Gece saatlerine dikkat! Meteoroloji uyardı: Yağmur, kar ve fırtına geliyor - Son Dakika

Gece saatlerine dikkat! Meteoroloji uyardı: Yağmur, kar ve fırtına geliyor

08.04.2021 13:38

Türkiye'nin büyük bölümü sağanak yağışların etkisi altında kalacak. Meteoroloji, Marmara, Ege ve batı Karadeniz'de sağanak yağışla birlikte poyraz etkili olacağı, gece saatlerinden itibaren yağışların iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmininde bulundu. Hava sıcaklıkları ise kuzey ve batı kesimlerde 12 dereceye kadar düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Adana, Osmaniye, Kırşehir ve Yozgat çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

KARLA KARIŞIK YAĞMURA DÖNECEK

Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Yozgat ve Kırşehir çevreleri ile Trakya'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde sabah saatlerinde toz taşınımı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIKLARI 6 İLA 12 DERECE AZALACAK

Hava sıcaklıklarının kuzey İç ve batı kesimlerde 6 ila 12 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden, Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzey yönlerden, hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda güney yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Şanlıurfa ve Mardin çevrelerinde sabah saatlerinde toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

İSTANBUL: 8°C Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ANKARA: 18°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

İZMİR: 18°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah ve öğle saatlerinde sağanak yağışlı

ANTALYA: 20°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 10°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON: 17°C Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

ERZURUM: 17°C Parçalı ve çok bulutlu

DİYARBAKIR: 25°C Az bulutlu

YORUMLAR (5)
  • Mehmet : kar yağışı Bolu Mengen Yeniçağ Gerede 10-20 cm arasında olmasını tahmin ediyorum Tekirdağ ile Kırklareli'de 5 cm Zonguldak ilinin doğusunda kalan Devrek gökcebey Yenice Karabük de 5-10 cm kar Kastamonu Ilgaz dağlarında 10-15 cm karadenizin doğusunda 5-10 cm doğu anadolu bölgesinde 15-25 cm kar dan sonra havalar ısınıyor yerini ilk bahar mevsimine birakiyor Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Ardahan'da kar ve yoğun tipi ulaşımı aksatıyor Ardahan'da kar ve yoğun tipi ulaşımı aksatıyor

Son Dakika Güncel Gece saatlerine dikkat! Meteoroloji uyardı: Yağmur, kar ve fırtına geliyor - Son Dakika


Advertisement