Bahçeli'den Filistin mesajı: Bıçak kemiğe dayandı, gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli - Son Dakika
Politika

Bahçeli'den Filistin mesajı: Bıçak kemiğe dayandı, gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli

MHP lideri Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından Filistin meselesine ilişkin dikkat çeken paylaşımlar yaptı. Bahçeli, "Cumhurbaşkanımızın diyalog çabaları ve diplomatik temasları çok değerlidir. Sonuca ulaşması samimi dileğimizdir. Ancak gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli, bunun da siyasi eylemini planlayıp fedakarlık ve kahramanlık içinde icra etmelidir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Boşa geçecek zaman kalmamıştır." ifadelerini kullandı.

04.03.2024 17:54  Güncelleme: 19:15
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından, ramazan ayıyla birlikte İsrail ve Filistin arasında kesin çözüm oluşturulması gerektiğini vurguladı. Bahçeli, Türkiye'nin ateşkes konusundaki diplomatik çabalarına da değinerek dikkat çeken ifadelere imza attı. MHP lideri, "Sayın Cumhurbaşkanımızın diyalog çabaları ve diplomatik temasları çok değerlidir. Sonuca ulaşması samimi dileğimizdir. Ancak gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli, bunun da siyasi eylemini planlayıp fedakarlık ve kahramanlık içinde icra etmelidir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Boşa geçecek zaman kalmamıştır." dedi.

MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"Filistin halkı ve işgal atındaki yurt toprakları zulmün pençesinde, hunhar saldırı ve operasyonların odağındadır. Sayıları 30 bini aşan sivil ve masum Filistinli kardeşimiz hayatını kaybetmiştir. İnsani felaket hazmetme ve tahammül kapasitesini geçmiştir. İsrail, Filistinlilerin hayat ve varlık haklarına karadan ve havadan ölüm yağdırmaktadır. Haysiyet ve hürriyet gibi temel insan hakları yok sayılmaktadır. Soykırım trajedisi artık son bulmalıdır.

MHP lideri Bahçeli: Ramazan ayının bereketiyle Filistin halkının gözyaşları silinmelidir

"GAZZE'DE BARIŞ PROJESİ YÜRÜTÜLMELİ, TÜRKİYE ÖNCÜ ROL OYNAMALIDIR"

11 Mart 2024 tarihinden itibaren karşılayacağımız Mübarek Ramazan ayında, İsrail ile Filistin arasında ara çözüm değil, kalıcı ve kesin çözüm vasatı oluşturulmalıdır. 10 Mart 2024 tarihinde ilk sahurla birlikte hukuki, siyasi, insani, vicdani ve İslami ölçüler kapsamında muhkem "Barış Projesi" tezahür ve tedarik etmeli, Türkiye bu konuda öncü rol oynamalıdır. İslam alemi ilk sahura kalktığı anda barış havasının huzur ve güveniyle müşerref olmalıdır.

Ramazan ayında kırılgan ve geçici değil, mütekamil ve mütemadi ateşkes kararıyla birlikte onurlu barış ve uzlaşma iklimi ilk sahurdan iki devletli çözüme kadar kökleşerek vücut bulmalıdır. Türkiye ve tüm İslam ülkeleri ortak iradeyle kenetlenip; dökülen kanların durması, Gazze yıkımının sonlanması; aksi halde siyasi, ekonomik ve askeri her türlü insani müdahalenin devreye alınmasıyla ilgili tavır ve tutumu dünyaya ilan etmelidir.

MHP lideri Bahçeli: Ramazan ayının bereketiyle Filistin halkının gözyaşları silinmelidir

"MESCİD-İ AKSA'NIN HÜZÜN VE ISTIRAP DEVRİ KAPANMALIDIR"

Gazzeli mazlumlara havadan yapılan ve göstermelik olmasından başka bir manaya gelmeyen yardımların yerine, Ramazan ayı münasebetiyle temel insani ihtiyaçların temini hususunda elbette seferberlik ruhuyla harekete geçilmeli, petrol zengini ülkeler manevi sorumlukların vecibesiyle inisiyatif üstlenmelidir. Ramazan ayının bereketiyle Filistin halkının gözyaşları silinmelidir. Mescid-i Aksa'nın hüzün ve ıstırap devri kapanmalıdır.

"BIÇAK KEMİĞE DAYANDI, TÜRKİYE GEREKİRSE HER İHTİMALİ MASAYA KOYUP RESTİNİ ÇEKMELİ"

Sayın Cumhurbaşkanımızın diyalog çabaları ve diplomatik temasları çok değerlidir. Sonuca ulaşması samimi dileğimizdir. Ancak gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli, bunun da siyasi eylemini planlayıp fedakarlık ve kahramanlık içinde icra etmelidir. Bıçak kemiğe dayanmıştır. Boşa geçecek zaman kalmamıştır. Ramazan; barış, bereket, bolluk ve kardeşlik mevsimidir. Önümüzdeki Ramazan, barışın kurumsallaşıp kökleşmesi için müstesna ve muazzez bir fırsattır. Şayet bu fırsat kaçarsa, bölgenin ve dünyanın bacasını ateş saracak, Türk milleti de bu tehdit ve tehlike karşısında tarafsız kalmayacaktır. Ahlaklı insan ve toplumun sorumluluk duygusu yüksektir. Sorumluluklarımızın şuurundayız, zulme karşıyız, mazlumun da yanındayız.

MHP lideri Bahçeli: Ramazan ayının bereketiyle Filistin halkının gözyaşları silinmelidir

"ŞER VE ŞİRRET EMELLER KARŞISINDA TEK YÜREK OLALIM"

Eski dönemlerde var olan ve toplumsal hayatımızı çepeçevre kuşatan ahlaki safiyetin ve toplumsal duyarlılığın müteakip dönemlerde buharlaşıp bireyselleşmesi Kur'an-ı Kerim'in Cuma Suresi'nin 11'inci ayetini çok daha haklı ve geçerli hale getirmektedir. Nitekim şahsi servetler yığılırken bir emr-i azim olan infak yoluyla paranın, hayır kanallarını zorlayarak, vahye uygun düşecek şekilde, yukarından aşağıya doğru toplum hayatına akmaması, hem sosyal, hem ekonomik, hem de siyasal çarpıklıklara neden olmaktadır. Bu çarpıklığın önüne geçmek için kim zordaysa elinden tutalım, ekmeğimizi bölüşelim, hayır ve hasenatta yarışalım, şer ve şirret emeller karşısında tek yürek olalım.

VATANDAŞLARIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

Zekat-fitre-sadakalarımızı ihtiyaç sahibi insanlarımıza muhakkak ulaştıralım. Diyorum ki, Allah bes, baki hevestir. Galip olan yalnızca Allah'tır. Zalimlerin ve zulümlerin akıbeti mahvı perişanlıktır. Aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin Ramazan-ı Şerifi'ni bugünden kutluyor; Allah'tan insanlığın barış ve huzur içinde yaşamasını niyaz ediyor, tutacağımız oruçların ve yapacağımız duaların kabulünü diliyorum."

Bahçeli\'den Filistin mesajı: Bıçak kemiğe dayandı, gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Bahçeli'den Filistin mesajı: Bıçak kemiğe dayandı, gerekirse Türkiye her ihtimali masaya koyup restini çekmeli - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (30)

  • Ercan Karatas: Artık Mezardan Ses duyulmuyor 263 21 Yanıtla hüseyin şen: kurban olduğum allah işte bunlar neyi yadırgadıysa başlarına gelmeden siyasetin peşini bırakmayacak 85 yaşındasın git kalan ömrünün keyfini çıkar düş artık bu halkın milletin yakasından illaki elden ayaktan düşecekler sonra anlamıyhorum arkadaş ne koltuk sevdası bu bu ülkede bunlardan başka parti başkanı lider vs olacak yok mu yani allah ömür versin vefat ederlerse ne olacak hiç mi rekabet yada bayrak devri olmaz 50 yaşındayım nerdeyse 30 yıldır bıktık artık aynı adamı sabah akşam görmekten 77 9
  • Ramzan Güler: Senin lafın geçmiyor artık anla bunu 261 19 Yanıtla
  • Ömer Özen: birazda ülkeni düşun bozkurt emekli perişan olmus yaşarken olmüs derdin filistin bu ulkede daha cok muhtac insanlar var mazlumlar var sesini duyuramayan birak karnini doyurmayı kiralarini ödeyemen emekliler var yazik 197 50 Yanıtla Mevlut Emre: Ömer adam ne diyo sen ne diyosun adam diyo filistin sen diyosun emekli nolmuş yiyip içim akşama geziyo adam diyo filistindeki derdi söylüyor sen düşmüş sun kendi derdine tabi düşünmesin canın sağ üstünde bomba yok sağlığın yerinde korkusuz ekmeğini yiyiyosun sen nerden bilecen filistin ne çekiyor bana versinler banane mazlumlardan diyosun bazen kendinizi bir kenara koymayı oyrenin hep bana yi bırakıp karşınızdaki insanların haline bakın belki halinize şükür etmeyi oyrenirsiniz 54 139
  • Mmt Erd: Sabaha patronu susturur. Hatta böyle bir şey duymadınız sayın 198 14 Yanıtla hüseyin şen: bu adamın bu ülkeye bir faydasını bilen varsa söylesin son 30 yılda ortak olduğu tüm iktidarların başına bela olmuş hiç bir faydası olmayan halka zarardan başka bir şey vermeyen biri ve ne yazık ki ülkenin milletin kaderi bunun gibilerin elinde 65 son yaş olmadı aday olmak için 70 emeklilik nedir koskoca bir nesilin bunları görmesi bıktık artık bıktık 16 1
  • Ali Arslan: Bir Günde kendi ülkeni kendi halkını düşünsen 179 26 Yanıtla
  • memet öztürkj: Git yolun açık olsun 149 27 Yanıtla
  • XYZ: Önden sen buyur, biz arkandan geliriz! 150 22 Yanıtla
  • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement