Hakan Fidan'ın Çok Güçlü Takipleri Var - Son Dakika
Güncel

Hakan Fidan'ın Çok Güçlü Takipleri Var

Hakan Fidan\'ın Çok Güçlü Takipleri Var

Hepsi aynı bölgede

27.02.2015 13:54

Bakanlar, müsteşarlar, başkanlar, başkan çocukları Ankara 1. Bölgeden aday olabilmek için kıyasıya rekabet edecek.

Ankara kulislerine göre, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, MİT eski Müsteşarı Hakan Fidan, Maliye eski Müsteşarı Naci Ağbal, SGK eski Başkanı Yadigar Gökalp, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Danışmanı Mücahit Arslan, Başbakanlığı dönemindeki ev sahibi Faruk Koca ile Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek, AK Parti'nin son seçimlerdeki Çankaya Belediye Başkan adayı Barış Aydın, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Ünsal Ban gibi 60'a yakın 'ağır' ismin Ankara 1.Bölgeden milletvekili adayı olabilmek için yarışması bekleniyor.

Ak Parti, milletvekili aday adayları arasında 81 ilde hafta sonu yapılacak 'temayül' yoklamasına kilitlendi. Temayül yoklamasının yanı sıra alt komisyon raporları, ara komisyon raporları ve kamuoyu araştırmalarını da göz önünde bulundurularak son kararı AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki üst kurul verecek. Kesin aday listesi 7 Nisan'a kadar Yüksek Seçim Kurulu'na verilecek.

18 SANDALYE İÇİN BÜYÜK REKABET

Aday adayları arasında 'seçilebilecek' yerden aday olabilmek için kıyasıya rekabet yaşanacak. Bu rekabet en yoğun Ankara ve İstanbul 1.bölgede olacak. 2 milyon 902 bin nüfuslu Ankara 1.Bölgeden 18 milletvekili Meclise girecek.

Halen Ali Babacan ve Yalçın Akdoğan, Ak Parti'nin 1.Bölgeden Milletvekili olarak Meclis'te bulunurken, 7 Haziran seçimlerinde Babacan, üç dönemlik olması nedeniyle aday adayı olmadı. Akdoğan'ın ise yine aynı bölgeden aday adaylığı başvurusu yaptığı öğrenilirken, bu bölgeden vekil olmak için bekleyenler arasında şu isimlerin olduğu belirtiliyor:

NACİ AĞBAL: Bürokrasinin en güçlü isimlerinden Ağbal, Maliye Müsteşarlığından istifa edip aday adayı oldu. Ağbal'ın ismi önce Çorum için geçerken, son günlerde Ankara 1.Bölgeden aday gösterileceği söyleniyor. Böyle bir durumda Maliye Bakan ve Müsteşarı aynı bölgede yer almış olacak.

HAKAN FİDAN: MİT Müsteşarlığından istifa eden Fidan'ın, Ankara 1.bölgeden aday gösterileceği belirtiliyor.

MÜCAHİT ARSLAN: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, hem Cumhurbaşkanlığı hem de Başbakanlığı döneminde danışmanı olan Arslan'ın adı da 1.bölge için geçiyor.

FARUK KOCA: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakanlığı döneminde ev sahipliğini yapan Faruk Koca da 1. Bölge için adı geçen aday adaylarından.

OSMAN GÖKÇEK: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek'in de 1.Bölgeden aday adaylığı başvurusu yaptığı belirtiliyor.

BARIŞ AYDIN: Ankara Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanı, iş adamı Barış Aydın'ın da 1.Bölgeden adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

ÜNSAL BAN: Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörlüğünden istifa eden Prof.Ban'ın ismi de 1. Bölgeden adaylık için geçiyor.

YADİGAR GÖKALP: Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından istifa eden Gökalp de 1.Bölge için başvuran isimlerden biri.

MEHMET KEMAL YAZICIOĞLU: Efsane vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Yazıcıoğlu da Ankara 1.Bölgeden aday adaylığı başvurusu yaptı. (Kaynak : Hürriyet)

Kaynak: Aksam.com.tr

Son Dakika Güncel Hakan Fidan'ın Çok Güçlü Takipleri Var - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement