Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki'yi Washington ziyaretinde konuşturmadılar - Son Dakika
Uluslararası İlişkiler

Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki'yi Washington ziyaretinde konuşturmadılar

ABD hükümetinin, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Temas Grubu'nun üyesi Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin Washington temasları sırasında açıklama yapmasına izin vermediği bildirildi.

09.12.2023 00:41  Güncelleme: 01:20
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

ABD hükümetinin, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Temas Grubu'nun üyesi Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin Washington temasları sırasında açıklama yapmasına izin vermediği bildirildi.

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Temas Grubu üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmeleri öncesinde Washington'da bulunan Four Seasons Hotel'de Gazze'deki son durumu ve ABD'den beklentilerini basın mensuplarına değerlendirdi. Temas Grubu üyeleri, Washington ziyareti kapsamlarında Four Seasons Oteli'nde basın toplantısı düzenledi.

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki

GAZETECİ EL-MALİKİ'YE SORU SORMAK İSTEDİ ANCAK İZİN VERİLMEDİ

Bir gazetecinin el-Maliki'ye soru sormak istemesinin ardından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan söz aldı.

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi

"ABD KISITLAMA GETİRDİ"

Bin Ferhan, "Sayın el-Maliki sorunuza vizesinin koşulları nedeniyle cevap veremiyor. Demek istediğim, ABD hükümeti, Sayın el-Maliki'nin (bu soruları) cevaplamasına izin vermeyecek şekilde ona kısıtlama getirdi. Kendisi basının sorularına cevap veremiyor ve basınla angaje olamıyor." açıklamasında bulundu.

Görüşmeler için Washington'da bulunan Temas Grubu'nun aynı zamanda ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Temas Grubu'nun cumartesi Kanada'da görüşmeler yapması öngörülüyor

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi
ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi
Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki\'yi Washington ziyaretinde konuşturmadılar
Kaynak: AA

Son Dakika Uluslararası İlişkiler Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki'yi Washington ziyaretinde konuşturmadılar - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (6)

 • Serkan Basar: iyide seni bombalayan adamın ayağında senin işin ne ?? 51 2 Yanıtla Bold Pilot: Senin dı? isleri baskanin cumhurbaskanin giderken sorun yok ama ?? 0 1
 • Ali Kublay: Kukla devlet başkani senin her tarafı n başkan olursa ne olur memleketinde her gün yüzlerce çocuk katlediliyo ağzını açıp tek kelime edemiyor neymiş yaptırımı olacakmış ilk önce bunları aşmak lazim 28 0 Yanıtla
 • Necati Kaya: Dam üstünde saksağan 26 1 Yanıtla
 • ali ihsan Akyol: Bir gurup öğrenci 23 nisan gezisine çıkarılmış. Etkisi koskocaman 0000000 21 3 Yanıtla
 • Kasparov Rusyan: Zaten Kukla cevap verse ne olurki 4 1 Yanıtla
 • Sırbistan Cumhurbaşkanı: Dünya İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en ağır durumla karşı karşıya
  17:30 Sırbistan Cumhurbaşkanı: Dünya İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en ağır durumla karşı karşıya

  Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, Orta Doğu'daki gelişmelerin ardından dünyanın jeopolitik durumuna ilişkin yaptığı açıklamada, dünyanın 3-4 ay içinde İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en ağır durumla karşı karşıya kalmasını beklediğini söyledi. Vucic, ayrıca Sırbistan'ın Rafale savaş uçağı satın alma talebine değinerek, uçakların pahalı olduğunu ve harcamalara dikkat etmek durumunda olduklarını belirtti.

 • Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga
  17:24 Gürcistan parlamentosunda yumruklu kavga

  Gürcistan parlamentosundaki Hukuk Komitesi'nde "Yabancı Etkinin Şeffaflığı" yasa tasarısının müzakeresi sırasında muhalefet partisi Milletvekili Aleko Elisaşvili, konuşma yaptığı sırada yasayı savunan Gürcü Hayali Partisi'nin parlamento çoğunluğu lideri Mamuka Mdinaradze'ye yumrukla saldırdı.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi yaptı
  17:01 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefon görüşmesi yaptı

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. Görüşmede bölgedeki son gelişmeler, Kıbrıs konusu ve Karadeniz'e seyrüsefer güvenliği ele alındı. Ayrıca Gazze'deki son durum da görüşmede değerlendirildi.

 • Bulgaristan'da düzenlenen konferansta Karadeniz Bölgesi'nin güvenliği ele alındı
  16:59 Bulgaristan'da düzenlenen konferansta Karadeniz Bölgesi'nin güvenliği ele alındı

  Bulgaristan'da Uluslararası Kırım Platformu kapsamında düzenlenen 'İkinci Karadeniz Güvenlik Konferansı'nda, Bulgaristan, Ukrayna ve diğer ülkelerin diplomatları Karadeniz Bölgesi'ndeki güvenlik sorunlarını ve jeopolitik gelişmeleri ele aldı. Konferansa katılan yetkililer, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırganlığına karşı tam desteklerini sürdüreceklerini vurguladılar ve Karadeniz'deki istikrarsızlığın bölge ülkelerinin güvenliğini tehdit ettiğini belirttiler. Ayrıca, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri ve ABD Dışişleri Bakanı da konferansa video mesajlarıyla katılarak Ukrayna'ya desteklerini dile getirdiler.


Advertisement