34. Genç Günler Perdelerini Sanatseverlere Ücretsiz Açtı - Son Dakika
Güncel

34. Genç Günler Perdelerini Sanatseverlere Ücretsiz Açtı

34. Genç Günler Perdelerini Sanatseverlere Ücretsiz Açtı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın düzenlediği 34. Genç Günler, "İçinde İstanbul Olsun" adlı oyunun sahnelenmesiyle başladı.

10.05.2018 11:44  Güncelleme: 11:43

Oyun, 9 Mayıs 2018 Çarşamba günü saat 20.00'de Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde seyirciyle buluştu.

34. Genç Günler'in açılış oyununa İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, İstanbul Otobüs AŞ Genel Müdürü Abdullah Yasir Şahin, İş Adamı Ahmet Bayer, Deniz Gökçer, Engin Uludağ, Binnur- Tarık Şerbetçioğlu, Selçuk Soğukçay, Üstün İnanç ve Feyza Çipa' nın da aralarında bulunduğu birçok sanatçı, gazeteci ve eleştirmen de katıldı.

Oyunun konusu;

İçinde İstanbul Olsun Şehir Tiyatroları'nın usta çırak temeline dayanan 104 yıllık geleneğini yansıtan bir İstanbul hikâyesi. Tiyatromuzun emektar ve genç isimlerinin bir araya geldiği oyunda, İstanbul'un binlerce yıllık hikâyesi, mimarinin, sanatın ve kültürün mozaiğiyle harmanlanıyor.

Oyunda; Nilgün Kasapbaşoğlu, Metin Çoban, Gül Akelli, Zeki Yıldırım, Vildan Gürelman, Rıdvan Çelebi, Selma Kutluğ, Aslı Menaz, Aslı Şahin, Aybar Taştekin, Ayşecan Tatari, Bahar Çebi, Berfu Aydoğan, Berk Samur, Cafer Alp Solay, Dolunay Pircioğlu, Emre Çağrı Akbaba, Emre Şen, Ertan Kılıç, Esen Koçer, Eylül Soğukçay, Lale Kabul, Müslüm Tamer, Neşe Ceren Aktay, Nilay Bağ, Oğuzhan Oğuz, Onur Şirin, Özgün Akaçça, Pelin Abay, Seda Çavdar, Şenay Bağ, Şirin Kılavuz, Volkan Öztürk, Yağmur Damcıoğlu ve Zeynep Özyağcılar rol alıyor.

34. Genç Günler, 9-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında 92 seans oyundan oluşan dopdolu bir programla Harbiye Muhsin Ertuğrul, Fatih Reşat Nuri, Üsküdar Kerem Yılmazer, Üsküdar Musahipzade Celal, Ümraniye, Gaziosmanpaşa, Kağıthane Sadabad ve Kadıköy Haldun Taner Sahneleri'nde seyirciyle buluşacak.

Etkinliklerde, lise gruplarının 27 seans, konservatuvarların 24 seans, tiyatro kulüp ve topluluklarının 21 seans, misafir tiyatro ekiplerinin 17 seans, toplamda 73 ekip ve Şehir Tiyatroları'nın 3 seans oyunu sahne alacak.

İBB Şehir Tiyatroları ve Türk Kadınlar Birliği İstanbul Şubesi'nin birlikte oluşturduğu 24. Bedia Muvahhid Ödülü bu yıl İBB Şehir Tiyatroları oyuncusu Pelin Budak'a veriliyor. Ödül töreni, Uğurtan Atakan yönetiminde 11 Mayıs 2018 Cuma günü saat 20.00'de Kadıköy Haldun Taner Sahnesi'nde gerçekleştirilecek.

Genç Günler boyunca tiyatromuzun usta sanatçı, yazar ve yönetmenlerinin katılacağı atölye çalışmalarında gençlere, uygulamaya yönelik eğitimler verilecek. Başvuruların statolye@ibb.gov.tr mail adresine yapılabileceği atölye çalışmalarının programı şöyle:

-Hakan Yavaş, 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde "Başarısızlığın Başarı Olduğu Tek Meslek -Clown Olmak"

-Müge Gürman'ın 12 Mayıs 2018 tarihinde "Görünenin Ardındaki Gerçeği Keşfetme Süreci; Yönetmenlik"

-Nihat Alpteki'nin 13 Mayıs 2018 tarihinde "Rol Kişisinin İnsanlaşma Süreci Olarak Karakter Yaratmak"

- Bülent Emin Yarar'ın 14 Mayıs 2018 tarihinde "İçimizdeki Zenginlikler"

- Tamer Levent'in 15 Mayıs 2018 tarihinde "Oyunculukta Yaratıcı Drama –Sanata Evet"

-Gökhan Eraslan'ın 16 Mayıs 2018 tarihinde "Yeni Başlayanlar İçin Oyun Yazarlığı"

-Simel Keçicioğlu'nun 17-18- 19 Mayıs 2018 tarihlerinde "Fiziksel Tiyatro Atölyesi"

34. Genç Günler'in tüm etkinlikleri ücretsizdir. Tüm sanatseverlerimiz davetlidir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 34. Genç Günler Perdelerini Sanatseverlere Ücretsiz Açtı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement