Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi - Son Dakika
Güncel

Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi

Müzeyyen Senar, son yolculuğuna uğurlandı. Senar'ın vasiyeti üzerine mezarının başında "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" şarkısı dinletildi. Bülent Ersoy, şarkıya ağlayarak eşlik etti.

10.02.2015 17:47  Güncelleme: 18:02

Türk sanat müziğinin en duayen ismi Müzeyyen Senar, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi.Senar'ın vasiyeti üzerine kızı mezarının başında "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" dinletti. Bülent Ersoy'un da şarkıya eşlik etmesi rica edilince duygusal anlar yaşandı.

BEBEK CAMİİ'NDE CENAZE TÖRENİ

Türk Sanat Müziği'nin dev ismi Müzeyyen Senar, 2 Şubat tarihinden itibaren tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde Pazar günü hayatını kaybetmişti. Usta sanatçı için bugün Bebek Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

DEV PANKART

Beşiktaş Belediyesi Bebek Meydanı'na sanatçının fotoğrafının yer aldığı ve "Güle Güle Cumhuriyetin Divası" yazan dev bir pankart astı. TSK'ya ait bir çelenk de camideydi. Cenaze organizasyonunu Beşiktaş Belediyesi yaptı. Senar'ın cenazesi zabıtaların omuzunda camiye, yine zabıtalarca camiden cenaze arabasına taşındı.

ÜNLÜ İSİMLERDEN SON GÖREV

Cenazeye çok sayıda ünlü isim katıldı. Tarkan ve Sezen Aksu basın mensuplarının ilgisinden uzak kalmak için Bebek Kahve'de bir süre oturdu. Tarkan ve Aksu cenazeyi uzaktan takip etti. Bülent Ersoy, Muazzez Abacı, Sibel Can, Göksel Arsoy, Erol Evgin, Erol Büyükburç, Leman Sam, Şevval Sam, Müjdat Gezen, Mustafa Keser ve Mustafa Sağyaşar cenaze törenine katılan ünlü isimlerden bazılarıydı.

SEZEN AKSU'DAN ÖZEL ÇİÇEK

Basın mensuplarının yoğun ilgisi nedeniyle kameralardan uzak bir köşede cenaze törenini takip eden Sezen Aksu, Müzeyyen Senar için özel bir çiçek yaptırdı. Sarı güllerden oluşan ve "Kızın Sezen" yazılı çiçek camiye erken saatlerdi getirildi. Aksu Senar'ın oğlu kızına başsağlığı diledikten sonra camiden ayrıldı. Aksu DHA kamerasına "Başımız Sağolsun" demekle yetindi.

"HİÇ ÖLMEYECEK"

Sanatçının oğlu Ömer kızı Feraye Işıl taziyeleri kabul etti. Feraye Işıl annesi için, "Melodiler, ezgiler bıraktı gitti. Hiç unutulmayacak hiç ölmeyecek" dedi.

Güçlükle ayakta durduğu gözlenen Muazzez Abacı, Senar'ın fotoğrafını öptü ardından gözyaşlarına boğuldu.

Abacı, "Türk milletinin en değerli varlıklarından biriydi. Mekanı cennet olsun inşallah. Herkese baş sağlığı diliyorum. O bir efsaneydi. O her zaman yaşayacak" diye konuştu.

Mustafa Keser, iki gündür ağlamaktan gözlerinin şiştiğini söylerken, Mustafa Sağyaşar da "Sahne hayatımda bu kadar mütevazi, her zaman karşısındakine değer veren, bir kardeş gibi çalışmayı seven bir insandı" diye konuştu.

80 YILDIR TAKLİT EDİYORLAR

Senar için en çarpıcı değerlendirme Göksel Arsoy'dan geldi. Ersoy, "Onun tarzında okuyabilmek için bütün sanatkarlar 70-80 yıldır onu taklit ediyorlar ama hiç kimse onun gibi söyleyemez" diye konuştu. Sibel Can, üzgün olduğu için konuşamayacağını söyledi.

TARKAN: SAYGIYLA ANALIM

Tarkan da "Müzeyyen Senar gibisi bir daha gelmeyecek bu ülkeye. Büyük bir sanatçıyı kaybettik. Ben bir de Müzeyyen Ablamı kaybettim. Çok severdim kendisini. Çok da ziyaret ettim onu. Hastaydı, aslında biraz da acılarından kurtuldu. Nur içinde yatsın. Onu çok özleyeceğiz. Her zaman onu sevgiyle saygıyla analım" diye konuştu.

ANNE KIZDAN SON GÖREV

Erol Evgin ise "şarkıların başı sağolsun" derken Fatih Ürek de, " Büyük bir divaydı, eserleri hep yaşayacak" şeklinde konuştu.

İzmir'e her gittiğinde Müzeyyen Senar'la buluştuklarını söyleyen Erol Büyükburç da, "Kordonda gezer, kol kola girerdik. Hiç unutmuyorum o günleri" dedi.

Müzik hayatına ilk başladığında kendisinden aldığı övgünün en büyük ödülü olduğunu söyleyen Şevval Sam'a, annesi Leman Sam da "Benim çok çıraklık zamanlarımda bana destek verdi. Çok mutluyum. Benim çıraklık zamanımı gördü. Ve kızımı gördü. Hayatımızda çok önemli bir yeri var" diyerek eşlik etti.

BÜLENT ERSOY TABUTUN BAŞINDAN AYRILMADI

Ünlü Sanatçı Bülent Ersoy, Senar'ın tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Ersoy cenaze boyunca tabutun başından ayrılmadı. Cenaze camiden çıkarılırken de Ersoy tabuta ilk omuz verenler arasındaydı. Ersoy, üzgün olduğu için konuşamadı. Ancak cenaze boyunca bol bol dua etti.

VASİYETİNİ BÖYLE GERÇEKLEŞTİRDİLER

Türk sanat müziğinin usta ismi Müzeyyen Senar'ın cenazesi, Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verildi. Senar'ın kabri başında dua edenler arasında Türk sanat müziğinin divası Bülent Ersoy da vardı.

Milliyet'in haberine göre, Müzeyyen Senar'ın vasiyeti üzerine, sanatçının kızı Feraye Işıl, "Ehl-i aşkın neşvegahı kuşe-i meyhanedir" şarkısını mezarı başında telefonundan dinletti. Bu sırada Bülent Ersoy'dan da şarkıya eşlik etmesini rica eden Feraye Işıl'ı kırmayan Ersoy parçayı söylerken gözyaşlarını tutamadı, mezarlıkta duygusal anlar yaşandı.

Bülent Ersoy, Senar\'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi
Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Bülent Ersoy, Senar'ın Mezarı Başında Ağlayarak Şarkı Söyledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (81)

 • aslı: namazssız geçen bir ömrün sonu, fatihasız bir mezardır. . . . . . . . . . . . 67 13 Yanıtla
 • .: İmam, bulent ersoya nasil bakiyor. İste akp nin gormek istemedigi kareler bunlar. 18 21 Yanıtla
 • osmanlı torunu: şeytanların cenaze töreninden kesitler izlediniz şimdi reklamlar 33 6 Yanıtla
 • MAHİR ÇIKLACI: BEN DE CENAZEMDE BURDAKİ YOBAZ YORUMCULAR GİBİLERİN KATILMASINI İSTEMEM. . EĞER TABUTUMA KIRMIZI KARANFİLLER ATILIRSA RUHUM HUZURA ERER. . EĞER DOSTLARIM BİR DE İÇİNİZDEN GELİR DE ALKIŞLA GÖNDERİRSENİZ BENİ İŞTE GERÇEK MUTLULUK BUDUR BENİM İÇİN. . 9 29 Yanıtla
 • Brn: Cenaze ve şarkılı Uğurlama yazık ya okusanıza bi Yasin kıyamet yakındır valla 27 11 Yanıtla
 • METiN YAZAR: Haberin sadece ilk KISA bölümünü okudum. Cogu sahtekar. Gündemde kalmak icin ordalar. Bilhassa rezil dönme. 27 4 Yanıtla
 • FİZAN: GENE ŞERİTÇI TOSUNLAR LİNÇ TEZGAHINI KURMUŞLAR, TAMA TAM DANSI YAPIYORLAR. . BU ÜLKEDE CENAZELERDE YÜZYILLARDIR KURAN OKUNUR, DUALARDAN CAMİLERİN HALILARI ESKİR, HER MEVLİD VE RAMAZANDA, KURBANDA HATİMLER İNDİRİLİR, ZAVALLI MİLLETİMİN HANGİ DERDİ ÇÖZÜLÜR?. HANGİ ÇOCUKLAR TECAVÜZDEN KURTULUR, NEDEN HALKIN YÜZE 5 İ AŞIRI ZENGİN, YÜZDE 85 I GEÇİM SIKINTISINDADIR? NEDEN ASKER ANALARININ HEP GÖZÜ YAŞLIDIR? NEDEN 8 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞU LÖSEMİYE YAKALANIR? SAKIN KİMSE BANA İMTİHANDAYIZ DEMESİN. . BİZ BU DÜNYADA ADALET İSTİYORUZ. . 17 13 Yanıtla
 • METiN YAZAR: Haberi okumadim. Ama resimler cok komik. Hele bülent ersoy yok mu yaaaaa. Hep gündemde kalmak icin. 24 4 Yanıtla
 • Allah akil fikir versi: O zaman hocanin ne isi var orda bu ne rezilik 25 2 Yanıtla
 • yuvalı : sarki söyleyecegine dua oku dengesiz nülent avraaattt 20 5 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement