız dostluklar, sonsuz düşmanlıklar olamaz. Dolayısıyla Mısır'la başlatılan diyalog ve girişimler doğru bir politikadır, aynı şekilde Suriye ile de eş zamanlı olarak süreç başlatılmalıdır. Gerek terörle mücadelede, gerek bölgesel çıkarlarımızın güçlendirilmesinde ve gerekse Doğu Akdeniz'deki hak ve menfaatlerimizin yüceltilmesinde yararlı olacak zeminler kurgulanmalıdır."

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Türkiye'nin harekatı öncesi Suriye'de kritik gelişme! Terör örgütü, ABD ile işbirliğini bitirdi Türkiye'nin harekatı öncesi Suriye'de kritik gelişme! Terör örgütü, ABD ile işbirliğini bitirdi MİT'ten başarılı operasyon! Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlusu Mohammed Nasır öldürüldü MİT'ten başarılı operasyon! Terör örgütü PKK/YPG'nin sözde sorumlusu Mohammed Nasır öldürüldü Mersin'deki PYD/YPG operasyonunda 1 tutuklama ? Mersin'deki PYD/YPG operasyonunda 1 tutuklama ?

Son Dakika Politika DSP Genel Başkanı Aksakal, gündemi değerlendirdi Açıklaması - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement