Cezayir ile İtalya 5 ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzaladı - Son Dakika
Güncel

Cezayir ile İtalya 5 ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzaladı

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'nin resmi törenle karşılanması Ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzalanması Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un konuşması İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'nin konuşması Cezayir ile İtalya 5 ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzaladı...

23.01.2023 18:50  Güncelleme: 19:21

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'nin resmi törenle karşılanması

Ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzalanması

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un konuşması

İtalya Başbakanı Giorgia Meloni'nin konuşması Cezayir ile İtalya 5 ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzaladı

Başkent Cezayir'deki Muradiye Sarayı'nda düzenlenen imza töreninde Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun ve İtalya Başbakanı Giorgia Meloni hazır bulundu

CEZAYİR (AA) – Cezayir ile İtalya arasında ekonomik ve sosyal alanları kapsayan 5 ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzalandı.

Cezayir'e resmi bir ziyaret gerçekleştiren İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, başkentteki Muradiye Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun tarafından resmi törenle karşılandı.

Cezayir devlet televizyonuna göre, Muradiye Sarayı'nda gerçekleştirilen ikili görüşmelerin ardından düzenlenen törende, Cezayir ulusal petrol ve doğal gaz şirketi Sonatrach ile İtalya'nın petrol ve doğal gaz şirketi ENI arasında işbirliği mutabakat zaptı imzalandı.

Tebbun ve Meloni'nin hazır bulunduğu törende, doğal gaz taşıma kapasitelerinin arttırılması ve teknolojik çözümler yoluyla alevli gazların emisyonunun azaltılması alanında mutabakatlar imzalandı.

Öte yandan iki ülkenin uzay ajansları arasında barışçıl faaliyetlerin gerçekleştirilmesinin yanı sıra Cezayir ile İtalya iş konseyleri arasında ortaklık ve işbirliği mutabakatı da imzalandı.

Ayrıca, iki ülke arasında 27 Ocak 2003'te yapılan Dostluk ve İyi Komşuluk Antlaşması'nın 20'nci yıl dönümü münasebetiyle ortak bir deklarasyon yapılması da imzalanan ortaklık ve mutabakat zabıtlarının arasında yer aldı.

İtalya Başbakanı Meloni, bazı bakan ve iş adamlarından oluşan üst düzey bir heyetle dün akşam Cezayir'e gelmişti.

Cezayir ile İtalya 5 ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzaladı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cezayir ile İtalya 5 ortaklık ve işbirliği mutabakat zaptı imzaladı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement