İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti - Son Dakika
Politika

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına her fırsatta karşı çıkan ve bugün yaptığı açıklamayla Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini açıklayan İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, "Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum" dese de, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir." ifadelerini kullandı.

28.03.2023 18:44  Güncelleme: 09:09

İYİ Parti'ye altılı masada pusu kurulduğunu dile getiren ve Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itirazlarıyla gündem olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, "Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum. İstifa edeceğim" diye konuştu.

AKŞENER, AĞIRALİOĞLU İLE GÖRÜŞMEYECEK

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Akşener'in Ağıralioğlu ile görüşmeyeceğini söyledi. Zorlu, "İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması düşüncesi de anlam ve önemini yitirmiştir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir." dedi.

"GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE İSTİFA EDİYORUM"

Yavuz Ağıralioğlu, istifa dilekçesini Habertürk Tv'den Mehmet Akif Ersoy'a gönderdi. Ağıralioğlu'nun istifa dilekçesinde şu ifade yer aldı: "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Gereğini arz ederim."

Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini duyuran İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti

"KILIÇDAROĞLU'NA OY VERMEYECEĞİM"

Günlerdir siyaset kulislerinde adı geçen Ağıralioğlu son olarak Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi'ye yaptığı açıklamada; 14 Mayıs seçimlerinde, Millet İttifakı'nın adayı olan Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini söyledi.

"DAYATILAN ADAYA KARŞIYIZ" DEMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta bir basın toplantısı düzenleyen Ağıralioğlu, "Biz bugün çok önemli bir eşiğe geldik. Milletimizin ihtiyacı böyle olduğu için arz ediyorum. Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin şerefli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız." demişti.

"HEP KALBİMDEN GEÇENLERİ, DOĞRU BİLDİKLERİMİ SÖYLEDİM"

Sözleri tepki çeken ve istifa etmesi beklenen Ağıralioğlu, konu hakkında yeni bir açıklama daha yapmıştı. Sosyal medyadan art arda paylaşım yapan Ağıralioğlu, şunları söylemişti:

"Bugüne kadar da hep inandıklarımı konuştum, hep kalbimden gelenleri ve doğru bildiklerimi söyledim. Hiç riyakârlık yapmadım, milletime hiç yalan söylemedim, ne arkadaşlarımı ne milletimi kandırmadım ve bilerek yanlışı savunmadım. Bu dosdoğru istikamet üzere de bir hat inşa ettim. Siyasi rakiplerimize tenkitlerimizi ifade ederken kullandığım dile özellikle dikkat ettim. Ayrıştıran, kutuplaştıran ve milletimizi bıktıran kavga, hakaret ve tehdit diline de asla tevessül etmedim. Milletimizin hakkı için haykırdım ve doğru bildiklerimi de ısrarla savundum.

"BU VEBALE ORTAK OLMAYACAĞIM"

Bildiğiniz üzere, TBMM'de düzenlediğim basın toplantısı ile itirazlarımı ve şerhlerimi de ilkeli siyaset ve şahsiyetimize borcumuzun bir gereği olarak milletim ile paylaştım. Malum ve haklı itirazlarım sebebiyle de partimize 28. dönem milletvekili adaylık müracaatında bulunmadım. İrademi beyan ettim. İradem nettir ve zamanla anlaşılacaktır. Parti teşkilâtlarımızın hissiyatı ise bilinsin, duyulsun istiyorum. Gelen telefonlardan anlıyorum ki kızgın, kırgın, üzgün, hırpalanmış ve kahırlı bir şekilde oy verilecek. Ben kendi adıma bu vebale ortak olmayacağım.

"İYİ PARTİ AİLESİNİN BU İTİRAZ SEBEBİYLE ÜZÜLMESİNİ İSTEMEM"

Benim kararım, daha önce ifade ettiğim kendi sözlerimin gereğidir. Beş yıldır birlikte mücadele ettiğim; kendilerini çok sevdiğim, kendilerinin de beni çok sevdiğine inandığım İYİ Parti ailesinin hiçbir ferdinin, bu itiraz sebebiyle üzülmesini ve itham edilmesini de asla istemem."


İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti

Son Dakika Politika İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (28)

 • Selim Han: ÜLKÜCÜ KALDIMI IYI PARTIDE? 333 86 Yanıtla
  kanki kanki: Kalmadı Rahatlıkla Hdp Yi De Masalarına Alabilirler... 5 3 Anazarbus : Bir tane kalmış işte 0 0
 • serdar efe: Tebrik ederim zaten o masaya hiç yakışmıyordu. Şimdi bir de 6 lı masanın foyasını ortaya dokerse bak o zaman seyret... 8 7 Yanıtla
 • Yahya Caf: İyi gitsin yeter gayri böylelerine gerek yok bunlara gerek yok bir daha böyle olanları millet ittifakının yanina sokmayın yolda bırakırlar adamı bize sürekli olan lazım geçici değil. Nokta. 6 6 Yanıtla
 • Harun Gür: Güle güle!Nereye gidersen orayı da karıştırmaya kalkma.Herkes Akşenere benzemez. 5 3 Yanıtla
 • Suleyman Dag: Sayın Akşener görüşüp istifa nedenini/nedenlerini öğrensen daha iyi olurdu. Chp zihniyetiyle onların yönlendirmesiyle siyaset olmaz. Iyi günde kötü günde diye yola çıktınız belki iyi partinin yolu yol değil 6 2 Yanıtla
 • isa yıldız: Bu onurlu davranışı iyi partideki diğer vatanseverlerdende bekliyoruz.hdp nin olduğu masada yokuz demişlerdi yemesinler sözlerini. 5 2 Yanıtla
 • güneş güneş: buda size yakışır sonuçta herşey vatan için 3 1 Yanıtla
 • İsmail: MHP'ye geçmesi gerekir ama Bahçeli bu kadar sivri adamı 2 günde kovar. 2 2 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement