Muratpaşa'da Tehdit Altındaki Türler İçin Çalıştay - Son Dakika

Muratpaşa'da Tehdit Altındaki Türler İçin Çalıştay

16.03.2023 12:53
Muratpaşa'da Tehdit Altındaki Türler İçin Çalıştay

Ege ve Akdeniz kıyılarında yok olma tehdidi altında olan endemik türlerin korunmasına yönelik iş birliği geliştirilmesini amaçlayan 'Act4Species – Türler için Harekete Geç' projesi kapsamında 'Antalya İçin Tür Koruma Çalıştayı', 19 Mart Pazar günü Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde (ASSİM) gerçekleştirilecek.

Ege ve Akdeniz kıyılarında yok olma tehdidi altında olan endemik türlerin korunmasına yönelik iş birliği geliştirilmesini amaçlayan 'Act4Species – Türler için Harekete Geç' projesi kapsamında 'Antalya İçin Tür Koruma Çalıştayı', 19 Mart Pazar günü Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi'nde (ASSİM) gerçekleştirilecek.

Sosyal İklim Derneği yürütücülüğü ve Muratpaşa Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek çalıştayda sivil toplum ve kamu kurum, kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra akademisyenler de yer alacak. 'Kampanyacılık ve İklim Savunuculuğu', 'Yerel Yönetim Okuryazarlığı ve Eylem Planı Hazırlama' ve 'Tür Koruma' eğitimlerinin verileceği çalıştayda eylem planı ve kampanya oluşturma atölyeleri de gerçekleştirilecek. Çalıştay, 11.00 – 17.00 saatler arasında düzenlenecek.

Sosyal İklim Derneği tarafından yürütülen, 'Act4Species - Türler için Harekete Geç' projesi, Turquoise Coast Environment Fund - Turkey hibe programı kapsamında destekleniyor. Proje, Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, İzmir, Manisa, Mersin ve Muğla illerini kapsıyor. Projeyle, Ege ve Akdeniz kıyılarında yok olma tehdidi altında olan endemik türlerin korunmasına yönelik işbirliği geliştirilmesini, eylem planı oluşturulması ve sosyal medya kampanyası yürütülmesini amaçlanıyor. Bir ayağı Antalya'da gerçekleşecek çalıştayların bildirileri, tek bir rapor haline getirilerek 'Ege ve Akdeniz Bölgelerinde Tür Koruma Eylem Planı' ve 'Tür Koruma Sosyal Medya Kampanyası' oluşturulacak.

Pazar günün gerçekleştirilecek çalıştayın afişinde ise Türkiye'de sadece Antalya'da bulunan orman içi, taşlık ve kayalık alanlarda yaşayan 14 santimetrelik semenderin fotoğrafı kullanıldı.

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Antalya'da gasptan 37 yıl kesinleşmiş hapis suçuyla aranan firari yakalandı Antalya'da gasptan 37 yıl kesinleşmiş hapis suçuyla aranan firari yakalandı Evin duvarındaki gizli bölmede yakalandı, iyi muamele görmek için polisten 'söz' istedi Evin duvarındaki gizli bölmede yakalandı, iyi muamele görmek için polisten 'söz' istedi Sahte imzalı tahliye taahhütnamesiyle evinden çıkarıldı, gözyaşları içinde yardım istedi Sahte imzalı tahliye taahhütnamesiyle evinden çıkarıldı, gözyaşları içinde yardım istedi

Son Dakika Yerel Muratpaşa'da Tehdit Altındaki Türler İçin Çalıştay - Son Dakika


Advertisement