Doktorclub Özel Ödülü İhlas Haber Ajansı Muhabiri Hasibe Karadağ'a Verildi - Son Dakika
Yerel

Doktorclub Özel Ödülü İhlas Haber Ajansı Muhabiri Hasibe Karadağ'a Verildi

Doktorclub Özel Ödülü İhlas Haber Ajansı Muhabiri Hasibe Karadağ\'a Verildi

Doktorclub Awards 2023 Türkiye'nin Sağlık Ödülleri'nde bu yıl ilk kez bir basın mensubuna verilen Doctorclub Özel Ödülü'ne, İhlas Haber Ajansı muhabiri Hasibe Karadağ layık görüldü. Karadağ'ın ödülü Doktorclub Awards 2023 Türkiye'nin Sağlık Ödülleri Düzenleme Kurulu Başkanı ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek tarafından takdim edildi.

05.01.2024 12:42  Güncelleme: 16:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Doktorclub Awards 2023 Türkiye'nin Sağlık Ödülleri'nde bu yıl ilk kez bir basın mensubuna verilen Doctorclub Özel Ödülü'ne, İhlas Haber Ajansı muhabiri Hasibe Karadağ layık görüldü. Karadağ'ın ödülü Doktorclub Awards 2023 Türkiye'nin Sağlık Ödülleri Düzenleme Kurulu Başkanı ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek tarafından takdim edildi.

Sağlık hizmeti sunumunda ilham verici ve yenilikçi fikirlerin ortaya konup uygulamaya geçirilmesini teşvik etmek, öne çıkan proje, araştırma ve uygulamaların artmasına katkıda bulunmak amacıyla Doktorclub (www.doktorclub.com) tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi bilimsel iş birliği ile düzenlenen Doktorclub Awards 2023 Türkiye'nin Sağlık Ödülleri 29 Aralık'ta İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. Tören Doktorclub Awards 2023 Türkiye'nin Sağlık Ödülleri Düzenleme Kurulu Başkanı ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bülent Bayraktar, Prof. Dr. Mustafa Nuri Yenerel, Doktorclub CEO'su Gökçe Yaraşan ile çok sayıda hekim, akademisyen ve sağlık profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Doktorclub Awards web sitesinden yapılan başvurular arasından, Türkiye'nin önde gelen hekim ve akademisyenleri ile sağlık endüstrisinin öne çıkan firmalarının yöneticilerinden oluşan jüri tarafından yapılan oylama ile her kategorinin finalistleri belirlendi. Ardından Doktorclub'a üye binlerce hekimin oylamasıyla kazanlar belli oldu. Gecede Türkiye'nin dört bir yanındaki hekim ve akademisyenlerin oylamalar sonucu kazandığı ödüller takdim edilirken İhlas Haber Ajansı muhabiri Hasibe Karadağ da bu yıl ilk kez bir basın mensubuna verilen Doctorclub Özel Ödülü'ne layık görüldü. Toplumsal farkındalığı arttırmak ve yaptığı haberlerle vatandaşların bilinçlenmesine sunduğu katkıdan ötürü Türk Böbrek Vakfı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi gibi kurumlardan da ödülleri bulunan Karadağ'a ödülü tören sonrası İstanbul Tıp Fakültesi Dekanlığı'nda Dekan Prof. Dr. Tufan Tükek tarafından takdim edildi. Prof. Dr. Tükek, İHA muhabiri Karadağ'a sağlık haberlerinin vatandaşlara ulaştırılması noktasındaki özverisinden ötürü teşekkür ederken başarılarının devamını dilediğini ifade etti.

"Hasibe'nin çok başarılı işlere imza attığını görüyoruz"

Ödüllere ilişkin konuşan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, "Geçtiğimiz hafta İstanbul Tıp Fakültesi ve Doktorclub'ın ortaklaşa düzenlediği Türkiye'nin Sağlık Ödülleri 2023 ödülleri sahiplerini buldu. Bu alanda genellikle Türkiye'de kendi alanında çalışma yapmış, inovatif görüşleri olan ve yenilikçi birtakım fikirler ortaya atmış fikir liderleri ödül kazanmaya layık görüldü. Özellikle sağlık alanında haber yapan bu anlamda kendini gösteren, Türkiye'nin sağlık alanındaki haberlere ulaşmasını temin eden bir kategori daha bu seneye özgü olarak oluşturuldu, İhlas Haber Ajansı'ndan Hasibe Karadağ bu ödüle layık görüldü. Özellikle 80 bine yakın hekimin katıldığı bir oylama sonucu böyle bir ödül almaya hak kazandı. Hasibe Hanım gerçekten sağlık alanındaki özellikle yenilikçi görüşleri ortaya çıkartan ve bunu bütünleştiren, insanlara bunun tanıtımını yapan bizim de çok yakinen takdir ettiğimiz, bu ödüle layık olduğuna kalben çok inandığımız bir kişi. Sağlık alanındaki çalışmaların halka ulaştırılması, anlatılması açısından sağlık medyasının çok büyük önemi var. Bu sağlık medyasında da hakikaten Hasibe'nin çok başarılı işlere imza attığını görüyoruz ve kendisini tekrar tebrik ediyoruz. İstanbul Tıp Fakültesi ve Doktorclub olarak başarılarının devam etmesini diliyoruz" şeklinde konuştu.

"Layık gören, törende emeği geçen herkese çok teşekkür ederim"

Doctorclub Özel Ödülü'ne layık görülen Karadağ yaptığı konuşmada, "İstanbul Üniversitesi mezunuyum, mezun olduğum üniversitenin bünyesinde bu ödülü almak, böyle değerli isimlerin takdirini kazanmış olmak benim için çok kıymetli, beni her zaman destekleyen sevgili anneme, babama, aileme çok teşekkür ediyorum. Yaptığımız haberlerle farkındalık oluşturabiliyor, insanlara fayda sağlayabiliyorsak ne mutlu. Her yıl Türkiye'nin dört bir yanından alanında öne çıkan, yaptığı araştırma geliştirme çalışmalarıyla sağlığa değer katan isimlerinin ödüllendirildiği bir törende bu yıl ilk kez verilen bu ödülü bana layık gören, törende emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Ödül alan, insanlığa katkı sunan çalışmaları gerçekleştiren hekimlerimizi, akademisyenlerimizi tebrik ediyorum, ülkemiz için nice başarılı çalışmalara diyorum" dedi.

Törende ödül alan kurumlar ve isimler ise şöyle;

Yılın Doktoru Ödülleri kategorisi 6 ana başlıktan oluşurken Yaşam Boyu Onur Ödül Prof. Dr. Engin Bermek, Yılın Yenilikçi Temel Bilimler Doktoru Dr. Rıfat Uğurlutan, Yılın Yenilikçi Dahili Bilimler Doktoru Prof. Dr. Cihangir Akgün, Yılın Yenilikçi Cerrahi Bilimler Doktoru Uz. Dr. Burak Mergen, Yılın Yenilikçi Diş Hekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Kılıçarslan, Yılın Yenilikçi Stajyer/Intern Hekimi Stj. Dr. Ece Eroğlu oldu.

Yılın Sağlık Profesyoneli Ödülleri kategorisi 4 ana başlıktan oluşurken Yılın Yenilikçi Hemşiresi Dr. Öğr. Üyesi Remziye Semerci, Yılın Yenilikçi Eczacısı Ecz. Ayşegül Ateş Değirmenci, Yılın Yenilikçi Sağlık Profesyoneli Prof. Dr. Fikrettin Şahin, Yılın Yenilikçi Sağlık Yöneticisi ödülü ise Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Cerit'in oldu.

Yılın İlaç Endüstrisi Ödülleri başlığında Yılın Ar-Ge/ İnovasyon Uygulaması İlko İlaç, Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi ödülü Recordati İlaç'ın oldu.

Yılın Medikal Endüstri Ödülleri başlığında Yılın Ar-Ge/ İnovasyon Uygulaması Ege Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü.

Yılın Biyoteknoloji ve Genom Teknolojisi Ödülleri - Yılın Ar-Ge/ İnovasyon Uygulaması: E Teşhis Sağlık

Yılın Sağlık Girişimi Ödülleri - Yılın Ar-Ge/ İnovasyon Uygulaması: Erciyes Üniversitesi-Eczacılık Fakültesi

Yılın Sağlık Bilgi Sistemleri Ödülleri - Yılın Yenilikçi Uygulaması: Sağlık Bakanlığı/Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Yılın Sağlık Kurumları Ödülleri - Yılın Yenilikçi Uygulaması: Samsun İl Sağlık Müdürlüğü

Doktorclub Awards 2023 - Jüri Özel Ödülü: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Geriatri Bilim Dalı

Yılın Sağlık Kurumları Ödülleri - Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Konya İl Sağlık Müdürlüğü

Yılın Sivil Toplum Kuruluşları Ödülleri - Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi: Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV)

Doktorclub Awards 2023 - İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Özel Ödülü: Prof. Dr. Alaettin Çelik

Doktorclub Awards 2023 - Doktorclub Akademi Özel Ödülü: "Fakülteye Elveda... Hekimliğe Merhaba" Mezuniyet Öncesi Eğitim Programı

Doktorclub Awards 2023 - Doktorclub Akademi Özel Ödülü: İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü Mezuniyet Sonrası Eğitim Programı

Doktorclub Awards 2023- Doktorclub Özel Ödülü: İhlas Haber Ajansı Özel Haber Muhabiri Hasibe Karadağ - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Doktorclub Özel Ödülü İhlas Haber Ajansı Muhabiri Hasibe Karadağ'a Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  06 Nis Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakır, AA'nın Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmakta büyük bir rol oynadığını belirterek, kurumun başarılı çalışmalarına ve güvenilir habercilik anlayışına vurgu yaptı. Ayrıca, Anadolu Ajansının kuruluşunda emeği geçenleri şükranla anarak, tüm çalışanlara başarılar diledi.

 • Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor
  06 Nis Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor

  İrlanda'nın başkenti Dublin'deki Müslümanlar, her ramazan düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyor. Dublin'deki İslam Kültür Merkezi, iftar programlarına ev sahipliği ederek, ülkede yaşayan Müslümanların bir araya gelmesine vesile oluyor. İslam Kültür Merkezi Müdürü Ahmed Husain ve Sosyal Yardım Ofisi Temsilcisi Amilah Ali ile iftarlara katılanlar, AA muhabirine ramazan ayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı
  06 Nis MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp'te yapılan usulsüzlüklere yapılan itirazlar sonucunda seçimlerin yenilenmesi kararı alındığını duyurdu.

 • Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı
  06 Nis Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı

  Ruanda'da 1994'te yaşanan soykırımın mağdurları, soykırımın uluslararası güçlerin vekalet savaşından kaynaklandığını ve uluslararası toplumun sessiz kaldığını eleştiriyor. Sağ kurtulanlar, soykırımın önlenebilir bir insanlık felaketi olduğuna inanıyor. Soykırımın nedeni toprak ve kaynakların kontrol altına alınması isteği olarak belirtiliyor. Ruanda hükümetinin cezalandırma, inkar ve manipülasyonlarına inanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

 • BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak
  06 Nis BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde faaliyet gösteren BTK Akademi, lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlikten yapay zekaya kadar çeşitli konularda eğitimler verecek. İstanbul ve Ankara'nın ardından Anadolu'nun farklı bölgelerinde açılacak programlarla gençlerin bilgi ve birikim düzeylerini artırması hedefleniyor. Eğitimler ücretsiz olarak sunulacak ve katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk
  06 Nis MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Ürgüp ilçesinde seçimlerin yenilenmesi kararına ilişkin yaptığı açıklamada, MHP'nin usulsüzlükleri takip ettiğini ve hukuki mücadelede başarılı olduğunu belirtti. Kılıç, seçimlerin 2 Haziran 2024'te yenileneceğini ve MHP'nin adayı Mustafa Öz ile birlikte Ürgüp için çalışacaklarını ifade etti.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti
  06 Nis Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti

  Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarette ilçenin genel durumu ve belediyenin geleceğe yönelik projeleri üzerinde konuşuldu.

 • CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  06 Nis CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ceyhan'da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak görevine başladı. Aydar, binlerce Ceyhanlıya hitap ederek teşekkürlerini iletti ve 112 mahallesinde yoğun şekilde hizmet vereceklerini vurguladı.

 • Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı
  06 Nis Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı

  Malatya'nın Pütürge ilçesinde seçimleri kazanarak yeniden başkanlığa seçilen Mikail Sülük mazbatasını aldı. İkinci dönem için mazbatasını alan Sülük, çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 • Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi
  06 Nis Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi

  Ticaret Bakanlığı, yılın ilk çeyreğinde 14 ilin 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye ekonomisinin büyüme gösterdiği ve ihracatın arttığı belirtilen açıklamada, illerdeki ihracat artışlarının yerel kalkınmaya katkı sağladığı ifade edildi.

 • Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı
  06 Nis Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı

  CHP'li Şükrü Erdem, mazbatasını alarak yeni görevine resmen başladı. Erdem, halka layık olmak için var gücüyle mücadele edeceğini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu
  06 Nis Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde yapılan muhtarlık seçiminde yerel gazeteci Sedat Ceylan, en yakın rakibine 1 oy fark atarak köyün yeni muhtarı seçildi. Ceylan, 6 yıldır ulusal ve yerel haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.


Advertisement