MHP'li Akçay: Kılıçdaroğlu, taktığı milliyetçilik maskesini cilalamak için Ümit Özdağ ile işbirliği yaptı - Son Dakika
Politika

MHP'li Akçay: Kılıçdaroğlu, taktığı milliyetçilik maskesini cilalamak için Ümit Özdağ ile işbirliği yaptı

Manisa MHP Grup Başkanvekili ve Milletvekili Erkan Akçay, Kılıçdaroğlu'nun milliyetçilik maskesi takarak Türk Milletini kandırmaya çalıştığını söyledi.

27.05.2023 02:38  Güncelleme: 06:29
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP'li Akçay: "Kılıçdaroğlu, taktığı milliyetçilik maskesini cilalamak için Ümit Özdağ ile işbirliği yaptı"

MANİSA MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, "Ümit Özdağ verdiği bu destek ile HDP, PKK ve FETÖ terör örgütüyle aynı çuvala girmiştir. Kılıçdaroğlu, taktığı milliyetçilik maskesini cilalamak için Ümit Özdağ ile işbirliği yapmış, protokol imzalamıştır" dedi.

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, basın toplantısı düzenledi. 14 Mayıs seçimlerini değerlendiren Akçay, Millet İttifakına yüklendi. Akçay, "Zillet ittifakı sözcüleri ve yandaşları 14 Mayıs seçimlerinin "Öcalan'a ve Demirtaş'a özgürlük seçimi olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti ile hesaplaşacaklarını" söylemiştir. 14 Mayıs seçimleri öncesinde "Demirtaş'ın ve Osman Kavala'nın serbest bırakılmasını istiyorsanız bize katılın. Yerel yönetimlere özerlik getireceğiz. Kayyum uygulamasına son vereceğiz. Türk askerini Suriye'den çekeceğiz. S-400'lerden vazgeçeceğiz. KHK ile ihraç edilenleri bir haftada göreve iade edeceğiz, hatta onlara tazminat ödeyeceğiz." diyen Kılıçdaroğlu, seçimlerde hezimete uğrayınca milliyetçilik maskesine bürünmüştür. 14 Mayıs öncesinde Kandil'e, Pensilvanya'ya ve Beyaz Saray'a selam duran Kılıçdaroğlu şimdi de milliyetçilik maskesi takarak Türk Milletini kandırabileceğini sanmaktadır. PKK'lı sözde yöneticiler, FETÖ'cü hainler ve terör örgütünün siyasi uzantısı HDP 28 Mayıs seçimleri için Kılıçdaroğlu'na açık destek vermiştir. Kılıçdaroğlu terör örgütleri nasıl olsa beni destekliyor diyerek yeni takındığı maskesiyle milliyetçi söylemlere sığınmıştır" dedi.

"Herkese kalp işareti yapan Kılıçdaroğlu şimdi masaları yumruklamakta, bağırıp çağırmaktadır"

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklenen Akçay, "14 Mayıs öncesinde herkese kalp işareti yapan Kılıçdaroğlu şimdi masaları yumruklamakta, bağırıp çağırmaktadır. Yandaşları da zıvanadan çıkmış, sağa sola tehditler savurmaya başlamıştır. Helalleşme tiyatrosunun yerini hakaretler, küfürler ve tehditler almıştır. CHP'li belediyeler ve CHP ile irtibatlı sivil toplum kuruluşları, depremzedelere yaptıkları yardımları kesmekten çadırları toplamaya, kaldıkları yerlerden onları çıkarmaya kadar her türlü rezilliği sergilemektedir. Daha düne kadar depremzedelere bedava ev vadediyorlardı, bugün insanlarımızı kapı dışarı ediyorlar. Bu ne vicdansızlıktır. CHP trollerinin ve yandaşlarının sosyal medyada yürüttükleri ahlaksızlar, vicdansızlıklar ve insanlık dışı kampanyalar hepimizin malumudur. Eğer bunlara destek verirseniz sorun yok! Bunlara destek vermeyi bir kenara bırakın bunlar gibi düşünmezseniz vay halinize! Bunlar daha kaybettikleri bir seçimde böylesine bir hırsla sağa sola saldırıyor. Eğer bir de seçimleri kazansalardı Allah bilir neler yaparlardı?" ifadelerini kullandı.

"Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Fırkası ile Kılıçdaroğlu'nun CHP'si taban tabana zıttır"

Türkiye Cumhuriyetinin ve Cumhuriyet Halk Partisinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Kılıçdaroğlu'nun taban tabana zıt olduğunu savunan MHP'li Akçay, "Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Fırkası ile Kılıçdaroğlu'nun CHP'si taban tabana zıttır. Kılıçdaroğlu 20 Haziran 2014 tarihinde Habertürk Televizyonunda 'Atatürk'ün CHP'si ile bugünkü CHP arasında dünya kadar fark var' diyerek bunu itiraf etmiştir. Atatürk'ün Cumhuriyet Halk Fırkası Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuştur. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu değerlerine savaş açmıştır. Atatürk'ün Cumhuriyet Halk Fırkası tam bağımsız Türkiye için yedi düvelle savaşmıştır. Kılıçdarğlu'nun CHP'si mandacı zihniyetle yabancı başkentlerden iktidar dilenmekte, emperyalizmin taşeronluğunu yapmaktadır. Atatürk'ün Cumhuriyet Halk Fırkası Türkiye Cumhuriyeti'nin mili çıkarlarına sahip çıkmıştır. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si Türkiye düşmanları ve terör örgütleriyle iş birliği yapmakta, Türkiye'nin milli çıkarlarına muhalefet etmektedir" diye konuştu.

"Millet ittifakının protokolünde Atatürk'ün adı bile yok"

Cumhur İttifakı protokolüyle Millet İttifakı protokolünü karşılaştıran Akçay, "Cumhur İttifakı protokolünde; 'Cumhur ittifakının sadece bir seçim ittifakı olmadığı, Türkiye'ye yönelik iç ve dış kaynaklı hasmane girişimler karşısında, milli ve ahlaki bir duruş ve çerçevede tarihi bir birliktelik olduğu' ifade edilmektedir. 'Cumhur İttifakı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkma' hedefini yakalama azmi ile milli ve üniter bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Türk Milletini ilelebet yaşatma iradesidir' denilmektedir. Millet ittifakının protokolünde Atatürk'ün adı bile yok. Zillet ittifakı 22 Mart 2023 tarihinde protokolünü imzalamıştır. Zillet ittifakının protokolünde; Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün adı bile geçmiyor. Türk Milleti ifadesi kullanılmıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter ve milli bir devlet olduğu yer almıyor. Millet ittifakı protokolünde ayrılıklardan ve farklılıklardan bahsedilerek bölücülük yapılmaktadır. Bunların protokolünü sanki HDP yapmıştır" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın Kılıçdaroğlu'na destek açıklaması üzerine değerlendirmelerde bulunan Akçay, "Kılıçdaroğlu terörle mücadele konusunda dün neredeyse bugün de aynı noktadadır. Ümit Özdağ 23 Mayıs'ta zillet ittifakı adayı Kılıçdaroğlu ile ortak basın toplantısı düzenleyerek Kılıçdaroğlu'na destek vermiştir. Ümit Özdağ 2022 Eylül ayında 'Kılıçdaroğlu kazanırsa HDP desteği ile kazanır. 2024'te yerel seçimler olur. HDP, Güneydoğu Anadolu'da büyük bir atılım yapar. Belediye Başkanlıklarının büyük bir bölümünü ele geçirir. Örgütle HDP belediyeleri arasındaki etkileşim yoğunlaşır. HDP desteği ile geldiği ve devam ettiği için Kılıçdaroğlu bunlara dokunmaz. O zaman bu belediyeler birleşir ve çıkan karışıklığa karşı uluslararası destek ve PKK desteği isterler. ve Türkiye iç savaşı başlar' demiştir. Ümit Özdağ verdiği bu destek ile HDP, PKK ve FETÖ terör örgütüyle aynı çuvala girmiştir. Daha düne kadar Fetö'cülerle işbirliği yapıyor dediği İP başkanı ile ittifak yapmıştır. Kılıçdaroğlu ve HDP ile ilgili bu açıklamayı yapan Ümit Özdağ'ın birkaç ay sonra Kılıçdaroğlu'na açık destek vermesi bazılarını şaşırtmıştır. Ancak bizleri şaşırtmamıştır" diye konuştu.

Akçay sözlerini şöyle sürdürdü: "Kılıçdaroğlu, taktığı milliyetçilik maskesini cilalamak için Ümit Özdağ ile işbirliği yapmış, protokol imzalamıştır. Kılıçdaroğlu 14 Mayıs öncesinde "terör, terörist Demirtaş'ın serbest bırakılması, yerel yönetimlere özerklik ve terörle ilişkili belediyelere kayyum atanması" noktasında nerede duruyorsa bugün de orada durmaktadır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu Türk Milleti çok iyi tanımaktadır. Kılıçdaroğlu FETÖ terör örgütünün kaset kumpasıyla CHP'nin başına gelmiştir. CHP'nin başına geldiği günden bugüne kadar da FETÖ terör örgütüne her türlü desteği vermiştir. 14 Mayıs seçimlerinde de FETÖ destekçilerini CHP listelerinden milletvekili yaparak Meclise taşımıştır"

MHP\'li Akçay: Kılıçdaroğlu, taktığı milliyetçilik maskesini cilalamak için Ümit Özdağ ile işbirliği yaptı
Kaynak: İHA

Son Dakika Politika MHP'li Akçay: Kılıçdaroğlu, taktığı milliyetçilik maskesini cilalamak için Ümit Özdağ ile işbirliği yaptı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Hastanede büyük panik! Öldü diye morga kaldırılan genç kadın 5 saat sonra canlandı
  09:17 Hastanede büyük panik! Öldü diye morga kaldırılan genç kadın 5 saat sonra canlandı

  Orta Amerika ülkesi Guatemala'da hastaneye kaldırılan genç bir kadın 30 dakikalık müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Hastane monitörlere bağlanan genç kadının solunum ve beyin aktivitesi de bulunmayınca öldüğünü duyururken, morga kaldırılan kadın 5 saat sonra hayata gözlerini açtı. Yaşanan olay hastane çalışanlarını panikletirken, morg çalışanları kadının hayatta olduğunu göstermek için ceset torbası içinde hastanede gezdirdi.

 • ABD Kongre Üuyesi Ogles'tan skandal sözler: Gazzeli çocukların hepsini öldürmeliyiz
  08:46 ABD Kongre Üuyesi Ogles'tan skandal sözler: Gazzeli çocukların hepsini öldürmeliyiz

  ABD Kongre Üyesi Andy Ogles'ın, Gazzeli çocuklarla ilgili yorumu duyanları şoke etti. Bir vatandaşın "Vergilerimle Gazze'de çocuklar bombalanıyor" ifadeleri üzerine Ogles, "O çocukları bombalayacaksın. Hepsini öldürmemiz gerektiğini düşünüyorum" dedi. ABD'li kongre üyesinin verdiği yanıt dünya kamuoyunda infial yarattı.

 • Survivor All Star'a gelen Ronaldinho, Nagihan'ı uyardı: Biraz daha sakin olabilirsin
  08:44 Survivor All Star'a gelen Ronaldinho, Nagihan'ı uyardı: Biraz daha sakin olabilirsin

  Survivor All Star'ın dün akşam yayınlanan bölümüne konuk olarak gelen Ronaldinho, açıklamaları ve performansıyla adından söz ettirdi. Maç öncesi yarışmacılarla bir araya gelen Ronaldinho, son zamanlarda ettiği kavgalarla gündeme gelen Nagihan'a "Umarım biraz daha sakin olabilirsin" dedi.

 • Dev operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi, elebaşılar dahil 63 kişi gözaltında
  08:11 Dev operasyon! 3 organize suç örgütü çökertildi, elebaşılar dahil 63 kişi gözaltında

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda Aydın'da Teoman Avcı ve Ferdi Kayhanlı, Kastamonu'da Ömer Çınar ve Balıkesir'de Salih Babayiğit'in elebaşılığını yaptığı 3 organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda örgüt elebaşıları da dahil olmak üzere 63 şüpheli yakalandı.

 • Beyin kanaması geçiren Settar Tanrıöğen'in tedavisine hastanede devam edilecek
  07:59 Beyin kanaması geçiren Settar Tanrıöğen'in tedavisine hastanede devam edilecek

  Beyin kanaması geçirerek 2 kez ameliyat olan Kızılcık Şerbeti dizisinin başrol oyuncusu Settar Tanrıöğen'in yarın taburcu olması planlanıyordu ancak iyileşme süresi yavaş ilerlediği için tedavisine devam edilme kararı alındı. Ziyaret yasağı konulan oyuncu 2 bölüm daha dizide yer almayacak.

 • Babasının silahla rehin aldığı 7 yaşındaki çocuk 12 saat sonunda kurtarıldı
  07:13 Babasının silahla rehin aldığı 7 yaşındaki çocuk 12 saat sonunda kurtarıldı

  Ankara'da 2 hafta önce eşinden boşanan şahıs, velayeti annesinde bulunan 7 yaşındaki oğlunu evinde silahla rehin aldı. Annenin ihbarı üzerine bölgeye intikal eden özel harekat polisleri çocuğu 12 saat sonunda kurtarırken, operasyonda polise ateş açan baba omzundan ve bacağından vurularak etkisiz hale getirildi.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti
  00:25 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı fiyat göstergeleri değişti

  Akaryakıtta EPDK'nın geçtiğimiz gün duyurduğu indirim pompaya yansıdı. Bu gece itibarıyla benzin 76 kuruş, motorin ise 1 lira 10 kuruş ucuzladı. İstanbul'da benzinin litresi 40 lira 46 kuruşa Ankara'da ise 41 lira 16 kuruşa düştü. Motorin ise İstanbul'da 42 lira 4 kuruşa, Ankara'da ise 42 lira 8 kuruşa indi.

 • Venezuela'da kaçak altın madeninde göçük: En az 30 ölü, 100 kişi toprak altında
  21 Şub Venezuela'da kaçak altın madeninde göçük: En az 30 ölü, 100 kişi toprak altında

  Venezuela'nın Bolivar eyaletinde kaçak işletilen Bulla Loca adlı altın madeninde göçük meydana geldi. Göçüğün heyelandan kaynaklandığı belirtilirken, faciada en az 30 kişi hayatını kaybetti. Yaklaşık 100 kişinin toprak altında mahsur kaldığı belirtilirken, bölgeye helikopterle arama kurtarma ekipleri sevk edildi.


Advertisement