Afganistan 6.5 büyüklüğünde sallandı! Ölü ve yaralıların sayısı yüksek - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Afganistan 6.5 büyüklüğünde sallandı! Ölü ve yaralıların sayısı yüksek

22.03.2023 10:43

Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badakhshan eyaletinde 6.5 büyüklüğünde bir deprem yaşandı. Sarsıntının en az 30 saniye sürdüğü söylenirken, depremin hissedildiği Pakistan'da 6 kişi yaşamını yitirdi, 120 kişiyse yaralandı. Taliban Sözcüsü Zabihullah Mujahid, "Ülkenin dört bir yanında sağlık ocakları hazır, illerdeki tüm valilere, sağlık personelinin hazır olması talimatı verildi" şeklinde konuştu.

Afganistan'ın kuzeydoğusundaki Badakhshan eyaletinde meydana gelen 6.5 büyüklündeki depremden etkilenen Pakistan'da 6 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin yaralandığı ifade edildi. Yetkililer, yaralıların çoğunun deprem anındaki panik sırasında yaşanan izdihamlar nedeniyle yaralandığını belirtti.

Afganistan'da 6.5 büyüklüğünde deprem! Ölü ve yaralılar var

DEPREM NEDENİYLE BAZI BİNALAR ÇÖKTÜ

Pakistan'ın başkenti İslamabad, Lahor, Peşaver, Swabi, Lodhran, DG Khan, Bahawalpur, Skardu, Kohat, Toba Tek Singh, Parachinar, Nowshera ve Khanewal kentlerinde hissedilen deprem nedeniyle bazı binaların çöktüğü ifade edildi.

Afganistan'da 6.5 büyüklüğünde deprem! Ölü ve yaralılar var

HİNDİSTAN, KAZAKİSTAN VE ÖZBEKİSTAN'DA DA HİSSEDİLDİ

Afganistan ve Pakistan'ın yanı sıra deprem Hindistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan'da da hissedilen depremin en az 30 saniye sürdüğü belirtildi. Söz konusu ülkelerden henüz mal ve can kaybı bildirilmedi.

Afganistan'da 6.5 büyüklüğünde deprem! Ölü ve yaralılar var

TALİBAN SÖZCÜSÜ: SAĞLIK PERSONELİNE HAZIR OLUN TALİMATI VERDİK

Taliban Sözcüsü Zabihullah Mujahid yaptığı açıklamada, "Ülkenin dört bir yanında sağlık ocakları hazır, illerdeki tüm valilere, sağlık personelinin hazır olması talimatı verildi. Şu ana kadar çok şükür herhangi bir can kaybı veya yaralanma haberi gelmedi" dedi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika 3. Sayfa Afganistan 6.5 büyüklüğünde sallandı! Ölü ve yaralıların sayısı yüksek - Son Dakika


Advertisement