Son dakika Selçuk Belediyesi haberleri, Selçuk Belediyesi son dakika, son dakika Selçuk Belediyesi

Son Dakika Selçuk Belediyesi Haberleri

 • Efes Selçuklu kadınları Seferihisar Sığacık'ı gezdi
  17 Şub Efes Selçuklu kadınları Seferihisar Sığacık'ı gezdi

  Efes Selçuklu kadınları, Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel tarafından karşılanarak Seferihisar Sığacık'ı gezdi. Geziye katılan kadınlar, Başkan Ceritoğlu Sengel'e teşekkür etti.

 • Efes Selçuk Belediye Başkanı Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Ritim Çalışmalarına Katıldı
  16 Şub Efes Selçuk Belediye Başkanı Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Ritim Çalışmalarına Katıldı

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Engelsiz Yaşam Merkezi'nde düzenlenen ritim çalışmalarına katıldı. Engelsiz çocukların yeteneklerini keşfetmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Ceritoğlu Sengel, engelli bireylerin topluma katkılarını artırmak için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu vurguladı.

 • Selçuk'ta Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Tamamlandı
  15 Şub Selçuk'ta Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Tamamlandı

  İzmir'in Selçuk ilçesinde, Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursunu tamamlayan 22 kursiyer, sertifikalarını Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'den aldı. Selçuk'ta meslek fabrikası eğitimlerinin devam edeceği, farklı dallarda ücretsiz olarak düzenlenecek eğitimlere 16 yaş üzeri vatandaşların başvurabileceği aktarıldı.

 • İzmir'de Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Tamamlandı
  15 Şub İzmir'de Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Tamamlandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, Efes Selçuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu tamamlandı. 22 kursiyer sertifikalarını aldı.

 • Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Seçim Çalışmalarına Başladı
  03 Şub Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel Seçim Çalışmalarına Başladı

  Efes Selçuk Belediye Başkanı ve CHP Efes Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel, seçim çalışmalarını başlatmak üzere düzenlenen halk buluşmasında, ilçe halkı tarafından coşkuyla karşılandı.

 • Efes Selçuk Belediyesi Emekçileri Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'i Karşıladı
  01 Şub Efes Selçuk Belediyesi Emekçileri Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'i Karşıladı

  Efes Selçuk Belediyesi emekçileri, yerel seçimler için yeniden aday gösterilen Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel'i alkışlarla ve çiçeklerle karşıladı. Başkan Sengel, emekçilere teşekkür ederek, Efes Selçuk'un gücünü ve emeklerin değerini vurguladı. Ayrıca, maaşlardan vergi alınmasına karşı çıkarak, emekçilerin haklarını her zaman koruyacaklarını belirtti.

 • Selçuk Belediyesi Yarıyıl Çocuk Şenliği Düzenledi
  25 Oca Selçuk Belediyesi Yarıyıl Çocuk Şenliği Düzenledi

  Selçuk Belediyesi, yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte pazar yerinde unutulmaz bir yarıyıl çocuk şenliği düzenledi. Renkli aktivitelerin yer aldığı şenlik, çocukların motivasyonunu artırmaya yönelik düzenlenen bir etkinlik olarak önemli bir katkı sağladı.

 • Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri Efes Selçuk'ta anıldı
  25 Oca Uğur Mumcu ve demokrasi şehitleri Efes Selçuk'ta anıldı

  Efes Selçuk Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Efes Selçuk Şubesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Uğur Mumcu ve diğer demokrasi şehitleri saygıyla anıldı. Anma etkinliğinde konuşan katılımcılar, emperyalist güçlerin aydınları hedef alan karanlık stratejisine dikkat çekti. Uğur Mumcu'nun cesareti ve duruşu vurgulanırken, anma etkinliği müzik ve şiir dinletisiyle sona erdi.

 • Efes Selçuk Belediyesi Ahşap Boyama Kursu Kadınlara Sanat ve Yaratıcılık Sunuyor
  23 Oca Efes Selçuk Belediyesi Ahşap Boyama Kursu Kadınlara Sanat ve Yaratıcılık Sunuyor

  Efes Selçuk Belediyesi'nin düzenlediği ahşap boyama kursu, kadınlara kendi dünyalarını yaratma fırsatı sunarak el becerilerini geliştirmelerine olanak sağlıyor. Kursiyerler, ahşap yüzeylere renkli dokunuşlar ekleyerek benzersiz eserler ortaya çıkarırken, aynı zamanda geri dönüşüm fikirleriyle yıpranmış mobilyalara da hayat veriyor. Kurs, kadınlara farklı teknikleri öğretmenin yanı sıra sanatın güven aşılayan etkilerini deneyimleme şansı da sunuyor. Kadınlar, bu kurs sayesinde yeni beceriler kazanırken bir araya gelerek güçlü bağlar kuruyor ve yaptıkları çalışmaları satışa sunarak ev ekonomisine katkı sağlıyorlar.

 • Efes Selçuk Belediyesi Yarıyıl Çocuk Şenliği Düzenliyor
  20 Oca Efes Selçuk Belediyesi Yarıyıl Çocuk Şenliği Düzenliyor

  Efes Selçuk Belediyesi, okulların yarıyıl tatilinin başlaması dolayısıyla 23-26 Ocak tarihleri arasında Çocuk Şenliği düzenliyor. Şenlikte lunapark, atlı karınca, şişme oyun parkı, planetaryum, drama oyunları, hava akrobasi gösterisi, çocuk diskosu, sihirbaz gibi etkinlikler çocukları bekliyor. Ücretsiz etkinliğin ayrıntılarına Belediye'nin sosyal medya hesaplarından erişim sağlanabilecek.

 • İzmir Selçuk'ta Çamlık Parkı'nda Oyuncak Grubu ve Kütüphane Yenilendi
  18 Oca İzmir Selçuk'ta Çamlık Parkı'nda Oyuncak Grubu ve Kütüphane Yenilendi

  İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunan Zafer Mahallesi'ndeki Çamlık Parkı'nda yapılan çalışmalar sonucunda oyuncak grubu ve kütüphane yenilendi. Parkta oturma grupları da yer alacak.

 • Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde Kadın Üreticilere Zeytin Ağacı Budama Eğitimi Verildi
  16 Oca Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde Kadın Üreticilere Zeytin Ağacı Budama Eğitimi Verildi

  Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu'nda düzenlenen zeytin ağacı budama eğitimleri, kadın üreticiler tarafından yoğun ilgi gördü. Selçuk Belediyesi ve Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi tarafından düzenlenen eğitimde, kursiyerler teorik bilgileri öğrendikten sonra zeytinlik bahçesinde uygulamalı olarak eğitimlerini tamamladılar. Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verildi. Çiftçiler ise eğitimden memnun kaldıklarını belirttiler.

 • Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde Zeytin Ağacı Budama Eğitimi Yoğun İlgi Gördü
  16 Oca Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde Zeytin Ağacı Budama Eğitimi Yoğun İlgi Gördü

  Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu'nda düzenlenen Zeytin Ağacı Budama Eğitimi'ne Kadın Üreticiler büyük ilgi gösterdi. Eğitimde kursiyerler, uygulamalı olarak zeytin ağacı budama tekniklerini öğrendi ve sertifika aldı. Eğitim sonunda katılımcılar, doğru bildikleri yanlışları düzeltme fırsatı bulduklarını ve teorik bilgileri pratikte uygulama şansı elde ettiklerini belirtti. Efes Tarlası Yaşam Köyü Toprak Okulu'nda çiftçilere yönelik eğitimler devam edecek.

 • Efes Selçuk Belediyesi, Gökçealan köyünde yol çalışmalarını tamamladı
  12 Oca Efes Selçuk Belediyesi, Gökçealan köyünde yol çalışmalarını tamamladı

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Gökçealan köyünde yapılan yol çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Ceritoğlu Sengel, yapılan çalışmaların önemine vurgu yaparak, kenti güzelleştirmenin ve halkın taleplerini yerine getirmenin önemli olduğunu belirtti. Gökçealan Muhtarı Nazmi Tabak ise altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapılan yol çalışmalarından memnuniyet duyduklarını ifade etti. Gökçealan'da yaşayan vatandaşlar da yeni yapılan yolların kendilerine kolaylık sağladığını ve Efes Selçuk Belediyesi'ne teşekkür etti.

 • Efes Selçuk Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde Üstyapı Çalışmalarını Tamamladı
  09 Oca Efes Selçuk Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde Üstyapı Çalışmalarını Tamamladı

  Efes Selçuk Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde gerçekleştirdiği altyapı iyileştirme çalışmalarının ardından 32 bin metrekare parke taşı döşeme işlemi gerçekleştirdi. Mahalle sakinleri, yapılan çalışmaların mahallenin görünümünü iyileştirdiğini belirterek belediye başkanına teşekkür etti.

 • Selçuk Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde Alt Yapı Çalışmalarını Tamamladı
  09 Oca Selçuk Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde Alt Yapı Çalışmalarını Tamamladı

  Selçuk Cumhuriyet Mahallesi'nde gerçekleştirilen büyük ölçekli alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, mahallenin geneline toplamda 32 bin metrekare parke taşı döşeme işlemi gerçekleştirildi. Mahalle sakinleri, yapılan bu çalışmalardan dolayı Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'e teşekkür etti.

 • İzmir Selçuk'ta PTT Altı Parkı projesi hızla ilerliyor
  03 Oca İzmir Selçuk'ta PTT Altı Parkı projesi hızla ilerliyor

  İzmir'in Selçuk ilçesinde, vatandaşların talebi sonucunda Selçuk Belediyesi tarafından projelendirilen ve geçtiğimiz günlerde başlatılan PTT Altı Parkı projesi hızla ilerliyor. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışmaları yakından takip ederek, parkın yakın zamanda tamamlanacağını belirtti. Proje, kent merkezine yeni bir sosyal alan kazandırmayı ve esnafın daha ferah bir ortamda çalışmasını sağlamayı hedefliyor.

 • Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye emekçileriyle bir araya geldi
  30 Ara Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, belediye emekçileriyle bir araya geldi

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, yeni yıl öncesi belediye emekçileriyle bir araya gelerek yapılan çalışmaları değerlendirdi. Başkan Sengel, emekçilere teşekkür ederken, belediyenin borç batağından çıkıp büyüdüğünü ve ekmeği büyütme derdinde olduklarını belirtti.

 • Selçuk Belediye Başkanı, Üniversite Öğrencileri İçin Park Alanını Kafeye Dönüştürecek
  29 Ara Selçuk Belediye Başkanı, Üniversite Öğrencileri İçin Park Alanını Kafeye Dönüştürecek

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu yanındaki park alanının öğrenci dostu bir kafeye dönüştürüleceğini açıkladı. Proje, gençlerin sosyal yaşantısına katkı sağlamak ve dinlenme imkanı sunmak amacıyla hayata geçirilecek.

 • Selçuk Belediye Başkanı Meryem Ana Evi otoparkı için mücadeleye devam edecek
  28 Ara Selçuk Belediye Başkanı Meryem Ana Evi otoparkı için mücadeleye devam edecek

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Meryem Ana Evi otoparkı işletme hakkının Selçuk Belediyesinde kalması için mücadeleye devam edeceklerini belirtti. Başkan Ceritoğlu Sengel, 20 yıllık, sürdürülebilir ve makul şartlarda bir sözleşme istediklerini söyledi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyon Bülteni'nin 105. sayısını yayımladı
  25 Ara Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyon Bülteni'nin 105. sayısını yayımladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "Ehliyet ve kimlik kartlarının yenilenmesi için son tarih 31 Aralık 2023, yenilemeyenlere ceza kesilecek" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

 • Aylin Nazlıaka: 'Tüm CHP'li Belediyeler 'Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni İmzaladı'
  25 Ara Aylin Nazlıaka: "Tüm CHP'li Belediyeler 'Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi'ni İmzaladı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Aylin Nazlıaka, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde CHP’li belediyelere gönderilen “Yerel Yönetimlerde Çalışma Yaşamında Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik Politika Belgesi”nin tüm belediyelerde imzalandığını açıkladı. Nazlıaka, “Büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere toplam 249 CHP’li belediye, şiddet mağduru çalışan varsa onun haklarını gözetecek, mağdurların talebi doğrultusunda hukuki ve psikolojik destek sağlayacak, belediyeye yapılacak yeni işe alım sürecinde yüzde 50 cinsiyet kotasını hedefleyecek. Zaten var olan uygulamayı ete kemiğe büründürdük. Şiddetle mücadele konusunda çok net bir tutum aldık” dedi.

 • Efes Selçuk Belediyesi Meryem Ana Evi'nden tahliye edilmesine tepki
  23 Ara Efes Selçuk Belediyesi Meryem Ana Evi'nden tahliye edilmesine tepki

  Efes Selçuk Belediyesi'nin Meryem Ana Evi'nden tahliye edilmesine ilişkin tepkiler artıyor. Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuklularının desteğiyle birlikte olduklarını ve siyasi tehditlerin son bulmasını istediklerini belirtti.

 • AK Parti İzmir Milletvekili: Selçuk Belediye Başkanı Meryemana Tabiat Parkı otoparkını yalanlarla çarpıtıyor
  23 Ara AK Parti İzmir Milletvekili: Selçuk Belediye Başkanı Meryemana Tabiat Parkı otoparkını yalanlarla çarpıtıyor

  AK Parti İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Meryemana Tabiat Parkı otoparkının kullanımıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığının sadece eksik evrakların tamamlanmasını istediğini, Selçuk Belediye Başkanının hadiseyi yalanlarla çarpıttığını öne sürdü.

 • AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'dan Selçuk Belediyesine eleştiri
  23 Ara AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'dan Selçuk Belediyesine eleştiri

  AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Selçuk Belediyesinin Meryemana Tabiat Parkı otoparkının kullanımıyla ilgili Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından istenen evrakları hazırlayamadığını belirterek eleştirdi.

 • Efes Selçuk Belediye Başkanı Meryem Ana Evi için çağrı yaptı
  22 Ara Efes Selçuk Belediye Başkanı Meryem Ana Evi için çağrı yaptı

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, işçilerle birlikte Meryem Ana Evi'ne çıkarak halka broşür dağıttı ve vatandaşları Meryem Ana Evi'ne beklediğini söyledi. Belediye işçileri ise işsiz kalmak istemediklerini ve Meryem Ana Evi'nde nöbet tutmaya hazır olduklarını belirtti.

 • Selçuk Belediye Başkanı Meryem Ana Evi'nin sözleşme tahsisinin sonlandırılmasına tepki gösterdi
  22 Ara Selçuk Belediye Başkanı Meryem Ana Evi'nin sözleşme tahsisinin sonlandırılmasına tepki gösterdi

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Meryem Ana Evi'nin işletme haklarının alınmasına karşı çıkarak, belediyenin ve kentin ekonomisinin çökeceğini belirtti. Sengel, Meryem Ana Evi'nin Selçuk halkının elinden alınmasına izin vermeyeceklerini vurguladı.

 • Efes Selçuk'ta Yeni Yıl Panayırı Başlıyor
  21 Ara Efes Selçuk'ta Yeni Yıl Panayırı Başlıyor

  Efes Selçuk'ta düzenlenecek olan Yeni Yıl Panayırı, eğlenceli etkinliklerin yanı sıra yerel üreticileri de bir araya getirecek. Panayırda hediyelik eşya stantları, müzik, çocuk etkinlikleri ve daha birçok aktivite yer alacak.

 • Efes Selçuk Belediyesi, 26 Bin Yardımı Halka Ulaştırdı
  20 Ara Efes Selçuk Belediyesi, 26 Bin Yardımı Halka Ulaştırdı

  Efes Selçuk Belediyesi, Filiz Ceritoğlu Sengel Başkanlığındaki çalışmalarıyla ekonomik kriz ve yüksek enflasyon ortamında dahi 26 bin yardımı halka ulaştırdı. Gıda, kıyafet, kira yardımları, asker çantası, eğitim ve sağlık hizmetleri gibi birçok alanda yapılan desteklerle ihtiyaç sahiplerine dokunan belediye, toplumsal dayanışmanın gücünü gösterdi. Başkan Ceritoğlu Sengel, pandemi ve deprem süreçlerinde de halkın yanında yer aldı ve sosyal belediyecilik anlayışını bir kez daha ortaya koydu.

 • İzmir'de Meslek Fabrikası projesi kapsamında pastacı çırağı kursu tamamlandı
  19 Ara İzmir'de Meslek Fabrikası projesi kapsamında pastacı çırağı kursu tamamlandı

  İzmir'in Selçuk ilçesinde, Meslek Fabrikası projesi kapsamında düzenlenen pastacı çırağı kursu başarıyla tamamlandı. Kursiyerler sertifikalarını aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, Efes Selçuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen kurs, 14 kursiyerin katılımıyla sona erdi.

 • Gökçealan Köyünde Yol Çalışmaları Başladı
  18 Ara Gökçealan Köyünde Yol Çalışmaları Başladı

  Efes Selçuk'un gözde köylerinden Gökçealan'da 10 bin metrekarelik yol yapımı başladı. Yol çalışmalarının tamamlanmasının ardından park ve yürüyüş yolu da yapılacak.

 • İzmir Selçuk Gökçealan'da Yol Yapım Çalışmaları Başladı
  18 Ara İzmir Selçuk Gökçealan'da Yol Yapım Çalışmaları Başladı

  İzmir'in Selçuk ilçesindeki Gökçealan'da, ulaşım altyapısının güçlendirilmesi amacıyla 10 bin metrekarelik yol yapım çalışmaları başladı. Ayrıca, park ve yürüyüş yolu da yapılacak.

 • Belevi'de Makrome Kurslarına Yoğun İlgi
  16 Ara Belevi'de Makrome Kurslarına Yoğun İlgi

  Efes Selçuk Belediyesi tarafından Belevi'de düzenlenen makrome kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Kurs sayesinde yeni beceriler kazanan kadınlar, aynı zamanda sosyalleşme fırsatı da buluyor.

 • Selçuk Belediye Başkanı, Hakem Halil Umut Meler'e Destek Verdi
  13 Ara Selçuk Belediye Başkanı, Hakem Halil Umut Meler'e Destek Verdi

  Çaykur Rizespor maçının bitiminde saldırıya uğrayan FIFA Hakemi Halil Umut Meler'e Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel destek verdi. Başkan Sengel, saldırıyı kınadıklarını ve adaletin yerini bulmasını istediklerini belirtti. Selçuk Belediyesi, Meler'e destek olmak için basın açıklaması düzenledi.

 • Selçuk Belediye Başkanı, FIFA Hakemi Halil Umut Meler'e destek verdi
  12 Ara Selçuk Belediye Başkanı, FIFA Hakemi Halil Umut Meler'e destek verdi

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, MKE Ankaragücü - Çaykur Rizespor maçında saldırıya uğrayan FIFA Hakemi Halil Umut Meler'e destek vererek saldırıyı kınadı. Başkan Sengel, adaletin yerini bulmasını ve kanun tanımazlara karşı ciddi cezaların uygulanmasını istedi.

 • Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'den İnsan Hakları Günü Mesajı
  11 Ara Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'den İnsan Hakları Günü Mesajı

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla insan haklarının önemine vurgu yaptı. Ceritoğlu Sengel, yerel yönetimlerin bireylerin yaşamsal haklarını sağlamada önemli bir rol oynadığını belirtti.

 • Efes Selçuk Çocuk Meclisi'nden Modern Dans Kursu
  08 Ara Efes Selçuk Çocuk Meclisi'nden Modern Dans Kursu

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel tarafından kabul edilen modern dans kursu, 8-15 yaş arası çocuklar için başlıyor. Başvuruların son tarihi 22 Aralık.

 • Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Türkiye Cimnastik Federasyonu Seçmelerine Katıldı
  03 Ara Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Türkiye Cimnastik Federasyonu Seçmelerine Katıldı

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Kuşadası'nda düzenlenen Türkiye Cimnastik Federasyonu 6-8 Yaş Grupları seçmelerine katıldı. Başkan Ceritoğlu Sengel, seçmelerde Selçuk'ta yapılacak kapalı spor salonu ve gençlik merkezi ihalesinin 7 Aralık'ta gerçekleşeceğini açıkladı. Milli sporcu Ayşe Begüm Onbaşı da Selçuk'ta yapılacak tesisin açılışını heyecanla beklediğini ifade etti.

 • Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi Tamamlandı
  30 Kas Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi Tamamlandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası Şube Müdürlüğü, Efes Selçuk Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu tamamlandı. 72 saat süren eğitimde 13 kursiyer sertifikalarını aldı. Proje kapsamında düzenlenen eğitimler arasında yer alan Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi'nde kursiyerler bitkilerin yetiştiriciliğinden distilasyonuna kadar tüm evreler hakkında bilgi aldı.

 • İzmir Selçuk'ta üzüm üreticilerine 500 ton kompost gübre dağıtıldı
  29 Kas İzmir Selçuk'ta üzüm üreticilerine 500 ton kompost gübre dağıtıldı

  Selçuk Belediyesi, geçtiğimiz sezon zarara uğrayan üzüm üreticilerine destek olmak amacıyla Gökçealan'da 500 ton kompost gübre dağıttı. Üreticilere verimin artması hedefleniyor.

 • Efes Selçuk'ta olumsuz hava şartlarına rağmen herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı
  26 Kas Efes Selçuk'ta olumsuz hava şartlarına rağmen herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı

  Ege Bölgesi'nde etkisini gösteren olumsuz hava şartlarından etkilenen Efes Selçuk'ta belediye ekiplerinin gündüz ve gece sabaha kadar süren aralıksız çalışmaları sayesinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çalışmalara katkıda bulunan tüm belediye emekçilerine teşekkür etti.

 • Efes Selçuk Çocuk Meclisi, Dünya Çocuk Hakları Günü'nde kuruldu
  20 Kas Efes Selçuk Çocuk Meclisi, Dünya Çocuk Hakları Günü'nde kuruldu

  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü öncesinde Efes Antik Kenti'nde yer alan Odeon'da Efes Selçuk Çocuk Meclisi kuruldu. Efes Selçuklu çocuklar, tarihi bir adım atarak, Odeon'da meclislerini kurdular. Çocuklar, Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen Çocuk Haklarına Dair Sözleşme'nin maddelerini okuyarak, haklarını vurguladılar. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çocuk meclisi ile birlikte çocukların fikirlerine önem vereceklerini belirtti ve çocukların ileride belediye yönetiminde yer alacaklarını söyledi.

 • Herakleitos Felsefe Günleri Efes Selçuk'ta düzenleniyor
  16 Kas Herakleitos Felsefe Günleri Efes Selçuk'ta düzenleniyor

  Efes Selçuk'ta gerçekleştirilecek olan Herakleitos Felsefe Günleri, Anadolu'da felsefenin geçmişi ve bugünü konularını ele alacak. Türkiye Felsefe Kurumu, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu ve Efes Selçuk Belediyesi iş birliğiyle düzenlenecek etkinliğe Türkiye Felsefe Kurumu Başkanı Prof. Dr. İoanna Kuçuradi de katılacak. Felsefe Günleri, çeşitli oturumlar ve seminerlerle felsefeyle ilgilenen herkesin katılımına açık olacak.

 • Buca'da Atatürk'ü Anma Törenleri Düzenlendi
  10 Kas Buca'da Atatürk'ü Anma Törenleri Düzenlendi

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünde Buca'da anma törenleri düzenlendi. Buca Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşen resmi törene birçok katılımcı, Atatürk Anıtı önündeki anma törenine ise belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde Buca'da hayat durdu ve tüm Bucalılar Ata'ya saygı duruşunda bulundu.

 • CHP Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, saha çalışmalarına başladı
  01 Kas CHP Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, saha çalışmalarına başladı

  İzmir'de CHP Selçuk İlçe Başkanlığı, yerel seçimler için saha çalışmalarına başlarken, CHP Selçuk İlçe Başkanı İpek Onbaşıoğlu, esnaf ve vatandaşlarla buluştu, sıkıntılarını dinledi. Onbaşıoğlu, vatandaşların isteklerini dinleyerek talepleri not aldı ve ekonomik krizin pazarcı esnafa nasıl yansıdığı konusunda bilgiler aldı. Ayrıca, parti üyeleriyle merkez mahalle muhtarlarını ziyaret ederek, ortak hareket etme sözü verdi.

 • İzmir'i Cumhuriyet coşkusu sardı, etkinlikler gece boyu sürdü
  30 Eki İzmir'i Cumhuriyet coşkusu sardı, etkinlikler gece boyu sürdü

  İzmir'in 30 ilçesinde, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlik gece geç saatlere kadar devam etti, Cumhuriyet coşkusu tüm kenti sardı29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yıl kutlamaları, Balçova'da hafızalardan silinmeyecek bir kalabalıkla kutlandı.

 • Efes Selçuk Belediye Başkanı 100 Efeyle Zeybek Oynadı
  29 Eki Efes Selçuk Belediye Başkanı 100 Efeyle Zeybek Oynadı

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için 100 efeyle birlikte zeybek oynadı. Efes Selçuk Belediyesi Halk Oyunları Ekibi'nin daveti üzerine zeybek oynayan Sengel, bu anları sosyal medya hesabından paylaştı.

 • Efes Selçuk Belediyesi, 100. Yıl Parkı ve Seyir Terasını Çocukların Coşkusuyla Açtı
  29 Eki Efes Selçuk Belediyesi, 100. Yıl Parkı ve Seyir Terasını Çocukların Coşkusuyla Açtı

  Efes Selçuk Belediyesi, 14 Mayıs Mahallesi 100. Yıl Parkı ve Seyir Terası'nı çocukların coşkusuyla hizmete açtı. Parkın açılışını gerçekleştiren Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, parkın öz kaynaklarla yapıldığını ve Cumhuriyetin 100. yılında çocuklarla birlikte açmanın önemine vurgu yaptı. Açılışta çocuklar çeşitli gösteriler ve aktivitelerle eğlendi.

 • Şirince, En İyi Turizm Köyü seçildi
  20 Eki Şirince, En İyi Turizm Köyü seçildi

  Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından başlatılan En İyi Turizm Köyü 2023 Yılı girişimi kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Efes Selçuk Belediyesi'nin yerel paydaşlarla ortak hazırladığı dosya ile yapılan başvuru sonucu Şirince, 60 ülkeden 260'ın üzerinde köy arasından 'En İyi Turizm Köyü' ağına seçildi. Şirince, Özbekistan'ın Semerkant kentinde düzenlenen ödül töreninde 'En İyi Turizm Köyü' seçilerek, Efes Selçuk'un marka değerini arttırdı. Şirince'nin tarihi, kültürel ve tarımsal değerleriyle dünyanın dikkatini çekmesi, barış mesajı vermesi ve sürdürülebilirlik kazanması büyük mutluluk yarattı.

 • Selçuk Belediyesi, Sürdürülebilirlik İş Ödülleri'nde ödül aldı
  18 Eki Selçuk Belediyesi, Sürdürülebilirlik İş Ödülleri'nde ödül aldı

  Selçuk Belediyesi, Sürdürülebilirlik İş Ödülleri 2023'te, 'Sosyal Etki-İnsan Odaklı Proje' kategorisinde Efes Tarlası Yaşam Köyü ile ödül aldı. Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, ödülü Cumhuriyet değerlerine saygılı, üretimi destekleyen ve köylülerin gözünde örnek olan proje olarak nitelendirdi. Efes Tarlası Yaşam Köyü, doğal, adil ve sağlıklı gıdaya erişim için eğitimler düzenleyerek her yaştan bireyi üretime dahil ediyor ve yerli tohumların sürdürülebilirliğini sağlıyor.

 • Başka Bir Siyaset Okulu, İsabey Mahallesi'nde Roman Vatandaşlarla Buluştu
  16 Eki Başka Bir Siyaset Okulu, İsabey Mahallesi'nde Roman Vatandaşlarla Buluştu

  Efes Selçuk'ta düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu, İsabey Mahallesi'nde Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Sıfır Ayrımcılık Derneği Başkanı Elmas Arus, mahalle sakinlerine teşekkür ederek, bu buluşmanın son olmayacağını belirtti.

 • Başka Bir Siyaset Okulu'nda arıcılık ve ekoloji ilişkisi ele alındı
  15 Eki Başka Bir Siyaset Okulu'nda arıcılık ve ekoloji ilişkisi ele alındı

  Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu, arıcılık üzerinden ekoloji ilişkisini inceleyen bir oturumla devam etti. Çevre ve Arı Koruma Derneği Üyesi Şamil Beştoy, arıcılığın Anadolu'da kadim bir kültür olduğunu ve sürdürülebilir yaşam için ilham verici bir örnek olduğunu belirtti.

 • Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Belediyecilikte Başarılı
  13 Eki Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Belediyecilikte Başarılı

  Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu'nda konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi ve İzmir Milletvekili Yüksel Taşkın, Efes Selçuk Belediyesi'nin sosyal belediyecilikte başarılı olduğunu vurguladı. Oturuma katılan diğer konuşmacılar da sosyal politikaların önemine değindi ve öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

 • Selçuk Belediye Meclisi Ekim Toplantısı'nda Başkan Ceritoğlu Sengel'den açıklamalar
  13 Eki Selçuk Belediye Meclisi Ekim Toplantısı'nda Başkan Ceritoğlu Sengel'den açıklamalar

  Selçuk Belediye Meclisi Ekim Toplantısı'nda Başkan Ceritoğlu Sengel, Selçuk'un iyi niyete ve atan kalplere ihtiyaç duyduğunu belirtti. Toplantıda 2024 Mali Yılı Bütçesi 650 Milyon TL olarak kabul edildi. Başkan Ceritoğlu Sengel, bütçenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Selçuk Belediyesi'nin sosyal belediyecilikte rüştünü ispat ettiğini söyledi. Bütçenin bir önceki yıla göre yüzde 40 arttığını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel, Selçuk'un iyi niyete ve atan kalplere ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

 • Başka Bir Siyaset Okulu Efes Selçuk'ta başladı
  11 Eki Başka Bir Siyaset Okulu Efes Selçuk'ta başladı

  Efes Selçuk Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen Başka Bir Siyaset Okulu (BBSO) Açık Oturum Serisi, 'Herkes Farklı Herkes Eşit' sloganıyla başladı. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden öğrencilerin katıldığı açılış toplantısında konuşan Sıfır Ayrımcılık Derneği ve BBSO Direktörü Elmas Arus, BBSO'nun başlama sürecini anlattı ve birbirimize saygı duymak gerektiğini vurguladı. BBSO, sanat atölyeleri ve belgesel gösterimleriyle devam edecek.

 • Efes Selçuk Belediyesi, Sürdürülebilir İş Ödülleri'nde finale kaldı
  10 Eki Efes Selçuk Belediyesi, Sürdürülebilir İş Ödülleri'nde finale kaldı

  Efes Selçuk Belediyesi, Efes Tarlası Yaşam Köyü Projesi ile Sürdürülebilir İş Ödülleri'nde 'Sosyal Etki' kategorisinde finale kaldı. Proje, doğal kaynakların azalması ve büyüme problemleriyle mücadele eden kurumların krizleri fırsata çevirmesi amacıyla değerlendiriliyor. Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde eğitimler düzenleniyor, yerel tohumlar toplanıyor ve bitki ekimi yapılıyor.

 • Selçuk nar tanesi ile şenlendi: Üreticiye destek, ürünlere tanıtım
  09 Eki Selçuk nar tanesi ile şenlendi: Üreticiye destek, ürünlere tanıtım

  Tarım kenti İzmir'in Selçuk ilçesinde, çiftçilerin desteklenmesi ve yerel ürünlerin tanıtımı için sürdürülen çalışmalardan biri olan nar şenliği, yoğun katılım ve coşkuyla gerçekleştirildi.

 • Efes Selçuk Belediyesi, Zeytinköy'de Nar Neşesi Şen Tanesi Şenliği düzenliyor
  05 Eki Efes Selçuk Belediyesi, Zeytinköy'de Nar Neşesi Şen Tanesi Şenliği düzenliyor

  Efes Selçuk Belediyesi, üreticilerin desteklenmesi amacıyla 8 Ekim Pazar günü Zeytinköy'de 'Nar Neşesi Şen Tanesi Şenliği' düzenliyor. Şenlikte nar hasadı yapılacak, en güzel nar seçilecek ve katılımcılara nar fidanı hediye edilecek. Ayrıca, Türk Halk Müziği sanatçısı Hüseyin Turan da şenlikte sahne alacak. Şenliğe katılmak isteyenler için belediye tarafından araç kaldırılacak.

 • Efes Selçuk Belediyesi, Belevi Şen Çocuk Masal Atölyesi'ni açtı
  03 Eki Efes Selçuk Belediyesi, Belevi Şen Çocuk Masal Atölyesi'ni açtı

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel'in söz verdiği projelerden biri olan Belevi Şen Çocuk Masal Atölyesi, Belevili çocukların ve ailelerin katılımıyla törenle açıldı. Atölyede 36-60 aylık çocuklar verimli ve eğlenceli etkinliklerle vakit geçirecek. Başkan Ceritoğlu Sengel, atölyenin halkın ihtiyaçlarından doğan bir proje olduğunu vurgulayarak, Belevi halkının sahip çıkması gerektiğini belirtti.

 • İzmir'de Smyrna'nın Kadınları adlı oyun sahnelendi
  02 Eki İzmir'de Smyrna'nın Kadınları adlı oyun sahnelendi

  İzmir Kadim Kültürü Yaşatma Platformu tarafından Efes Selçuk Belediyesi desteğiyle Celsus Kütüphanesi'nde sahnelenen 'Smyrna'nın Kadınları' adlı oyunda, Smyrna, Kybele, Artemis, Fatma Ana, Meryem Ana ve Zübeyde Hanım'ın hayat hikayeleri anlatıldı. Oyun, müzik ve dans gösterisiyle birlikte sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.

 • Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde 'Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi' başladı
  28 Eyl Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde 'Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi' başladı

  Efes Selçuk Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçen Meslek Fabrikası Projesi kapsamında Efes Tarlası Yaşam Köyü'nde düzenlenen 'Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Eğitimi' başladı. Eğitim, toplam 6 hafta sürecek ve tıbbi ve aromatik bitkilerin tohumdan hasada kadar olan süreçlerini kapsayacak. Eğitime katılanlar, tarım alanında nitelikli insan kaynağı oluşturmayı hedefleyen proje sayesinde kapsamlı bir eğitim alma fırsatı buluyorlar.

 • Gökçealan Osmancık Üzüm Şenliği Coğrafi İşaret Belgesiyle Şenlendi
  25 Eyl Gökçealan Osmancık Üzüm Şenliği Coğrafi İşaret Belgesiyle Şenlendi

  Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Gökçealan Osmancık Üzüm Şenliği'nde Osmancık üzümünün coğrafi işaret belgesini aldıklarını duyurdu. Şenlik, çiftçi buluşması ve konserlerle renklendi.

 • Selçuk Belediyesi Kadınları Ödemiş'i Gezdirdi
  22 Eyl Selçuk Belediyesi Kadınları Ödemiş'i Gezdirdi

  Selçuk Belediyesi'nin sosyal sorumluluk ve kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 'Biz bize' gezilerine katılan kadınlar, Ödemiş'in tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

 • Selçuk Belediyesi, çocuklar için gıda dayanışması projesi başlattı
  12 Eyl Selçuk Belediyesi, çocuklar için gıda dayanışması projesi başlattı

  Selçuk Belediyesi öncülüğünde başlatılan 'Selçuk Çocuklar İçin Gıda Dayanışması Projesi', çocukların beslenme çantalarını gıda ile doldurarak yetersiz beslenmeyle mücadele etmeyi hedefliyor. Proje kapsamında geçtiğimiz eğitim-öğretim yılında birçok çocuğa gıda paketleri ulaştırıldı ve bu yıl da devam edeceği duyuruldu. Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, çocukların gıdaya erişimlerinin zorlaştığına dikkat çekerek, dayanışma çağrısında bulundu.

 • Selçuk'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı için resmi tören düzenlendi
  08 Eyl Selçuk'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı için resmi tören düzenlendi

  Selçuk'un düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yılı sebebiyle Atatürk anıtı önünde resmi tören düzenlendi. Törende konuşmalar yapıldı ve çelenkler sunuldu.

 • Efes Selçuk'ta EFEST Kültür, Sanat ve Yaşam Festivali Başladı
  06 Eyl Efes Selçuk'ta EFEST Kültür, Sanat ve Yaşam Festivali Başladı

  Efes Selçuk'un kurtuluşunun 101. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen EFEST başladı. Festival renkli bir kortejle başladı ve çeşitli etkinliklerle devam edecek.

 • Efes Selçuk Belediyesi, İftarlık Gazoz filminin gösterimiyle açık hava sinemasını canlandırdı
  02 Eyl Efes Selçuk Belediyesi, İftarlık Gazoz filminin gösterimiyle açık hava sinemasını canlandırdı

  Efes Selçuk Belediyesi, Cafe Carpouza'nın bahçesinde gerçekleşen İftarlık Gazoz filminin gösterimiyle açık hava sineması geleneğini canlandırdı. Film gösterimi öncesinde geçmişte Efes Selçuk'un sosyalleşme alanlarından olan açık hava sinemalarına emek veren sinemacılara teşekkür plaketi verildi.

 • EFEST: Efes Selçuk'ta Kültür Sanat ve Yaşam Festivali Başlıyor
  01 Eyl EFEST: Efes Selçuk'ta Kültür Sanat ve Yaşam Festivali Başlıyor

  Efes Selçuk'un kültür sanat ve yaşam festivali EFEST, 5 Eylül'de başlayacak. Bu yıl müzik dünyasının önemli isimlerini ağırlayacak olan festivalde konserler, sergiler, atölyeler ve etkinlikler düzenlenecek.

 • Efes Selçuk'ta 30 Ağustos Coşkusu
  31 Ağu Efes Selçuk'ta 30 Ağustos Coşkusu

  30 Ağustos Zaferi’nin 101. yılı Efes Selçuk’ta fener alayı ve Melike Şahin konseri ile kutlandı.

 • Efes Selçuk Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Düzenliyor
  29 Ağu Efes Selçuk Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Düzenliyor

  Efes Selçuk Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik ve Melike Şahin konseri düzenleyecek. Resmi törenin yanı sıra fener alayı ve konser de gerçekleştirilecek.

 • Büyük Taarruz'un 101. yılı Efes Selçuk'ta kutlandı
  26 Ağu Büyük Taarruz'un 101. yılı Efes Selçuk'ta kutlandı

  Büyük Taarruz'un 101. yılı Efes Selçuk'ta, Kurtuluş Yolu Anıtı'nda düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşmalar yapıldı ve gösteriler gerçekleştirildi.

 • Efes Selçuk Belediyesi Yol ve Park Çalışmalarını Tamamlıyor
  25 Ağu Efes Selçuk Belediyesi Yol ve Park Çalışmalarını Tamamlıyor

  Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, 4009 sokakta yol çalışmaları, 14 Mayıs Mahallesi'ndeki park çalışmaları ve Cumhuriyet Mahallesi'nde devam eden yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yapılan çalışmalarla daha düzgün yollar oluşturulurken, yeni bir park alanı da hizmete açılacak. Ayrıca, güneş panelli aydınlatma direkleriyle enerji tasarrufu sağlanacak ve çevre korunacak.

 • Efes Selçuk Belediyesi, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Kartıyla Destek Olacak
  24 Ağu Efes Selçuk Belediyesi, İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Kırtasiye Kartıyla Destek Olacak

  Efes Selçuk Belediyesi, yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde ihtiyaç sahibi vatandaşların çocuklarına 'Kırtasiye Kartı' ile destek sağlayacak. İlk ve ortaokul öğrencileri için başvuru tarihi 1 Eylül 2023 olarak belirlendi. Kırtasiye Kartı, kentteki kırtasiyelerde kullanılabilecek ve belediye bu destekle yerel ekonomiye katkıda bulunacak. Başvurular, öğrenci belgesi, veli nüfus kağıdı fotokopisi, kütüphane kayıt belgesi ve ikametgah belgesi ile Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri'ne 1 Eylül'e kadar yapılabilir.

 • Efes Tiyatro Festivali'nde 'Kargalar' oyunu sahnelendi
  11 Ağu Efes Tiyatro Festivali'nde 'Kargalar' oyunu sahnelendi

  Efes Tiyatro Festivali'nin üçüncü gününde Eskişehir Sui Generis Tiyatro tarafından Efes Selçuk Belediyesi Amfi Tiyatro'da 'Kargalar' oyunu sahnelendi. Oyun, güç dengeleri arasındaki yapıyı mizahi bir açıdan ele aldı ve seyirciler tarafından ayakta alkışlandı. Ayrıca festival kapsamında 'Oyun Yazarlığı' konulu bir söyleşi düzenlendi ve 'Festivallerin Kentlere Kattıkları' konulu başka bir söyleşi gerçekleştirildi. Konuşmacılar, festivallerin kültürel ve sosyal açıdan kente katkıları üzerine konuştu.

 • Efes Selçuklu Kadınların Tire Gezisi
  10 Ağu Efes Selçuklu Kadınların Tire Gezisi

  Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen 'Biz Bize' gezileri kapsamında Efes Selçuklu kadınlarının ilk durağı Tire oldu. Kadınlar, rehber eşliğinde Kent Müzesi, Kuvayı Milliye ve Zeybek Müzesi, keçe yapım atölyesi ve Tire Pazarı'nı gezdi. Geziye katılan kadınlar, memnuniyetlerini dile getirerek belediye başkanına teşekkür etti. Etkinlik ilerleyen günlerde devam edecek ve diğer gezi yerleri için başvurular alınacak.

 • 2'nci Efes Tiyatro Festivali Başladı
  09 Ağu 2'nci Efes Tiyatro Festivali Başladı

  Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenen 2'nci Efes Tiyatro Festivali, büyük bir coşkuyla başladı. Festival, kortej yürüyüşüyle İstasyon Meydanı'nda başladı ve birçok ünlü tiyatro sanatçısıyla birlikte gerçekleştirildi. Festivalde yapılan konuşmalarda tiyatronun önemi vurgulanırken, festivalin hayata geçmesindeki destekler için teşekkür edildi. Festival kapsamında tiyatro oyunları, atölyeler ve söyleşiler düzenlenecek.

 • Efes Selçuk'ta Salça Makinesiyle Kolaylık
  05 Ağu Efes Selçuk'ta Salça Makinesiyle Kolaylık

  Efes Selçuk Belediyesi'nin geleneksel uygulamalarından biri olan salça makinesi ile merkez mahalleler ve köylerde salça sıkım işleri kolaylaşıyor. Kadınlar tarafından seçilen domatesler erkekler tarafından kesilirken, belediye emekçileri salça makinesi ile sıkım işlemini tamamlıyor. Salça makinesi, farklı mahallelerde yaşayan aileler tarafından hayatlarını kolaylaştırdığı belirtiliyor. Makine sayesinde yıllardır kolayca salça yapıldığı ifade ediliyor. Kış hazırlıkları içinde önemli bir yer tutan salça yapımını kolaylaştıran salça makinesi belirli tarihlerde köylerde ve merkez mahallelerde hizmet verecek.

 • Selçuk Belediyesi'nden Salça Makinesi Hizmeti
  05 Ağu Selçuk Belediyesi'nden Salça Makinesi Hizmeti

  Selçuk Belediyesi'nin geleneksel uygulamalarından biri olan salça makinesi ile merkez mahalleler ve köylerde salça sıkım işleri kolaylaşıyor. Kadınlar tarafından seçilen domatesler erkekler tarafından kesilirken, belediye çalışanları salça makinesi ile sıkım işlemini tamamlıyor. Salça makinesi hizmetinden memnun olan aileler, makinenin hayatlarını kolaylaştırdığını belirtti ve Selçuk Belediyesi'ne teşekkür etti.

 • Efes Selçuklu Kadınlara Yönelik 'Biz Bize' Gezileri Başlıyor
  03 Ağu Efes Selçuklu Kadınlara Yönelik 'Biz Bize' Gezileri Başlıyor

  Efes Selçuk Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 'Biz Bize' gezi etkinliği, kadınların yaşamlarında olumlu değişiklikler yaratmayı, sosyal hayata katılımlarını artırmayı ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Gezi etkinliği 8 Ağustos'ta Tire ile başlayacak ve Efes Selçuklu kadınlar, Tire'de Salı Pazarı başta olmak üzere birçok tarihi ve turistik rotayı tanıma fırsatına sahip olacaklar. Geziye katılım kontenjanla sınırlı olup başvuruların Efes Selçuk'ta ikamet eden 18 yaş üstü kadınlar tarafından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne şahsen yapılması gerekmektedir.

 • Selçuk Belediyesi, İlçeye Nefes Aldırabilecek Alanlar Oluşturmaya Devam Ediyor
  02 Ağu Selçuk Belediyesi, İlçeye Nefes Aldırabilecek Alanlar Oluşturmaya Devam Ediyor

  Selçuk Belediyesi, merkez mahallelerde ve köylerde halkın talepleri ile kentin ihtiyaçları doğrultusunda ilçeye nefes aldırabilecek alanlar oluşturmaya devam ediyor. Belevi'de atıl durumda bulunan yazlık düğün salonu çocuk bakımevi olarak düzenlenecek. Zafer Mahallesi'nde asfalt yama çalışmaları devam ederken, 14 Mayıs Mahallesi'nde yeni bir park ve çocuk oyun alanı yapılacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi Selçuk Kültür Merkezi'nin alt tarafında bulunan alanın ilçeye kazandırılması için çalışmalar başladı.

Advertisement