Kadıköy'de Uygulamalı Deprem Eğitimi Veriliyor - Son Dakika

Kadıköy'de Uygulamalı Deprem Eğitimi Veriliyor

5 yıl önce

Türkiye Deprem Vakfı (TDV)’nin Mobil Deprem Simülasyon Eğitim Aracı (MODSEA), Kadıköy vatandaşlara eğitim veriyor.

Kadıköy'de Uygulamalı Deprem Eğitimi Veriliyor, System.String[]

Türkiye Deprem Vakfı (TDV)’nin Mobil Deprem Simülasyon Eğitim Aracı (MODSEA), Kadıköy vatandaşlara eğitim veriyor. 17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümünde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan simülasyon aracında deprem ortamı canlı olarak yaşatılıyor.


Binlerce kişinin hayatını kaybettiği 17 Ağustos depremi çeşitli etkinliklerle anılıyor. İskele Meydanı'nda kurulan MODSEA ile deprem bilincini geliştirmek için vatandaşlara bilgi veriliyor. Eğitimlere katılan kişilere özellikle ev ve işyerlerinde nasıl davranmaları gerektiği uygulamalı olarak anlatılıyor. Gruplar halinde ve ev ortamında verilen deprem eğitimleri yaklaşık 5 dakika sürüyor. Eğitimlere katılan Türkiye Deprem Vakfı Başkanı Süheyla Sözen, temsili deprem ortamında vatandaşların yapması ve yapmaması gerekenleri detaylı olarak anlatıyor. Deprem bilincini artırmaya yönelik çalışmalara destek veren sponsor firmanın sorumlusu Servet Akkaynak ise bugüne kadar yapılan çalışmalar ve Mobil Deprem Simülasyon Eğitim Aracı’nda kullanılan son teknolojiler hakkında bilgi vedi. Deprem bilinçlendirme eğitimlerinin bugün akşama kadar süreceği belirtildi.

Haber Yayın Tarihi: 17.08.2015 12:41 Kaynak: CİHANSon Dakika

Bir düğüne katılan oyuncu Bige Önal, rüzgarın esmesiyle frikik verdi
Kardeşinin karısıyla birlikte olan adamın mahkemedeki ifadesi kan dondurdu "Sana ne kimden hamile kalırsam kalırım" diyen ablasını 13 yerinden bıçaklayarak öldüren şahsın yargılanmasına başlandı

Son Dakika Haberleri