Beyrut'u kana bulayan patlama 300 bin insanı evsiz bıraktı - Son Dakika

Beyrut'u kana bulayan patlama 300 bin insanı evsiz bıraktı

Beyrut'ta 100'den fazla kişinin hayatını kaybettiği, 4 bin kişinin de yaralandığı korkunç patlama sonrası bölgenin en önemli ticaret limanlarından BL büyük bir harabeye dönüştü, en az 300 bin insan evsiz kaldı.

1
Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda çıkan yangının ardından meydana gelen patlama şehri adeta yerle bir etti.
2
Lübnanlı yetkililer, 6 yıl boyunca bir depoda tutulan 2 bin 750 ton amonyum nitratın Afrika'da bir ülkeye sevk edilmek istenirken BL'de infilak ettiğini açıkladı. Patlama sonucunda bölgenin en önemli ticaret limanlarından BL büyük bir harabeye dönüştü.
3
Adeta kabus yaşayan Beyrut'ta şimdi de gıda yoksunluğu endişesi başladı.
4
Beyrut Valisi Marwan Abboud patlama sonucu en az 300 bin insan evsiz kaldığını açıklarken hasarın maliyetini en az 3 milyar dolar olarak açıkladı.
5
Uzmanlar ve bölge halkı ülkeyi patlama sonrası ekonomi başta olmak üzere başka sorunların da beklediğini söylüyor.
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Haber Yayın Tarihi: 05.08.2020 16:01

Son Dakika Beyrut'u kana bulayan patlama 300 bin insanı evsiz bıraktı - Son Dakika

YORUMLAR (14)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor Bağışıklığı demir gibi yapan yeşil mucize: Arpa çimi Scarlett Johansson arabada cinsel ilişkiye girdiğini itiraf etti! İşte ünlülerin cinsel hayat sırları Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü