Son dakika İngilizce haberleri, İngilizce son dakika, son dakika İngilizce

Son Dakika İngilizce Haberleri

 • Kapadokya'da balonlar 'Savaşa Hayır' pankartları ile havalandı
  09:26 Kapadokya'da balonlar 'Savaşa Hayır' pankartları ile havalandı

  Kapadokya'da sıcak hava balonları, 'Gazze'de ateşkes', 'Savaşa Hayır' pankartları ile havalandı. Göreme beldesinden havalanan balonlar, Türkçe ve İngilizce yazılı pankartlarla gökyüzüne yükseldi. Nevşehir Filistin Destek Platformu tarafından organize edilen etkinlikte, ateşkesin sağlanması ve refah sınır kapısının açılması talep edildi.

 • Kapadokya'da sıcak hava balonları 'Gazze'de ateşkes', 'Savaşa Hayır' pankartları ile havalandı
  09:16 Kapadokya'da sıcak hava balonları 'Gazze'de ateşkes', 'Savaşa Hayır' pankartları ile havalandı

  Nevşehir Filistin Destek Platformu tarafından organize edilen etkinlikte, Kapadokya'da havalanan sıcak hava balonları sepetlerine astıkları 'Gazze'de ateşkes', 'Savaşa Hayır', 'Refah Sınır Kapısı Açılsın' yazılı pankartlar ile gökyüzüne yükseldi. Platform Başkanı Mustafa Gençtürk, açıklamasında bölgedeki katliamı ve gıda krizini vurgulayarak, ateşkesin sağlanmasını ve refah sınır kapısının açılmasını istediklerini belirtti.

 • Nevşehir Filistin'e Destek Platformu, sıcak hava balonlarıyla Gazze'de acil ateşkes çağrısı yapıyor
  08:44 Nevşehir Filistin'e Destek Platformu, sıcak hava balonlarıyla Gazze'de acil ateşkes çağrısı yapıyor

  Kapadokya'da turistlere yönelik tur hizmeti veren sıcak hava balonlarının bazılarının sepetlerine, Türkçe ve İngilizce 'Gazze'de acil ateşkes' ve 'Refah Kapısı açılsın' yazılı afişler asıldı. Platformun il koordinatörü Mustafa Gençtürk, İsrail'in sivilleri katlettiğini ve Gazze Şeridi'nde büyük mağduriyet yaşandığını belirterek, ateşkesin sağlanmasını ve Refah Sınır Kapısı'nın açılmasını istediklerini söyledi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben konuştu
  23:27 Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben konuştu

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gençlerin yüzyılı olduğunu ve spora yapılan yatırımların devam ettiğini belirtti. Bak, kendi hayatından örnekler vererek gençlere hedeflerini takip etmelerini ve mücadele etmelerini tavsiye etti. Ayrıca, Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarılarına da değindi ve gençlerin Türkiye'nin geleceği olduğunu vurguladı.

 • Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Sağlık Turizmi Profesyoneli Eğitim Programı tamamlandı
  17:21 Ankara Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen Sağlık Turizmi Profesyoneli Eğitim Programı tamamlandı

  Ankara Kalkınma Ajansı ve Ankara İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen eğitim programında, sağlık turizmi konularında 70 saatlik dersler verildi. Eğitimi tamamlayan katılımcılara e-Devlet üzerinden erişilebilir sertifikalar verilecek ve işletmelerle bir araya getirilerek istihdam sağlanacak.

 • Diyarbakır Anneleri Kitabı 4 Dilde Yayımlandı
  14:46 Diyarbakır Anneleri Kitabı 4 Dilde Yayımlandı

  Bitlis Eren Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Palabıyık'ın editörlüğünde hazırlanan 'Ebeveyn Nöbetinden Evlat Nöbetine Diyarbakır Anneleri' adlı kitap, Türkçe, İngilizce, Almanca ve Arapça dillerinde yayımlandı. Kitap, terör örgütü PKK'nın çocukları kaçırma faaliyetleri, Diyarbakır annelerinin mücadelesi ve terör örgütü PYD-YPG'nin Suriye'deki faaliyetlerini kanıtlarla anlatıyor. Kitap, 20 ülkeye dağıtılacak ve 250 üniversiteye ve akademisyene Türkiye'de ulaştırılacak.

 • Google'ın M122 kodlu Chrome güncellemesi: Yazmama Yardım Et özelliği
  12:13 Google'ın M122 kodlu Chrome güncellemesi: Yazmama Yardım Et özelliği

  Google'ın M122 kodlu Chrome güncellemesi, kullanıcılara yazı yazmalarında yardımcı olan bir metin oluşturucu olan 'Yazmama Yardım Et' özelliğini getiriyor. Bu özellik, yapay zeka kullanarak kullanıcılara yazma konusunda destek oluyor ve Chrome'daki herhangi bir web sitesinde çalışabiliyor. Kullanıcılar, metin kutusunda Yazmama Yardım Et penceresini açarak yazı önerisi alabilirler. Bu özellik, yazı örneklerini kullanıcının görüntülediği web sayfasının bağlamını kullanarak şekillendirebiliyor ve kullanıcılara zaman tasarrufu sağlıyor. Ancak, kullanıcılar hala generatif yapay zekanın hatalar yapabileceği konusunda uyarılıyor.

 • İlim Yayma Vakfı Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, gençlere değerlerine sahip çıkmalarını tavsiye etti
  09:11 İlim Yayma Vakfı Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, gençlere değerlerine sahip çıkmalarını tavsiye etti

  DENİZLİ (İHA) – Pamukkale Üniversitesi'nin (PAÜ) ev sahipliğinde düzenlenen EGEKAF 24'de gençlerle buluşan İlim Yayma Vakfı Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan, "Kendi değerlerimize sahip çıkmamız gerek, kendi kimliğimizi Türkiye Yüzyılına yansıtmamız gerek" tavsiyesinde bulundu.

 • Trabzonspor'un yeni transferi Meunier, Avcı ile görüşme sonrası hızlı karar verdi
  22 Şub Trabzonspor'un yeni transferi Meunier, Avcı ile görüşme sonrası hızlı karar verdi

  Trabzonspor'un ara transferde kadrosuna kattığı Belçikalı sağ bek oyuncusu Thomas Meunier, bordo-mavili takıma transfer sürecinde teknik direktör Abdullah Avcı ile görüşme yaptıktan sonra karar vermesinin 5 dakikada bile sürmediğini söyledi.

 • Trabzonspor'a transfer olan Meunier: Kararım 5 dakika sürdü
  22 Şub Trabzonspor'a transfer olan Meunier: Kararım 5 dakika sürdü

  Trabzonspor'un ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Belçikalı futbolcu Thomas Meunier, bordo-mavililere gelme kararı almasının 5 dakika sürmediğini söyledi. Meunier, takıma gol ve asist katkısı sağladığı için mutlu olduğunu belirtti. Ayrıca, Trabzonspor taraftarının tutkulu olduğunu ve dolu stadyumda oynamanın en büyük beklentisi olduğunu ifade etti.

 • Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmama Hatip Lisesi öğrencileri İngilizce tiyatro gösterisi gerçekleştirdi
  22 Şub Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmama Hatip Lisesi öğrencileri İngilizce tiyatro gösterisi gerçekleştirdi

  Konya Devlet Tiyatrosu'nda gerçekleşen gösteride, Mahmut Sami Ramazanoğlu Anadolu İmama Hatip Lisesi öğrencileri tarafından yönetmenliği ve koordinatörlüğü yapılan 'Twelve Angry Women' isimli İngilizce oyun sahnelendi. Oyun, cinayetle suçlanan bir gençle ilgili karar vermekle yükümlü 12 jüri üyesinin karar verme sürecini anlatıyor ve izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

 • 2024 Geleceğin Oyunları Kazan'da Başladı
  22 Şub 2024 Geleceğin Oyunları Kazan'da Başladı

  Rusya'nın Tataristan Cumhuriyeti'ndeki Kazan Fuar Merkezi'nde düzenlenen 2024 Geleceğin Oyunları başladı. Yaklaşık 270 takımın 2.000'i aşkın sporcusunun katıldığı etkinlik, 21 farklı spor dalında yarışmaları içeriyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, açılış töreninde yaptığı konuşmada etkinliği küresel spor ailesine bir armağan olarak nitelendirdi. Oyunlar, spor, taktik, strateji, teknoloji ve hız olmak üzere beş kategoride düzenleniyor ve e-spor, VR ve AR teknolojilerini içeriyor.

 • Türk Amerikan Güvenlik Vakfı, 1915 Ermeni iddialarına cevap niteliğinde bir kitap çalışması tamamladı
  21 Şub Türk Amerikan Güvenlik Vakfı, 1915 Ermeni iddialarına cevap niteliğinde bir kitap çalışması tamamladı

  ABD'de faaliyet gösteren Türk Amerikan Güvenlik Vakfı (TASFO), 1915 Ermeni iddialarına cevap niteliğinde, 12 ayrı mülakattan oluşan bir kitap çalışmasını tamamladıklarını duyurdu. Kitap, sözde Ermeni soykırımı iddialarına yanıt vermek amacıyla uzman tarihçi ve akademisyenlerin mülakatlarından oluşuyor. TASFO Derneği tarafından gerçekleştirilen kitabın dijital baskısı yayımlandıktan sonra çevrim içi satış platformu Amazon'da da satışa sunulacak. Kitabın amacı, tarihsel dayanağı olmayan Ermeni soykırımı iddialarına cevap vermek ve Ermeni lobisine karşı duruş sergilemektir.

 • Yeniden Refah Partisi, Abdullah Torun'u Adana'nın Yüreğir ilçesi Belediye Başkan adayı olarak açıkladı
  21 Şub Yeniden Refah Partisi, Abdullah Torun'u Adana'nın Yüreğir ilçesi Belediye Başkan adayı olarak açıkladı

  Yeniden Refah Partisi, 22. dönem AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Torun'u Adana'nın Yüreğir ilçesi Belediye Başkan adayı olarak açıkladı. Torun, aynı zamanda Yeniden Refah Partisi'nden Adana'nın Yüreğir ilçesi Belediye Başkan adayı olarak açıklandı.

 • Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi Türk dünyasının birliğine yönelik önemli bir proje
  21 Şub Türkiye-Azerbaycan Üniversitesi Türk dünyasının birliğine yönelik önemli bir proje

  Azerbaycan Bilim ve Eğitim Bakan Müşaviri Nicat Memmedli, Türkiye-Azerbaycan Üniversitesinin, sadece iki ülke arasındaki birliğin sembolü olarak ortaya çıkmadığını, aynı zamanda Türk dünyasının birliğine ve ortak değerlerine yönelik çok önemli bir proje olduğunu belirtti. Üniversitenin Bakü'de kurulacağını ve Türkçe ve İngilizce eğitim vereceğini açıkladı.

 • Ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, İzmir'in Bergama ilçesinde AK Parti'den Belediye Meclis Üyesi adayı gösterildi
  20 Şub Ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, İzmir'in Bergama ilçesinde AK Parti'den Belediye Meclis Üyesi adayı gösterildi

  Ünlü klarnetçi Hüsnü Şenlendirici, İzmir'in Bergama ilçesinde AK Parti tarafından 1. sıra Belediye Meclis üyesi adayı gösterildi. Şenlendirici seçilmesi halinde Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi de olacak.

 • Felsefe alanında birçok çalışmaya imza atan Prof. Dr. Nermi Uygur'un vefatının üzerinden 19 yıl geçti
  20 Şub Felsefe alanında birçok çalışmaya imza atan Prof. Dr. Nermi Uygur'un vefatının üzerinden 19 yıl geçti

  Felsefe alanında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Nermi Uygur'un vefatının üzerinden 19 yıl geçti. Uygur, Türkiye'de felsefe doktorası yapan ilk isim olmuş ve dil, felsefe, varlık, kültür ve sanat gibi konularda birçok eser kaleme almıştır.

 • İletişim Başkanı Altun, AA'nın 'Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar' panelinde konuştu Açıklaması
  20 Şub İletişim Başkanı Altun, AA'nın "Gazze'de Soykırım: Yeni Kanıtlar" panelinde konuştu Açıklaması

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in normalleştirmeye çalıştığı soykırım, barbarlık girişimleri gibi dezenformasyon kampanyalarına da duyarsız kalınmaması gerektiğini vurgulayarak, "Eğer duyarsızlaşırsak, hakikatin ve doğruların yerini yalanlar ve kurgu haberler alır.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi
  20 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gazze'de gerçekleşen soykırım suçlarını ve İsrail'in dezenformasyon politikasını eleştirdi. Altun, Gazze'de öldürülen gazetecilerin çoğunluğunun İsrail tarafından katledildiğini belirtti.

 • THY 5 bin kişiyi işe alacak
  20 Şub THY 5 bin kişiyi işe alacak

  Türk Hava Yolları (THY) İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay, 2024'te yaklaşık 5 bin kişiyi işe almayı hedeflediklerini duyurdu.

 • TOGÜ Dil Kafe Projesi İngilizce Pratikle Bahar Dönemine Başladı
  20 Şub TOGÜ Dil Kafe Projesi İngilizce Pratikle Bahar Dönemine Başladı

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) tarafından hayata geçirilen Dil Kafe Projesi, İngilizce dil pratiğiyle bahar dönemine başladı. Proje kapsamında her hafta gerçekleştirilen yabancı dil konuşma çalışmaları, TOGÜ Teras'ta düzenleniyor. Öğretim Görevlisi Dr. Derya Çölkesen Alkış'ın eğitmen olarak yer aldığı projede, konuşma pratiği dönem boyunca her hafta pazartesi günleri yapılacak.

 • Hekimler ve sağlık çalışanları Gazze için 'sessiz' yürüyüş düzenledi
  18 Şub Hekimler ve sağlık çalışanları Gazze için 'sessiz' yürüyüş düzenledi

  Kahramanmaraş'ta görev yapan hekim ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek için 'sessiz yürüyüş' düzenledi. Hekimler ve sağlık çalışanları, kanlı önlükler ve pankartlarla bir araya gelerek Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önüne kadar yürüdü. Burada yapılan basın açıklamasında, saldırılar ve insani yardım engelleri kınandı ve Filistin halkına destek mesajları verildi.

 • AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Sarıcakaya ilçe Belediye Başkan adayının Ahmet Dönmez olduğunu açıkladı
  17 Şub AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Sarıcakaya ilçe Belediye Başkan adayının Ahmet Dönmez olduğunu açıkladı

  AK Parti Eskişehir İl Başkanı Gürhan Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Sarıcakaya ilçe Belediye Başkan adayının emekli savcı Ahmet Dönmez olduğunu duyurdu. Ahmet Dönmez, Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesinde doğdu ve hakimlik savcılık görevlerinde bulundu.

 • Fatih'te hatalı park tartışmasının ardından ters yöne giren otomobil, 3 araca çarparak durabildi
  17 Şub Fatih'te hatalı park tartışmasının ardından ters yöne giren otomobil, 3 araca çarparak durabildi

  Molla Gürani Mahallesi'nde hatalı park eden ABD vatandaşı Mohammed K'ye sokak sakinleri tarafından ulaşıldı. Tartışmanın ardından sinirli bir şekilde otomobilini çalıştıran sürücü, ters yöne girerek 3 araca çarptı. Sürücü itfaiye tarafından kurtarıldı ve sağlık ekipleri tarafından kontrol edildi. Olay cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

 • Filistin İnisiyatifi, İsrail'i protesto etmek için mehter takımı eşliğinde yürüyüş düzenledi
  17 Şub Filistin İnisiyatifi, İsrail'i protesto etmek için mehter takımı eşliğinde yürüyüş düzenledi

  Filistin İnisiyatifi ve sivil toplum örgütlerinin üyeleri, İsrail'in Filistin'e yönelik insanlık suçlarını protesto etmek amacıyla Sultanahmet Meydanı'nda bir araya geldi. Mehter takımı eşliğinde yürüyen grup, pankartlar açarak ve sloganlar atarak Eminönü Meydanı'na kadar yürüdü. Basın bildirisinde, Gazze'deki insan hakları ihlallerine dikkat çekilerek uluslararası toplumun harekete geçmesi ve İsrail'in soykırım suçuyla yargılanması talep edildi.

 • Ankara'da İsrail'e Karşı Protesto Gerçekleştirildi
  17 Şub Ankara'da İsrail'e Karşı Protesto Gerçekleştirildi

  Ankara'da düzenlenen Küresel Eylem Günü kapsamında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına karşı yürüyüş ve protesto gerçekleştirildi. Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından düzenlenen etkinlikte, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önünde sloganlar atılarak İsrail'in soykırım politikaları kınandı. Protesto eylemi sırasında çocuklar adına yapılan konuşmalarda, İsrail'e karşı boykot çağrısı yapıldı ve Filistinli çocukların yaşam koşullarının iyileştirilmesi için çalışılacağı vurgulandı. Ayrıca, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının uluslararası kurumlar tarafından etkisizleştirilmiş olmasının endişe verici olduğu belirtildi.

 • Kahramanmaraş'ta Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi
  17 Şub Kahramanmaraş'ta Sağlık Çalışanları İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi

  Kahramanmaraş'ta görev yapan hekim ve sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek için kanlı önlükler giyerek sessiz yürüyüş düzenledi. Sağlık çalışanları, Filistin bayrakları ve İsrail aleyhine yazıların yer aldığı dövizler eşliğinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi önüne kadar yürüdü. Basın açıklamasında, sağlık çalışanları insani yardımın engellenmesine ve zulme destek olan ilaç firmalarının boykot edilmesi çağrısı yapıldı.

 • İnan Güney: Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız
  17 Şub İnan Güney: Beyoğlu'nda kentsel dönüşüm seferberliği başlatacağız

  CHP'nin Beyoğlu Belediye Başkan Adayı İnan Güney, projelerini açıkladı. Güney, kentsel dönüşüme vurgu yaparak, önümüzdeki 5 yılı kentsel dönüşüm seferberlik dönemi ilan ettiklerini söyledi. Ayrıca, İnan Güney projeleri arasında genç istihdamı, esnaf destekleme programı, okul beslenme paketi dağıtımı, emekli evleri açılması gibi konuları da paylaştı.

 • Muğla Seydikemer'de AB Projeleri Hazırlama Teknikleri Eğitimi Düzenlendi
  17 Şub Muğla Seydikemer'de AB Projeleri Hazırlama Teknikleri Eğitimi Düzenlendi

  Muğla'nın Seydikemer ilçesinde AB Projeleri Hazırlama Teknikleri Eğitimi düzenlendi. Eğitimde AB Projelerinde iş ve kariyer fırsatları, hibe fonu sağlayan kurumlar, TKDK ve IPARD 2 projeleri gibi konular ele alındı. Eğitime Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürü de katıldı.

 • MAKÜ'de Hayvancılıkta Verimi Artıracak Kitaplar Oluşturuldu
  17 Şub MAKÜ'de Hayvancılıkta Verimi Artıracak Kitaplar Oluşturuldu

  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından yürütülen proje kapsamında hayvancılıkta verimi artıracak ve kayıpları önleyecek hayvan refahı uygulamalarını anlatan eğitici kitaplar hazırlandı. Türkiye, İtalya ve Portekiz'deki verimli çiftlikler incelenerek ortaya çıkan yeni bilgiler ve uygulamalar kitaplaştırıldı. Kitaplarda hayvan refahı dersi için yenilikçi müfredat, süt ve besi sığırı, koyun, keçi ve buzağı yetiştiriciliği ile ilgili refah değerlendirilmesi ve iyi uygulamalar anlatılıyor. Kitaplar, veteriner hekimlere ve yetiştiricilere meslek içi eğitimlerle yaygınlaştırılacak ve hayvancılığın gelişimine katkı sağlayacak.

 • Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kütüphanesi, Yeşil Kütüphane Posterine Kabul Edildi
  16 Şub Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kütüphanesi, Yeşil Kütüphane Posterine Kabul Edildi

  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi, IFLA tarafından düzenlenen 'Çevre, Sürdürülebilirlik ve Kütüphaneler' başlıklı web sayfasına kabul edilen 'Yeşil Kütüphane Posteri' ile çevre dostu uygulamalar ve sürdürülebilirlik bilincini vurguluyor. Türkiye'deki diğer üniversitelerin de gönderdiği posterler, kütüphanelerin çevresel etkisini azaltma ve sürdürülebilirlik ilkelerini teşvik etme amacını taşıyor.

 • Dünyanın en seksi aksanı belli oldu: Fransızca'nın pabucu dama atıldı
  16 Şub Dünyanın en seksi aksanı belli oldu: Fransızca'nın pabucu dama atıldı

  Dünyanın en seksi aksanı sonunda belirlendi. Fransızca'nın en çekici aksan olarak düşünülmesi yanıltıcı çıktı. Birleşik Krallık, Fransa, İspanya, İtalya ve Almanya'dan 6.000 kişiye hangi dillerin 'en seksi', 'en romantik' ve 'en tutkulu' olarak algılandığını soran bir araştırma yapıldı. Araştırma sonuçlarına göre, İtalyanca en fazla kişi tarafından 'en seksi' ve 'en romantik' dil olarak algılandı. İngilizce ise 'en kibar' dil olarak kabul edildi.

 • Ahmet Misbah Demircan büyükelçi olarak atandı
  16 Şub Ahmet Misbah Demircan büyükelçi olarak atandı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yapılan atama kararlarına göre, eski Beyoğlu belediye başkanı Ahmet Misbah Demircan Tunus Büyükelçisi olarak atandı. Demircan, Türkiye ve Tunus arasındaki ilişkileri güçlendirmek için çalışacaklarını belirtti. Ayrıca, Kuzey Makedonya, Slovakya, Portekiz, Cibuti, Suudi Arabistan, Dominik, Somali, Çad ve Gambiya büyükelçiliklerine de yeni atamalar yapıldı.

 • Sungurlu Kaymakamlığına Yeni Atama
  14 Şub Sungurlu Kaymakamlığına Yeni Atama

  Son kaymakamlar kararnamesi ile Sungurlu Kaymakamlığı görevine atanan Mutlu Köksal, görevine başladı. Köksal'ı ilçede birçok yetkili karşıladı.

 • HAK-İŞ, 7. Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışması'nı Düzenliyor
  14 Şub HAK-İŞ, 7. Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışması'nı Düzenliyor

  HAK-İŞ ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen 7'inci Ulusal Gençlik Farkında Proje Yarışması başladı. Yarışmanın teması, Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda 'Gençlik bakış açısıyla Türkiye Yüzyılında emek ve gelecek' olarak belirlendi. Yarışmada dijital dönüşüm ve yapay zeka, yeşil dönüşüm ve adil geçiş, afet çağında emek mücadelesi gibi konu başlıklarında projeler geliştirilmesi bekleniyor. Dereceye giren projelere ödüllerin yanı sıra HAK-İŞ Konfederasyonu'nda staj imkanı da sunulacak. Yarışmaya Türkiye ve KKTC'deki üniversitelerdeki lisans ve lisansüstü öğrenciler başvurabilecek.

 • Memleket Partisi'nin Ankara Adayı Zafer Burak Hasar oldu
  13 Şub Memleket Partisi'nin Ankara Adayı Zafer Burak Hasar oldu

  Memleket Partisi, Ankara'da düzenlediği aday tanıtım toplantısında Zafer Burak Hasar'ı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak açıkladı. Parti lideri Muharrem İnce, toplantıda ayrıca Adana, Bursa, Çanakkale, Denizli gibi çeşitli il ve ilçelerde de adaylarını duyurdu.

 • İbn-i Haldun Üniversitesi öğrencisi otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetti
  13 Şub İbn-i Haldun Üniversitesi öğrencisi otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetti

  Başakşehir'de bulunan İbn-i Haldun Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Zeynep Cilan, okul önünde bulunan caddeden yolun karşısına geçerken otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olayın ardından öğrenciler, güvenlik önlemlerinin yetersizliği nedeniyle tepki gösterdi.

 • Ankaralı lise öğrencileri mobil oyunla afet bilincini kazandırdı
  13 Şub Ankaralı lise öğrencileri mobil oyunla afet bilincini kazandırdı

  Ankara Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Türk Japon Vakfının düzenlediği afet eğitimi yarışmasında birinci oldu. Öğrencilerin geliştirdiği mobil oyun, doğal afetlere karşı bilinçlenmeyi amaçlıyor. Oyunda Türk tarihinin önemli karakterleri de yer alıyor.

 • Nevşehir Belediyesi Gönüllü Eğitim Merkezi'nde İlkokul Öğrencilerine Ücretsiz Kurs Başladı
  12 Şub Nevşehir Belediyesi Gönüllü Eğitim Merkezi'nde İlkokul Öğrencilerine Ücretsiz Kurs Başladı

  Nevşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gönüllü Eğitim Merkezi'nde ilkokul öğrencilerine yönelik ücretsiz kurslar başladı. Matematik, resim, İngilizce, drama atölyesi ve satranç kurslarına kayıt yaptıran 360 öğrenci ilk derse katıldı. Kurs dönemi 21 Nisan'da sona erecek. Ayrıca, KPSS'ye hazırlanan adaylar için ücretsiz soru bankası kitaplarının dağıtımı da devam ediyor.

 • Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de birçok alanda ilkleri hayata geçirdi
  12 Şub Muğla Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de birçok alanda ilkleri hayata geçirdi

  Muğla Büyükşehir Belediyesi, sağlık, çevre, tarım, kültür gibi farklı alanlarda birçok yenilikçi projeyi hayata geçiriyor. Mavi Deniz Temiz Kıyılar, Kısa Mola, Mor Yaşam, Temiz Petek, Yerel Tohum Merkezi, Toprak, Sulama Suyu ve Yaprak Laboratuvarı, Muğla Tarımsal Güçbirliği kooperatifi, Oyuncak Kütüphanesi, ODTÜ İşbirliği Yenilenebilir Enerji projeleri ve Gocamandan Toruna Muğla Yemekleri kitabı Türkiye'de ilkler arasında yer alıyor.

 • Muğla Büyükşehir Türkiye'de ilkleri gerçekleştiriyor
  12 Şub Muğla Büyükşehir Türkiye'de ilkleri gerçekleştiriyor

  2014 yılında kurulan Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde sağlık, çevre, tarım, kültür gibi farklı alanlarda birçok yenilikçi projeyi hayata geçirdi.

 • Senegal'de Türkçe Öğrenme Talebi Artıyor
  12 Şub Senegal'de Türkçe Öğrenme Talebi Artıyor

  Senegal'de Dakar Yunus Emre Enstitüsü'nün faaliyetleriyle Türkçe öğrenme talebi artıyor. YEE'de çevrim içi ve yüz yüze derslerle Türkçe öğrenen öğrenci sayısı 100'e yaklaştı. Dakar YEE Koordinatörü Merve Işık Efe, Türkçe kurslarına yoğun talep olduğunu belirtti. Ayrıca, Türkçe öğrenmenin istihdam fırsatlarına da katkı sağladığı ifade edildi.

 • Fatih Erbakan'dan gençlere drift vaadi
  11 Şub Fatih Erbakan'dan gençlere drift vaadi

  Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararı aldıklarını duyurdu. İstanbul için Mehmet Altınöz, Ankara için Suat Kılıç ve İzmir için Cemil Arıkan aday olarak seçildi. Erbakan, gençlere drift atma heyecanını ileri sürüş pistlerinde gerçekleştireceklerini söyledi. Ayrıca, belediyelerin LGBT etkinliklerine ve içki harcamalarına eleştiri getirdi.

 • İzmir'de Skuter Kazası: Soykanlar Ölmesin
  11 Şub İzmir'de Skuter Kazası: Soykanlar Ölmesin

  İzmir'in Karşıyaka ilçesinde meydana gelen skuter kazasında 16 yaşındaki Soykan Sönmez hayatını kaybetti. Kazanın ardından Soykan'ın babası Gökhan Sönmez, skuterlerin tehlikeli olduğunu ve kaldırılması gerektiğini belirterek, kanun yapılması çağrısında bulundu. Sönmez, skuterlerin güvenlik önlemleri olmadığını ve denetlenmediğini söyledi. Ayrıca, telefonlardaki uygulamalarla çocukların kolayca skuter alabildiğini ve bu durumun tehlikeli sonuçlara yol açtığını ifade etti. Sönmez, skuterlerin can almasını engellemek için kanun boşluğunun doldurulması gerektiğini vurguladı.

 • 60 yaş üstü öğrenciler karnelerini aldı
  11 Şub 60 yaş üstü öğrenciler karnelerini aldı

  İzmir Karabağlar Fevzi Özakat Anadolu Lisesi bünyesinde sadece 60 yaş üzeri bireylerin kabul edildiği 3. Yaş Üniversitesinde eğitim gören 36 öğrenci, güz dönemini bitirerek karnelerini aldı. Karabağlar 3YÜ Koordinatörü ve Fevzi Özakat Anadolu Lisesi Müdürü Gülşen Salgar, Kahkaha Yogası eğitmeni Sümeyye İnanç ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri 60 yaş üstü öğrencilere karnelerini verdi.

 • Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı -3-
  10 Şub Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı -3-

  - Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı Beşiktaş Başkanı Hasan Arat: "Santos hocam ve Samet hocam, Muçi'yi çok istedi" "Santos hoca geldiği ilk günden beri Al-Musrati'yi istedi" Beşiktaş'ın yeni transferi Ernest Muçi: "Bu büyük kulübün parçası olduğum için çok mutluyum" Beşiktaş'ın yeni...

 • Beşiktaş, yeni transferleri için imza töreni düzenledi
  10 Şub Beşiktaş, yeni transferleri için imza töreni düzenledi

  Beşiktaş Kulübü, 2023-2024 futbol sezonu ikinci transfer ve tescil döneminde kadrosuna kattığı futbolcular için imza töreni düzenledi.

 • Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı
  10 Şub Beşiktaş yeni transferlerini tanıttı

  Beşiktaş, yeni transferleri Al-Musrati, Ernest Muçi, Jonas Svensson, Joe Worrall ve Yağız Karabulut ile sözleşme yeniledikleri Semih Kılıçsoy ve Emir Yaşar için imza töreni düzenledi.

 • Beşiktaş'ta yeni transferler için imza töreni düzenlendi
  10 Şub Beşiktaş'ta yeni transferler için imza töreni düzenlendi

  Beşiktaş'ta ara transfer döneminde kadroya dahil edilen futbolcular için imza töreni düzenlendi.

 • YRP lideri Fatih Erbakan, İstanbul'u eniştesi Mehmet Altınöz'e emanet etti
  10 Şub YRP lideri Fatih Erbakan, İstanbul'u eniştesi Mehmet Altınöz'e emanet etti

  Yerel seçimlere tek başına girme kararı alan Yeniden Refah Partisi, İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ablası Elif Erbakan'ın ismi geçen YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, megakenti eniştesi Mehmet Altınöz'e emanet etti.

 • Mehmet Altınöz Kimdir?
  10 Şub Mehmet Altınöz Kimdir?

  Mehmet Altınöz, Bursa doğumlu ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu olan bir iş adamıdır. Saadet Partisi Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve STK ve Halkla ilişkiler Bşk.Yrd. görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir. Altınöz, 2024 yerel seçimlerinde Yeniden Refah Partisi İstanbul belediye başkan adayı olmuştur.

 • İstanbul'da Doktorlar İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi
  10 Şub İstanbul'da Doktorlar İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırılarına Tepki Gösterdi

  İstanbul'da çeşitli hastanelerde görev yapan doktor, sağlık çalışanları ve tıp fakültesi öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek için sessiz yürüyüş gerçekleştirdi. Fatih'teki 2. Abdülhamid Han Türbesi önünde toplanan hekimler, İsrail aleyhine Türkçe ve İngilizce yazıların yer aldığı dövizler eşliğinde Sultanahmet Meydanı'na kadar yürüdü. İsrail'in Filistin'de yıllardır devam ettirdiği sistematik işgal ve zulmün, 7 Ekim'den bu yana daha da şiddetlenerek soykırımdan başka hiç bir kelimeyle anlatılamayacak boyutlarda devam ettiğini söyleyen doktor Hamza Ayaz, İsrail işbirlikçisi devletlerin ve şirketlerin, soykırıma olan aleni desteğinin artarak sürdüğünü belirtti.

 • Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adayları belli oldu
  10 Şub Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adayları belli oldu

  Yeniden Refah Partisi'nin İstanbul adayı Mehmet Altınöz, Ankara adayı Suat Kılıç, İzmir adayı ise Cemal Arıkan oldu. Ankara'daki aday tanıtım toplantısında kürsüye çıkan YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, ''Artık milli görüş vaktidir. Milletimizi ahlaklı belediyecilikle tanıştırmaya hazırız'' ifadelerini kullandı.

 • Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, Gazze'ye insani yardım taşıyacak
  10 Şub Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, Gazze'ye insani yardım taşıyacak

  İHH'nın da aralarında bulunduğu Uluslararası Özgürlük Filosu Koalisyonu, Gazze'ye insani yardım taşımak amacıyla denize açılacak. Koalisyonun hazırlıkları sürerken İHH'nın Fatih'teki genel merkezinde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda, Kanada, ABD, Yeni Zelanda, Avustralya, Norveç, Malezya, İsveç, Güney Afrika, İspanya ve Türkiye'den sivil toplum kuruluşları ve aktivistlerin destek verdiği belirtildi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail'in Gazze kuşatmasını sonlandırmak amacıyla bu koalisyonu kurduklarını ve dünyaya bir şans vermek istediklerini ifade etti. Mart sonunda yola çıkması hedeflenen gemilerle Gazze'ye insani yardım ulaştırılması planlanıyor.

 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Türkiye Yüzyılı Kadınların Yüzyılı Olacak
  10 Şub Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş: Türkiye Yüzyılı Kadınların Yüzyılı Olacak

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Kayseri'ye gelerek 'Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Uluslararası Günü' etkinliğine katıldı. Bakan Göktaş, kadınların teknolojiye erişimini artırmak ve STEM alanlarında temsilini sağlamak için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

 • İzmir'de Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli Düzenlenecek
  10 Şub İzmir'de Demokrasinin Beşiği Akdeniz Paneli Düzenlenecek

  İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Arşivi, Müzeler ve Kütüphaneler Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan 'Demokrasinin Beşiği Akdeniz' paneli, tarihsel süreçte yaşanan olayları, siyasal ve toplumsal değişimleri ele alacak. Panelde, Yunanistan, İspanya, Fransa ve Türkiye'deki demokratikleşme süreçleri ve bu sürecin Akdeniz ve dünyadaki etkileri konuşulacak.

 • Ağrı'da Gençlik Merkezleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği
  09 Şub Ağrı'da Gençlik Merkezleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Desteği

  Ağrı'da Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gönderilen spor ve sanat malzemeleri, gençlik merkezleri ve amatör spor kulüplerine dağıtıldı. Ağrı Valisi Mustafa Koç, malzeme dağıtım törenine katılarak gençlerin gelişimine destek verdiklerini belirtti. Gençlik merkezlerinde yapılan etkinliklerle gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlandığı vurgulandı. Törende ayrıca amatör spor kulüplerine de çeşitli spor malzemeleri desteği sağlandığı ifade edildi.

 • Kartal'da İngilizce öğretmenini öldüren taksi şoförü tutuklandı
  09 Şub Kartal'da İngilizce öğretmenini öldüren taksi şoförü tutuklandı

  Kartal'da bir anaokulunda İngilizce öğretmenliği yapan Katie Erorbay'ı öldüren taksi şoförü Mustafa G., 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı. İngiliz vatandaşı olan Erorbay, evine gitmek için aracına bindiği sırada silahla vurularak hayatını kaybetti. Olayın ardından intihar girişiminde bulunan Mustafa G., tedavisinin ardından gözaltına alındı ve tutuklandı.

 • Kars Kafkas Üniversitesi Genel Sekreterliği'ne Doç. Dr. Muhammed Alparslan Kartal atandı
  09 Şub Kars Kafkas Üniversitesi Genel Sekreterliği'ne Doç. Dr. Muhammed Alparslan Kartal atandı

  Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Genel Sekreterliği görevine, Doç. Dr. Muhammed Alparslan Kartal atandı. Kartal, KAÜ İlahiyat Fakültesi'nde "Dekan Vekilliği" ve "Dekan Yardımcılığı" yapmıştır. Aynı zamanda üniversitenin Ebu'l-Hasan Harakani Uygulama ve Araştırma Merkezi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Kartal, İngilizce ve Arapça bilmekte olup hadis üzerine birçok çalışma yapmaktadır.

 • Trabzon'da 5 Dilde Hizmet Sunacak Sağlık Turizmi Servisi Açıldı
  09 Şub Trabzon'da 5 Dilde Hizmet Sunacak Sağlık Turizmi Servisi Açıldı

  Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan Sağlık Turizmi Servisi'nin açılışı törenle gerçekleştirildi. Servis, İngilizce, Arapça, Rusça, Ukraynaca ve Gürcüce dillerinde hizmet sunacak ve talebe göre yatak sayısı artırılacak.

 • İngilizce öğretmenini vuran zanlı adliyeye sevk edildi
  09 Şub İngilizce öğretmenini vuran zanlı adliyeye sevk edildi

  Kartal'da bir anaokulunda İngilizce öğretmenliği yapan Katie Erorbay'ı vuran zanlı Mustafa Gülter, Cinayet Büro Amirliği'ndeki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Olayda öğretmen hayatını kaybederken, zanlı ise tedavi için hastaneye kaldırıldı.

 • Kartal'da İngiliz öğretmeni öldüren şüpheli adliyeye sevk edildi
  09 Şub Kartal'da İngiliz öğretmeni öldüren şüpheli adliyeye sevk edildi

  Kartal'da bir anaokulunda İngilizce öğretmenliği yapan Katie Erorbay'ı öldüren ve intihar girişiminde bulunan Mustafa G., adliyeye sevk edildi. Şüpheli, hastanedeki tedavisinin ardından gözaltına alınmıştı.

 • İSLAM İşbirliği Gençlik Forumu 5. Genel Kurulu Şişli'de düzenlendi
  09 Şub İSLAM İşbirliği Gençlik Forumu 5. Genel Kurulu Şişli'de düzenlendi

  İSLAM İşbirliği Gençlik Forumu 5. Genel kurulu Şişli'de düzenlendi.

 • 2023'te Türkiye'nin Zaferleri: Dayanıklılık ve İlerleme
  09 Şub 2023'te Türkiye'nin Zaferleri: Dayanıklılık ve İlerleme

  Önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu, Türkiye'nin 2023'teki zaferlerini anlattığı bir makale yayınladı. Makalede, depremlerden seçimlere, savunma sanayi hamlelerinden sağlık altyapısına kadar birçok konu analiz edildi.

 • İSLAM İşbirliği Gençlik Forumu 5. Genel Kurulu Şişli'de düzenlendi
  09 Şub İSLAM İşbirliği Gençlik Forumu 5. Genel Kurulu Şişli'de düzenlendi

  İSLAM İşbirliği Gençlik Forumu 5. Genel kurulu Şişli'de düzenlendi.

 • İran'ın dini lideri Hamaney'in sosyal medya hesapları silindi
  09 Şub İran'ın dini lideri Hamaney'in sosyal medya hesapları silindi

  Facebook, Instagram gibi dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarını elinde barındıran Meta şirketi, İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'i kara listeye aldı ve sosyal medya hesaplarını sildi. İsrail yanlısı gruplar, Gazze'ye destek veren Hamaney'in sosyal medya hesaplarının kapatılmasını uzun süredir talep ediyordu. Hamaney'in Farsça Instagram hesabı 5 milyondan fazla kişi tarafından takip ediliyordu.

 • Bandırma Füze Kulübü, Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğuna tanıklık etti
  09 Şub Bandırma Füze Kulübü, Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğuna tanıklık etti

  Balıkesir'de Bandırma Şehit Mehmet Günenç Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan Bandırma Füze Kulübü, Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı'nın uzay yolculuğunu izledi. Gezeravcı'nın dönüş yolculuğunu kulüp öğrencileri merakla bekliyor. Bandırma Füze Kulübü, Türkiye'nin ilk uzay oluşumu olarak önemli bir rol oynuyor. Kulüp öğrencileri, Gezeravcı'nın inişini heyecanla bekliyor.

 • Google, yapay zeka alanında önemli bir adım atarak Gemini'ı duyurdu
  08 Şub Google, yapay zeka alanında önemli bir adım atarak Gemini'ı duyurdu

  Google, aralık ayında yapay zeka alanında önemli bir adım atarak Gemini'ı duyurdu. Gemini Advanced ile metin, görüntü, ses ve video alanlarında yeni bir seviyeye çıkıyor. Google Gemini hakkında detaylar haberimizde.

 • İZMEK Kursiyerleriyle Kahvaltıda Buluşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İnsana Yapılan Yatırımların Önemini Vurguladı
  08 Şub İZMEK Kursiyerleriyle Kahvaltıda Buluşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İnsana Yapılan Yatırımların Önemini Vurguladı

  İZMEK'in kadın kursiyerleriyle kahvaltıda bir araya gelen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, insanların hayatlarına dokunacak projelere önem verdiklerini ve en çılgın projenin insana yapılan yatırım olduğunu belirtti. Başkan Hürriyet, göreve geldikten sonra gerçekleştirdikleri sosyal projeleri ve tasarruf tedbirlerini anlattı.

 • Minikler İngilizce kursunda hem eğleniyor, hem de öğreniyor
  08 Şub Minikler İngilizce kursunda hem eğleniyor, hem de öğreniyor

  Bitlis'in Tatvan Gençlik Merkezi'nde verilen İngilizce kursunda minikler hem eğleniyor hem de öğreniyor. Kursa katılan minik öğrenciler, eğitimlerden memnun olduklarını dile getirerek kursun devam etmesini istiyor. İngilizce öğretmeni Merve Koldaş, kursta oyunlar ve aktivitelerle İngilizceyi sevdirdiklerini ve talebin yoğun olduğunu belirtti.

 • KosovaPress Haber Ajansı 25. Kuruluş Yıl Dönümünde Konferans Düzenledi
  08 Şub KosovaPress Haber Ajansı 25. Kuruluş Yıl Dönümünde Konferans Düzenledi

  Kosova Savaşı sırasında kurulan KosovaPress Haber Ajansı, 25. kuruluş yıl dönümünde 'İfade Özgürlüğünün Sınırı' konulu bir konferans düzenledi. Konferansa, ajansın üst yöneticisi, Anadolu Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve diğer haber ajanslarının temsilcileri katıldı. Konferansta, dezenformasyon, teknolojik gelişmeler, gazetecilere yönelik güvenlik riskleri ve haber ajanslarının mali sürdürülebilirliği gibi konular ele alındı.

 • Cam Kemik Hastası Burak Sakçı, Kitabını İngilizce'ye Çevirerek Dünyaya Duyurmak İstiyor
  07 Şub Cam Kemik Hastası Burak Sakçı, Kitabını İngilizce'ye Çevirerek Dünyaya Duyurmak İstiyor

  Eskişehir'de yaşayan cam kemik hastası Burak Sakçı, yazdığı kitabını İngilizce'ye çevirerek ve Türkçe seslendirmesini yaptırarak yaşadığı zorlukları tüm dünyaya duyurmak istiyor. Sakçı, kitabının çevirisini yapmanın yanı sıra görme engelli ve sesli kitap dinlemeyi tercih eden insanların da kitaptan faydalanabilmesi için seslendirme yaptırdığını belirtti. Amacı, kendi yaşadığı zorlukları başkalarına anlatarak umut olabilmek ve insanlara yol göstermek olan Sakçı, kitabını tüm dünyaya duyurmak istediğini ifade etti.

 • Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, hizmetleri ve projelerini paylaştı
  07 Şub Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, hizmetleri ve projelerini paylaştı

  Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği günden bu yana geçen 5 yıllık sürede hayata geçirdiği hizmetleri ve gelecek dönem için projelerini ilçe halkıyla paylaştı.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kahramanmaraş depremleriyle ilgili kitap yayınladı
  06 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Kahramanmaraş depremleriyle ilgili kitap yayınladı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye'nin 6 Şubat'ta yaşadığı Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin, 'Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları' adlı kitap hazırlandı. Kitapta, depremin etkileri, alınan tedbirler, yapılan çalışmalar ve ulusal risk kalkanı modeli gibi konular ele alınıyor.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından 'Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları' kitabı
  06 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından "Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları" kitabı

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından, Türkiye'nin 6 Şubat'ta yaşadığı Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin "Asrın Felaketinin 1 Yılı: İnşa ve İhya Çalışmaları" adlı kitap hazırlandı.

 • English Kids Academy, 10. yılını kutladı ve ahde vefa ödülleri takdim etti
  06 Şub English Kids Academy, 10. yılını kutladı ve ahde vefa ödülleri takdim etti

  English Kids Academy, 10. yılını paydaşlarıyla kutladı ve okul idarecileri ve öğretmenlerinin yetkinliklerini artırmak için düzenlediği eğitim kampının ardından ahde vefa ödülleri verdi. Türkiye'de 18 şehirde ve Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti'nde faaliyet gösteren English Kids Academy, 10 yılı aşkın sürede 246 bini aşkın çocuğa İngilizce eğitimi sağladı ve önümüzdeki dönemlerde tüm Türkiye'ye yayılmayı hedefliyor.

 • Kahramanmaraş'ta öğretmen, depremzede öğrencisi ve diğer mağdurlarla iletişim kuruyor
  06 Şub Kahramanmaraş'ta öğretmen, depremzede öğrencisi ve diğer mağdurlarla iletişim kuruyor

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen 6 Şubat depremlerinde enkaz altından kurtardığı öğrencisi ve diğer depremzede kişilerle iletişimini sürdüren bir öğretmenin hikayesi.

 • Depremzede Öğretmenler, Öğrencilerin Desteğiyle Acılarını Hafifletiyor
  06 Şub Depremzede Öğretmenler, Öğrencilerin Desteğiyle Acılarını Hafifletiyor

  GAZİANTEP'in Nurdağı ilçesinde yaşadıkları 6 Şubat 2023 depreminin ardından evlerini kaybeden öğretmenler Ahmet Çiçekdağ (42) ve eşi Derya Çiçekdağ'ın (39) yolu, Hatay'ın Antakya ilçesinden gelen öğretmen Özlem Bakbak (40) ile, İzmir'in Menderes ilçesindeki Çileme İlk ve Ortaokulu'nda kesişti. Deprem nedeniyle yaşadığı şehri değiştirmek zorunda kalan depremzede öğretmenler, öğrencilerinin desteğiyle acılarını hafifletiyor.

 • Depremzede Öğretmenler, Öğrencilerin Desteğiyle Acılarını Hafifletiyor
  06 Şub Depremzede Öğretmenler, Öğrencilerin Desteğiyle Acılarını Hafifletiyor

  Nurdağı'ndaki deprem sonrası evlerini kaybeden öğretmenler Ahmet Çiçekdağ ve Derya Çiçekdağ, İzmir'deki öğrencilerinin desteğiyle yaşadıkları acıları unutmaya çalışıyor. Öğrenciler arasında mektup arkadaşlığı projesi başlatan öğretmenler, birbirlerine destek oluyor.

 • AK Parti'nin İBB Başkan adayı Murat Kurum, canlı yayında ''Gerçek Belediyecilik Yemini''ni okudu
  06 Şub AK Parti'nin İBB Başkan adayı Murat Kurum, canlı yayında ''Gerçek Belediyecilik Yemini''ni okudu

  AK Parti'nin İBB Başkan adayı Murat Kurum, katıldığı bir televizyon programında, ''Gerçek Belediyecilik Yemini''ni ilk kez okudu. Murat Kurum ayrıca seçimlerin yapılacağı 31 Mart gününün akşamı, diğer belediye başkan adaylarının da aynı yemini okuyacaklarını ifade etti.

Advertisement