Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti - Son Dakika

Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti

17.09.2021 16:34

Bulgur ve Yunan turistler Kışlık kıyafet alımları için Edirne'ye akın etti. Kentte cuma günleri kurulan Ulus Pazarı'na alışveriş için gelen turistler, esnafın yüzünü güldürüyor.

Bulgar ve Yunan turistlerin yanı sıra çevre illerden gelen vatandaşlar, havaların soğumasıyla birlikte pazarda kaban, kazak ve bot gibi kışlık ürünleri satın almaya başladı. Geçtiğimiz aylarda Kapıkule ve Pazarkule Sınır Kapısı'nda yaşanan gurbetçi yoğunluğu nedeniyle kente gelemeyen Bulgar ve Yunan turistler, bu hafta sabahın erken saatlerinden itibaren Ulus Pazarı'na gelerek tezgahları didik didik etti. Araçlarını park ettikten sonra pazarın yolunu tutan Bulgar ve Yunan vatandaşlar, öğlene kadar alışverişlerini tamamlayıp geri dönüş yoluna geçiyor.

Bulgar ve Yunan turistlerden Edirne'ye kışlık kıyafet akını, tezgâhları didik didik ettiler

PAZAR ESNAFINA CAN SUYU OLDU

Sabahın erken saatlerinden itibaren tezgahlarını hazırlayan pazar esnafının yüzü Bulgaristan ve Yunanistan'dan gelen turistlerle güldü. Sabahın ilk ışıklarında Edirne'ye gelen turistler, deyim yerindeyse pazarın altını üstüne getirdi. Ayakkabıdan, çantaya, kışlık kazaktan, monta kadar her ihtiyacını Edirne'den karşılayan komşu ülke vatandaşları, pazar esnafına can suyu oldu. Bulgar ve Yunan turistlerin yanı sıra yerli vatandaşların da ilgi odağı olan pazarda kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte kabandan, bota, ayakkabıdan, çantaya kadar birçok ürün tezgahtaki yerini aldı.

Bulgar ve Yunan turistlerden Edirne'ye kışlık kıyafet akını, tezgâhları didik didik ettiler

"EDİRNE'DE PAZAR BAYA UCUZ"

Bulgaristan Sliven'den Edirne'ye alışverişe gelen Ralitsa Nedeva, "Edirne'yi çok seviyoruz. Her zaman geliyoruz pazarlık ve alışveriş yapmaya. Kışlık alıyoruz, çanta alıyoruz takım alıyoruz. Çok güzel. Kışlık alışveriş yapıyoruz. Bulgaristan'da kış erken geliyor. Edirne'de Pazar baya ucuz. Türkiye bize baya ucuz geliyor" dedi.

Bulgar ve Yunan turistlerden Edirne'ye kışlık kıyafet akını, tezgâhları didik didik ettiler

"İŞLER İYİ KIŞLIK ALIŞVERİŞLER BAŞLADI"

Pazar esnafı Salim Mızrak, "Komşularımız Bulgaristan ve Yunanistan'dan bu hafta yoğun gelişler var. Kışlık alışverişlerini alıp gidiyorlar. Biz de sezonu açtık. Esnafımız da memnun. Orada bir takımı 150'ye alıyorsa burada 75'e alıyor. Pazarımız çok ucuz. Pazarımız her şeyi karşılıyor. Zücaciyeden, giyimden, kırtasiyeden aradığın her şeyi buluyorsun. Bizden alt eşofman, takım eşofman alıyorlar. Toptan da veriyoruz. Perakende de veriyoruz. İşler iyi kışlık alışverişler başladı" şeklinde konuştu.

Bulgar ve Yunan turistlerden Edirne'ye kışlık kıyafet akını, tezgâhları didik didik ettiler

"HER ŞEYİ BURADAN ALIYORLAR"

Pazar esnafı İrfan Doğan, "Gurbetçi yoğunluğundan dolayı Bulgaristanlılar ve Yunanistanlılar gelmiyordu. Şimdi pazarda 2 haftadır kış sezonu ile beraber yoğunluk başladı. Bizde fiyatlar Bulgaristan'daki gibi değil. 35-40 lira onlarda 100 lira. Türkiye'ye göre paraları değer kazandı. Kışlık alışveriş başladı. Her şeyi buradan alıyorlar. 2 hafta oldu yoğunluk yaşanıyor. Geçen hafta biraz daha azdı bu hafta daha kalabalık olduğunu gördük" dedi.

Bulgar ve Yunan turistlerden Edirne'ye kışlık kıyafet akını, tezgâhları didik didik ettiler
Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti

Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (1)
500

Son Dakika

Son Dakika! Erdoğan: Son dönemde ortaya atılan anketlerde millete psikolojik operasyon çabası var 12:56 Son Dakika! Erdoğan: Son dönemde ortaya atılan anketlerde millete psikolojik operasyon çabası var Son Dakika: Erdoğan 12:45 Son Dakika: Erdoğan "ABD'den F-16 talep edildi mi?" sorusunu cevapladı: ABD'nin böyle bir teklifi oldu 12:29 "Bir sürtük için aileni bıraktın" diyen Wanda Nara, Icardi'den neden ayrıldı? İşte yaşanan olaylar
Küre dünya haritası üzerinde Afganistan'ı bulamayan Taliban üyesi dünya gündemine oturdu 11:59 Küre dünya haritası üzerinde Afganistan'ı bulamayan Taliban üyesi dünya gündemine oturdu Kazı kazandan 200 lira kazandığını zannedip bayiden parasını isterken, 200 bin lira kazandığını öğrendi 11:13 Kazı kazandan 200 lira kazandığını zannedip bayiden parasını isterken, 200 bin lira kazandığını öğrendi Kadıköy D-100'de şerit kavgası! İETT'den inen şoför, sürtüşme yaşadığı arabayı tekmeledi 10:36 Kadıköy D-100'de şerit kavgası! İETT'den inen şoför, sürtüşme yaşadığı arabayı tekmeledi
ORC Araştırma'dan önemli Z kuşağı anketi! Birinci parti ile ikinci arasında fark açılmış 10:33 ORC Araştırma'dan önemli Z kuşağı anketi! Birinci parti ile ikinci arasında fark açılmış G.Saray'ın eski hocası Tudor çıldırttı! Fark açtıkları Milan maçını yanlış hamleler yüzünden kaybettiler 10:16 G.Saray'ın eski hocası Tudor çıldırttı! Fark açtıkları Milan maçını yanlış hamleler yüzünden kaybettiler
Advertisement