Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi - Son Dakika
Deprem

Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi

Musaid e.V., Hatay\'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi

Hatay, Türkiye – 6 Şubat 2023 tarihindeki yıkıcı depremin ardından, Almanya merkezli hayır kurumu Musaid e.V., kritik bir yardım girişimini hayata geçirdi. 18 Şubat 2024 tarihinde, Hatay'daki Alahan Geçici Konaklama Merkezi'nde düzenlenen törenle depremden etkilenen ailelere 100 konut konteyneri teslim edildi. Bu proje, küresel felaketlerin arttığı bir dünyada, sürdürülebilir destek önlemlerinin acil ihtiyacını vurgulamaktadır.

20.02.2024 11:43  Güncelleme: 12:14
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Cömert bağışlar sayesinde Musaid e.V., en çok etkilenen ailelere bu hayati barınma imkanını sunabildi. Bir evin temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde donatılan konteynerler, ailelere istikrar hissi ve onurlu bir yaşam sunmayı amaçlamaktadır.

Açılış kutlamaları, Musaid e.V. ekibinin üyeleri, adanmış gönüllüler, diğer STK'ların temsilcileri ile yerel ve ulusal düzeydeki yetkililerin katılımıyla gerçekleşti. Konteynerlerde yaşayacak aileler de etkinliğe katıldı. Konuşmalarda, zor zamanlarda birlikte hareket etmenin ve topluluk ruhunun önemi vurgulandı.

Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi

Musaid e.V.'nin yönetim kurulu üyesi Abdullah GÜven konuşmasında, "Bu konteynerler kesin bir çözüm olmasa da, evsizlik durumuna kıyasla önemli bir ilerleme temsil ediyor. Yüzden fazla aileye sadece bir sığınak sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda yeni bir başlangıç ve umut sunuyoruz," dedi.

Topluluğun daha iyi desteklenmesi amacıyla, psikolojik ve tıbbi hizmetler, çamaşırhane, çocuklar için oyun alanıgibi ek tesisler kuruldu, böylece sakinlerin dayanışması ve refahı teşvik edildi.

Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi

Etkinlik, topluluğun yeni bir sayfa açmasını simgeleyen sembolik bir kurdele kesimi ve çocuklar için düzenlenen bir resim etkinliği ile sona erdi.

Musaid e.V., bu projeyi mümkün kılan tüm bağışçılara, destekçilere ve gönüllülere en içten teşekkürlerini sunar. Onların katkıları, felaketten etkilenen insanların yaşam koşullarını önemli ölçüde iyileştirmekte büyük bir rol oynamaktadır.

Son Dakika Deprem Musaid e.V., Hatay'da Depremzedeler için Konut Konteynerleri Açılışını Gerçekleştirdi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement