Film senaryolarını aratmayan olay! Vedat Kapan, sahnede ölüm haberini aldı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Film senaryolarını aratmayan olay! Vedat Kapan, sahnede ölüm haberini aldı

22.03.2023 14:23

Genç şarkıcı Vedat Kapan'ın sosyal medya hesabı hacklendi. Çalınan hesaptan önce kaza geçirip yoğun bakıma alındığı, acil kana ihtiyacı olduğu ve sonrasındaysa öldüğü aktarıldı. Tekirdağ'da konser verdiği sırada annesinin ısrarlı araması ve ağlamasıyla durumu kavrayan Kapan, sahnedeyken kendi ölüm haberini almanın şaşkınlığını yaşadı.

Ankara'da yaşayan ve Türkiye'nin birçok farklı ilinde sahne alan ses sanatçısı Vedat Kapan, filmlerde görülecek türden bir olay yaşadı. Birkaç gün önce 24 yaşındaki ses sanatçısı Tekirdağ'da konser verdiği sırada İnstagram hesabı çalındı. Hesabı çalan şahıs kendisini Vedat Kapan'ın menajeri olarak tanıtıp paylaşımlar yapmaya başladı. Önce Kapan'ın kaza geçirdiğini ve yoğun bakımda olduğunu duyurdu. Sonrasında internetten bulduğu bir kaza fotoğrafını, Vedat Kapan'ın kazasıymış gibi paylaştı. Hızını alamayan şahıs daha sonrasında da Vedat Kapan için acil kan ihtiyacı olduğunu belirten bir paylaşımda bulundu. Son noktayı ise Kapan'ın hayatını kaybettiğini ve cenazesinin Ankara Karşıyaka Mezarlığı'na defnedileceğini söyleyerek koydu.

"HESABIMI ÇALARAK ÖLÜM HABERİMİ YAYINLADILAR"

Yaşadığı süreci anlatan Vedat Kapan, hala hayatta olduğunu bilmeyen insanlar olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabım çalındı. Hesabımda benim adıma 'Öldü' denildi, öldüğüme dair paylaşımlar yapıldı. Onun öncesinde 'Ben Vedat Kapan'ın menajeri Koray Erkay, Vedat Kapan ciddi bir trafik kazası geçirdi, şu an yoğun bakımda, lütfen dualarınızı eksik etmeyin' diye bir başlıkla başladı. Bundan 1 saat sonra 'Vedat Kapan'ın acil kana ihtiyacı vardır' denildi. 2 saat sonrasında da 'Vedat Kapan daha fazla dayanamadı, Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur, tüm sevenlerine duyurulur' diye bir paylaşım yapıldı. Bunun ardından da 'Vedat Kapan'ın cenazesi öğle namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir' paylaşımını yaptılar. "

Film gibi olay! Vedat Kapan, sahnede türkü söylerken kendi ölüm haberini aldı

"HABERE İNANAN SEVENLERİM MEZARLIĞA GİTMİŞLER"

"Tamamen yalan haber. Benim sevenlerim, eş, dost ve akrabalarım ertesi gün Ankara'ya Karşıyaka Mezarlığı'na gittiler. Şu anda hala benim öldüğümü sanan insanlar var. Bu süreçte karakola gittim ve başvurumu yaptım. Sonrasında bir sosyal medya uzmanıyla görüşüp anlaştım. Bin 800 TL ödedim ve bir buçuk saat sonra hesabım olduğu gibi geri alındı. Hesaba girişlerin Rize'den yapıldığı, Rize'den birinin çalıp hesabı başka birine verdiği ortaya çıktı. Bu konunun üzerinde duruyoruz. Tüm sevenlerime söylüyorum; ben ölmedim, yaşıyorum. Daha önce başka sosyal mecralardaki sosyal medya hesaplarım da çalındı. Mavi tik onaylı bir hesabım da çalındı ama böyle bir şeyle hiç karşılaşmadım. Kim olduğunu bilmiyorum. Neden böyle bir şey yaptığını bilmiyorum. Kimseye bir zararımız yok, işimizde gücümüzdeyiz" dedi.

"ANNEM AĞLAYARAK 'OĞLUM SEN ÖLMEDİN Mİ?' DEDİ"

Olan bitenden sahnede konser verdiği sırada annesinin ısrarlı aramasıyla haber aldığını anlatan Kapan, "Tekirdağ'da sahnedeydim. Sahnede uzun uzun annem aradı. Normalde sahnede olduğumu bildiği için aramazdı. Telefonu açtım, 'Vedat'a verin telefonu' dedi. Sesi ağlayarak geliyordu. 'Anne benim' diyorum, 'Oğlum sen ölmedin mi?' diyor. Benim de daha olaydan haberim yok. O yüzden esprili bir şekilde, 'Yok anne ölmedim, ruhum konuşuyor seninle' dedim. Sonra bayağı bir ağladığı için olayın ciddiyetine vardım. Telefonu kapatıp hesabıma giriş yapmamla çıkmam bir oldu, 'Hesabınızdan çıkış yapıldı' uyarısı geldi. Telefonu bir kenara koydum ve sonrasında aramalar yağmaya başladı. Bir telefonu kapatıyordum başka bir telefonu açıyordum. En sonunda karakola başvurdum. Sabaha kadar da telefonum karakoldaydı."

YASAL YOLLARA BAŞVURACAK

Son olarak şikayetinden dönmeyeceğini ve sürecin takipçisi olacağını belirten Kapan, "Bu sürecin her zaman arkasında olacağım. O kişinin neden benimle uğraştığını, neden benim hesaplarımı çaldığını öğrenmek istiyorum. Kim olduğunu öğrenmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Film gibi olay! Vedat Kaplan, sahnede türkü söylerken kendi ölüm haberini aldı
Film gibi olay! Vedat Kaplan, sahnede türkü söylerken kendi ölüm haberini aldı
Film gibi olay! Vedat Kaplan, sahnede türkü söylerken kendi ölüm haberini aldı
Film gibi olay! Vedat Kaplan, sahnede türkü söylerken kendi ölüm haberini aldı
Film gibi olay! Vedat Kaplan, sahnede türkü söylerken kendi ölüm haberini aldı
Kaynak: İHA
YORUMLAR (1)
  • Eski Tüfek.: Basir bir senaryo...mide bulandıcı... Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Yerel Film senaryolarını aratmayan olay! Vedat Kapan, sahnede ölüm haberini aldı - Son Dakika


Advertisement