Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi - Son Dakika
Ekonomi

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi

Adana'da bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'na yerli ve yabancı 1 milyon 200 bine yakın turist katıldı. 9 gün süren karnaval boyunca kent genelinde 310 tona yakın et tüketildi.

22.04.2024 20:32

Adana'da bu sene 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda kent genelinde 310 tona yakın et tüketildiği açıklanırken esnafın yüzü karnavalda güldü.

Portakal çiçeği kokusunun insanlar üzerinde oluşturduğu mutluluk, heyecan, sevgi ve aşk duygusunu tüm Türkiye'nin yaşaması fikriyle ortaya çıkan 12'nci Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 13-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi

KARNAVAL BOYUNCA 310 TON ET TÜKETİLDİ

Karnaval bu yıl ilk kez Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Türkiye Kültür Yolu Festivalleri iş birliğiyle daha zengin içerikle düzenlendi. Karnavala yerli ve yabancı 1 milyon 200 bine yakın turist katıldı. Ayrıca karnaval kapsamında Merkez Park ve Atatürk Parkı'nda yiyecek içecek stantları kuruldu ve Adana'ya özgü kebap, döner, şırdan, şalgam ve yüzlerce çeşit yemek satıldı. Adana Kasaplar Odası esnafın yüzünün güldüğü karnavalda 9 günde kent genelinde 310 tona yakın kırmızı ve beyaz etin tüketildiğini açıkladı.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi

"ADANA LEZZETLERİNE DOYULDU"

İhlas Haber Ajansı'na konuşan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, "İlimizde 9 gün boyunca hem karnaval alanları hem de restoranlar doldu taştı. Esnafların yüzü güldü. 9 günde yaklaşık 310 tona yakın et tüketildi. Adana'ya gelenler özellikle Adana Kebaba ve Adana lezzetlerine doydu. Hiçbir sorun yaşanmadan karnavalı bitirdik." dedi. Öte yandan Başkan Yağmur, Adana'nın karnaval ve festivaller kenti olduğunu, marka değerinin her geçen gün arttığını söyledi.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi

"ESNAFIN YÜZÜ GÜLDÜ"

Kebapçı esnaflarından Cihangir Korkmaz ise 1 milyondan fazla ziyaretçinin Adana Kebaba ve Adana'nın lezzetlerine doyduğunu belirterek, "Biz esnaflarında yüzü karnavalda güldü. Çok güzel 9 gün geçirdik. Misafirlerimizi davul zurnalar ile karşılayıp aynı şekilde de uğurladık. Herkes çok memnun kaldı." ifadelerini kullandı.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi

"ŞIRDAN STOKLARI TÜKENDİ"

Şırdancı Güngör Güler ise şırdan stoklarının tükendiğini belirterek, "Binlerce kişi ilk kez şırdanla tanıştı ve çok beğendi. Ramazan Bayramı'ndan sonra karnavalın olması esnafları çok memnun etti. İşlerimiz çok güzel gitti. Şırdan stokları adeta tükendi." diye konuştu.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Karnaval Komitesi Başkanı Ali Haydar Bozkurt, karnavalın kent ekonomisine yaklaşık 5 milyar liranın üzerinde bir ekonomik değer sağlayacağını açıklamıştı.

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi
Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı\'nda 310 ton et tüketildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda 310 ton et tüketildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (29)

 • Murat Yılmaz: son günlerde Adana'da sürekli at eti keserken yakalanan adamlar vardı. Sebebi buymuş 78 13 Yanıtla
 • YUSUF CANER: bu yiyeceklerden de şirdanindan da adanadan da TİKSİNİYORUM 21 60 Yanıtla
  Beşiktaş 1903: Yusuf adanaya kurban ol sen 6 1 Ali İzzet Aşrak: Adana'ya gelip yusuf yusuf olmuşsun gibi 5 1 Sefa ÖNER: Değiliz herkes gibi sıradan, hamdolsun ADANALI yaratmış yaradan… 1 1 Sefa ÖNER: Emin ol ki Adanalılar da seni tanısaydı SENDEN TİKSİNİRDİ… 1 0
 • Ümit Demir : Yarim ekmek tavugun 100 tl oldugu bir ulkede firsatcilik var demektir..devlet acilen el atmasi lazim bu duruma 45 5 Yanıtla
  Gakko 23: Devletimiz neye el atsa sonu pek iyi Olmuyor başta yöre vekilleri amudu ile götütürüyor 0 0
 • Adem Saglam: karnaval dedim mi Rio aklıma gelir ???? nedense 36 12 Yanıtla
  Uygarata Ozlu: SEN GEL BİDE PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALINI GÖR RİODA NEYMİS KARDEŞ HA YOK BEN MİGDEMİ DEĞİL GOZUMU DOYURMAK İSTOYORUM DİYORSAN BİYERLERİNİ SALLAYANLARI İZLEMEYE GİDEBİLİRSİN 33 7
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement