Asmalı Konak Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor? - Son Dakika

Asmalı Konak Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor?

24.06.2015 16:29

1
Nurgül Yeşilçay'ın objektife birlikte gülümseyerek poz verdiği bu genç kadını hatırladınız mı? Büyük olasılıkla ilk anda hiçbir çağrışım yapmadı. Ama, şimdi yan yana poz veren bu iki genç kadının yıllar önce kamera karşısında birbirlerine düşmandı. Biri diğerinin mutluluğunu tehdit ediyordu. Ama her zaman olduğu gibi 'kötü kadın' kaybetti, 'iyi kadın' kazandı... Muhtemelen artık o genç kadının kim olduğunu hatırladınız...

2
Nurgül Yeşilçay, şöhretini pekiştiren Asmalı Konak dizisindeki rol arkadaşı Efsun Alper ile yıllar sonra yeniden buluştu.

Yaşamını ABD'de sürdüren Alper ile buluşma anını "Amerika'dan arkadaşım gelmiş?????? bakın bakalım tanıyabilecek misiniz? İpucu:Asmalı Konak" notuyla paylaştı Yeşilçay.

3
2002 yılında yayınlanan ve finalini bir yıl sonra sinema filmi olarak yapan Asmalı Konak'ın "kötü kadın"larından biriydi Efsun Alper'in canlandırdığı Ayşe Melek.

4
O dönem de ABD'de yaşayan Alper, Asmalı Konak dizisi için Türkiye'ye gelmişti.

5
Asmalı Konak'ın finalinin ardından yeniden ABD'ye döndü.

6
ABD'li Jon Sweet ile evli olan Efsun Alper, oyunculuğu bu ülkede sürdürüyor.

7
Zaman zaman Türkiye'ye gelip hem meslektaşlarıyla hem de ailesiyle görüşüyor.

8
PEKİ ONLAR NEREDE/

13 yıl önce nefes nefese izlediğimiz Asmalı Konak dizisinin yıldızlarının şimdi nerelerde olduğuna, neler yaptığına da bir bakalım istedik.

Dizinin Bahar Karadağ karakterini Nurgül Yeşilçay canlandırıyordu. Seymen Karadağ karakterine ise Özcan Deniz hayat verdi.

9
Güzel oyuncu şu sıralar Paramparça dizisinde kamera karşısına geçiyor. Yeşilçay, birçok sinema filmi ve TV dizisinde de rol aldı.

10
Özcan Deniz bu sezon Kaderimin Yazıldığı Gün ile kamera karşısına geçti. Bu arada çok sayıda yapımda rol aldı, üç sinema filmine yönetmen olarak imza attı.

11

Dizide Seymen Karadağ'ın annesi Sümbül Hanım'ı yılların deneyimli oyuncu Selda Alkor canlandırdı.

12
Alkor, Asmalı Konak'ın ardından ekranın bir başka unutulmaz dizisi Çemberimde Gül Oya'da da rol aldı.

13
Asmalı Konak'ın kadrosunda yer alan ustalardan biri de Menderes Samancılar'dı.

14
Menderes Samancılar en son Kayıp ve Urfalıyam Ezelden adlı dizilerde rol aldı.

15
İpek Tuzcuoğlu'nun adını da birçok kişi Asmalı Konak ile duydu. Aşk acısı yüzünden "kötü" olmuş Dicle karakteri TV tarihinin unutulmazları arasına girdi.

16
Tuzcuoğlu bu dizinin ardından birçok sinema filminde ve dizide kamera karşısına geçti.

17

Dizinin Dilara karakterine bir dönemin ünlü mankenlerinden Selda Özer hayat verdi.

18
Özer de bu dizinin ardından birçok yapımda rol aldı.

19
Seymen Karadağ karakterinin kardeşi Seyhan'a dizide Devrim Saltoğlu hayat verdi.

20
Oyuncu, kariyerini sinema, tiyatro ve TV dizilerinde sürdürüyor.

21
Seyhan'ın dizideki büyük aşkını Aysun Metiner oynadı.

22
Onu son olarak Galip Derviş dizisinde konuk oyuncu olarak izledik.

23
Eylem Yıldız, Asmalı Konak'ın genç kuşak oyuncularındandı.

24
Daha sonra tiyatro çalışmalarına ağrılık verdi. Dizilerde ve sinema filmlerinde oynadı.

25
Asmalı Konak'ın Ali Hamzaoğlu karakterini usta oyuncu Kenan Bal canlandırdı.

26

Bal, son olarak Lale Devri ve Hayat Ağacı gibi yapımlarda kamera karşısına geçti.

27
Peki ya dizide Bahar ile Seymen'in kızı Hayat'ı canlandıran Tülin Barutçu şimdi ne yapıyor?

28
Barutçu, dizinin çekildiği Nevşehir'de yaşıyor ve öğrenimini sürdürüyor.

29
HAYAT BİLGİSİ DİZİSİ ÖĞRENCİLERİ ŞİMDİ NE HALDE/ Hayat Bilgisi bir zamanların televizyon efsanelerinden olmuş bir dizi. Bu dizideki pek çok oyuncu ilk deneyimlerini başrolünde Perran Kutman'ın oynadığı bu yapımla yaşadılar. Sonrasında bir çoğu ekranların unutulan yüzlerinden olurken, aralarından bazıları günümüze uzanan oyunculuk kariyerleriyle büyük sanatçılara dönüştüler. Sizler için 30 kişilik Hayat Bilgisi sınıfını bir araya topladık ve kariyerlerinin Hayat Bilgisi sonrasında nasıl geliştiğini inceledik. Çok şaşırtıcı isimleri bulacağınız bu derlemede bir zamanların efsane dizisinin oyuncularının yaşadığı değişime şahit olacaksınız.

30
Pikaçu Keramettin (Kerem Kupacı) Dizinin ana karakteri konumunda olan Kerem Kupacı, Hayat Bilgisi'nden sonra oyunculuk kariyerini farklı projelerde devam ettirdi. Bunlar arasında 2008'de Osmanlı Cumhuriyeti, Ezel dizisi, Elde Var Hayat dizisi en çok dikkati çekenler arasında. 2014'te Kardeş Payı gibi dizilerde konuk oyuncu olarak yüzünü gösteren Kupacı, 2015'te Bedel adlı TV dizisinde kariyerini sürdürmekte.

31
Barbie Gamze (İpek Erdem) 1985 doğumlu İpek Erdem için Hayat Bilgisi oyunculuk kariyerinin ilk denemesiydi. Hayat Bilgisi'nden sonra da oyunculuğa devam eden Erdem, özellikle Elveda Rumeli'deki 2007-2009 arasında geçirdiği 3 sezonluk performansıyla akıllarda yer etti. 2010-2012 arasında da Yer Gök Aşk dizisinde yine bir 3 sezonluk macera yaşayan Erdem, en son 2013'te Böyle Bitmmesin dizisinin 2. sezonunda boy gösterdi.

32
33
34
Ortega Sedat (Paşhan Yılmazel) En popüler dönemini Hayat Bilgisi dizisiyle yaşayan Paşhan Yılmazel, bu diziden sonra pek çok projede yer aldı. Doktorlar dizisinin 3. sezonunda yüzünü gösteren Yılmazel, Çılgın Dershane film serisinde yer aldı. Adanalı dizisinde oynadı. Avanak Kuzenler gibi sinema filmlerinde yer aldı. En son 2014'te Çılgın Dershane Üniversitede adlı 2014 yapımı dizide kamera karşısına geçen Yılmazel, bu seriyle özdeşleşen isimlerin başında geliyor.

35
Törpü Yeliz (Gökçe Bahadır) Tatlı Hayat ve Beşik Kertmesi gibi dizilerde yüzünü gösterdikten sonra Hayat Bilgisi'nde ana karakterlerden biri olarak karşımıza çıkan Gökçe Bahadır, bu projeden sonra Türkiye'nin önemli kadın oyuncularından biri olarak ismini büyüten bir sanatçı oldu. 2006'da başlayan Yaprak Dökümü'nde 5 sezon boyunca en şöhretli dönemini yaşayan Bahadır, bu projenin ardından bir kaç film tecrübesinden sonra Kayıp Şehir dizisinde boy gösterdi ancak dizi tutmadı. Aramızda Kalsın dizisinde 2 sezonluk bir tecrübe yaşadı ve bu projenin ardından Bana Masal Anlatma adlı filmde yer aldı.

36
37
38
39
Beton Ayşe'yi hatırlamayan var mı?

40
Beton Ayşe (Hayfa Safi Tulun) Hayat Bilgisi'ndeki performansından sonra oyunculuğu uzun soluklu sürmeyen Hayfa Safi Tulun, Emret Komutanım ve Selena gibi yapımlarda yüzünü gösterdikten sonra daha çok kamera arkasına yönelik bir kariyer izledi.

41

En son 2010'da Umut Yolcuları dizisinde post prodüksiyon asistanlığı yapan Tulun'un son yıllarda bir oyunculuk deneyimi bulunmuyor.

42
Beton Ayşe - Hayfa Safi Tulun

43
Beton Ayşe - Hayfa Safi Tulun

44
Kopil Ali (Serhan Arslan) Geniş kitlelere Hayat Bilgisi dizisiyle yüzünü tanıtan Serhan Arslan da bu projeden sonra kariyerine tam gaz devam edenlerden. Avrupa Yakası'nda bölüm oyunculuğu, Cennet Mahallesi, Emret Komutanım, Akasya Durağı, Yahşi Cazibe ve Harem gibi dizilerde yer alan Arslan bunların yanında Osmanlı Cumhuriyeti ve Kendime İyi Bak gibi sinema filmlerinde rol aldı. Özellikle Harry Potter film serisindeki seslendirme performansıyla dikkat çeken Arslan, son yıllarda dizi projelerinden ziyade reklam filmlerinde yüzünü gösteriyor.

45
Var mısın Arif (Ümit Erdim) İlk oyunculuk tecrübesini Hayat Bilgisi dizisiyle yaşayan Arif Erdim, bu projeden sonra Selena, Adanalı gibi dizilerde rol aldı. Bu İşte Bir Yalnızlık Var sinema filminde boy gösteren Erdim, en son 2013'te Doksanlar adlı dizide rol aldı. Arif Erdim, oyunculuğunun yanı sıra son yıllarda pek çok televizyon programında da yer aldı.

46
Süzme Şenay (Kaan Yılmaz) 2003'teki Hayat Bilgisi tecrübesinden sonra Kadın İsterse, Beşinci Boyut ve Acemi Cadı gibi dizilerde yer alan Kaan Yılmaz. 2006 yılında Sınav adlı sinema filminde yer aldı. Bu filmde Van Damme'dan yediği uçan tekmeyle gündeme gelen Yılmaz, son yıllarda Mazi Kalbimde Yaradır, Şubat ve Gönül İşleri gibi dizilerde oyunculuk yapmaya devam ediyor.

47
Rüya Şahiner (Yıldız Asyalı) Eyvah Babam ve Eyvah Kızım Büyüdü gibi dizilerle ilk büyük çıkışını yapan Yıldız Asyalı 2003'te dahil olduğu Hayat Bilgisi projesinden sonra 2008'e kadar tutunabilen bir yapımda yer alamadı. 2008'de Doludizgin Yıllar ile 2 sezonluk bir performans sergileyen Asyalı, son yıllarda Asaiş Berkkemal, MEleklerin Mucizesi ve Aşkopat gibi projelerde yer aldı.

48
49
50
Kikirik Biricik (Çisil Oral) Hayat Bilgisi ile oyunculuk kariyerine başlayan Çisil Oral, bu projeden sonra Adanalı ve Teyzanne gibi dizilerde yüzünü gösterse de son yıllarda herhangi bir oyunculuk tecrübesi yaşamadı.

51
Almanyalı Didem (Yeliz Doğramacılar) Bir zamanlar ekranların güzel yüzlerinden olan Yeliz Doğramacılar, Gurbetçiler ve En Son Babalar Duyar dizileriyle başladığı kariyerinde Koçum Benim'in kadrosunda da kendisine yer bulmuştu. Bu projelerin ardından Hayat Bilgisi'nde rol alan Doğramacılar, aynı dönemde Hürrem Sultan dizisinde'de yüzünü göstermişti. En son Hicran Sokağo adlı sinema filmiyle kamera karşısına geçen Doğramacılar, son yıllarda oyunculuktan uzak bir hayat yaşıyor.

52
53
54
55
Teflon Ercüment (Oğuzhan Yıldız) Hayat Bilgisinde yan karakter rolünde oynayan Oğuzhan Yıldız, bu projeden sonra da oyunculuğa devam etti. Büyük Buluşma, Beşinci Boyut, Hepsi 1 gibi yapımlarda yer alan Yıldız, Çılgın Dershane serilerinde yer aldı. Doludizgin dizisinin 2. sezonunda oynadı ve en son 2013'te Size Deniz Getireceğim adlı sinema filminde oyunculuk tecrübesi yaşadı.

56
Cavcav Cavit (Cavit Çetin Güner) Hayat Bilgisi'nde yan karakter olarak oyunculuk kariyerine başlayan Cavit Çetin Güner, bu diziden sonra Yalancı Yarim, Tek Türkiye, Annem, Leyla İle Mecnun, Ustura Kemal gibi yapımlarda yer aldı. Arka Sokaklar'da beşinci sezonda yüzünü gösteren Güner şu sıralarda Diriliş Ertuğrul dizisinde Doğan Bey adlı karakteri canlandırıyor.

57
Atacan (Sinan Çalışkanoğlu) Sinan Çalışkanoğlu konuk oyuncu rolleriyle başladığı kariyerinde ilk büyük çıkışını Hayat Bilgisi dizisindeki yan bir karakter olan Atacan'ı canlandırarak yapmıştı. Bu dizinin ardından Beyza'nın Kadınları adlı sinema filminde kamera karşısına geçen Çalışkanoğlu, Polis adlı sinema filminde kariyerini sürdürdü. Selena dizisindeki Hades karakteriyle ikinci büyük çıkışını yaşayan Çalışkanoğlu, sinema filmlerinde rol almaya devam etti. Türk Malı, Yahşi Cazibe, Türkün Uzayla imtihanı gibi yapımlarda rol alan oyuncu, şu sıralarda Kertenkele dizisinde Levent karakterini canlandırıyor. Bunların yanı sıra televizyon programlarında da yüzünü gösteren Çalışkanoğlu, İncir Reçeli 1 ve 2'deki Erol karakteriyle de hafızalarda yer etmiş bir isim.

58
Arda (Çağkan Çulha) Çağkan Çulha da oyunculuğa gözünü Hayat Bilgisi'nde açan isimlerden. Bu diziden sonra Acemi Cadı, Adanalı, Muhteşem Yüzyıl gibi yapımlarda yer alan Çağkan Çulha, kariyerine Kaçak dizisinde devam ediyor.

59
Melisa (Elif Burgaz) Hayat Bilgisi'nde oyunculuk kariyerine başlayan Elif Burgaz, bu dizinin ardından Rüzgarlı Bahçe ve Sevda Çiçeği gibi dizilerde yüzünü gösterdikten sonra 2006 yılından itibaren kameralardan uzak bir hayat sürmeye başladı.

60
Şeref Ali (İlker Kalay) Hayat Bilgisi'nde yan karakter olarak oyunculuk kariyerine başlayan İlker Kalay, Beşinci Boyut gibi projelerle yoluna devam etti. En son 2014'te Ötesiz İnsanlar dizisinin 2. sezonunda kamera karşısına geçti.

61
Aslı (Zeynep Doruk) Hayat Bilgisi dizisiyle oyunculuğa adım atan Zeynep Doruk, kariyerine uzun yıllar devam etse de en son 2012'de Seksenler dizisinin 1. sezonunda oynadığı karakterden bu yana herhangi bir projede yer almadı.

62
Çiçek (Iraz Yöntem) Hayat Bilgisi ile başladığı kariyerine Doktorlar dizisiyle devam eden Iraz Yöntem, konuk oyuncu olduğu bu projeden sonra 3 sezon boyunca Parmaklıklar Ardında dizisindeki Nazlı karakteriyle anıldı. En son 2009'da Yol Arkadaşım için kamera karşısına geçen Iraz Yöntem, son yıllarda herhangi biz yapımda yer almadı.

63
Demet (Pelin Öztekin) Hayat Bilgisi'nde yan karakterlerden biri olarak kariyerine başlayan Pelin Öztekin, sonraki yıllarda kendisini ıspatlayan isimlerden biri oldu. Hayat Bilgisi'nden sonra Bir Demet Tiyatro, Sınıf gibi projelere dahil olan Öztekin 2008 yılında yer aldığı Çok Güzel Hareketler Bunlar ekibiyle birlikte kariyerinin zirvesini yaşadı. En son 2013'te Doksanlar dizisi için kamera karşısına geçen Öztekin, son zamanlarda verdiği kilolarla gündeme geliyor.

64
65
Cilveli Rahmeli (İnci Pars) Hayat Bağları ile 2000 yılında kariyerine başlayan İnci Pars, Hayat Bilgisi'nde rol aldıktan sonra Kurtlar Vadisi'nde Nazife Anne karakterinin gençliğini canlandırdı. Asıl büyük çıkışını Yahşi Cazibe dizisindeki Tutkunaz karakteriyle yapan Pars, en son Harem ve 2013'te Babam Sınıfta Kaldı dizileriyle kamera karşısına geçti.

66
67
68
69
70
71
Apaçi Melek (İrem Erkaya) Yılan Hikayesi ve Kınalı Kar gibi projelerle başladığı kariyerinde Hayat Bilgisi'nde yan karakter olarak yüzünü gösteren İrem Erkaya en son 2008'de Düğün Şarkıcısı dizisiyle oyunculuk tecrübesi yaşadı.

72
Atılgan (Hakan Çeliker) Oyunculuk kariyerine Hayat Bilgisi'nde yan karakter olarak başlayan Hakan Çeliker, bu dizinin ardından Doktorlar ve Umutsuz Ev Kadınları gibi projelerde yer aldı. 2013'ten beri Çeliker herhangi bir projede kamera karşısına geçmedi.

73
Özge (Merve Sevi) Hayat Bilgisi'ne 2005'te dahil olan Merve Sevi, bu projeden sonra pek çok yapımda yer alarak ismini büyüten oyunculardan. Omuz Omuza, Doktorlar, Yalancı Yarim, İhanet, Yalancı Bahar, İzmir Çetesi gibi dizilerde boy gösteren Merve Sevi en son 2014'te Gülcemal adlı sinema filminde kamera karşısına geçti.

74
75
Hazal (Aslı Enver) İlk olarak Hazal karakteriyle Hayat Bilgisi dizisinde pek de göz önünde olmayan bir karakterle oyunculuğa başlayan Aslı Enver, bu dizinin ardından 2007'de başlayan Kavak Yelleri dizisindeki Mine rolüyle akıllara kazandı. 4 sezon boyunca bu karaktere hayat veren Aslı Enver, sonrasında Suskunlar, Kayıp, Tamam mıyız? ve Bana Artık Hicran De gibi yapımlarla kariyerini sürdürdü.

76
77
78
79
Fıskiye Duygu (Duygu Şen) Hayat Bilgisi ile başlayan oyunculuk kariyerine, bu diziden sonra ara vermeden devam eden Duygu Şen, pek çok projede yer almış bir isim. Bunların arasında Pars Kiraz Operasyonu gibi sinema filmleri de olan Şen, son yıllarda Şefkat Tepe'deki Berfin karakteriyle tanınıyor.

80
81
Uçankuş (Ebru Ertan) 2003'te Hayat Bilgisi ile birlikte oyunculuğa başlayan Ebru Ertan da ekranın kayıp yüzlerinden. En son 2008'de Elif adlı diziyle kamera karşısına geçen Ertan, yıllardır herhangi bir projede yer almıyor.

82
Kaşarlı (Ali Yaylı) 1987 yılında oyunculuğa başlayan Ali Yaylı, Hayat Bilgisi'nin sempatik karakterlerinden biri olarak ekranlara gelmişti. Bu diziden sonra Kurtlar Vadisi, Büyük Buluşma, Çemberimde Gül Oya, Tek Türkiye gibidizilerde oynayan Yaylı en son 2013'te İstanbul Efsaneleri filminde kamera karşısına geçti.

83
Körpenaz (Neslihan Acar) Oyunculupa 1983 yılında başlayan Neslihan Acar, bu diziden sonra Dudaktan Kalbe, Sürgün Hayatlar gibi projelerde yer aldı. Acar şimdilerde O Hayat Benim dizisindeki Süreyya rolüyle tanınıyor.

84
Bülbül (Fatih Altın) Hayat Bilgisi dizisinin en sempatik karakterlerinden biri olan Bülbül'ü canlandıran Fatih Altın, bu diziden sonra çeşitli projelerde yer alsa da en çok Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam'daki Stavro rolüyle akıllarda kaldı. 2012'den bu yana herhangi bir projede yer almayan Altın, Süper Ajan K9 adlı sinema filminde de rol almıştı.

85
Mennan (Erdal Türkmen) İlk olarak Çiçek Taksi'de oyunculuğa başlayan Erdal Türkmen, 2003'te Hayat bilgisi ile birlikte büyük bir çıkış yakalamıştı. Canlandırdığı Mennan karakteriyle büyük kitlelerin tanıdığı bir oyuncu olan Türkmen, en son 2011'de Yahşi cazibe dizisi için kamera karşısına geçti.

Son Dakika Asmalı Konak Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor? - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement