Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri - Son Dakika

Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

22.10.2021 18:17
Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

Edirne'de kurulan Ulus Pazarı'na gelen Bulgaristan vatandaşları, aldıkları ürünleri taşımakta zorluk çekti, Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ'ın satılacağına yönelik iddialara yalanlama yapıldı gibi son 24 saat içinde ekonomik gelişmelerden derlenen haberlere bu sayfadan erişebilirsiniz.

Mehmet Fatih Kacır, İngiltere'nin Türkiye'nin insansız hava araçlarıyla ilgilendiğini açıkladı, gıda fiyatlarında yaşanan yükseliş hazır yemek sektörünü fena vurdu gibi Ekonomi, Son Dakika Ekonomi Haberleri, Ekonomi Son Dakika'>son dakika ekonomi gelişmeleri bu sayfada yer almaktadır.

TÜRK İHA'LARI İÇİN ONLARCA ÜLKE SIRA BEKLİYOR

Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, İngiltere'nin Türkiye'nin insansız hava araçlarıyla ilgilendiğini ve hava aracı teknolojilerinde öncü olan ülkelerin bile Türkiye'den İHA ihraç ettiğini ifade ederek, "Onlarca ülke Türkiye'nin insansız hava aracını elde edebilmek için sıraya girdi" sözlerine yer verdi.

Haberin detayları için tıklayın >

BULGARLAR, EDİRNE'DEKİ PAZARLARA AKIN ETTİ

Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

Edirne'de, her Cuma günü kurulan ve 'sosyete pazarı' olarak adlandırılan Ulus Pazarı'na gelen Bulgaristan vatandaşları, aldıkları ürünleri taşımakta zorluk çekti. Özellikle sabahın erken saatlerinde yerli halktan daha kalabalık olduğu görülen Bulgaristan vatandaşlarının, pazarı adeta talan ettikleri kameralara yansıdı. Giyimden, kozmetiğe, temizlik ürünlerinden gıdaya hemen hemen tüm kalem ürünlerden poşet poşet alan Bulgaristan vatandaşları, araçlarının bagajlarını tıka basa doldurdu.

Haberin detayları için tıklayın >

HAZIR YEMEK SEKTÖRÜ ÇIKMAZA GİRDİ

Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

Bursa Yemek Sanayicileri Derneği (BUYSAD) Başkanı Coşkun Dönmez, bütün dünyada ve Türkiye'de adeta uçuşa geçen gıda fiyatlarının, hazır yemek sanayisinin belini büktüğünü söyledi.

Yaptığı açıklamada gıda fiyatlarındaki yükselişin sebepleri ve sektöre yansımalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Dönmez, "Gıda fiyatlarının önlenemez yükselişi, hazır yemek sektörünü derinden etkiledi. Buna ilave olarak genel gider kalemlerimiz arasında yer alan akaryakıt, ambalaj ve enerji maliyetlerimiz de sürekli artıyor. Şu anda hazır yemek sektörü çok büyük bir açmazın içine girdi. Gerekli önleri almak zorundayız. Aksi halde sektörümüzdeki firmalar kapılarına kilit vuracak" dedi.

Haberin detayları için tıklayın >

BAKAN DÖNMEZ, PETROL İDDİALARINA CEVAP VERDİ

Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

Son dönemde Türkiye Petrolleri ve BOTAŞ'ın satılacağına yönelik iddialar gündemde yer alıyor. Konu hakkında bir değerlendirme yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, iddiaların kriz havası oluşturmaya yönelik olduğunu söyleyerek "Ne Türkiye Petrolleri ne de BOTAŞ'ın satılmasına yönelik herhangi bir şey söz konusu değildir" ifadelerine yer verdi.

Haberin detayları için tıklayın >

SBK HOLDİNG'DEN SEZGİN BARAN KORKMAZ AÇIKLAMASI GELDİ

Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

SBK Holding, Sezgin Baran Korkmaz'la ilgili haberlerde "kara para aklama" ifadelerinin geçmesiyle ilgili açıklamada bulundu. ABD hukukuna göre kara para aklama suçunun kasten işlenebileceği ve failin gelirin suçtan elde edildiğini bilmesi gerektiği, aksi halde suçun oluşmadığı belirtilen açıklamada, "Sezgin Baran Korkmaz'ın ABD kaynaklı fonların sahiplerinin ABD'de parayı ne şekilde kazandıklarını bilmesi mümkün değildir" denildi.

Haberin detayları için tıklayın >

Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri

Son Dakika Ekonomi Son dakika ekonomi haberleri! Güncel ekonomi gelişmeleri - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR
500

Son Dakika

AK Partili Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret açıklaması: Hakkaniyete uygun bir rakam olacak 00:19 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan asgari ücret açıklaması: Hakkaniyete uygun bir rakam olacak Son dakika! Meteoroloji'den bugün için 4 ile turuncu, 18 ile sarı kodlu uyarı geldi 23:47 Son dakika! Meteoroloji'den bugün için 4 ile turuncu, 18 ile sarı kodlu uyarı geldi Son Dakika: Malatya'da çöken binada tadilat yaptığı öne sürülen iş yeri sahibi, gözaltına alındı 22:43 Son Dakika: Malatya'da çöken binada tadilat yaptığı öne sürülen iş yeri sahibi, gözaltına alındı
Malatya'da çöken binadan kendi çabalarıyla çıkan vatandaş, tavukçuyla arasında geçen diyaloğu anlattı: Uyardık, dinlemedi 20:56 Malatya'da çöken binadan kendi çabalarıyla çıkan vatandaş, tavukçuyla arasında geçen diyaloğu anlattı: Uyardık, dinlemedi Müge Anlı'da şaşkınlık yaratan anlar! Sorulara cevap vermek istemeyen koca, kendini odaya kilitledi 20:26 Müge Anlı'da şaşkınlık yaratan anlar! Sorulara cevap vermek istemeyen koca, kendini odaya kilitledi Cristiano Ronaldo Manchester United'dan ayrılmak istiyor! Yönetim ne yapacağını bilemez halde 18:02 Cristiano Ronaldo Manchester United'dan ayrılmak istiyor! Yönetim ne yapacağını bilemez halde
Ticaret Bakanlığı, gümrükte el konulan araçları satışa çıkardı! Fiyatlar 65-70 bin lira arasında değişiyor 17:45 Ticaret Bakanlığı, gümrükte el konulan araçları satışa çıkardı! Fiyatlar 65-70 bin lira arasında değişiyor Fatih Altaylı TOGG'la ilgili yazdı! Rakam doğruysa yerli otomobil birçok kişi için hayal olur 16:07 Fatih Altaylı TOGG'la ilgili yazdı! Rakam doğruysa yerli otomobil birçok kişi için hayal olur
Advertisement