Son dakika Marmaris Belediyesi haberleri, Marmaris Belediyesi son dakika, son dakika Marmaris Belediyesi

Son Dakika Marmaris Belediyesi Haberleri

 • 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Bahar Çiçekleri Sergisi Açıldı
  13:10 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Bahar Çiçekleri Sergisi Açıldı

  Marmaris Belediyesi, Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kadın Ressamlar -Yazarlar Derneği ve Marmaris Fotoğraf Dostları Derneği işbirliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Bahar Çiçekleri adlı karma güzel sanatlar sergisi Armutalan Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergide kadın temalı fotoğraflar, farklı tekniklerle yapılmış tablolar ve seramik çalışmalar konukların beğenisine sunuldu.

 • Marmaris Belediyesi, Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı
  01 Mar Marmaris Belediyesi, Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı

  Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, 'Mavi ve Yeşil Okullar Projesi' kapsamında, Avrupa'nın 7 ülkesinden gelen öğretmenleri ağırladı. Öğretmenler, parktaki deneyleri uyguladı ve projenin amacı hakkında bilgi aldı.

 • Marmaris Belediyesi Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı
  01 Mar Marmaris Belediyesi Avrupa'dan gelen öğretmenleri ağırladı

  Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, Mavi & Yeşil Okullar Projesi kapsamında Avrupa'nın 7 ülkesinden gelen öğretmenleri ağırladı. Öğretmenler, parktaki deneyleri uyguladı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı
  28 Şub Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı

  Marmaris Belediyesi'nin katkılarıyla Çıldır Mahalle Muhtarlığı'nın bahçesinde yaptırılan Atatürk Büstü'nün açılışı törenle yapıldı. Açılışta, Kaymakam Nurullah Kaya ve Belediye Başkanı Mehmet Oktay da hazır bulundu.

 • Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı
  28 Şub Marmaris'te Atatürk Büstü Açıldı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde Çıldır Mahalle Muhtarlığı'nın bahçesinde yapılan Atatürk Büstü'nün açılışı törenle gerçekleştirildi. Açılışa Marmaris Kaymakamı ve Belediye Başkanı da katıldı.

 • Marmaris Belediyesi Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Verdi
  23 Şub Marmaris Belediyesi Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitimi Verdi

  Marmaris Belediyesi, öğrencilerin geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirilmesi için Atık Getirme Merkezi'ni çocuklara açtı. İçmeler İnayet Coşkun Kodak Kamil Acarer Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde merkezi ziyaret ederek atık yönetimi hakkında bilgi aldı.

 • Marmaris Belediyesi, öğrencilere geri dönüşüm bilinci aşıladı
  23 Şub Marmaris Belediyesi, öğrencilere geri dönüşüm bilinci aşıladı

  Marmaris Belediyesi, öğrencilerin geri dönüşüm ve çevre konusunda bilinçlendirilmesi için Atık Getirme Merkezi'ni ziyaret etmelerine olanak sağladı. Öğrenciler, atıkların nasıl ayrıştırıldığını ve geri dönüştürülerek tekrar kullanılabileceğini öğrendi.

 • Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık İş Birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri Düzenlenecek
  19 Şub Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık İş Birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri Düzenlenecek

  Marmaris Belediyesi ve Tercih Fuarcılık iş birliğiyle Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri düzenlenecek. 13 Mart Çarşamba günü yapılacak etkinlikte ücretsiz atölyeler de yer alacak.

 • Cumhur İttifakı'nın Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, Seçim Çalışmalarını Sürdürdü
  18 Şub Cumhur İttifakı'nın Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, Seçim Çalışmalarını Sürdürdü

  Serkan Yazıcı, Orhaniye, Selimiye ve Bozburun mahallelerinde vatandaş buluşmaları gerçekleştirdi, kurum ziyaretleri yaptı, belediye işçileriyle bir araya geldi. Yazıcı, esnaf ziyaretleri ve halk buluşmalarıyla vatandaşların taleplerini dinledi. Ayrıca spor kulüplerini ziyaret eden Yazıcı, deniz taşıyıcıları kooperatifine bağlı tekne sahipleriyle de görüştü. Marmaris Belediyesi çalışanlarını ziyaret eden Yazıcı, resim sergisi açılışına katıldı ve kurum çalışanlarına kolaylık temennisinde bulundu. Yazıcı, ziyaretlerden memnun olduğunu ve Marmaris'in her yerinde dinlemeye doyamadığı hikayeler olduğunu belirtti. Ayrıca, vatandaşların katılımıyla daha yaşanabilir bir Marmaris özleminin gerçeğe dönüşmesine çok az kaldığını ifade etti.

 • Soba yakarken kendini yakan işçi ambulans uçakla sevk edildi
  16 Şub Soba yakarken kendini yakan işçi ambulans uçakla sevk edildi

  Marmaris Belediyesi'nde görevli bir işçi sobayı tutuşturmak için tiner dökerken yaşanan patlama sonucu ağır yaralandı. İşçi, Ankara'dan gelen ambulans uçak ile Kocaeli'ye sevk edildi.

 • Marmaris'te tiner patlaması: İşçi ağır yaralandı
  16 Şub Marmaris'te tiner patlaması: İşçi ağır yaralandı

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde sobayı tutuşturmak için tiner dökerken yaşanan patlamada ağır yaralanan belediyede görevli işçi, ambulans uçakla Kocaeli'ye sevk edildi.

 • Muğla'da Tiner Patlaması: Yaralanan İşçi Ambulans Uçakla Kocaeli'ye Sevk Edildi
  16 Şub Muğla'da Tiner Patlaması: Yaralanan İşçi Ambulans Uçakla Kocaeli'ye Sevk Edildi

  Marmaris Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nde çalışan bir işçi, soba yakmak için kullandığı tinerin patlaması sonucu yaralandı. İş arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi ve yaralı işçi Marmaris Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ciddi olan işçi, ambulans uçakla Kocaeli Şehir Hastanesi'ndeki yanık merkezine sevk edildi.

 • Rus ressam Yevgeni Lansere'nin resimleri yapay zeka tarafından yorumlandı
  16 Şub Rus ressam Yevgeni Lansere'nin resimleri yapay zeka tarafından yorumlandı

  1922 yılında Ankara'ya gelerek Türkiye ve Kurtuluş Savaşı'na ilişkin gözlemlerini kağıda aktaran Rus ressam Yevgeni Lansere tarafından çizilen resimler, yapay zeka tarafından tekrar yorumlanarak Marmaris'te sergilendi.

 • Rus ressam Yevgeni Lanseray'ın Ankara'da çizdiği resimler yapay zeka tarafından yorumlandı
  16 Şub Rus ressam Yevgeni Lanseray'ın Ankara'da çizdiği resimler yapay zeka tarafından yorumlandı

  1922 yılında Ankara'ya gelen ünlü Rus ressam Yevgeni Lanseray'ın çizdiği resimler, yapay zeka tarafından tekrar yorumlanarak Marmaris'te sergilendi. Sergide ayrıca Lanseray'ın hatıralarından oluşan kitabı da tanıtıldı.

 • Marmaris Belediyesi'ne 2024 Bisiklet Özel Ödülü
  16 Şub Marmaris Belediyesi'ne 2024 Bisiklet Özel Ödülü

  Marmaris Belediyesi, bisiklet kullanımını yaygınlaştırma çalışmalarıyla ödüllendirildi. Muğla Bisikletin Enleri Ödül Gecesi'nde verilen ödül, belediyenin bisiklete verdiği önemi vurguluyor.

 • Marmaris'te iş kazası: Genç işçi tiner patlamasında yaralandı
  16 Şub Marmaris'te iş kazası: Genç işçi tiner patlamasında yaralandı

  Muğla'nın Marmaris ilçe belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nde görev yapan 22 yaşındaki Yener D. sobayı tutuşturmak için tiner dökerken yaşanan patlamada yaralandı. Vücudunda ağır yanıklar oluşan genç işçi acil olarak önce devlet hastanesine sevk edilirken, işçinin ambulans uçak ile Kocaeli'ndeki hastaneye sevk edileceği öğrenildi.

 • Muğla'da düzenlenen 'Bisikletin En'leri ödül töreni gerçekleşti
  16 Şub Muğla'da düzenlenen 'Bisikletin En'leri ödül töreni gerçekleşti

  Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla İl temsilciliği tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi yapılan 'Bisikletin En'leri ödül töreni Marmaris'te düzenlenen programla gerçekleşti. Törende, bisiklet sporuna katkıda bulunan yerel yönetimlere, kurum müdürlerine, iş insanlarına, gazetecilere ve başarılı milli sporculara ödüller takdim edildi. Muğla Vali Yardımcısı, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve birçok kurum müdürü de törene katıldı.

 • Marmaris Belediyesi'ne '2024 Bisiklet Özel Ödülü'
  16 Şub Marmaris Belediyesi'ne '2024 Bisiklet Özel Ödülü'

  Marmaris Belediyesi, bisiklet kullanımını yaygınlaştırma çalışmaları nedeniyle '2024 Bisiklet Özel Ödülü'ne layık görüldü. Muğla Bisikletin Enleri ödül gecesinde verilen ödül, bisiklet organizasyonlarına destek veren ve bisiklet kullanımının Türkiye genelinde yaygınlaşmasına katkı sağlayan yerel yönetimlere verildi.

 • Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'nden Sahiplendirme Çalışması
  15 Şub Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'nden Sahiplendirme Çalışması

  Marmaris Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi, 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nda 'satın alma sahiplen' sloganıyla bir stant açarak vatandaşları bilgilendiriyor ve köpekleri sahiplendiriyor.

 • Marmaris Belediyesi Sevgililer Günü'nde Evlenen Çiftlere Pasta Hediye Etti
  14 Şub Marmaris Belediyesi Sevgililer Günü'nde Evlenen Çiftlere Pasta Hediye Etti

  Marmaris Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde evlenmeyi tercih eden çiftlere kalp şeklinde pasta armağan etti. Evlenen çiftler, özel bir tarihte evlenmenin mutluluğunu yaşadılar.

 • Sevgililer Günü'nde 4 çift Marmaris Belediyesi Nikah Salonu'nda evlendi
  14 Şub Sevgililer Günü'nde 4 çift Marmaris Belediyesi Nikah Salonu'nda evlendi

  14 Şubat Sevgililer Günü'nde Marmaris Belediyesi Nikah Salonu'nda 4 çiftin nikahı kıyıldı. Çiftler, özel bir tarihte evlenmenin mutluluğunu yaşadılar.

 • Marmaris Belediyesi, merkeze uzak mahallelere çocuk parkları kazandırmaya devam ediyor
  13 Şub Marmaris Belediyesi, merkeze uzak mahallelere çocuk parkları kazandırmaya devam ediyor

  Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Değirmenyanı, Orhaniye, Selimiye, Çetibeli ve Çamlı'da çocuk parkları yapmaya devam ediyor. Parklarda zemin çalışmaları ve çevre düzenlemesi tamamlanırken oyun grupları da yerleştiriliyor.

 • Marmaris'te Şiddetli Yağış ve Lodos Sonrası Güneşli Hava
  13 Şub Marmaris'te Şiddetli Yağış ve Lodos Sonrası Güneşli Hava

  Muğla'nın Marmaris ilçesinde dün gün boyu ve sabaha kadar devam eden sağanak yağış ve şiddetli lodos olan hava bugün yerini güneşli havaya bıraktı. Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, ilçedeki tüm kurumların teyakkuz halinde olduğunu ve ekiplerin anında müdahale ederek sorunları hemen çözdüklerini, yaşanan şiddetli fırtına ile ilgili ilçe genelinde hiçbir canlının zarar görmediğini ifade ederek olumsuz bir durum yaşanmadığını belirtti.

 • Marmaris Belediyesi Adnan Menderes Caddesi'nde yol yapımı ve üstyapı çalışması başlattı
  09 Şub Marmaris Belediyesi Adnan Menderes Caddesi'nde yol yapımı ve üstyapı çalışması başlattı

  Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Armutalan Mahallesi Adnan Menderes Caddesi'nde yol yapım ve üstyapı çalışması başlattı. Çalışma kapsamında yol komple asfalt kaplama yapılacak ve dekoratif yol aydınlatmaları yapılacak.

 • Marmaris'te 6 Şubat depremleri için anma programı düzenlendi
  06 Şub Marmaris'te 6 Şubat depremleri için anma programı düzenlendi

  Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar için Marmaris'te anma programı düzenlendi. Program kapsamında Marmaris Belediyesi de depremde hayatını kaybedenler için lokma dağıttı.

 • Kahramanmaraş Depreminde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Programı Düzenlendi
  06 Şub Kahramanmaraş Depreminde Hayatını Kaybedenler İçin Anma Programı Düzenlendi

  Geçtiğimiz 6 Şubat 2023 tarihinde merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Marmaris Belediyesi tarafından anma programı düzenlendi. Program kapsamında Marmaris Belediyesi de depremde yitirilen canlar için lokma dağıttı.

 • Marmaris'te 45 Bin Adet Lastik Geri Dönüştürüldü
  05 Şub Marmaris'te 45 Bin Adet Lastik Geri Dönüştürüldü

  Marmaris Belediyesi, çevreyi tehdit eden ve ömrünü tamamlamış araç lastiklerini geri dönüşüm için topluyor. Bugüne kadar 45 bin adet lastik geri dönüştürüldü.

 • Marmaris Belediyesi 45 Bin Adet Lastiği Geri Dönüştürdü
  05 Şub Marmaris Belediyesi 45 Bin Adet Lastiği Geri Dönüştürdü

  Marmaris Belediyesi, çevreyi tehdit eden ve kullanılmayan araç lastiklerini geri dönüşüm için topladı. Bugüne kadar 45 bin adet lastik geri dönüştürüldü.

 • CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Acar Ünlü Onaylandı
  03 Şub CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı Acar Ünlü Onaylandı

  31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde CHP Marmaris Belediye Başkan adayı olarak Acar Ünlü'nün ismi parti meclisinde onaylandı. Ünlü, Ankara'dan Marmaris'e karşılanmak üzere araç konvoylarıyla geldi.

 • Marmaris Doğa Gönüllüleri Yalancıboğaz-Aktaş bölgesinde çevre temizliği yaptı
  02 Şub Marmaris Doğa Gönüllüleri Yalancıboğaz-Aktaş bölgesinde çevre temizliği yaptı

  Marmaris Belediyesi'nin desteğiyle Marmaris Doğa Gönüllüleri, Yalancıboğaz-Aktaş bölgesinde yer alan Kazım Koyuncu Parkı'nda çevreyi temizledi. Temizlik faaliyetinde yaklaşık 20 torba çöp toplandı.

 • Marmaris Belediyesi Ara Tatil Etkinlikleri: Pinokyo Oyunu Sahnelendi
  01 Şub Marmaris Belediyesi Ara Tatil Etkinlikleri: Pinokyo Oyunu Sahnelendi

  Marmaris Belediyesi tarafından ara tatil etkinlikleri kapsamında sahnelenen Pinokyo oyunu ile çocuklar keyifli anlar yaşadı. İzmir Çocuk Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu oyunda çocuklar Pinokyo'nun maceralarını kahkahalarla izledi.

 • Marmaris Belediyesi'nin ara tatil etkinlikleri kapsamında sahnelenen 'Pinokyo' oyunu çocuklarla buluştu
  01 Şub Marmaris Belediyesi'nin ara tatil etkinlikleri kapsamında sahnelenen 'Pinokyo' oyunu çocuklarla buluştu

  Marmaris Belediyesi'nin yarıyıl tatiline giren öğrenciler için hazırladığı etkinlikler çerçevesinde 'Pinokyo' bugün çocuklarla buluştu. İzmir Çocuk Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu oyunda çocuklar Pinokyo'nun maceralarını izledi. Yarıyıl tatili etkinlikleri 4 Şubat Pazar günü sinema filmi gösterimi ile sona erecek.

 • Marmaris'te Zabıta Memuru Adayları İçin Sınav Düzenlendi
  31 Oca Marmaris'te Zabıta Memuru Adayları İçin Sınav Düzenlendi

  Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, KPSS puanı ile zabıta memuru alımı için düzenlediği sınavı tamamladı. Müracaat eden adaylardan puanı yeterli olan 60 kişi, mülakat ve uygulamalı sınav için çağrıldı. Sınavı kazanan 12 kişinin isimleri ise gelecek günlerde açıklanacak.

 • Marmaris Belediyesi Zabıta Memuru Adayları Zorlu Parkurlarda Ter Döktü
  31 Oca Marmaris Belediyesi Zabıta Memuru Adayları Zorlu Parkurlarda Ter Döktü

  Marmaris Belediyesi tarafından işe alınacak zabıta memur adayları, uygulamalı sınav ve mülakatta ter döktü. 60 aday arasından en yüksek puanı alan 12 kişi zabıta memuru olarak istihdam edilecek.

 • Marmaris Belediyesi Orhaniye Mahallesi'nde yeni halı saha yapımına başladı
  30 Oca Marmaris Belediyesi Orhaniye Mahallesi'nde yeni halı saha yapımına başladı

  Marmaris Belediyesi, Orhaniye Mahallesi'nde spor alanı oluşturma çalışmalarına başladı. 3967 metrekare alanda yapılacak olan halı saha, gençlerin sportif faaliyetlerini daha modern bir alanda gerçekleştirmelerini sağlayacak.

 • Marmaris Belediyesi Orhaniye Mahallesi'nde yeni sahanın çalışmasına başladı
  30 Oca Marmaris Belediyesi Orhaniye Mahallesi'nde yeni sahanın çalışmasına başladı

  Marmaris Belediyesi, her mahallede spor alanları oluşturma hedefiyle belirlenen programa uygun olarak Orhaniye Mahallesi'nde yeni bir spor alanı yapımına başladı. Çalışmalar kapsamında atıl vaziyetteki toprak saha revize edilerek halı saha yapılacak ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, sahanın gençlerin en çok zaman geçireceği bir yer olacağını belirtti.

 • Marmaris Belediyesi, TSE ile Asansör Kontrolü İçin İşbirliği Protokolü İmzaladı
  26 Oca Marmaris Belediyesi, TSE ile Asansör Kontrolü İçin İşbirliği Protokolü İmzaladı

  Marmaris Belediyesi, asansörlerin periyodik kontrolü için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile işbirliği protokolü imzaladı. Protokol ile TSE, Marmaris'teki asansörlerin denetlenmesi konusunda yetkilendirildi. Protokol kapsamında TSE, asansörlerin periyodik kontrol denetimlerini gerçekleştirerek güvensiz, hafif kusurlu ve uygun olarak etiketlendirme yapacak. Ayrıca yeni yapılan binaların asansör periyodik kontrolü ve takip kontrol raporu da TSE tarafından yapılacak.

 • Marmaris Belediyesi Eski Başkanları Anısına Lokma Dağıttı
  26 Oca Marmaris Belediyesi Eski Başkanları Anısına Lokma Dağıttı

  Marmaris Belediyesi, eski belediye başkanlarından İsmet Karadinç'i ölüm yıl dönümünde unutmazken, Karadinç ve vefat eden diğer belediye başkanları anısına lokma dağıttı.

 • Marmaris Belediyesi, asansörlerin periyodik kontrolü için TSE ile işbirliği protokolü imzaladı
  26 Oca Marmaris Belediyesi, asansörlerin periyodik kontrolü için TSE ile işbirliği protokolü imzaladı

  Marmaris Belediyesi, asansörlerin periyodik kontrolü için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile işbirliği protokolü imzaladı. İlçedeki asansörlerin denetlenmesi konusunda TSE yetkilendirildi.

 • Marmaris'te Narenciye Ağaçlarından Toplanan Turunçlar Ücretsiz Dağıtıldı
  26 Oca Marmaris'te Narenciye Ağaçlarından Toplanan Turunçlar Ücretsiz Dağıtıldı

  Marmaris Belediyesi ekipleri tarafından toplanan yaklaşık 400 kilogram turunç meyvesi, halk pazarında ücretsiz olarak dağıtıldı. Marmaris'in cadde ve sokaklarındaki turunç ağaçlarından toplanan meyveler, turunç reçeli tarifiyle birlikte vatandaşlara sunuldu. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, meyve ağaçlarının bakımının düzenli olarak yapıldığını ve halka ikram edildiğini belirtti.

 • Marmaris'te Narenciye Ağaçlarından Toplanan Turunçlar Ücretsiz Dağıtıldı
  25 Oca Marmaris'te Narenciye Ağaçlarından Toplanan Turunçlar Ücretsiz Dağıtıldı

  Marmaris Belediyesi ekipleri tarafından toplanan 400 kilogram turunç meyvesi, halk pazarında ücretsiz olarak dağıtıldı. Marmaris'in sokaklarında bulunan turunç ağaçlarından toplanan meyveler, turunç reçeli tarifiyle birlikte vatandaşlara sunuldu. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, meyve ağaçlarının bakımının sürekli yapıldığını ve halka ikram edildiğini belirtti.

 • Marmaris Belediyesi, 225. Sokak'ta yol yapım çalışmalarına başladı
  25 Oca Marmaris Belediyesi, 225. Sokak'ta yol yapım çalışmalarına başladı

  Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin en sık kullanılan güzergahlarından biri olan 225. Sokak'ta yol yapım çalışmalarına başladı. Beldibi Mahallesi'nin girişi sayılan caddedeki çalışma tamamlandığında yol asfaltlanacak. Toplamda 23 bin metrekarelik alanı kapsayan çalışmada yağmur suyu hattı, kaldırımlar ve üst yapı yenilenecek. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris'in her noktasına neşter vuracaklarını ve ilçeyi modernleştirmek için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

 • Marmaris Belediyesi'nde Bulunan Çanta Sahibine Ulaştırıldı
  24 Oca Marmaris Belediyesi'nde Bulunan Çanta Sahibine Ulaştırıldı

  Marmaris Belediyesi'nde görevli zabıta memuru Mehmet Güven, sokakta sahipsiz bir çanta buldu. İçinde para, altın ve cep telefonları bulunan çanta Antalya'dan tatil için Marmaris'e gelen sahibine ulaştırıldı.

 • AK Parti'nin Muğla ve Marmaris adayları ziyaretlerde bulundu
  24 Oca AK Parti'nin Muğla ve Marmaris adayları ziyaretlerde bulundu

  AK Parti'nin Muğla büyükşehir belediye başkan adayı Aydın Ayaydın ve Marmaris belediye başkan adayı Serkan Yazıcı, seçim çalışmaları kapsamında Marmaris ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Ayaydın ve Yazıcı, odalar ve sivil toplum örgütleriyle birlikte hareket edeceklerini belirtti. Ayaydın, sorunları çözmek için hızlı bir şekilde çalışacaklarını ve sıkıntıları yasal çerçevede çözeceklerini söyledi. Ayaydın ve Yazıcı, Marmaris'i uçurmak için birlikte çalışacaklarını ve sorunları süratle çözeceklerini ifade etti.

 • Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı'nda Ara Tatil Etkinlikleri
  23 Oca Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı'nda Ara Tatil Etkinlikleri

  Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, ara tatilde olan öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Özel olarak hazırlanan program kapsamında animasyon gösterimi, deneyler ve resim yarışmaları gibi etkinlikler düzenleniyor. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, çocukların mutluluğunun kendilerini de mutlu ettiğini belirterek, tüm çocuklara iyi eğlenceler diledi. Ücretsiz etkinlikler hafta boyunca devam edecek.

 • Marmaris Hanımeli Pazarı Umut Yılında Mavi-Yeşil Konseptle Açıldı
  23 Oca Marmaris Hanımeli Pazarı Umut Yılında Mavi-Yeşil Konseptle Açıldı

  Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından her hafta Salı günleri kurulan Hanımeli Pazarı, bugün 2024 Kadın Meclisi Umut Yılı dolayısıyla mavi-yeşil konseptle açıldı. Pazarı, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da ziyaret etti. Başkan Oktay, üreticilerle sohbet ederek pazarın önemini vurguladı. Hanımeli Pazarı, kadınların el emeği ürünlerini sergileyerek ekonomiye katkıda bulunmalarını sağlıyor ve halkın uygun fiyata kaliteli ürünlere erişimini sağlıyor.

 • Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı'nda Ara Tatil Etkinlikleri
  23 Oca Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı'nda Ara Tatil Etkinlikleri

  Marmaris Belediyesi İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, ara tatilde olan öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Özel bir programın hazırlandığı parkta, animasyon gösterimi, deneyler ve resim yarışmaları gibi etkinlikler düzenleniyor.

 • Marmaris Hanımeli Pazarı Umut Yılı'nda Mavi-Yeşil Konseptle Açıldı
  23 Oca Marmaris Hanımeli Pazarı Umut Yılı'nda Mavi-Yeşil Konseptle Açıldı

  Marmaris Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin katkılarıyla her Salı günü kurulan Hanımeli Pazarı, 2024 Kadın Meclisi Umut Yılı dolayısıyla mavi-yeşil konseptle açıldı. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da pazarı ziyaret etti.

 • Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı
  23 Oca Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı

  Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı. Belediyede çalışan kadrolu işçilerini kapsayan toplu sözleşmede belirtilen yüzde 49.25'lik zamma ek olarak 4500 lira seyyanen zam yapıldı. İmzalanan protokolle en düşük maaş ikramiye, sosyal haklar ve izin ücreti gibi yan ödemelerle ortalama 34.529 lira oldu. Başkan Mehmet Oktay, sendikanın ricasını kırmayarak sözleşmeye artış yapılmasını sağladı.

 • Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı
  23 Oca Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı

  Marmaris Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşmeye ek protokol imzalandı. Belediyede çalışan kadrolu işçilerini kapsayan toplu sözleşmede belirtilen yüzde 49.25'lik zamma ek olarak 4500 lira seyyanen zam yapıldı.

 • Marmaris Belediyesi Ara Tatilde Ücretsiz Animasyon Filmi Gösterimleri Düzenliyor
  22 Oca Marmaris Belediyesi Ara Tatilde Ücretsiz Animasyon Filmi Gösterimleri Düzenliyor

  Marmaris Belediyesi, ara tatil etkinlikleri kapsamında çocuklar için ücretsiz animasyon filmi gösterimleri düzenliyor. Etkinliklerde çocuklar hem eğleniyor hem de tatilin keyfini çıkarıyor. Gösterimlerin yanı sıra tiyatro oyunları ve diğer etkinlikler de düzenleniyor.

 • Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nden 715 kişiye destek
  20 Oca Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi'nden 715 kişiye destek

  Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, psikolojik, hukuki ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan kadınların, çocukların ve ailelerin yanında olmaya devam ediyor. 2022 yılında açılan merkez bu zamana kadar 715 kişiye farklı konularda destek oldu.

 • Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, 715 kişiye destek sağladı
  20 Oca Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, 715 kişiye destek sağladı

  Marmaris Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, psikolojik, hukuki ve sosyal desteğe ihtiyaç duyan kadınların, çocukların ve ailelerin yanında olmaya devam ediyor. 2022 yılında açılan merkez bu zamana kadar 715 kişiye farklı konularda destek oldu. Merkezde psikoeğitimler, psikoterapi, halka açık eğitimler ve panel düzenlemeleri yapıldı. Ayrıca depremzede vatandaşlara özel psikoterapi hizmeti verildi. Kadın Danışma Merkezi, Marmaris'teki kadınlara ve ailelere ücretsiz olarak psikolojik destek ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 • Marmaris Belediyesi, Öğrenciler İçin Eğlenceli Bir Yarıyıl Tatili Programı Hazırladı
  18 Oca Marmaris Belediyesi, Öğrenciler İçin Eğlenceli Bir Yarıyıl Tatili Programı Hazırladı

  Marmaris Belediyesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler için dopdolu bir etkinlik takvimi hazırladı. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler için ücretsiz sinema gösterimi ve tiyatro oyunu gibi etkinlikler düzenlenecek. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, çocukların yarıyıl tatilini eğlenceli bir şekilde geçirmeleri amacıyla düzenlenen etkinliklere tüm çocukları davet etti.

 • Marmaris Belediyesi Yarıyıl Tatili İçin Etkinlik Programı Hazırladı
  18 Oca Marmaris Belediyesi Yarıyıl Tatili İçin Etkinlik Programı Hazırladı

  Marmaris Belediyesi, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler için eğlenceli bir etkinlik programı hazırladı. Yarıyıl tatiline giren öğrenciler için ücretsiz sinema gösterimi ve tiyatro oyunu düzenlenecek.

 • Marmaris Belediyesi'nin Halk Ekmek Büfeleri'nde 215 bin ekmek satıldı
  18 Oca Marmaris Belediyesi'nin Halk Ekmek Büfeleri'nde 215 bin ekmek satıldı

  Marmaris Belediyesi, zorlu ekonomik şartlar nedeniyle sıkıntıda olan vatandaşların bütçesine katkı sağlamak amacıyla açtığı Halk Ekmek Büfeleri'nde yaklaşık 5 ayda 215 bin ekmek satışı gerçekleşti. Büfeler, uygun fiyatlarla halka hizmet vererek yoğun ilgi gördü. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, dar gelirli vatandaşların günlük ihtiyaçlarını daha ekonomik koşullarda karşılamayı hedeflediklerini belirtti.

 • Marmaris Belediyesi Halk Ekmek Büfeleri'nde 215 Bin Ekmek Satışı Gerçekleşti
  18 Oca Marmaris Belediyesi Halk Ekmek Büfeleri'nde 215 Bin Ekmek Satışı Gerçekleşti

  Marmaris Belediyesi'nin vatandaşın bütçesine katkı sağlamak amacıyla açtığı Halk Ekmek Büfeleri'nde 5 ayda yaklaşık 215 bin ekmek satışı gerçekleşti. Büfeler, ekonomik şartların ağırlaşması nedeniyle hizmete açılmış ve son zamlarla birlikte satışlarda ciddi artış yaşanmıştır.

 • Muğla'da Amos Antik Kenti'nde 10 Amfora Bulundu
  17 Oca Muğla'da Amos Antik Kenti'nde 10 Amfora Bulundu

  Muğla'nın Marmaris ilçesindeki Amos Antik Kenti'nde yapılan kazılarda 10 adet amfora bulundu. Kazı çalışmaları devam ederken, yeni buluntular gün yüzüne çıkarıldı. Bulunan amforaların Rodos amforaları olduğu belirtildi.

 • Marmaris Çetibeli Mahallesi'ne Meydan Düzenlemesi
  17 Oca Marmaris Çetibeli Mahallesi'ne Meydan Düzenlemesi

  Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Çetibeli Mahallesi'nde meydan düzenlemesi ve mahalle meydanı yapmak için çalışmalara başladı. Proje kapsamında muhtarlık binası, çok amaçlı salon, çocuk parkı gibi alanlar da yer alacak.

 • Marmaris Çetibeli Mahallesi'nde Meydan Düzenlemesi Çalışmaları Başladı
  17 Oca Marmaris Çetibeli Mahallesi'nde Meydan Düzenlemesi Çalışmaları Başladı

  Marmaris Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Çetibeli Mahallesi'nde meydan düzenlemesi ve mahalle meydanı yapmak için çalışmalara başladı. Çetibeli Mahallesi'ne, çok amaçlı salon, muhtarlık binası, büfe, çocuk parkı gibi alanları içeren bir meydan kazandırılıyor. Projenin bahar aylarında tamamlanması planlanıyor.

 • Marmaris Belediyesi Karadere'deki Atıkları Denize Gitmeden Temizledi
  17 Oca Marmaris Belediyesi Karadere'deki Atıkları Denize Gitmeden Temizledi

  Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, yağmurla birlikte Karadere'de biriken atıkları denize gitmeden bertaraf etti. Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan dereye Marmaris Belediyesi temizlik işçisi indi ve atıkları tek tek topladı. Bu çalışma sayesinde atıkların denize gitmesi engellendi.

 • Marmaris Belediyesi, Taşlıca ve Söğüt Mahallesi'nden çocukları sanat ve bilimle buluşturdu
  16 Oca Marmaris Belediyesi, Taşlıca ve Söğüt Mahallesi'nden çocukları sanat ve bilimle buluşturdu

  Marmaris Belediyesi'nin 'Kırsal Mahalle Çocuklarımız Sanat ve Bilimle Buluşuyor' projesi kapsamında Taşlıca ve Söğüt Mahallesi'nde yaşayan 16 öğrenci, bilim ve sanatla buluştu. Proje sayesinde çocuklar, hafta sonları Marmaris Belediyesi tarafından evlerinden alınarak 55 kilometrelik yolculuk yaparak bilim, müzik, resim ve robotik kodlama gibi etkinliklere katıldılar.

 • Marmaris'te Kırsal Mahalle Çocukları Sanat ve Bilimle Buluştu
  16 Oca Marmaris'te Kırsal Mahalle Çocukları Sanat ve Bilimle Buluştu

  Marmaris Belediyesi, MAKSAD, ÜÇADER ve Eğitim-Sen Marmaris Şubesi'nin ikinci kez hayata geçirdiği projede Taşlıca ve Söğüt Mahallesi'nden çocuklar, sanat ve bilimle buluştu. Proje kapsamında, Söğüt ve Taşlıca'da oturan 16 öğrenci, bilim ve sanatla tanıştı. Marmaris Belediyesi tarafından araçlarla evlerinden alınan öğrenciler, 55 kilometrelik yolun ardından bilim, müzik, resim ve robotik kodlama gibi etkinliklerle keyifli vakit geçirdi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, projenin merkeze uzak mahallelerde yaşayan çocukların eğitimi adına önemli olduğunu belirterek, projenin devam edeceğini ve katkı sunan paydaşlara teşekkür etti.

 • Marmaris Belediyesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Sıcak Yemek İkramında Bulundu
  16 Oca Marmaris Belediyesi, Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğrencilerine Sıcak Yemek İkramında Bulundu

  Marmaris Belediyesi, final sınavları döneminde olan üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla Sağlık Meslek Yüksekokulu önünde 1000 kişilik çorba ve makarna dağıttı. Öğrenciler, Belediye Başkanı Mehmet Oktay'a teşekkür etti.

 • Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi
  12 Oca Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Başkan Oktay, yerel seçimler öncesinde zorlu bir döneme girildiğini belirterek güzel bir seçim dönemi olmasını diledi. Ayrıca, Marmaris'in yaşadığı doğal afetlerde destek olması gereken kurumların imtinalı davrandığını ifade ederek, yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi'ne CHP'den seçilecek yeni belediye başkanıyla birlikte sorunların hızlı bir şekilde çözülmesini ve yaşam kalitesinin artmasını umduğunu söyledi.

 • Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu
  12 Oca Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Çalışan Gazeteciler Günü'nde basın mensuplarıyla buluştu

  Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Oktay, yerel seçimler öncesinde zorlu bir döneme girildiğini belirterek, güzel bir seçim dönemi olmasını diledi. Ayrıca, Marmaris'in yaşadığı doğal afetlerde belediyeye destek olması gereken bazı kurumların imtina gösterdiğini ifade eden Oktay, yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi'ne CHP'den seçilecek yeni belediye başkanıyla birlikte sorunların hızlı bir şekilde çözüleceğini söyledi. Başkan Oktay ayrıca, yerel basın çalıştaylarının devam edeceğini ve Marmaris için önemli kazanımlar sağlandığını belirtti.

 • Marmaris Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Sıcak Yemek İkramında Bulundu
  11 Oca Marmaris Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Sıcak Yemek İkramında Bulundu

  Marmaris Belediyesi, final sınavları döneminde olan üniversite öğrencilerine destek olmak amacıyla Turizm Meslek Yüksekokulu önüne ikram aracı kurarak 300 kişilik çorba ve makarna dağıttı. Öğrenciler, Belediye Başkanı Mehmet Oktay'a teşekkür etti.

 • Marmaris Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Sıcak Yemek İkramında Bulundu
  11 Oca Marmaris Belediyesi Üniversite Öğrencilerine Sıcak Yemek İkramında Bulundu

  Marmaris Belediyesi, Turizm Meslek Yüksekokulu önüne kurduğu ikram aracı ile çorba ve makarna dağıtarak üniversite öğrencilerinin içini ısıttı. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, final döneminde olan öğrencilere destek olmak amacıyla sıcak çorba ve yemek ikramında bulunduklarını belirtti.

 • Marmaris Belediyesi'ne ait spor tesisleri 5 yıl boyunca binlerce sporcuyu ağırladı
  11 Oca Marmaris Belediyesi'ne ait spor tesisleri 5 yıl boyunca binlerce sporcuyu ağırladı

  Marmaris Belediyesi'ne ait spor tesisleri 5 yıl boyunca 14 bin 498 sporcu ve vatandaşa hizmet verdi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris'in sporda öncü bir kent olması için spora yatırım yapıldığını ve sporculara destek sağlandığını belirtti. Tesislerde futbol, basketbol, voleybol, yüzme gibi birçok branşta spor eğitimi verilirken, pandemi döneminde kapalı olmalarına rağmen binlerce kişi faydalandı. Marmaris Belediyesi, çocukların ve gençlerin daha konforlu ortamlarda spor yapabilmeleri için tesisleşmeyi öne çıkartarak marka kent olma hedefiyle hareket ediyor.

 • Marmaris Belediyesi Spor Tesisleri 5 Yıl Boyunca Binlerce Sporcuyu Ağırladı
  11 Oca Marmaris Belediyesi Spor Tesisleri 5 Yıl Boyunca Binlerce Sporcuyu Ağırladı

  Marmaris Belediyesi'ne ait spor tesisleri 5 yıl boyunca 14 bin 498 sporcu ve vatandaşa hizmet verdi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris'in sporda öncü bir kent olması için spora yatırım yapıldığını ve sporculara destek sağlandığını belirtti. Tesislerde futbol, basketbol, voleybol, yüzme gibi birçok branşta spor eğitimi verilirken, pandemi döneminde kapalı olmalarına rağmen binlerce kişi faydalandı. Marmaris Belediyesi, çocukların ve gençlerin daha konforlu ortamlarda spor yapabilmeleri için tesisleşmeyi öne çıkartıyor ve marka kent olma hedefiyle hareket ediyor.

 • Marmaris Belediyesi Sosyal Belediyecilik Anlayışıyla 5 Yılda Birçok İhtiyaç Sahibine Yardım Etti
  10 Oca Marmaris Belediyesi Sosyal Belediyecilik Anlayışıyla 5 Yılda Birçok İhtiyaç Sahibine Yardım Etti

  Marmaris Belediyesi, pandemi, yangın, deprem, sel gibi felaketler başta olmak üzere zor zamanlarda ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerine destek sağlayarak sosyal belediyecilik anlayışını sergiledi. 5 yıllık süreçte yaklaşık 61 bin kişiye yardım eden belediye, gıda, kırtasiye, odun, giysi, beslenme ve Ramazan ayı yardımı gibi 22 farklı kalemde destek sundu. Ayrıca pandemi döneminde küçük esnafa katkıda bulunuldu, üreticiden alınan ürünler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı ve evden çıkamayan yaşlı vatandaşların alışverişleri belediye ekipleri tarafından yapıldı. Marmaris Belediyesi, bu çalışmalarıyla başarılı bir performans sergileyerek 8. sırada yer aldı.

 • Marmaris Belediyesi 5 Yılda 61 Bin Kişiye Yardım Etti
  10 Oca Marmaris Belediyesi 5 Yılda 61 Bin Kişiye Yardım Etti

  Marmaris Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla 5 yılda birçok önemli çalışmaya imza attı. Pandemi, yangın, deprem, sel gibi felaketler başta olmak üzere tüm zor zamanlarda vatandaşın yanında olan Marmaris Belediyesi, ihtiyaç sahibi ilçe sakinlerini yalnız bırakmadı. 5 yıl boyunca gıda, kırtasiye, odun, giysi, beslenme ve Ramazan ayı yardımı başta olmak üzere 22 kalemde destek sunuldu. Pandemi dönemi çalışmalarla birlikte yaklaşık 60.980 bin vatandaşın taleplerine yanıt verildi. Marmaris Belediyesi bu çalışmalarıyla en başarılı belediyeler arasında 8'inci oldu.

 • Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri budama çalışmalarına devam ediyor
  10 Oca Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler ekipleri budama çalışmalarına devam ediyor

  Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçenin yeşil alanlarını estetik ve modern bir görünüme kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Sevgi Yolu'nda bonzai ağaçları ve çalı formlu bitkiler özel yöntemlerle budanırken, İçmeler'de ağaçlarda budama ve temizlik çalışmaları yapıldı. Çalışmaların devam edeceği bildirildi.

 • Marmaris Belediyesi vatandaşların taleplerini çözüme kavuşturuyor
  08 Oca Marmaris Belediyesi vatandaşların taleplerini çözüme kavuşturuyor

  Marmaris Belediyesi tarafından kurulan Halk Masası, vatandaşların taleplerini çözüme kavuşturarak iletişimi güçlendirmeyi hedefliyor. Kurulduğu günden bu yana 105 binden fazla vatandaşa yanıt veren birim, belediye ile ilgili istek, şikayet ve önerileri anında ilgili birimlere aktarıyor. Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü en çok talep alan birimler olurken, taleplerin yüzde 98'i çözüme kavuşturuldu.

 • Marmaris Belediyesi Halk Masası, Binlerce Talebi Çözüme Kavuşturdu
  08 Oca Marmaris Belediyesi Halk Masası, Binlerce Talebi Çözüme Kavuşturdu

  Marmaris Belediyesi tarafından kurulan Halk Masası, vatandaşların taleplerini çözüme kavuşturarak iletişimi güçlendirdi. Kurulduğu günden bu yana 105 binden fazla vatandaşa yanıt veren birim, hızlı ve kaliteli hizmet sunmayı hedefliyor.

 • Marmaris Belediyesi Halk Masası, binlerce talebi çözüme kavuşturdu
  08 Oca Marmaris Belediyesi Halk Masası, binlerce talebi çözüme kavuşturdu

  Marmaris Belediyesi tarafından kurulan Halk Masası, vatandaşların taleplerini çözüme kavuşturarak iletişimi güçlendirdi. Kurulduğu günden bu yana 105 binden fazla vatandaşa yanıt veren birim, belediyenin hızlı ve kaliteli hizmet verme hedefine katkı sağladı.

 • Marmaris Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde 5 yılda 3 bin 524 çiftin nikahı kıyıldı
  07 Oca Marmaris Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde 5 yılda 3 bin 524 çiftin nikahı kıyıldı

  Marmaris Belediyesi Evlendirme Dairesi, 2019-2023 yılları arasında 3 bin 524 çiftin nikahını kıydı. 2023 yılında 821 nikah ile en yoğun yıl yaşandı. Ayrıca, Marmaris'in tarihi ve turistik mekanları, doğal güzellikleriyle yabancı çiftlerin de tercih ettiği bir nikah destinasyonu olduğu belirtildi.

 • Marmaris Belediyesi Evlendirme Dairesi 5 yılda 3 bin 524 çiftin nikahını kıydı
  07 Oca Marmaris Belediyesi Evlendirme Dairesi 5 yılda 3 bin 524 çiftin nikahını kıydı

  Marmaris Belediyesi Evlendirme Dairesi, 2019-2023 yılları arasında 3 bin 524 çiftin nikahını kıydı. En yoğun nikah sayısı ise 2023 yılında 821 olarak gerçekleşti. Marmaris, tarihi ve turistik mekanlarıyla hem yerli hem de yabancı çiftlerin nikah töreni için tercih ettiği bir destinasyon oldu. Yabancı uyruklu çiftlerin de tercih ettiği Marmaris'te 5 yıl boyunca bin 79 yabancı uyruklu nikah gerçekleşti.

 • Marmaris Belediyesi, Beldibi İnönü Caddesi'nde yeni bir park inşa ediyor
  06 Oca Marmaris Belediyesi, Beldibi İnönü Caddesi'nde yeni bir park inşa ediyor

  Marmaris Belediyesi ekipleri, Beldibi İnönü Caddesi üzerinde 2000 metrekarelik yeni bir parkın yapımına başladı. Parkta oturma yerleri, oyun parkı, spor alanı, tartan pist, futbol sahası ve trambolin alanı bulunacak. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, parkın gençlerin ve bölge halkının gözdesi olacağını belirtti. Ayrıca, Marmaris genelinde bulunan 353 parkın da rutin bakımlarının yapıldığı ifade edildi.

 • Marmaris'te vatandaşlar halk ekmeğe yoğun ilgi gösteriyor
  05 Oca Marmaris'te vatandaşlar halk ekmeğe yoğun ilgi gösteriyor

  Marmaris Belediyesi Halk Ekmek Büfeleri, yeni yılda ekmeğe yapılan zam sonrası vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Ekmek fiyatının 10 lira olmasıyla birlikte günlük satış miktarı ortalama 3 binden 4 bine çıktı. Belediye Başkanı, halkın yanında olacaklarını belirtirken, vatandaşlar da belediyenin hizmetinden memnuniyetlerini dile getirdi.

Advertisement