Japonlar İş Başında! Telefon Kumandalı Dövme Yaptılar - Son Dakika

Japonlar İş Başında! Telefon Kumandalı Dövme Yaptılar

21.08.2016 08:50

1
Dövme, çağımızın popüler aksesuarlarından biri. Hemen her yerde dövmeli insan görmek mümkün. Çoğu insanın kullandığı dövmeler artık telefonları ve bilgisayarları kontrol etmek için de kullanılabilecek. Japon bilim adamları, deri üzerine yapıştırılıp kişinin cep telefonunu kontrol edebilen dövme benzeri bir bant (DuoSkin) tasarladı.

2
Dövme biçimli bant tek kullanımlık ve yıkandığı anda vücuttan çıkıyor. Telefona dokunmadan kontrol edebilmeyi sağlıyor. Aynı zamanda bu bant, sensörler aracılığıyla verileri vücuttan alıyor ve elektronik cihazlara bağlanıyor.

3
Vücuda zarar vermeyen ve küçük bir NFC çipin bulunduğu DuoSkin'in toplamda üç farklı çeşidi var.

4
İlki, cihazlarla eşleşip kontrol edebilen dövme türü.

5
İkincisi ise kişinin vücut sıcaklığını algılayıp ona göre renk değiştiren dövme.

6
İletişim cihazı olarak kullanılan üçüncüsü ise, cihazlar tarafından taratıldığı takdirde bilgi veren DuoSkin.

7
Üç modelde de küçük bir NFC çipi kullanıldı. Ayrıca bazı modeller küçük LED ışıklara da sahip olabiliyor.

8
Bilgisayarı, derinde bulunan küçük alıcılar veya holografik ekran üzerinden kontrol etmenizi sağlayan DuoSkin'in kısa zamanda yaygınlaşması bekleniyor.

Son Dakika Japonlar İş Başında! Telefon Kumandalı Dövme Yaptılar - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Canlı yayında bilerek göğüslerini gösteren jüri üyesi kızlarıyla birbirine girdi! Sebep yine aynı Çıplak fotoğraflarını satan modeli şaşırtan talep! En çok o pozu istiyorlar "Her seferinde yıkıyorum" demişti! Cardi B, taharet temizliği için asistan tutmuş Sorumsuzca davrananların eseri! İstanbul'un bir ilçesinde kediler 'Şirinler'e döndü Boyları 12 metre kiloları 50 ton! 2 bin yıldır öylece duruyorlar