Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu hakkındaki sessizliğini bozdu: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık - Son Dakika

Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu hakkındaki sessizliğini bozdu: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık

04.04.2022 22:47

İYİ Parti lideri Meral Akşener, İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu hakkında açıklamalarda bulundu. Akşener, "Ben bir buçuk yıldır partiye genç çalışıyorum. Diğer taraftan Yavuz Bey'in yerine gelen arkadaşımız milletvekili değil. Bu görev için milletvekili olan arkadaşlarımızın vakti yok" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'de önce grup başkanvekilliğinden, sonra parti sözcülüğünden alınan İstanbul milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun son olarak da Türk Dünyası ve Yurtdışı Türkler Başkanlığı görevine son verilmişti. Daha önce Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" sözüne tepki göstermesiyle gündem olan Ağıralioğlu, görevden alınmasıyla ilgili gazeteci İsmail Saymaz'a konuştu ve görev değişikliklerinden haberinin olmadığını söyleyerek, "Bu çok rencide edici bir şey. Usulü, karardan daha rencide edici. Ya habersiz yapılır mı?" dedi.

AKŞENER'DEN YAVUZ AĞIRALİOĞLU AÇIKLAMASI

TV100 ekranlarında yayınlanan Az Önce Konuştum programına konuk olarak canlı yayında Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu ile ilgili de konuştu.

Meral Akşener'den A takımından çıkarılan Yavuz Ağıralioğlu hakkında açıklama

"YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GETİRMEYE ÇALIŞTIK"

Açıklamalarında Akşener, "Partimdeki meseleleri basın üzerinden konuşmadım hiç. Bir tanzim yaptık biz. O tanzimde şu: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık. Ben bir buçuk yıldır partiye genç çalışıyorum. Ana teşkilatların tabii yaşı biraz daha farklı, gençler var, bu ikisini birleştirmenin yolunu bulmaya çalışıyoruz. Diğer taraftan Yavuz Bey'in yerine gelen arkadaşımız milletvekili değil. Bu görev için milletvekili olan arkadaşlarımızın vakti yok. Yerine gelen Rıdvan Uz arkadaşımız, gidecek ayda bir ailesini görmek için gelecek. Bizim sistemimizin içerisinde genel başkanların atamaları ile yapılıyor, başkanlık divanı. Buradaki tasarruf genel başkan üzerinden gidiyor" dedi.

"ARKADAŞIMIZ KAMUOYU İLE PAYLAŞMAYI TERCİH ETMİŞ"

Ağıralioğlu'nun İsmail Saymaz'a yaptığı açıklamalarla ilgili olarak ise Akşener, "Arkadaşımız kamuoyu ile paylaşmayı tercih etmiştir" yorumunda bulundu.

Meral Akşener'den A takımından çıkarılan Yavuz Ağıralioğlu hakkında açıklama

YAVUZ AĞIRALİOĞLU NE DEMİŞTİ?

Ağıralioğlu, İsmail Saymaz'a şu açıklamaları yapmıştı:

"Bana hiçbir şey söylenmedi. Hatta endişeye gerek olmadığı, ucu bana gelen radikal bir değişiklik olmayacağını duymuştum. Bir gerekçe de belirtilmedi. Olması lazım, evet. Bu çok rencide edici bir şey. Usulü, karardan daha rencide edici. Ya habersiz yapılır mı? Bazı siyasi aktörler genel başkanlarına yük olur. "Bunu kabul edemem" der. Ben öyle biri değilim. Partinin siyasi koordinatlarında yapılması gerekenleri diskura çevirebilecek bir yol arkadaşıyım. Geçimsiz değilim. Benim gibi birine bu şekilde görev değişikliği yaptırılmaz. Dersiniz ki "Mecliste olmanızı istiyorum." Başım üstüne. "Ayrılmanı istiyorum." Başım üstüne. En rencide edici olan kısmı, benim ve sizin aynı anda öğrenmemizdi. Ben dört senedir Akşener'in yol arkadaşı ve kurmayıyım." dedi.

BU HAFTA GÖRÜŞECEKLER

Saymaz'ın aktardığına göre İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, Başkanlık Divanı'ndan alındıktan iki gün sonra, cumayı cumartesiye bağlayan gece sahura dakikalar kalmışken Genel Başkanı Meral Akşener'e Ramazan için kutlama mesajı göndermiş. Mesajında, yol arkadaşlığı ve kardeşlik hislerini vurgulamış ve hakkındaki kararı anlayamadığını ve tarif etmekte zorlandığını vurgulamış. Akşener bu mesaja hemen olumlu karşılık vermiş. Sonuç olarak Ağıralioğlu, bu hafta Akşener ile görüşmeyi bekliyor.

"NEYİ TAŞIYAMADINIZ?"

Ağıralioğlu, görüşmede Akşener'e diyeceklerini ise şöyle özetledi: "Diyeceğim ki varlığımdan mı, siyaset etme şeklimden mi ve hassasiyetlerimden mi... Neyi taşıyamadınız? Herkesin sığdığı Başkanlık Divanı'na Yavuz Ağıralioğlu niye sığamadı? Dört yıldır size, partimize ve arkadaşlarımıza hiç mahcubiyet yaşatmadım. Ağıralioğlu'nun kadro dışı bırakılması teşkilatımıza sorulsun. Bir kişi dese ki "Gitsin!" Mümkün değil! Bütün teşkilatın gardı düştü. Parti içinde mücadele etmem, delege hesabı yapmam, ilçeye adam vermem, kongrelere karışmam. Bu iradenizi nasıl anlamalıyım?"

YORUMLAR (1)
  • Abdulkadir Celik: Sayın Ağıralioglu, siyasette bana göre acemisin; ha milli ve yerlisin, vatanperver ve iyi bir Türk milliyetçisisin ama siyaset yaptığın parti yanlış, yol yürüdüğün Genel Başkan yanlış. Kendi hür iradesi ile siyaset yapamayan bir siyasi yapının içinde Siz'in gibi Türkiye sevdalısı MİLLİ ve YERLİ bir adamın ne işi var Allah aşkına Sayın Yavuz Agiralioglu. Yeriniz Reis'in yanıdır; Numan Kurtulmuş gibi Süleyman Soylu gibi. Bu ülkenin Siz'in gibi vatan evlatlarına ihtiyacı var. Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
500
Akşener'in Dinlediği Genç Sağlık Çalışanı: 'Ben Bu Ülkeyi Terk Etmek İstemiyorum. Giderlerse Gitsinler Denecek Olan İnsanlar, Gerçekten Biz Değiliz' Akşener'in Dinlediği Genç Sağlık Çalışanı: 'Ben Bu Ülkeyi Terk Etmek İstemiyorum. Giderlerse Gitsinler Denecek Olan İnsanlar, Gerçekten Biz Değiliz' Vatandaştan Meral Akşener'e 'kahvaltı' tepkisi Vatandaştan Meral Akşener'e 'kahvaltı' tepkisi Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan İYİ Partili Ağıralioğlu'na sert tepki Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'dan İYİ Partili Ağıralioğlu'na sert tepki

Son Dakika Politika Meral Akşener, Yavuz Ağıralioğlu hakkındaki sessizliğini bozdu: Yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştık - Son Dakika


Advertisement