Erzurum Ticaret Platformu kuruldu - Son Dakika
Yerel

Erzurum Ticaret Platformu kuruldu

Erzurum Ticaret Platformu kuruldu

Erzurumlu iş insanlarını bir araya getiren Erzurum Ticaret Platformu kuruldu.

02.12.2023 12:53  Güncelleme: 14:55
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Erzurumlu iş insanlarını bir araya getiren Erzurum Ticaret Platformu kuruldu. Platformun kurucu başkanlığına Çetin Akarsu getirildi.

Erzurum Ticaret Platformu'nun güçlü bir strateji, güçlü bir ekonomi, güçlü bir vizyon ve güçlü bir nesil temeli üzerine planladığını söyleyen Başkan Çetin Akarsu, yeni iş istihdamlı projelerin, iş dünyamıza heyecan, ülkemize dinamizm katacağını belirtti.

Ortak geleceğimiz için tek vücut olmayı başaran, 'Erzurum Büyürse Türkiye Büyür' inancını, sadece Erzurum için değil Türkiye için de çok güçlü bir eyleme dönüştürmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Akarsu, Erzurum Ticaret Platformu'nun amacını ve hedeflerini şöyle açıkladı:

"Ülkemizi gelecek hedeflerine taşıyacak en önemli zenginlik kaynağı sahip olduğu üretim yeteneğidir. Erzurum Ticaret Platformu liderliğinde ulaşacağı yeni vizyon, daha büyük başarıların ve yeni bir atılım döneminin de iş dünyamızın vizyonu, inancı ve kararlı adımlarıyla sanayiden ticarete kadar artık her alanda kabuğunu kıran güçlü bir Erzurum Platformunu oluşturmayı hedefliyoruz. Devletimizin son dönemde hayata geçirdiği teşvik politikaları ve destek uygulamalarının birçoğunda iş dünyamızın imzası ve katkısı var. Şükürler olsun ki Erzurum'umuz tüm dinamikleriyle bugün yerelden ulusala dev bir kalkınma hamlesinin öncülüğünü üstlenirken, takip edilen ve örnek gösterilen bir kent olacak. Bugüne kadar başardıklarıyla Türkiye'mizin gururu olan Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum, omuzlarında taşıdığı sorumlulukla yeni hedeflere de emin adımlarla yürümektedir."

Fabrika projesi

"Özel sektörümüzün gücüne güç katan hizmet odaklı bir modelle şimdi yeni bir dönemin kapılarını açıyoruz. Erzurum iş dünyası olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlere sunulanlarla yetinmek yerine planladığımız geleceği hep birlikte inşa edeceğiz. Erzurum Ticaret Platformu olarak yönetim kurulu üyelerimizin ortak iradesi ve kararlılığıyla Erzurum'umuza ortak vizyonunu yansıtan projelerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. İşletmelerimizin verimliliğini ve performanslarını artırmak amacıyla planladığımız model fabrika projemiz de imalat sanayimizin dijital dönüşümünde kilit rol üstlenecek. Elde ettiğimiz başarıları sürdürülebilir kılmak adına mevcut projelerimizi geliştirmeye ve yeni projelerle Erzurum iş dünyamızın önünü açmayı sürdüreceğiz. Erzurum'a Türkiye ekonomisinin üretim ve ihracat ataklarını Erzurum'umuzun gelişimine, vizyonuna yeni dönemde farklı bir boyut kazandırmayı hedefliyoruz. Erzurum Ticaret Platformu olarak güçlü fiziki altyapısı ve avantajlı lojistik imkanlarıyla İpek Yolu'nun son durağı olan Erzurum'a yakışan, dünya standartlarında bir fuar merkezi kentimize büyük değer katacak."

Bilimsel ve teknolojik ataklar

"Yeni nesil Teknoloji Geliştirme Bölgesi projemiz ile inovasyon odaklı üretimi merkezine alan bir ekosistemi oluşturarak Erzurum'u bilimsel ve teknolojik atılımların merkezi konumuna getirmeyi hedefliyoruz. Havacılık, uzay sanayi, savunma sanayi, raylı sistemler, kompozit malzemeler ile diğer ileri teknoloji ihtiva eden alanlarda seçilmiş ara girdilerin şehrimizde üretilmesini amaçlıyoruz. Yerli yatırım ve üretim girdilerini teşvik programı ile firmalarımızın farklılıklarını artırıcı faaliyetler düzenleyerek, yurt içi ve yurt dışı ana sanayilerle eşleştirmeler yapacağız."

İlklere imza atacağız

"Türkiye Yüzyılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yatırım liderliğinde Erzurum'a hizmet ve kalkınma noktasında, iş istihdamında, ortak paydasında ortaya koyduğumuz irade ve kararlılıkla Türkiye'mizin hedefleri doğrultusunda büyük bir gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Beklenti ve hayallerimiz ulaştığımız rakamların çok ötesinde. İlkeli duruşumuzdan vazgeçmeden ilklere imza atmayı hedefliyoruz. Kendi için değil kenti için çalışmak isteyen ve projesini ortaya koyan tüm dostlarımız Erzurum Ticaret Platformu yeni dönemin aktörü olacak. Erzurum Ticaret Platformu olarak kıymetli yönetim kurulu üyelerimizin desteği ile artan performansı ve ortak akılla şekillenen proje ve çalışmalarla kent ekonomisine damga vurmayı sürdürecek. Üreterek, büyüterek tek yürekle Erzurum'umuzu ve ülkemiz için daha büyük hedeflere hep birlikte koşacağız. Gönüllülük esasıyla Erzurum'umuzun hedeflerine katkı sağlayan yol arkadaşlarıma, bizlere güvenen ve desteklerini esirgemeyen saygıdeğer yönetim kurulu üyelerime ve siz değerli basın mensuplarına şükranlarımı arz ediyorum. 'Erzurum Büyürse Türkiye Büyür' ortak inancını taşıyan siz değerli dostlarıma teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum."

Erzurum Ticaret Platformu yönetimi şöyle oluştu; Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Akarsu; Başkan Yardımcısı Muhammed İkbal Yazıcı ve Fatih Berat Arslan; Yönetim Kurulu Üyeleri: Av.Rukiye Merve Gövercin, Muhammed Batuhan Özakalın, Fatih Köse, Erdem Çelik, Emir Dirkan, Resul Burak Ögdüm, Bülent Tağı; Denetleme Kurulu Üyeleri: İlyas Ergani, Mehmet Bora, Dr. Hakan Uygur, Tarkan Miloğlu, Yunus Emre Ergül. - ERZURUM

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Erzurum Ticaret Platformu kuruldu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, ABD Dışişleri Bakanlığı'na tepki gösterdi
  20 Şub UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, ABD Dışişleri Bakanlığı'na tepki gösterdi

  UCLG Başkanı Uğur İbrahim Altay, ABD Dışişleri Bakanlığı Şehir Diplomasisinden Sorumlu Büyükelçisi Nina Hachigian'ın Hamas'ın terörist saldırısını İsrail'in tepkisi olarak göstermesine tepki gösterdi.

 • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi
  20 Şub Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı: Gazze'de 130 Gazeteci İsrail Tarafından Katledildi

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gazze'de gerçekleşen soykırım suçlarını ve İsrail'in dezenformasyon politikasını eleştirdi. Altun, Gazze'de öldürülen gazetecilerin çoğunluğunun İsrail tarafından katledildiğini belirtti.

 • Bahçeli:
  20 Şub Bahçeli: "Danıştay 5. Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır"

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Danıştay 5. Daire'nin FETÖ'den ihraç edilen 387 hakim ve savcıyı tekrar mesleğe iade eden kararı çok tehlikelidir, çok sakıncalıdır, hukuki bir temeli yoktur" dedi.

 • Balıkçılık Bilimi Forumu, balıkçılık politikalarını bilimsel verilere dayalı şekillendirecek
  20 Şub Balıkçılık Bilimi Forumu, balıkçılık politikalarını bilimsel verilere dayalı şekillendirecek

  Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Balıkçılık Bilimi Forumu'nun balıkçılık politikalarını bilimsel verilere dayalı şekillendirme fırsatı sunacağını belirtti. Forumda, balıkçılık sektörünün stratejik önemi, çevresel sorunlar ve sürdürülebilirlik gibi konular ele alınacak.

 • Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi
  20 Şub Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi

  Hatay, Türkiye – 6 Şubat 2023 tarihindeki yıkıcı depremin ardından, Almanya merkezli hayır kurumu Musaid e.V., kritik bir yardım girişimini hayata geçirdi. 18 Şubat 2024 tarihinde, Hatay'daki Alahan Geçici Konaklama Merkezi'nde düzenlenen törenle depremden etkilenen ailelere 100 konut konteyneri teslim edildi. Bu proje, küresel felaketlerin arttığı bir dünyada, sürdürülebilir destek önlemlerinin acil ihtiyacını vurgulamaktadır.

 • Gazi Kars Platformu, Kars'ın temsilini güçlendirmek için kuruldu
  20 Şub Gazi Kars Platformu, Kars'ın temsilini güçlendirmek için kuruldu

  Gazi Kars Platformu Başkanı Kadir Bozan önderliğinde yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir araya geldi. Platformun kuruluş amacı ve çalışmaları hakkında bilgi verildi. Platformun hedefi, Kars'ın gazilik unvanını almak ve kentin tüm sorunlarıyla tarihi dokusuna uygun bir şekilde ilerlemektir.

 • Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin
  20 Şub Karadenizli Sanatçı Onay Şahin: Müzikte Evrenseli Kazandıkça Yöreyi de Kaybedersin

  Karadenizli sanatçı Onay Şahin, halk müziğinde usta-çırak ilişkisinin önemine değinerek, müzikte evrenseli kazandıkça yöreyi de kaybedeceğimizi söyledi. Şahin, kemençe icracılığından türkü bestelemeye nasıl başladığını ve Karadeniz müziğinin geleceği hakkında konuştu. Ayrıca, Karadeniz müziğinin ulusallaşma sürecini ve sosyal medyanın etkisiyle yöresel müziklerin yayılmasını da değerlendirdi.

 • Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı: Kadınlar Cesaretli ve Güçlü Olmalı
  20 Şub Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı: Kadınlar Cesaretli ve Güçlü Olmalı

  Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği Başkanı Serpil Erenoğlu, kadınları 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde muhtarlık için aday olmaya çağırarak, 'Cesaretli olsunlar, güçlü olsunlar. Mahalleye çok ciddi bir kalite geliyor.' dedi. Erenoğlu, kadın muhtarların daha pratik ve çözüm odaklı olduğunu belirtti ve yerel seçimlerde kadın muhtar sayısının artması için 'pozitif ayrımcılık' yapılmasını istedi. Türkiye Kadın Muhtarlar Derneği'nin kadınlara eğitim seminerleri düzenleyerek seçimlere hazırladığını ve bir kadın ordusunun geliyor olduğunu söyledi.

 • Hakan Tütüncü, DÖSİAD Üyeleriyle Buluştu
  20 Şub Hakan Tütüncü, DÖSİAD Üyeleriyle Buluştu

  Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, Döşemealtı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DÖSİAD) üyeleriyle bir araya geldi. Tütüncü, Antalya için hazırladığı projeleri anlattı ve şehir içi trafik, toplu ulaşım, imar, turizme değer katacak ve yerel kalkınmaya destek olacak projeleri açıkladı. Tütüncü, gelecek hafta yapacakları lansmanla bütün projeleri tanıtacaklarını belirtti. Döşemealtı ilçesine yönelik de önemli yatırımların yer alacağını bildirdi.

 • DOKA, Doğu Karadeniz Bölgesi'ne AB'den 35 Milyon TL Fon Sağladı
  20 Şub DOKA, Doğu Karadeniz Bölgesi'ne AB'den 35 Milyon TL Fon Sağladı

  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA), mavi ekonomi, biyoçeşitlilikin korunması ve hava kalitesinin artırılması alanlarında Doğu Karadeniz Bölgesi'nde kullanılmak üzere Avrupa Birliği'nden (AB) 35 milyon liralık fon sağladı. DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar, bölgenin potansiyelini harekete geçirerek ekonomik değere dönüştürmek için çalıştıklarını belirtti. DOKA'nın orta vadeli ve çok yıllık kalkınma planlamaları kapsamında hazırladığı sürdürülebilir turizm, mavi ekonomi ve katma değerli üretim ve ticarileşme programları AB tarafından desteklenmeye hak kazandı. Bu kapsamda hazırlanan projelerle yaklaşık 35 milyon liralık AB fonu bölgeye kazandırılacak.

 • Başkent Gençlik Meclisi, 'Model Başkent' Simülasyonunu Gerçekleştirdi
  20 Şub Başkent Gençlik Meclisi, 'Model Başkent' Simülasyonunu Gerçekleştirdi

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin gruplara göre dağılımını dikkate alarak gerçekleştirilen 'Model Başkent' simülasyonunda gençler, Ankara'da artan göçlerin neden olduğu sorunlara çözümler üretti. 4 farklı hayali siyasi partiyi temsil eden gençler, 10 farklı komisyonda bir araya gelerek raporlar hazırladı ve kararlar aldı.

 • AK Parti'nin Koçarlı Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan Seçim Çalışmalarına Başladı
  20 Şub AK Parti'nin Koçarlı Belediye Başkan Adayı Nedim Kaplan Seçim Çalışmalarına Başladı

  AK Parti'nin Koçarlı Belediye Başkan adayı Nedim Kaplan, seçim çalışmalarına başlangıç yaptı. Şenköy ve Bağcılar Mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluşan Kaplan, projelerini açıklayarak destek istedi.


Advertisement