MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı partisinden istifa etti - Son Dakika
Politika

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı partisinden istifa etti

MHP'nin Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, yerel seçimlere dair yaptığı açıklamada, ''Eğer bu dönem MHP'ye bir belediye verilmezse, seçim sürecinde Kocaeli'de beni göremezler'' diyerek partide büyük bir çalkantı yarattı. MHP lideri Bahçeli, ''Futbol hayatında olduğu gibi siyasette de 3 büyük kulüpte oynama geleneğini sürdürmek istiyor gibi görünüyor. Tercih ona aittir'' şeklinde tepki gösterirken, Sancaklı'nın partiden istifası istendi. Kısa bir süre sonra Sancaklı, istifa etti.

09.12.2023 21:06  Güncelleme: 22:05
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partisinden istifa etti. Yerel seçimlere ilişkin "Eğer bu dönem MHP'ye bir belediye verilmezse, seçim sürecinde Kocaeli'de beni göremezler" resti nedeniyle Sancaklı'nın MHP'den istifası istenmişti. Konuyla ilgili MHP lideri Bahçeli de "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" şeklinde Sancaklı'ya tepki göstermişti.

"GENEL BAŞKANIMIZIN TALİMATI DOĞRULTUSUNDA İSTİFA EDİYORUM"

Saffet Sancaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve Partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum. Bu vesileyle; Milliyetçi Hareket Partisine ve Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beye bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım" ifadelerini kullandı.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partisinden istifa etti

NE OLDU?

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın yerel seçimlerle ilgili çıkışı tartışmaları da beraberinde getirdi. MHP'ye Kocaeli'de belediye verilmezse saha çalışmalarına katılmayacağını söyleyen Sancaklı, "Bu dönem MHP'ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli'de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur ittifakı Kocaeli'de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz" dedi.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partisinden istifa etti
Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı

BAHÇELİ: TERCİH KENDİSİNİNDİR

Öte yandan MHP lideri Devlet Bahçeli, Sancaklı'nın sözleriyle ilgili dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu. Bahçeli, "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir" diye konuştu.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partisinden istifa etti

SANCAKLI: ALGI OPERASYONU

Sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP'li Saffet Sancaklı, söylemediği sözler üzerinden algı operasyonu yapıldığını savundu. Sancaklı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bugün bir takım taraflı medya organlarında, söylemediğim sözler üzerinden tamamen yalanlarla Cumhur İttifakına karşı yapılan olumsuz algı operasyonlarını büyük bir şaşkınlıkla takip ettim. Yalan ve maksatlı haberleri yapanlarla Türk adaleti önünde hesaplaşacağımı da özellikle belirtmek isterim.

"DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BAHÇELİ'NİN EMRİNDEYİM"

Dün olduğu gibi bugün de Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin emrinde olduğumu, Milliyetçi Hareket Partisi'nin ve Cumhur İttifakı'nın başarısı için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ettiğimi belirtmek isterim. Cumhur İttifakı'nın başarılarını çekemeyenler, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine set çekmeye çalışanlar bilsinler ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin ifade ettikleri gibi 'Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacak, Türk milleti Cumhur İttifakı'nda uzlaşacak. MHP ve Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine damga vuracaktır.' Kamuoyuna saygılarımla sunarım."

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partisinden istifa etti

SANCAKLI'NIN MHP'DEN İSTİFASI İSTENDİ

Sancaklı'nın sözleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de tepkisini çekerken, yeni gelişme yaşandı. Sancaklı'nın MHP'den istifası istendi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Sancaklı yaptığı açıklamada, "Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı'nın Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, partisinden istifa etti
MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı partisinden istifa etti

Son Dakika Politika MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı partisinden istifa etti - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (6)

 • Alper006 : Adam bir belediye verilmesi gerek demiş ne var bunda 74 7 Yanıtla
 • Suat yalın: Şeriatın kestiği parmak acımaz. 21 31 Yanıtla
 • Mahmut Yamaç: Teke'den süt sagılmaz Bal'da tuz bulunmaz Su'da ateş yanmaz 17 2 Yanıtla
 • Mustafa Dogan: Sut cekti Gol atmaya calisti ,top tribunlere gittide. 8 6 Yanıtla
 • Münir pekel: Şeyh sait bulvarı açsınlar kocaelide 2 0 Yanıtla
 • Muhammet özmen: çok doğru bir karar. isabet olmuş ?? 0 0 Yanıtla
 • CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Hayvan Varlığının Azalması Et Fiyatlarını Artırıyor
  14:40 CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: Hayvan Varlığının Azalması Et Fiyatlarını Artırıyor

  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, azalan hayvan varlığına ve bu nedenle et fiyatlarındaki artışa dikkat çekti. Gürer, yaptığı açıklamada, hayvan varlığının azalması ve yem fiyatlarının artmasıyla birlikte et fiyatlarının tırmandığını belirtti. Devletin ithalata yönelmesine rağmen et fiyatlarının düşmediğini ifade eden Gürer, hayvancılıkta gerekli önlemlerin alınmaması halinde sorunların devam edeceğini söyledi.

 • Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı
  14:37 Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi halinde hayata geçireceği projeleri tanıttı

  Gölcük Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer, yeniden seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri açıkladı. Sezer, kentsel dönüşüm projeleri, trafik düzenlemeleri, otoparklar, yeni park ve spor alanları gibi birçok konuda çalışmalar yapacaklarını belirtti. Ayrıca, gençlik merkezleri, spor salonları, tarihi binaların restorasyonu gibi projeler de hayata geçirilecek.

 • AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Umurbey'de kadın seçmenlerle buluştu
  14:35 AK Parti Milletvekili Ayhan Gider, Umurbey'de kadın seçmenlerle buluştu

  AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde kadın seçmenlerle bir araya geldi. Gider, Umurbey Belediye Başkanı İlker Uzunçakır ile yapılan sabah kahvaltısında kadın seçmenlere hitap etti. Konuşmasında, Umurbey'in ihtiyaçlarına değinen Gider, doğalgaz projesi için taahhütte bulundu.

 • Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Gazze'de Ramazan'dan Önce Ateşkese Ulaşılması İçin Ciddi Bir Çaba Var
  14:32 Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: Gazze'de Ramazan'dan Önce Ateşkese Ulaşılması İçin Ciddi Bir Çaba Var

  Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Antalya Diplomasi Forumu'nda Gazze'deki durum ve beklenen ateşkes hakkında konuştu. Diplomasinin tüm imkanlarının kullanıldığını belirten Fidan, Ramazan'dan önce Gazze'de ateşkese ulaşılması için ciddi bir çaba olduğunu ifade etti. Ayrıca, Fidan, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın daveti üzerine stratejik mekanizma toplantısı yapmak üzere önümüzdeki hafta ABD'ye seyahat edeceğini duyurdu.

 • Hamza Dağ, İzmir'deki Kütüphane Sayısını Arttırmayı Hedefliyor
  14:27 Hamza Dağ, İzmir'deki Kütüphane Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçilmesi halinde yapacağı ilk işlerden birisinin kentteki kütüphane sayısını arttırmak olduğunu belirtti. Dağ, ayrıca eğitimde vizyoner ve güçlü projeler hazırladıklarını ve çocuklara destek bursu vereceklerini açıkladı.

 • Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu
  14:26 Antalya Diplomasi Forumu 2024 Son Buldu

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu (ADF) tamamlandı. Forumda küresel meseleler, krizler ve diğer konular uzmanlar tarafından tartışıldı. Ayrıca sergiler ve etkinlikler de düzenlendi. AA standı da ilgi gördü.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda Bölgesel İşbirliğinde Kültür ve Eğitimin Rolü Vurgulandı
  14:25 Antalya Diplomasi Forumu'nda Bölgesel İşbirliğinde Kültür ve Eğitimin Rolü Vurgulandı

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, kültür, eğitim ve bilimin yanı sıra bölgesel işbirliklerinin diplomasiye katkısı ve Türk kültürel mirasının korunmasının önemi vurgulandı. Panelde konuşan uzmanlar, eğitimin uluslararası ilişkilerdeki rolüne dikkat çekerek, kültür ve eğitimin ulusların gelişimi ve refahı için belirleyici faktörler olduğunu ifade etti. Ayrıca, Türk devletleri arasındaki kültürel yakınlığın işbirliği ve ilişkileri etkilediği vurgulandı.

 • Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret etti
  14:22 Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret etti

  Konya'nın Meram İlçe Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Muhacir Pazarı esnaflarını ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kavuş, esnaflara bol kazançlar dileyerek teşekkür etti.

 • Karamollaoğlu: Ben aptal değilim
  14:22 Karamollaoğlu: Ben aptal değilim

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Sivas'ta düzenlenen bir etkinliğe yüksek hızlı trenle gelmesi üzerine, eleştirilere cevap vererek, 'Ben aptal değilim, elbette sunulan bütün imkanlardan yararlanırım' dedi. Karamollaoğlu, öncelikli olarak Sivas'ta yeni istihdam imkanı sağlayacak yatırımlara öncelik verilmesi gerektiğini belirtti.

 • Antalya Diplomasi Forumu'nda İklim Değişikliği ve Gelecek Kuşaklar Konuşuldu
  14:20 Antalya Diplomasi Forumu'nda İklim Değişikliği ve Gelecek Kuşaklar Konuşuldu

  Antalya Diplomasi Forumu'nda düzenlenen panelde, iklim değişikliğinin yol açtığı olumsuz sonuçlarla nasıl başa çıkılacağı ve küresel ısınmayla mücadele edilen dünyanın gelecek nesillere nasıl aktarılacağı konuları ele alındı. Türkiye'nin iklim değişikliğiyle mücadeledeki hedefleri ve uluslararası işbirliği, panelde vurgulanan konular arasındaydı.

 • Ali Babacan, MHP'li bir seçmenle sohbet etti
  14:17 Ali Babacan, MHP'li bir seçmenle sohbet etti

  DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, seçim gezisi sırasında Lüleburgaz'da MHP'li bir seçmenle sohbet etti. Seçmen, Babacan'a Türkiye'nin ihtiyacı olduğunu belirterek, kıymetinin zamanı gelince anlaşılacağını söyledi. Babacan ise çalıştıklarını ifade etti.


Advertisement