KPSS'de kendi alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı - Son Dakika

KPSS'de kendi alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı

14.01.2022 22:27

Tokat'ın Zile ilçesinde yaşayan Elif Burcu Açıkgöz, KPSS'de Veteriner Sağlık Teknikerliği alanında Türkiye birinci olmasına rağmen atanamadı. Sonuçların ardından büyük üzüntü yaşayan 34 yaşındaki kadın, "Türkiye birinciliğine sevinirken atanamadığım, hepimiz için büyük bir hüsran oldu. Ben işini seven, sevgiyle hevesle çalışan bir insanım. Kazanmış bir hakkımız varken bu mesleği de icra etmek istersiniz." ifadelerini kullandı.

Zile'de Danışmanlık Proje ve Eğitim Merkezi işletmecisi 1 çocuk annesi Elif Burcu Açıkgöz (34), hem çalışıp hem de KPSS'ye hazırlandı. 2010 yılında girdiği ilk KPSS'de alanında Türkiye 27'ncisi olan Açıkgöz, 10 yıl sonra KPSS'ye ikinci kez girdi.

BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI

Sonuçların açıklanması ile birlikte Veteriner Sağlık Teknikerliği alanında Türkiye birincisi olduğunu öğrenen Açıkgöz, büyük bir sevinç yaşadı. Gaziantep İslami Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Veteriner Teknikerliği tercihini yaparak kesin atama yapılmasını bekleyen Açıkgöz, 6 Ocak'ta açıklanan sonuçlardan sonra neye uğradığına şaşırdı. Atanamadığını öğrenen genç kadın büyük üzüntü yaşadı. Birinci olmasına rağmen atanamayan Açıkgöz, neden atanamadığını bilmediğini kaydetti.

"MEMUR OLARAK HİZMET ETMEK İSTİYORUM"

Atanamadığı için yaşadığı üzüntüyü dile getiren Açıkgöz, "Türkiye birinciliğine sevinirken atanamadığım, hepimiz için büyük bir hüsran oldu. Ben işini seven, sevgiyle hevesle çalışan bir insanım. Kazanmış bir hakkımız varken bu mesleği de icra etmek istersiniz. Ben devlet memuru olarak hizmet etmek, görevini severek yapan birisi olarak bir vatandaş olarak bulunmak istedim. Şansımız kendi işimiz üzerinde devam etmek. Bu şekilde de devam ediyoruz. Yine çalışmaya devam ediyoruz. Bu konuda da devlet büyüklerimize hiçbir küskünlüğümüz, kızgınlığımız yoktur. Umarım bu yanlışlıkla ilgili bir an önce düzeltme yapılır. Kendilerinden ricam ben elimden gelen emeği çabayı sarf ettim. ve Türkiye birincisi oldum. Bu konuda da benim emeğimin hor görülmemesi ve bu konuda bana destek verilmesini istiyorum" dedi.

"HÜSRAN OLDU"

Neden atamasının yapılmadığını öğrenmek istediğini ifade eden Açıkgöz, "Öğrenmek konusunda da biraz yollarımız kapalı açıkçası. Gece gündüz çalıştık. Hem ders çalıştık, hem burada proje yazdık. Hem de gidip evimizde çocuğumla ilgilendim. Sonucunu da çok güzel aldık. Derece yaptık emeğimizin karşılığında. Ama en son ki yerleştirme sonucu bizim için hüsran oldu. Oğlum da 'benim annem Türkiye birincisi' diye çok sevinmişti. Şimdi atanamadığımda bana soru soruyor. Anne seni neden almadılar? Cevap da veremiyorsunuz. Birinci olmuşsunuz ama atanamamışsınız. Sebebi ne" diye konuştu.

YENİ YAPILACAK KPSS İLE HAKKINI KAYBEDECEK

Bu sene yapılacak KPSS ile hakkının yanacağını ifade eden Açıkgöz, "Bu hakkımı kazanmak için tekrar sınava girip tekrar böyle bir derece kazanmam gerekiyor. Bunu tekrar başarabilir miyim onu bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (5)
  • Şaban Çilesiz: "Alanında" Türkiye 1.si . bakalım o alandan kaç kişi girdi sınava ? Genel sıralamadan hiç bahsetmeden alanında Türkiye 1.si atanamadı diyerek algıya gerek yok . o alandan sınava giren kaç kişi var ? o alandan 1 tane olsun atama yapıldı mı ? kpss puanından bile bahsedilmemiş 70mi 75mi kaç ? önlısansta 85 puanla atama bekleyen sağlık personelleri var . Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Hüseyin Ermurat: İyide alım olmazsa devlet ne etsin istiyorum herkez devlete işi girsin özelde daha çok para var veterinerin malesef devlet kapısı rahat yan gel yat yeri bende devlet dayresinde çalışıyorum malesef bazıları öyle yapıyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Türkiye'de sadece Sivas'ta bulunan bu cihaz ile köpeğinin işitme kaybı olduğu anlaşıldı Türkiye'de sadece Sivas'ta bulunan bu cihaz ile köpeğinin işitme kaybı olduğu anlaşıldı CHP'li Tekin Türkiye'nin İcra Haritasını Çıkardı: 'İstanbul Nüfusu 16 Mılyon, 8.2 Mılyon İcra Dosyası Var' CHP'li Tekin Türkiye'nin İcra Haritasını Çıkardı: 'İstanbul Nüfusu 16 Mılyon, 8.2 Mılyon İcra Dosyası Var'
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel KPSS'de kendi alanında Türkiye birincisi oldu, atanamadı - Son Dakika


Advertisement