Son Dakika Haberleri: Japonlar İş Başında! Telefon Kumandalı Dövme Yaptılar

Japonlar İş Başında! Telefon Kumandalı Dövme Yaptılar

4 yıl önce

1
Dövme, çağımızın popüler aksesuarlarından biri. Hemen her yerde dövmeli insan görmek mümkün. Çoğu insanın kullandığı dövmeler artık telefonları ve bilgisayarları kontrol etmek için de kullanılabilecek. Japon bilim adamları, deri üzerine yapıştırılıp kişinin cep telefonunu kontrol edebilen dövme benzeri bir bant (DuoSkin) tasarladı.

2
Dövme biçimli bant tek kullanımlık ve yıkandığı anda vücuttan çıkıyor. Telefona dokunmadan kontrol edebilmeyi sağlıyor. Aynı zamanda bu bant, sensörler aracılığıyla verileri vücuttan alıyor ve elektronik cihazlara bağlanıyor.


3
Vücuda zarar vermeyen ve küçük bir NFC çipin bulunduğu DuoSkin'in toplamda üç farklı çeşidi var.

4
İlki, cihazlarla eşleşip kontrol edebilen dövme türü.


5
İkincisi ise kişinin vücut sıcaklığını algılayıp ona göre renk değiştiren dövme.

6
İletişim cihazı olarak kullanılan üçüncüsü ise, cihazlar tarafından taratıldığı takdirde bilgi veren DuoSkin.

7
Üç modelde de küçük bir NFC çipi kullanıldı. Ayrıca bazı modeller küçük LED ışıklara da sahip olabiliyor.


8
Bilgisayarı, derinde bulunan küçük alıcılar veya holografik ekran üzerinden kontrol etmenizi sağlayan DuoSkin'in kısa zamanda yaygınlaşması bekleniyor.
Haber Yayın Tarihi: 21.08.2016 08:50 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cem Yılmaz'la ilişkisi biten Defne Samyeli'nden ayrılık sonrası ilk paylaşım! Hayranlarına kötü haber! Reyting rekortmeni dizi için ATV'den şaşırtan karar Taraftarların ''Göğüslerini aç'' tezahüratı yaptığı spor spikerine bir darbe daha! Mahsun Kırmızıgül'ün gerçek adını duyan şoke oluyor! İşte ünlülerin gerçek isimleri Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!