Kadir Şeker'in tahliyesine Özgür Duran'ın annesinden tepki: Bu kararda adalet yoktur - Son Dakika

Kadir Şeker'in tahliyesine Özgür Duran'ın annesinden tepki: Bu kararda adalet yoktur

07.07.2022 19:48

Konya'da sevgilisine sokak ortasında şiddet uygulayan Özgür Duran'ı engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker, bugün 2.5 yıllık cezası sonrası tahliye kararı verildi. Haberi televizyondan öğrenen Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner ise Şeker'in tahliye kararına isyan etti.

Konya'da sevgilisini darp ettiğini düşündüğü Özgür Duran'ı engellemek isterken öldürdüğü gerekçesiyle hakkında verilen 12 yıl 6 ay hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker'in yeniden yargılandığı davada cezası 10 yıl 10 aya düşürüldü. Avukatlar tarafından karara yapılan itiraz sonucu Kadir Şeker'e tahliye kararı verildi. Kararı televizyondan öğrenen Özgür Duran'ın Antalya'da yaşayan annesi Mübeyyen Güner karara tepki gösterdi.

Kadir Şeker'in tahliye edilmesinin ardından Özgür Duran'ın annesi karara tepki gösterdi

"BU KARARDA ADALET YOK"

Anne Güner, oğlunun ölümünün ardından onca hakaret ve tehdide maruz kaldığını belirterek, "Sokak ortasında ben darp edildim. Bunun altından artık çok şey çıkar. Nasıl böyle bir katili bırakırlar. 2.5 yıl mı benim çocuğumun canının bedeli. Oğlum sabıkalı değil, hiç uğruna sokak ortasında ölümü hak ettiğini resmen ilan etmiş oluyorlar. Bu kararla adalete olan inancımı tamamen yitirdim. Bu kararda adalet yoktur" dedi.

Kadir Şeker'in tahliye edilmesinin ardından Özgür Duran'ın annesi karara tepki gösterdi

"O ZAMAN HERKES KAHRAMAN OLSUN"

Anne Güner, sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah'ın adaleti var. Adalet ararken çocuğumun katilini 2.5 yıl sonra bırakıyorlar. Bir can için 2.5 yıl ceza çok mu? O zaman herkes herkesi bıçaklasın, 2.5 yıl yatsın çıksın. Diğer katillerde katil değil o zaman onların da aileleri var. Onları da salsınlar o zaman, neden tutuyorlar. O zaman herkes kahraman olsun, herkes kendi adaletini kendi sağlasın."

Kadir Şeker'in tahliye edilmesinin ardından Özgür Duran'ın annesi karara tepki gösterdi
Kadir Şeker'in tahliye edilmesinin ardından Özgür Duran'ın annesi karara tepki gösterdi
YORUMLAR (9)
  • Muharrem Töngüşlü : Sen önce oğluna çocuğuna kadına el kalkmayacağını öğretseydin bu sayede senin gibi çocuk yetiştirenlerde kadınlara el kalkmıyacağını CENNET in annelerinin ayaklarının altında olduğunu öğretir inşallah... Cevap Yaz 13 7 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kadir Şeker'in tahliyesine Özgür Duran'ın annesinden tepki: Bu kararda adalet yoktur - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement