Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu ama yine de hayatta kaldı! Onun lakabı artık "Kedi" - Son Dakika

Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu ama yine de hayatta kaldı! Onun lakabı artık "Kedi"

20.10.2021 12:09

Muğla'da 7 yaşından bu yana boğulma, trafik kazası, elektrik çarpması ve kap durması gibi sorunlar yaşayan Mehmet Övet, hepsinde hayatta kalmayı başardı. Mahalle halkı şimdi ona "Kedi Mehmet" diye sesleniyor. Övet, "Yaşama sımsıkı tutunmaya devam edeceğim" sözlerini söyledi.

Marmaris ilçesinde çocukluğundan beri geçirdiği kazalar nedeniyle başına gelmedik şey kalmayan 44 yaşındaki Mehmet Övet'in hikayesi dilden dile dolaşıyor. Boğulma, trafik kazası, elektrik çarpması ve kap durması yaşayan Övet, trafik kazası nedeniyle 78 gün yoğun bakımda kaldı, çıktıktan sonra 3 yıl yatağa bağlı yaşadı ancak pes etmedi. Mahalleli şimdi ona "Kedi" diye sesleniyor.

YAŞAMADIĞI MUSİBET KALMADI

Defalarca yüksekten düşen Mehmet Övet, denizde boğulma tehlikesi geçirdi, kurşunlandı, elektrik çarptı, trafik kazası geçirdi ama yaşama sıkı sıkı tutundu. Geçirdiği kazalardan sonra yüzde 79 engelli raporu olan Mehmet Övet, şimdi Marmaris plajında mısır tezgahı işletiyor. Trafik kazası geçirmeden önce elektrik elektronik işleri ile uğraştığı için "Sky Mehmet" olarak tanınan Övet'in lakabı da geçirdiği kazalardan sonra 'Kedi' oldu.

Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu yine de ölmedi! Onun lakabı artık 'Kedi'

"TOPLAMDA 7 KEZ ÖLÜMDEN DÖNDÜM"

"Yedi kez ölümden dönmem büyük bir şans" diyen Mehmet Övet, "6-7 yaşlarında arkadaşlarımla oynarken yaklaşık 7 metre yükseklikten kafa üstü düştüm, sonra iskelede yüzerken Rodos'a gidip gelen büyük paletli gemilerin altındaki midyeler bedenimi kesti. Nefes alamadım, 9 metre derinlikten beni çıkardıklarında kalbim durmuştu. Gemide olan bir doktor beni tekrar hayata döndürdü. Asansör boşluğunda merkezi sistem elektrik takarken çarpılıp düşmüşüm, hastanede kendime gelmişim. Pompalı tüfekle 15 kurşun yedim, beşi hala bedenimde. Motosikletle giderken bir araç arkamdan çarptı, 78 gün yoğun bakımda kaldım. Yatalak kaldım. Sonra tekrar ayağa kalktım" dedi.

Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu yine de ölmedi! Onun lakabı artık 'Kedi'

"VÜCUDUM YARA BERE İZLERİYLE DOLU"

7 yaşından 36 yaşında kadar sürekli ölümden döndüğünü anlatan Övet, yaşadıklarının komedi ile korku filmi gibi bir şey olduğunu söyledi. Mehmet Övet, "Vücudumda kurşun da kaldı, midye kesikleri, elektrik çapması yanıkları, trafik kazasının hasarları ve ameliyat izleri var. Koltukaltımda, göbeğimin altında kesikler var, kurşun yaraları var, boğazımda nefes için açtıkları deliğin izi var. Çoğu yerimde yaşadığım kazaların izlerini taşıyorum" diye konuştu.

Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu ama yine de hayatta kaldı! Onun lakabı artık 'Kedi'

"ŞİMDİ MISIR TEZGAHIM VAR"

Talihsiz kazaları geçirdiği zamanlarda bekar olduğunu belirten Övet, kendisini hayata bağlayan ve şimdi Lina ve Mila isimli kızlarının annesi Şeyda hanım ile evlendiğini söyledi. Övet, "Elektronik tamir işleri ve çanak anten montajı yaparken de üç kez çatıdan kafa üstü yere çakıldım. 2012 yılında geçirdiğim kazada 78 gün yoğun bakımda kaldım. Şimdi Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay sayesinde bir mısır tezgahı açtım, hayattayım ve nafakamı kazanıyorum. Yoğun bakımda 78 gün kalınca arkadaşlarım 'Artık yaşamaz mekanı cennet olsun' demişler. Şimdi mekanım burası, deniz arkamda, cennet gibi yerdeyim. Allah Mehmet Oktay'dan razı olsun. Arkadaşlarım çok dalga geçiyorlar 'Kedi canlı diyorlar, 9 canın vardı 7'si gitti' diyorlar. Sky Mehmet lakabım oldu Kedi" şeklinde konuştu.

Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu yine de ölmedi! Onun lakabı artık 'Kedi'

MAHALLELİ ARTIK ONA KEDİ DİYE SESLENİYOR

Övet'in 35 yıllık arkadaşı Hayri Şener, "Çocukluk arkadaşıyız, birlikte büyüdük Mehmet ile. Yaşadıkları kazalardan sonra ona 'Kedi' diyoruz. 7 canı gitti, 2'si kaldı diyoruz. Artık ailesi var, çocukları var. Allah onlara bağışlasın. Tekne olayında birlikteydik, 7 yaşlarındaydı. Birlikte daldık sonra o çıkmadı, çok korkmuştuk ama şükür hayatta" dedi.

Eski arkadaşlarından Mehmet Ali Öner ise, "Valla 19 metreden bile düşse ölmez, Allah-u Teala ona öyle bir can vermiş. En son kazasında bu artık tamam öldü dedik ama aramıza döndü şükür" diye konuştu. Hayatında hiç şans oyunu oynamayan Mehmet Övet, en büyük şansının böyle olaylardan sağ çıkmak olduğunu söyleyerek, kızlarının büyümesini görmeyi istediğini, ailesi ve kızları için yaşadığını belirtti.

Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu ama yine de hayatta kaldı! Onun lakabı artık 'Kedi'
Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu yine de ölmedi! Onun lakabı artık 'Kedi'
Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu yine de ölmedi! Onun lakabı artık 'Kedi'
Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu ama yine de hayatta kaldı! Onun lakabı artık Kedi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kurşunlandı, boğuldu, kaza geçirdi, elektrik çarptı, kalbi durdu ama yine de hayatta kaldı! Onun lakabı artık 'Kedi' - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bayern Münih, Benfica'yı gol yağmuruna tuttu! İşte Şampiyonlar Ligi'nde bu gecenin sonuçları 01:18 Bayern Münih, Benfica'yı gol yağmuruna tuttu! İşte Şampiyonlar Ligi'nde bu gecenin sonuçları Fatih Aydın'ın iadesinde Fenerbahçeli taraftarın tepkisini toplayan ayrıntı! Rıdvan Dilmen sosyal medyadan çağrı yaptı 00:40 Fatih Aydın'ın iadesinde Fenerbahçeli taraftarın tepkisini toplayan ayrıntı! Rıdvan Dilmen sosyal medyadan çağrı yaptı Cem Yılmaz ve Enver Aysever sosyal medyada birbirlerine girdi! Birbirlerine söylemedikleri kalmadı 23:23 Cem Yılmaz ve Enver Aysever sosyal medyada birbirlerine girdi! Birbirlerine söylemedikleri kalmadı
Gizlilik kararı kaldırıldı, Reza Zarrab'ın ABD'de nasıl serbest kaldığı belli oldu 22:15 Gizlilik kararı kaldırıldı, Reza Zarrab'ın ABD'de nasıl serbest kaldığı belli oldu EYT'li, asgari ücretli ve dar gelirlilere müjde! Vatandaşlara nefes aldıracak düzenleme masada 18:26 EYT'li, asgari ücretli ve dar gelirlilere müjde! Vatandaşlara nefes aldıracak düzenleme masada 70 yaşındaki kadını dolandırmaya gelen şahıs kıskıvrak yakalandı 17:38 70 yaşındaki kadını dolandırmaya gelen şahıs kıskıvrak yakalandı
AK Parti 5. yargı paketini Meclis'e sundu! 54 maddeden oluşan teklifle birçok konu tarihe kavuşacak 16:15 AK Parti 5. yargı paketini Meclis'e sundu! 54 maddeden oluşan teklifle birçok konu tarihe kavuşacak Kocasının patronuyla ilişkiye giriyor! Adam terfi üzerine terfi alıyor 15:10 Kocasının patronuyla ilişkiye giriyor! Adam terfi üzerine terfi alıyor
Advertisement