Hayırseverler, Kız Öğrenciler İçin Spor Salonu Olan Yurt Yaptırıyor - Son Dakika

Hayırseverler, Kız Öğrenciler İçin Spor Salonu Olan Yurt Yaptırıyor

02.01.2012 16:02
Hayırseverler, Kız Öğrenciler İçin Spor Salonu Olan Yurt Yaptırıyor, System.String[]

Kayseri Melikşah Üniversitesi tarafından 7 blok halinde 625 kız öğrencinin kalacağı yurt binası yaptırılıyor.

Kayseri Melikşah Üniversitesi tarafından 7 blok halinde 625 kız öğrencinin kalacağı yurt binası yaptırılıyor. Hayırseverlerin desteği ile yaptırılan yurtta sosyal yaşam alanı da yer alacak. Bu alanda oluşturulan fitness salonu ile kız öğrenciler konaklamanın yanı sıra spor yaparak stres atma imkânı da bulacak.

Melikşah Üniversitesi'ne hayırsever desteği sürüyor. Hayırseverler, üniversitede eğitim ve öğretim görecek olan kız çocuklarının barınma sorununu ortadan kaldırmak üzere 5 yurt binası inşa ettiriyor. İşadamları Ali ve İbrahim Ezinç, babaları Nurullah Ezinç adına kız yurdu binalarından bir bloğunu yaptırıyor. Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak ve yönetim kurulu üyesi Şükrü Boydak da anneleri adına yurt binasını yaptırmayı üstlendi. Yine hayırsever işadamı Hacı Ali Sözduyar da bloklardan birisini ailesi adına yaptıracak. Temel atma töreninde ise iki hayırsever kalan diğer iki bloğu yaptırma sözü verdi. İşadamı ve aynı zamanda AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz ile hayırsever Fatih Somyürek diğer iki bloğu yaptırarak kız öğrenciler yararına hizmete açacaklar.

Temel atma töreninde konuşan Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, üniversitelerde yurt imkânının önemine dikkat çekti.

"Başarılı öğrencileri eğitmek üniversitemizin temel amacıdır." diyen Özkanca, şöyle konuştu: "Bunun için şuan için tamamladığımız fiziksel mekânların yanı sıra yeterliliği, teknolojik alt yapısı öğrenciler tarafından önemseniyor. Kaliteli öğretim üyesinin yanı sıra kapasiteli ve yetenekli öğrenciler içinde cazip ortamlar oluşturmak gerekir. Kız yurtlarımızın yapımı bu amaç doğrultusundadır. Yurtlar önümüzdeki yıla yetiştirilecek. Toplam kız öğrenci sayımız 607'dir. Başka illerden gelen kız öğrenci sayısı 268 civarındadır. Buradaki yurtlarımızın kapasitesi 625 kız öğrenci yararlanabilecektir. Sosyal tesislerin yanı sıra spor yapabilecekleri alanlar yer alacaktır. Milletimizin ülkemizin geleceğini şekillendirecek gençlerimizi sıcak, nezih bir ortamda yetişmelerine ve eğitilmesi ana amacımızdır. Kayserili hayırseverlerin bu hassasiyeti tüm ülkemize örnek ve geleceğimize yönelik yatırımlardır. Unutmayalım ki çocuklarımızın düşünce ve karakterlerinin şekillenmelerinde ana unsur olan kız çocuklarımızdır. Bu bilinçle hareket ediyoruz."

Melikşah Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak, geçen yıl temeli atılan 340 kişilik erkek öğrenci yurdunun tamamlandığını ve bu yıl kız öğrenci yurdunu yapacaklarını ifade etti.

Erkek öğrenci yurdunun rezidans kalitesinde hizmet verdiğini aktaran Boydak, şu bilgileri verdi; "Geçen yıl üniversitemize 20 milyon liralık yatırım yaptık. Bu yıl içinde ise kız yurtlarımız kompleksimizle beraber 15-20 milyon lira harcama olacak. 5 tane kız yurdu olacak. 110 ila 115 kız öğrencimiz blokta konaklayacak. Alt yapımızı daha da mükemmel hale getiriyoruz. Eğitim öğretim kalitesi değil fiziki anlamda da bunu yapıyoruz. 5 yurt binası 660 öğrenciye imkân sağlanacak. Burada öğrencilerimizin sağlık yaşamı için gerekli olan bütün şartlardan birisi olan fitness salonundan tutun yemek salonları ve birçok imkanlar yer alacak. Bu yılın sonuna doğru hizmete girecek."

Memduh Boydak, binaların yapımına sponsor olanlara teşekkür etti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de yaptığı konuşmada, yapılacak yurt bloklarından birisini Ömer Dengiz'in üstlendiğini ifade etti. Özhaseki, Van ziyaretindeki Hacı Boydak ile birlikte yaşadıkları bir anısını da paylaştı.

Özhaseki, "Arkadaşım olan Hacı Boydak ile Van'da Kurban Bayramı'nı birlikte geçirdik. Orada kendisi şunu anlattı; 'Bir daha dünyaya gelseniz ne olmak isterdiniz.' Kendi bu soruya cevap verirken, bir daha dünyaya geldiğinde en uzaktaki adı bilinmeyen bir ülkede açılan Türk okulunda muhtaç olan çocuklar için öğretmen olmak istediğini ifade ediyor. Cenabı Allah bana imkân verse ne yapmak istediğimi sorsalar, ben buradaki yurtlardan yaptırmak, okullardan yaptırmak isterim. Ama Hacı Bey gibi insanların da burada ders vermesini isterim. Allah bu güzelliklerden uzak tutmasın. Herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yurt binalarının temelini, AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, Kayseri Vali Yardımcısı Kadir Fikret Dayıoğlu, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, Üniversite Mütevelli Heyeti Başkanı Memduh Boydak, işadamları Hacı Boydak birlikte attı. Temel atma törenine çok sayıda işadamı ve davetli katıldı.

Hayırseverler, Kız Öğrenciler İçin Spor Salonu Olan Yurt Yaptırıyor
Hayırseverler, Kız Öğrenciler İçin Spor Salonu Olan Yurt Yaptırıyor
Hayırseverler, Kız Öğrenciler İçin Spor Salonu Olan Yurt Yaptırıyor

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Hayırseverler, Kız Öğrenciler İçin Spor Salonu Olan Yurt Yaptırıyor - Son Dakika


Son Dakika

Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı 23:53 Müge Anlı'nın sır gibi sakladığı 19 yaşındaki kızı ortaya çıktı AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz 23:42 AK Partili Numan Kurtulmuş'tan Z kuşağı çıkışı: Anketlerde açık ara birinci partiyiz Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari 22:46 Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari "Bakımsızsın" yorumlarına isyan etti: Yapmayın bunu
ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı 22:25 ABD'deki Türkevi açılışında ilginç anlar! Ali Erbaş'ın duasına BM sekreteri Guterres de el açtı Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi 21:04 Amirleri her şeyi kaydetti! Soygun ihbarına gitmesi gereken polisler, ekip otosunda cinsel ilişkiye girdi TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar 20:50 TEKNOFEST'te gövde gösterisi! Selçuk Bayraktar "Dünyada bir ilk" diyerek paylaştı
Zonguldak'ta 18:30 Zonguldak'ta "koruyucu etkiyi azaltacak" şekilde aşı yapılan vatandaşlar yeniden aşı olacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti 14:43 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce kürsüye çıkan New York Brooklyn Takva Mescidi kurucu İmamı Siraj Wahhaj, salonu konuşmasıyla inletti
Advertisement