Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi haberleri, Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi son dakika, son dakika Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi

Son Dakika Manisa Su Ve Kanalizasyon İdaresi Haberleri

Son dakika Manisa Su Ve Kanalizasyon İdaresi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son manisa su ve kanalizasyon idaresi haberleri anında burada.


 • 29.11.2023 29 Kas 14:54 KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre Malatya'da

  KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre Malatya'da Çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Malatya'ya gelen KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve beraberindeki heyet Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vahap Erdem'i ziyaret ederek bir süre görüştüler.

 • 27.11.2023 27 Kas 16:00 MASKİ artan enerji maliyetlerine dikkat çekti

  MASKİ artan enerji maliyetlerine dikkat çekti Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü yazılı bir açıklama yaparak enerji maliyetlerinin artmasının içme suyunun tamamını sondajlarla karşılandığı Manisa'daki 17 ilçenin 11'inde su gelirlerinin sondajların elektrik maliyetlerini bile karşılamadığına dikkat çekti.

 • 26.11.2023 26 Kas 13:21 Manisa'da Sağanak Yağış ve Fırtına Sonrası Ekipler Görev Başında

  Manisa'da Sağanak Yağış ve Fırtına Sonrası Ekipler Görev Başında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, gece boyunca sahada çalışarak herhangi bir olumsuzluğa izin vermedi.

 • 21.11.2023 21 Kas 14:28 MASKİ, Kula'da Çelik İçme Suyu Terfi Hattı ve Depo Yatırımını Tamamladı

  MASKİ, Kula'da Çelik İçme Suyu Terfi Hattı ve Depo Yatırımını Tamamladı MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula'da 120 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği çelik içme suyu terfi hattı ve 5 binlik içme suyu deposunda çalışmaları tamamladı. Kula ilçe merkezine yeterli su temin edilmesi noktasında büyük öneme sahip olan bu yatırım tam kapasiteye ulaştı.

 • 20.11.2023 20 Kas 14:51 MASKİ, Su Kaçaklarını Tespit Ederek Su İsrafını Önlemeye Devam Ediyor

  MASKİ, Su Kaçaklarını Tespit Ederek Su İsrafını Önlemeye Devam Ediyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde su kaçaklarını tespit etmek için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, yüzeye çıkmayan su patlaklarını bulup hızlı müdahale ederek su israfını engelliyor ve vatandaşların kesintiler nedeniyle mağduriyet yaşamasını önlüyor.

 • 18.11.2023 18 Kas 12:29 MASKİ, Akgedik TOKİ bölgesindeki su arızasını giderdi

  MASKİ, Akgedik TOKİ bölgesindeki su arızasını giderdi MASKİ Genel Müdürlüğü, Yunusemre ilçesine bağlı Akgedik TOKİ bölgesine içme suyu sağlayan sondaj kuyusunda meydana gelen arızayı ekiplerin özverili çalışmasıyla gidererek vatandaşların su kesintisi yaşamasının önüne geçti.

 • 17.11.2023 17 Kas 16:15 MASKİ Gördes Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı

  MASKİ Gördes Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı MASKİ Genel Müdürlüğü, Gördes'te yapılacak olan 1 milyar 420 milyon liralık altyapı projesinin halka tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda proje detayları paylaşıldı ve vatandaşların soruları cevaplandırıldı.

 • 16.11.2023 16 Kas 22:05 MASKİ Gelenbe Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı

  MASKİ Gelenbe Altyapı Projesi Halka Tanıtıldı MASKİ Genel Müdürlüğü, Muradiye ve Gördes ile birlikte Kırkağaç Gelenbe'de yapılacak olan ve 1 milyar 420 milyon lira yatırım bedeline sahip olan altyapı projesinin Gelenbe ayağı için halka tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantıda proje detayları paylaşıldı ve merak edilen sorular cevaplandırıldı.

 • 16.11.2023 16 Kas 14:10 MASKİ, Atıksu Arıtma Tesislerinden Enerji Teşvikinden Yararlandı

  MASKİ, Atıksu Arıtma Tesislerinden Enerji Teşvikinden Yararlandı MASKİ Genel Müdürlüğü, işlettiği atıksu arıtma tesislerinden 21 milyon 136 bin TL'lik enerji teşvikinden yararlandı. MASKİ, çevre iznine sahip ve çevre cezası almamış tesislerin işletilmesiyle vatandaşlara daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, tesislerin enerji teşviki sayesinde Manisa'ya yeni yatırımlar yapabildiğini ve tasarruf sağladığını belirtti.

 • 12.11.2023 12 Kas 13:10 Manisa'da Sağanak Yağış ve Fırtına Uyarısı Sonrası Alınan Önlemler

  Manisa'da Sağanak Yağış ve Fırtına Uyarısı Sonrası Alınan Önlemler Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan turuncu kodlu sağanak yağış ve fırtına uyarısı sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, teyakkuz halindeydi. AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarı sonrasında Manisa'da gece boyunca sahada olan MASKİ ekipleri, yağmur suyu ızgaralarının temizliğini gerçekleştirdi ve ana kanalizasyon hatlarını açtı. MASKİ Genel Müdürlüğü, yaz boyunca yapılan altyapı yatırımları ve düzenli temizlik çalışmalarıyla vatandaşların mağduriyet yaşamaması için önlemlerini sürdüreceğini belirtti.

 • 10.11.2023 10 Kas 09:17 Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin yükselişine, 'Türkiye Yüzyılı'nın inşasına ve milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye'nin yükselişine, 'Türkiye Yüzyılı'nın inşasına ve milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye'nin yükselişine, 'Türkiye Yüzyılı'nın inşasına ve milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır.

 • 08.11.2023 08 Kas 13:24 MASKİ, Şatırlar Mahallesi'nde alt ve üstyapı yatırımı gerçekleştiriyor

  MASKİ, Şatırlar Mahallesi'nde alt ve üstyapı yatırımı gerçekleştiriyor MASKİ Genel Müdürlüğü, '154 Mahalle Projesi' kapsamında Saruhanlı ilçesine bağlı Şatırlar Mahallesi'nde alt ve üstyapı yatırımı gerçekleştiriyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, çalışmaları yerinde inceleyerek mahalle muhtarı ve yetkililerle bir araya geldi. Tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından 16 bin metrekarelik kilit parke döşeme işine başlanacak.

 • 20.10.2023 20 Eki 16:22 Manisa'da 2023 Yılı İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

  Manisa'da 2023 Yılı İl Koordinasyon Toplantısı Gerçekleştirildi Manisa Valisi Enver Ünlü başkanlığında gerçekleştirilen 2023 Yılı 4'üncü dönem İl Koordinasyon Toplantısı'nda, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü'nün toplam proje tutarının 2 milyar 390 milyon TL olduğu paylaşıldı. Toplantıda, Manisa'da gerçekleştirilen hizmet ve yatırımlar ile ilgili sunumlar yapıldı ve çevreci yatırımların önemi vurgulandı.

 • 19.10.2023 19 Eki 12:28 Sarıgöl'de Muhtarlar Günü Kutlamaları

  Sarıgöl'de Muhtarlar Günü Kutlamaları Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda, muhtarlar Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Sarıgöl Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Mintas, yaptığı konuşmada muhtarlığın önemini vurgulayarak ilçe hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Belediye Başkanı Necati Selçuk tarafından Mimar Sinan Parkı kafeteryasında kahvaltı etkinliği düzenlendi.

 • 18.10.2023 18 Eki 16:06 MASKİ, Erkenek Akdere İçme Suyu Kaynağında Çalışmalara Devam Ediyor

  MASKİ, Erkenek Akdere İçme Suyu Kaynağında Çalışmalara Devam Ediyor Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından toprak kayması sonucu tamamen yıkılan Erkenek Akdere İçme Suyu kaynağında çalışmalara devam ediyor. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, AK Parti Doğanşehir İlçe Başkanı Rüstem Çatı ve Erkenek Mahalle Muhtarı Cengiz Yalvaç, Erkenek Akdere İçme Suyu kaptajındaki çalışmaları yerinde inceledi. MASKİ ekipleri, deprem nedeniyle tahrip olan hatları kısa sürede onardıktan sonra şu anda Akdere içme suyu kaynağında çalışma yapmaktadır. MASKİ'nin hedefi, kısa sürede su kaynağını eski haline getirerek Erkenek halkının içme ve sulama suyuna katkı sağlamaktır.

 • 15.10.2023 15 Eki 14:40 Selendi'de alternatif yol için kamulaştırma çalışması

  Selendi'de alternatif yol için kamulaştırma çalışması Selendi ilçe merkezinde yol yapımı gerçekleştirilerek trafiğin daha da rahatlatılması amacıyla kamulaştırma çalışması başlatıldı.

 • 13.10.2023 13 Eki 16:01 MASKİ Matik Cihazına Zarar Verildi

  MASKİ Matik Cihazına Zarar Verildi MASKİ Genel Müdürlüğü'nün Yunusemre ilçesine bağlı Kaynak Mahallesinde kurduğu yeni 'MASKİ Matik' cihazının tentesi kırıldı. Fiili gerçekleştiren kişiler güvenlik kamerasıyla tespit edildi ve yasal süreç başlatıldı. Cihazın tentesinin yenilenmesi ya da kalıcı bir çözüm getirilmesi çalışmaları devam ediyor.

 • 11.10.2023 11 Eki 11:08 Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 36 yeni sondaj kuyusu açmak için ihaleye çıkıyor

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, 2023 yılında 36 yeni sondaj kuyusu açmak için ihaleye çıkıyor Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2023 yılı sondaj programını genişlettiklerini ve 36 adet yeni sondaj kuyusu açmak için ihaleye çıktıklarını belirtti. Başkan Ergün, iklim değişikliği ve kuraklık nedeniyle yer altı su kaynaklarının azaldığını ve su sıkıntısı yaşamamak için yeni sondaj kuyuları açacaklarını ifade etti. Ayrıca, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yunusemre, Şehzadeler, Akhisar ve Sarıgöl ilçelerine 24 milyon TL yatırımla kısmi kanalizasyon ve yağmur suyu imalatları yapılacağı müjdesi verildi.

 • 05.10.2023 05 Eki 20:19 MASKİ, Vatandaşların Memnuniyet Oranını Yüzde 99,17'ye Yükseltti

  MASKİ, Vatandaşların Memnuniyet Oranını Yüzde 99,17'ye Yükseltti MASKİ tarafından son bir yıl içerisinde yapılan memnuniyet görüşmelerinde Manisa'nın 17 ilçesindeki vatandaşların memnuniyet oranı yüzde 99,17 olarak belirlendi. MASKİ, 185 numaralı ÇÖZMER hattı ve sosyal medya hesapları üzerinden gelen talepleri hızlı bir şekilde çözerek vatandaşların talep ve isteklerine kısa sürede yanıt veriyor. Eylül 2022 - Eylül 2023 tarihleri arasında 218 bin 817 talep çözüme kavuşturuldu ve vatandaş memnuniyeti üst seviyede olduğu görüldü.

 • 04.10.2023 04 Eki 15:29 MASKİ, Kula ilçesinde yeni içme suyu kaynağı keşfetti

  MASKİ, Kula ilçesinde yeni içme suyu kaynağı keşfetti MASKİ Genel Müdürlüğü, Kula ilçesine bağlı Çiftçiibrahim, Gölbaşı ve Yeşilyayla mahallesine daha verimli, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına sondaj çalışması gerçekleştirdi. Açılan kuyudan saniyede 7 litre verime sahip suya ulaşıldı. Mahalle muhtarları çalışmadan memnun kaldıklarını belirterek MASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkür etti.

 • 28.09.2023 28 Eyl 20:58 Manisa'da Şiddetli Sağanak ve Dolu Yağışı Sonrası Su Birikintilerine Müdahale

  Manisa'da Şiddetli Sağanak ve Dolu Yağışı Sonrası Su Birikintilerine Müdahale Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri ve MASKİ Genel Müdürlüğü MAKOM ekipleri, Kırkağaç ilçesinde etkili olan şiddetli sağanak ve dolu yağışı sonrasında yaşanan kısmi su birikintilerine kısa sürede müdahale etti.

 • 27.09.2023 27 Eyl 15:34 MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Demirci Kaymakamını Ziyaret Etti

  MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Demirci Kaymakamını Ziyaret Etti MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Demirci Kaymakamı Adem Kaya'yı ziyaret ederek, Demirci'ye yapılan tarihi yatırımla ilgili detayları görüştü. Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ tarafından yapılan hizmetlerden memnuniyet dile getirildi. Ayrıca, Demirci ilçesinde gerçekleştirilen su ve kanalizasyon çalışmaları hakkında bilgi verildi.

 • 27.09.2023 27 Eyl 14:53 MASKİ, Salihli Yağmurlar Mahallesinde Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

  MASKİ, Salihli Yağmurlar Mahallesinde Üstyapı Çalışmalarına Devam Ediyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Yağmurlar Mahallesinde başlattığı 13 milyon TL'lik yatırımla 13 bin metrekarelik üstyapı çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlatılan kilit parke çalışmalarıyla mahalle yepyeni bir görünüme kavuşacak.

 • 23.09.2023 23 Eyl 16:03 Başkan Ergün'den Akhisar'a 6 büyük müjde

  Başkan Ergün'den Akhisar'a 6 büyük müjde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, makamında ağırladığı AK Parti TBMM Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu'na Akhisar ilçesinde yapımına başlanan ve yapılacak olan 6 proje hakkında bilgi verdi.

 • 21.09.2023 21 Eyl 16:31 Hekimhan'da Yeni Atık Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı

  Hekimhan'da Yeni Atık Su Arıtma Tesisi Hizmete Açıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) tarafından Hekimhan ilçesinde yapılan atık su arıtma tesisi hizmet vermeye başladı. MASKİ Genel Müdürü Mehmet Mert, tesisin işletmeye alındığını ve Hekimhan'ın gelecek 50 yılını garanti altına aldıklarını belirtti. Tesis saatte 170 metreküp atık suyu arıtarak Kuru Çay'a arıtılmış olarak deşarj ediyor.

 • 20.09.2023 20 Eyl 14:35 MASKİ, e-Devlet üzerinden Abonelik Devir İşlemleri'ni gerçekleştirebiliyor

  MASKİ, e-Devlet üzerinden Abonelik Devir İşlemleri'ni gerçekleştirebiliyor Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), e-Devlet üzerinden abonelik devir işlemlerini gerçekleştirmeyi sağlayan bir hizmeti hayata geçirdi.

 • 19.09.2023 19 Eyl 22:33 Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gürdük Barajı hakkında bilgilendirme yaptı

  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Gürdük Barajı hakkında bilgilendirme yaptı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar ilçesinde inşaat çalışmalarının sona yaklaştığı Gürdük Barajıyla ilgili Meclis toplantısında bilgilendirmede bulundu. Başkan Ergün, barajın Akhisar'ın en az 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

 • 19.09.2023 19 Eyl 14:20 Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kıraç Mahallesi'nde Mahalle Sakinleriyle Bir Araya Geldi

  Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Kıraç Mahallesi'nde Mahalle Sakinleriyle Bir Araya Geldi Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti MKYK Üyesi Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile birlikte Kıraç Mahallesi'nde toplantı düzenleyerek mahalle sakinlerinin taleplerini dinledi. Başkan Güder, mahalleye yapılan yatırımları anlattı ve mahalle halkının ihtiyaçlarını karşılamak için imkanları seferber ettiklerini ifade etti. Milletvekili Tüfenkci ise bölgenin gelişmesi ve hizmetlerin planlanması konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

 • 17.09.2023 17 Eyl 13:36 Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç ilçesindeki Fırdanlar Mahallesi'ni ziyaret etti

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç ilçesindeki Fırdanlar Mahallesi'ni ziyaret etti Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Onur Pabuçcuoğlu, MASKİ İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Çakır, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Alkın Kedersiz, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Fırat Özcan ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Kırkağaç ilçesine bağlı Fırdanlar Mahallesi'nde gerçekleştirilen alt ve üstyapı çalışmalarını incelemek için ziyarette bulundu. Mahalle sakinleri, yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirdi.

 • 15.09.2023 15 Eyl 23:02 MASKİ Matik Cihazına Zarar Veren Şahıs Güvenlik Kamerasında

  MASKİ Matik Cihazına Zarar Veren Şahıs Güvenlik Kamerasında MASKİ Genel Müdürlüğünün Şehzadeler ilçesi Alaybey Camii önüne kurduğu yeni 'MASKİ Matik' cihazına zarar veren şahıs, güvenlik kamerasıyla tespit edildi. Kırılan ekran onarılarak tekrar kullanıma sunuldu. Olayla ilgili yasal süreç başlatıldı.

 • 14.09.2023 14 Eyl 17:03 MASKİ Matik Cihazına Zarar Verildi

  MASKİ Matik Cihazına Zarar Verildi MASKİ Genel Müdürlüğünün Şehzadeler ilçesi Alaybey Camii önüne kurduğu yeni 'MASKİ Matik' cihazına zarar verildi. Fiili gerçekleştiren vatandaş cihazdaki güvenlik kamerasıyla tespit edildi. Kırılan ekran MASKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından onarılarak vatandaşların kullanımına sunuldu.

 • 14.09.2023 14 Eyl 14:25 MASKİ, çöken sondajın yerine yeni bir sondaj kuyusu açıyor

  MASKİ, çöken sondajın yerine yeni bir sondaj kuyusu açıyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa'nın Saruhanlı ilçesine bağlı Apak Mahallesi'nde çöken sondajın yerine yeni bir sondaj kuyusu açmak için çalışmalara başladı. Mahallenin susuz kalmaması için geçici olarak şebekeye bağlanan sondaj, çalışmalar tamamlandığında mahalleye su sağlayacak.

 • 14.09.2023 14 Eyl 14:20 Manisa'da ilk kez içme suyu barajdan karşılanacak

  Manisa'da ilk kez içme suyu barajdan karşılanacak Manisa'da bir ilke imza atıldı.

 • 12.09.2023 12 Eyl 22:41 Salihli'ye Yeni İsale Hatlarıyla Daha Sağlıklı Su Verilecek

  Salihli'ye Yeni İsale Hatlarıyla Daha Sağlıklı Su Verilecek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Salihli ilçe merkezine su verilen Bahçecik doğal kaynak suyunun verimini artırmak için yoğun uğraş verdikleri projede saha çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. Başkan Ergün, bu çalışma sayesinde Salihli'ye verimi yüksek ve yeni isale hatlarından daha sağlıklı su vereceklerini belirtti.

 • 07.09.2023 07 Eyl 20:29 MASKİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÖKHAN ÇEVİK: GEDİZ NEHRİ'NDEKİ KİRLİLİK BASKISINI, KİRLİLİK YÜKÜNÜ TEK BAŞIMIZA ENGELLEYEMİYORUZ

  MASKİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI GÖKHAN ÇEVİK: GEDİZ NEHRİ'NDEKİ KİRLİLİK BASKISINI, KİRLİLİK YÜKÜNÜ TEK BAŞIMIZA ENGELLEYEMİYORUZ MANİSA Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (MASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, küresel ısınma ve iklim değişikliği Gediz Nehri'ni olumsuz etkilediğini belirtip, "Bu açıdan bizim 20 tane atıksu arıtma tesisimizde arıtılmış atık suyu Gediz'e ve Bakırçay'a verip bu nehirlerimizin, yer altı...

 • 07.09.2023 07 Eyl 15:06 Gürkan'dan Akçadağ'da birlik vurgusu

  Gürkan'dan Akçadağ'da birlik vurgusu Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Akçadağ Resuluşağı Mahallesinde Akçadağlılarla bir araya geldi.

 • 07.09.2023 07 Eyl 15:01 Malatya'nın suyu geçen yılın aynı dönemine göre daha yüksek seviyede

  Malatya'nın suyu geçen yılın aynı dönemine göre daha yüksek seviyede Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bir dönem kesilen, ardından da bulanık akmaya başlayan Malatya'nın içme suyunun bahar yağışları nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre daha yüksek seviyede olduğunu söyledi.

 • 03.09.2023 03 Eyl 15:25 MASKİ, Çelikli Mahallesinde Altyapı Yatırımlarına Devam Ediyor

  MASKİ, Çelikli Mahallesinde Altyapı Yatırımlarına Devam Ediyor MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Çelikli Mahallesinde 68,5 milyon TL bedelle alt ve üstyapı yatırım çalışmalarına devam ediyor. 154 Mahalle Projesi çerçevesinde hayata geçirilen projeyi incelemek için Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir de mahalleyi ziyaret etti.

 • 03.09.2023 03 Eyl 13:18 Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Esnaflarla Bir Araya Geldi

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Esnaflarla Bir Araya Geldi Malatya özel halk otobüsü işletmesi esnafları ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, deprem sürecinden dolayı zor günler geçiren esnafın her zaman yanında olduklarını ifade etti.

 • 01.09.2023 01 Eyl 16:40 Gürkan: " Tarımda sulama yatırımları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz"

  Gürkan: ' Tarımda sulama yatırımları için elimizden gelen gayreti göstereceğiz' Malatya Büyükşehri Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Battalgazi Sulama Birliği Başkanları, Battalgazi Mahalle Muhtarları ve vatandaşlarla istişare toplantısında bir araya geldi.

 • 29.08.2023 29 Ağu 17:43 Malatya'da içme suyu içilebilir seviyeye geldi

  Malatya'da içme suyu içilebilir seviyeye geldi Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Mehmet Mert, Kahramanmaraş merkezli depremlerden sonra bulanıklaşan içme suyunun içilebilir seviyeye geldiğini bildirdi. Mert, yapılan çalışmalar sonucu önemli aşamalar kaydedildiğini vurguladı.

 • 29.08.2023 29 Ağu 14:12 Malatya'nın içme suyu ile ilgili rahatlatan açıklama

  Malatya'nın içme suyu ile ilgili rahatlatan açıklama Malatya'da, son zamanlarda peş peşe meydana gelen depremler sonrasında tartışma konusu olan şehrin içme suyunun sağlandığı Gündüzbey Kaptaj'daki suda sorun bulunmadığı ve suyun içilebilir hale olduğu belirtildi.

 • 24.08.2023 24 Ağu 17:02 Malatya'da içme suyu için 40 kilometrelik ana isale hattı çalışması başladı

  Malatya'da içme suyu için 40 kilometrelik ana isale hattı çalışması başladı Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremler nedeniyle bulanıklaşan ve yeniden eski haline dönen Malatya'nın içme suyu kaynağı Gündüzbey Kaptaj Tesisi'nden kente içme suyu getirecek yeni ana isale hattının birinci etap yapım çalışmaları başladı.

 • 24.08.2023 24 Ağu 13:47 MASKİ ve İLBANK İşbirliğiyle Manisa'da Yatırımlar Sürüyor

  MASKİ ve İLBANK İşbirliğiyle Manisa'da Yatırımlar Sürüyor MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, İLBANK İzmir Bölge Müdürü Enver Çelebi'yi ziyaret ederek, Manisa il genelinde yapılan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulundu. İLBANK işbirliğiyle gerçekleştirilen yatırımların devam ettiği belirtildi.

 • 21.08.2023 21 Ağu 16:29 Avustralya'dan Malatya'ya 3 Mobil Su Arıtma Tesisi Hibe Edildi

  Avustralya'dan Malatya'ya 3 Mobil Su Arıtma Tesisi Hibe Edildi Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Malatya'ya, Avustralya'dan inşaat mühendisi Mert İnanç Emir'in girişimleri sonucu 3 mobil su arıtma tesisi hibe edildi. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından teslim alınan mobil arıtma tesisleri, Akçadağ, Doğanşehir ve Kuluncak ilçelerine kurulacak. Teslim edilen tesislerin 3 yıl içinde 1,5 milyon depremzedeye hizmet etmesi hedefleniyor.

 • 20.08.2023 20 Ağu 18:26 Yunusemre CHP'de yeni başkan Turan oldu

  Yunusemre CHP'de yeni başkan Turan oldu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yunusemre ilçesi 4. Olağan Kongresi'nde Heval Turan yeni başkan seçildi.

 • 20.08.2023 20 Ağu 15:12 Malatya'da Doğantepe Mahallesi'nin yolları asfaltlandı

  Malatya'da Doğantepe Mahallesi'nin yolları asfaltlandı Malatya Büyükşehir Belediyesi, Akçadağ ilçesine bağlı Doğantepe Mahallesi'nin yollarını asfaltladı.

 • 18.08.2023 18 Ağu 14:32 Manisa Büyükşehir Belediyesi, Muradiye Mahallesi'nde Üstyapı Düzenlemelerini İnceliyor

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Muradiye Mahallesi'nde Üstyapı Düzenlemelerini İnceliyor Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya ve teknik ekipler, Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi Karaali Bölgesi'nde devam eden üstyapı düzenlemelerini incelemek için bir araya geldi. Mahalle muhtarları, yapılan kilit parke ve asfalt düzenlemeleri için belediyeye teşekkür etti. Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri, Muradiye Mahallesi Karaali bölgesinin üstyapısını yenilemek için yoğun bir çalışma programı uyguluyor. Yol Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri ise sathi kaplama çalışmalarını tamamlamak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

 • 15.08.2023 15 Ağu 14:26 MASKİ: Malatya'da içme suyu kullanımında sakınca yok

  MASKİ: Malatya'da içme suyu kullanımında sakınca yok Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yeşilyurt merkezli 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından kullanılmaması uyarısında bulunduğu içme suyunun kullanılmasında artık bir sakınca olmadığını, içilebileceğini bildirdi. Gündüzbey Kaptaj Tesisi içme suyu ana kaynağından oluşan bulanıklığın hızla temizlendiği ve suyun içilebilir hale geldiği belirtildi. Ancak, içme suyu kullanımının az olduğu bölgelerde ve bireysel su depolarında bulanıklık görülebileceği vurgulandı.

 • 13.08.2023 13 Ağu 12:18 MASKİ Güneş Enerji Santralleriyle 28 Milyon TL Elektrik Üretti

  MASKİ Güneş Enerji Santralleriyle 28 Milyon TL Elektrik Üretti MASKİ Genel Müdürlüğü, Manisa merkez ve Alaşehir'de inşa ettiği güneş enerji santralleriyle bugüne kadar 28 milyon TL elektrik üretimi yaptı. Hayata geçirilen projeler ile hem Manisa'nın doğası korundu, hem de elde edilen gelir Manisa'ya tekrar yatırım olarak geri döndü. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, çevreci yatırımlara büyük önem verdiklerini belirterek, güneş enerji santralleriyle enerji maliyetlerini azalttıklarını ve çevreyi koruduklarını söyledi.

Advertisement