Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı - Son Dakika
Hava Durumu

Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı

Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre bugün, yurt genelinde sağanak ve fırtına bekleniyor. Meteoroloji; 9'u ''turuncu'', 55'i ''sarı'' olmak üzere 64 kent için sağanak ve fırtınaya karşı uyarıda bulundu.

25.11.2023 08:13  Güncelleme: 08:19
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Orta Karadeniz'in; Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sinop'un; Iğdır ve Ağrı hariç Doğu Anadolu'nun; Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği; Torosların, Doğu Anadolu'nun doğusunun ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinde görülecek yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.

MUĞLA VE ANTALYA İÇİN ÇOK KUVVETLİ SAĞANAK

Yağışların Marmara'nın batısı, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in batı ve kuzey kesimleri ile İç Anadolu'nun güneybatı ve kuzey kesimlerinde kuvvetli; Ege'nin güneybatısı ve Batı Akdeniz'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı

SICAKLIKLAR BATIDAN İTİBAREN AZALIYOR

Mevsim normallerinin üzerinde seyretmekte olan hava sıcaklıklarının etkisi altına girmekte olduğumuz yağışlı hava kütlesinin etkisi ile batı bölgelerimizden başlayarak azalması bekleniyor.

Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı

RÜZGARIN HIZI 100 KM'Yİ BULUYOR

Rüzgar genellikle güneyli yönlerden, Marmara'nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında gece saatlerinde (26.11.2023) zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden, hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Ege, Batı Akdeniz kıyıları, İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kuvvetli (40-70 km/saat) ve yer yer fırtına şeklinde (70-100 km/saat) esmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı

METREKAREYE 100 KG SAĞANAK DÜŞECEK

Yapılan son değerlendirmelere göre; batı bölgelerde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Muğla çevrelerinden başlamak üzere zamanla Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege genelinde kuvvetli (30-60 kg/m2), Muğla kıyıları ile Edremit Körfezi'nde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (60-100 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su askını, yıldırım, yerel dolu yağışı, hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı

ANTALYA'DA METREKAREYE 120 KG YAĞIŞ BEKLENİYOR

Yapılan son değerlendirmelere göre; Antalya'nın batısından başlamak üzere, zamanla il geneli ile Konya'nın güneybatı ilçelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli (25-60 kg/m2), Antalya'nın batısının kıyı kesimleri ile doğusunda çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (60-120 kg/m2) olması bekleniyor.

İSTANBUL'A PAZAR GÜNÜ KAR YAĞACAK MI?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanı Yüksel Yağan, hafta sonu sıcaklıkların 8-10 derece düşeceğini, özellikle Batı Karadeniz, İç Ege, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da kar yağışı görüleceğini söyledi. Yağan, " İstanbul'da pazar günü yer yer karla karışık yağmur, yükseklerinde kar yağışları görebileceğiz. Sıcaklıklar ise pazar günü 17'den 5'e düşecek" dedi.

Meteoroloji\'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı

Son Dakika Hava Durumu Meteoroloji'den 64 ilimize sarı ve turuncu kodlu uyarı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Yozgat'ta Yağış Eksikliği Tarım Sektörünü Endişelendiriyor
  15:11 Yozgat'ta Yağış Eksikliği Tarım Sektörünü Endişelendiriyor

  Yozgat'ta Mart ayında beklenen yağışların düşmemesi tarım sektöründe endişe yaratıyor. Yozgat Ziraat Odası Başkanı, yağış olmaması halinde hububat ve baklagillerde yüzde 50-60 kayıp yaşanacağını belirtiyor. Çiftçiler, kuraklık nedeniyle zor durumda kaldıklarını ve maliyetlerin artmasıyla batma riskiyle karşı karşıya olduklarını ifade ediyor.

 • Kırklarelili çiftçiler ilkbahar yağışlarını bekliyor
  14:44 Kırklarelili çiftçiler ilkbahar yağışlarını bekliyor

  Kırklareli'nde buğdayın gelişimi 1 ay önden seyrediyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle üreticiler kaliteli ve verimli bir sezon için ilkbahar yağışlarını bekliyor. Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan, buğdayın durumunun iyi olduğunu ve veriminin yüksek olmasını ön gördüklerini belirtti. İlkbahar yağışlarının verimli ve kaliteli bir sezon için önemli olduğunu vurguladı.

 • Alanya'da güneşli havayı fırsat bilenler denize girdi
  13:57 Alanya'da güneşli havayı fırsat bilenler denize girdi

  Antalya'nın Alanya ilçesinde deniz suyu sıcaklığının 17, hava sıcaklığının 21 derece olduğu güneşli havayı fırsat bilen tatilciler, Damlataş ile Kleopatra plajlarını doldurdu. Sahilde güneşlenenler denize girerken bazıları da yürüyüş yaparak balık tuttu. Alanya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, güneşli havanın hafta sonu da devam edeceğini bildirdi.

 • Zonguldak'ta sis etkili oldu
  13:43 Zonguldak'ta sis etkili oldu

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdüren sis nedeniyle deniz ulaşımı da etkilendi. Sis sebebiyle yer yer görüş mesafesi 5 metreye kadar düştü. Hava sıcaklığının düşmesiyle sürücüler kara yolunda tedbirli seyahat etti.

 • Küresel Ekonomik Dalgalanmalar ve Sıcaklık Artışı Fındık Fiyatlarını Yükseltiyor
  13:33 Küresel Ekonomik Dalgalanmalar ve Sıcaklık Artışı Fındık Fiyatlarını Yükseltiyor

  Küresel ekonomik dalgalanmalar ve kış mevsiminde yaşanan sıcaklık değerlerindeki artış serbest piyasada fındık fiyatlarının yükselmesine neden oluyor. Haftaya 125 liradan başlayan fındık fiyatı, haftayı 130 liradan kapatıyor. Döviz kurundaki artış ve kış mevsiminde yaşanan sıcaklık artışı sonrası yaşanabilecek zirai don riski nedeniyle serbest piyasada fındık fiyatlarının yükseliş eğilimine geçtiğini ifade kaydeden fındık tüccarı Hasan Himtaş, fındık fiyatlarının talep artışıyla birlikte daha da yükselebileceğini belirtti. Üreticilerin ise elindeki fındığı pazara getirerek kazanç sağladığı ifade edildi.


Advertisement