SONAR Araştırma büyükşehir anketini yayınladı! İşte AK Parti'de birinci sırayı alan isim... - Son Dakika

SONAR Araştırma büyükşehir anketini yayınladı! İşte AK Parti'de birinci sırayı alan isim...

30.09.2022 01:03

SONAR Araştırma'nın yaptığı büyükşehir belediye başkanlarının beğenilirlik düzeyi sonuçlarına göre Türkiye'de en beğenilen AK Partili yüzde 55.7 ile Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Sekmen'i yüzde 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın takip etti. Mehmet Sekmen, Erzurum'daki son yerel seçimlerden yüzde 60 oranında oy almıştı.

SONAR Araştırma tarafından yapılan son çalışmada yerel yönetimlere odaklanıldı. Şirket, belediye başkanlığı düzeyinde görev yapan siyasilerin beğenilirlik düzeyini araştırdı. Araştırmada vatandaşların seçmene şehrini/ilçesini yöneten başkanı beğenip beğenmediği ve başkanın en beğendiği hizmeti/icraatı soruldu.

AK PARTİ'DE EN BEĞENİLEN İSİM MEHMET SEKMEN

Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye genelinde en beğenilen AK Partili büyükşehir belediye başkanı Erzurum'dan çıktı. Yüzde 55.7 ile zirvede yer alan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i yüzde 54.2 ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın takip etti. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 50.4 ile üçüncü olurken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise 49.1 ile 4. sıraya yerleşti.

İlk dört başkanın ardından sonra sıralama şu şekilde:

  • Konya Büyükşehir Belediye Başkanı U. İbrahim Altay
  • Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu
  • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç
  • Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan
  • Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Z. Abidin Beyazgül
  • Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz
Anketlerde bu sefer belediye başkanları oylandı! AK Parti'de birinci sırada Mehmet Sekmen çıktı
YORUMLAR (7)
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Meclis'i ayağa kaldıran tepki! HDP'li vekil 'Operasyonlar durdurulsun' diyerek tülbendini yere attı Meclis'i ayağa kaldıran tepki! HDP'li vekil 'Operasyonlar durdurulsun' diyerek tülbendini yere attı Ömer Çelik: Bir Çocuğun 6 Yaşındayken Cinsel İstismara Maruz Kaldığı Yönündeki Haberleri Çok Yakından Takip Ediyoruz. Ömer Çelik: Bir Çocuğun 6 Yaşındayken Cinsel İstismara Maruz Kaldığı Yönündeki Haberleri Çok Yakından Takip Ediyoruz. İyi Parti: Zampiyonu İyi Oyunun Değil 3 Harfli Kötü Yönetimin Belirlediği Bu Kepaze Ligi Sonlandırmaya Çok Az Kaldı İyi Parti: Zampiyonu İyi Oyunun Değil 3 Harfli Kötü Yönetimin Belirlediği Bu Kepaze Ligi Sonlandırmaya Çok Az Kaldı

Son Dakika Politika SONAR Araştırma büyükşehir anketini yayınladı! İşte AK Parti'de birinci sırayı alan isim... - Son Dakika


Advertisement