Her şeyi yerle bir eden sel felaketi, genç kızın hayallerini de sulara gömdü: Artık evlenemem - Son Dakika

Her şeyi yerle bir eden sel felaketi, genç kızın hayallerini de sulara gömdü: Artık evlenemem

18.03.2023 14:33

Şanlıurfa'da evlilik hazırlığında bulunan genç kızın 8 yıl boyunca dizdiği çeyizi ile birlikte evlilik hayalleri de sel sularına kapıldı.

Şanlıurfa'da yaşanan sel felaketi, 17 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmanın yanında bir çok insanın yıllarca para biriktirerek aldığı eşyaları da önüne alarak götürdü. Bu insanlardan biri olan 22 yaşındaki İslim Güneş de 8 yıl boyunca bir fabrikada çalışarak hem yaşlı anne ve babasına bakarken diğer yandan ise para biriktirerek çeyiz eşyası aldı.

Her şeyi önüne katıp götüren sel suları, genç kızın hayallerini de alıp gitti: Artık evlenemem

Evlilik hazırlığı yapan genç kızın kaldığı baba evini sel suları bastı. Tavana kadar yükselen su ve çamur, genç kızın evlilik hayallerini önüne kapıp götürdü. Yıllarca biriktirdiği parayla aldığı çeyizi selde yok olan genç kız, gözyaşları içerisinde çamura bulanan eşyaların arasında gezdi.

Her şeyi önüne katıp götüren sel suları, genç kızın hayallerini de alıp gitti: Artık evlenemem

KADIN JANDARMA EKİPLERİ DESTEK OLDU

Jandarma ekipleri, genç kızın evini temizleyerek çeyizinden sağlam kalanları çamur içerisinden çıkartmaya çalıştı. Bayan jandarmanın da sarılıp teselli etmeye çalıştığı genç kız, bayramdan sonra nişanlısıyla evlenmeyi planladıklarını söyledi. Evlilik planlarının suya düştüğünü söyleyen genç kız, kendisine destek olan jandarma ekiplerine teşekkür etti. Evlilik hayali kurup o çeyizi yaptığını söyleyen Güneş, "Anlık oldu, haberim yoktu. Duydum ki evi sel basmış. Geldim baktım burası kullanılmayacak halde. Her şey bitmiş, çeyizim bitmiş. Ne hallerle yaptım ben o çeyizi" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Her şeyi önüne katıp götüren sel suları, genç kızın hayallerini de alıp gitti: Artık evlenemem

"ARTIK EVLENMEM ÇOK ZOR"

Yıllarca çalışarak bir yandan ailesine baktığını, diğer yandan da çeyizini tamamlamaya çalıştığını söyleyen Güneş," Bütün emeklerim boşa gitti. Hayallerimin hepsi çöp oldu, heba oldu. Zaten evlenecektik, bu olaylar olduktan sonra evliliğimiz zor olur. İki gündür evimizin önünde durmuşuz. Askerlerimiz kendi çabasıyla, kendi imkanlarıyla evi bu hale getirdiler yoksa şu anda bile içeri giremezdik. Onların bana çok desteği oldu. Bir abla olarak, bir kardeş olarak gelip bana sarıldılar, bana destek verdiler. Dediler ki biz sizin yanınızdayız, siz üzülmeyin, yeter ki size bir şey olmasın, giden mal olsun. Bayan astsubaylar Diyarbakır'dan gelmişlerdi, 3 bayan arkadaştı" dedi.

Her şeyi önüne katıp götüren sel suları, genç kızın hayallerini de alıp gitti: Artık evlenemem

ESNAF ÇİZME VERMEYİNCE POLİS ALDI

Bu durumda bile şükrettiğini söyleyen Güneş, "Bir hafta sonra çeyizim gidecekti, kısmet olmadı. Hayırlısı olsun, çok şükür, buna da şükür, beterin beteri var. Ben bu gün kendime çizme almaya gittim, param yok diye adam bana çizme vermedi. Paran eksik vermiyorum dedi. Ben de ilerde polis ağabeyi gördüm. Bana yardımcı oldu. Ağabey kendisini çok iyi bilir, ben ismini bilmem. Beni gördü, dedi ki abla ben sana cebimden vereyim. Söz konusu o değil, insanlık ölmüş, ben bundan dolayı üzülüyorum dedim. Allah polisimizden razı olsun, gidip bir yerden bulup getirip ayağıma giydirdi" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
YORUMLAR (6)
  • Ahmet Karadeniz: Allah'a şükür ki hayırsever vatandaşlarımız iş adamlarımız var onlar bütün çeyizini tekrar ona temin edecek Allah hayır yapanlardan razı olsun bütün zararı karşılanacak Cevap Yaz 40 1 Yayından Kaldır
  • Emrah Acar: ALLAH HER HALE HAKİMDİR. Cevap Yaz 27 6 Yayından Kaldır
  • Bozo Yaho: Ben anlamıyorum kim seli yaptı hesabı kime sorulacak kim ona yardım ediyor sizin gözünüz kör görmüyorsunuz kulaklarınız sağır duymuyorsunuz kalbiniz mühürlü anlamıyorsunuz.Allah hepimizi ıslah etsin Cevap Yaz 68 14 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Hem deprem hem de sel çamura döndürmüştü! İşte Balıklıgöl'ün son hali Hem deprem hem de sel çamura döndürmüştü! İşte Balıklıgöl'ün son hali GÜNDEM ÖZETİ / 26 Mart 2023 GÜNDEM ÖZETİ / 26 Mart 2023 Depremzede baba kayıp oğlunu arıyor Depremzede baba kayıp oğlunu arıyor

Son Dakika Yerel Her şeyi yerle bir eden sel felaketi, genç kızın hayallerini de sulara gömdü: Artık evlenemem - Son Dakika


Advertisement