Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmaris'te kıldı - Son Dakika
Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmaris'te kıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazını Muğla'nın Marmaris ilçesi Karacasöğüt Mahallesi'ndeki Okluk Millet Camisi'nde kıldı. Erdoğan, cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşarak sohbet etti.

16.06.2024 10:22

Kurban Bayramı'nı ailesiyle Ankara dışında geçireceği açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmaris'te kıldı.

Namazın ardından camideki vatandaşlara hitap eden Erdoğan, "Nasıl bizim için Ayasofya Cami Şerifi'nin kutlu açılışı müyesser olduysa, Haremi Şerif'in de açılışını bu millete nasip eylesin. Değerli kardeşlerim Kurban Bayramı'nın bildiğimiz gibi hakikati Hazreti İbrahim Aleyhisselam ile Hazreti İsmail Aleyhisselam'ın arasındaki münasebet neyse inşallah bizler arasında da münasebet aynı şekilde tecelli eder. Birbirimizi sevmeliyiz. Bir beraber olarak bu millet yoluna devam etmeli" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı

"DARGINLIĞI KÜSKÜNLÜĞÜ ATMALIYIZ"

Akrabalar arasındaki muhabbetin devam ettirilmesi gerektiğine dikkati çeken Erdoğan, bayramlarda anne baba ve büyüklerin ziyaret edilmesinin önemine işaret ederek, şunları söyledi: "Bayramlar bu noktada hele hele dini bayramlar bir vesiledir. Bu vesileyi en güzel şekilde icra etmeliyiz. Kurban Bayramı'nda bu yakınlığı yaşamalıyız, yaşatmalıyız. Yakınlarımızı ziyarette en ufak bir inşallah sıkıntı olmamalı. Dargınlar küskünler varsa bir olmalıyız, beraber olmalıyız, bu dargınlığı küskünlüğü atmalıyız. Bahane mümkün değil, bu bahaneleri aşarak inşallah milletçe bunu başarmalıyız. Biz Müslümanız, Müslüman'a da bu yakışır. Ben bunu başaracağımıza inanıyorum. Tüm şehitlerimizin ruhlarına, onlar biliyorsunuz Peygamberimizin varisleridir, komşularıdır, şühedanın bu ülkedeki yaptıklarıyla şu anda bu günlere geldik, ayaktayız, bu vesileyle tüm şühedanın ruhlarına, tüm geçmişlerinin ruhlarına Fatiha okuyalım. Bayramınızı da tebrik ediyorum. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun."

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı

VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşarak sohbet etti. Vatandaşlar ve çocuklar, Erdoğan ile fotoğraf çektirdi. Bayram namazına Muğla Valisi İdris Akbıyık, AK Parti Muğla milletvekilleri Kadem Mete ve Yakup Otgöz ile Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan bayram namazını Marmaris'te kıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmaris\'te kıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Marmaris'te kıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

    Yorumlar (5)

  • Cihan Ramazan: Ak parti genel başkanı cumhurbaşkanı Erdoğan yazlık saraya gitmiş. Hayırlı bayramlar. Reis. Afiyet olsun. Ye hakkımızı çıtır çıtır. 13 12 Yanıtla
    Ali yildirim: Hiçbir otobüs yolda kalmış mı ? Hiç bir yeri su basmış mı ? Çöpler toplanmamis mi ? Sen onu belediye baskanlarina soracaksin. Adam Türkiye’yi yönetiyor ve herşey tıkır tıkır isliyor. Sen vergi falan vermiyorsundur ve burda boş boş konusuyorsundur. Boş !!! 9 11 Emir Kozcu: Ali hersey tıkır tıkır işliyor mu? şaka mısın sen haci 5 4
  • Mustafa Se: Reis marmariste ekrem bodrumda bayram namazını kılmış. Allah kabul etsin 12 0 Yanıtla
  • Ankara null: gidilmez artik o camiye les oldu 3 8 Yanıtla

Advertisement