Aile Şerefi'nin kötü kalpli Oktay'ı, son haliyle şoke ediyor! - Son Dakika

Aile Şerefi'nin kötü kalpli Oktay'ı, son haliyle şoke ediyor!

29.10.2019 14:58

Yeşilçam'ın efsane filmi Aile Şerefi'nde, zengin bir ailenin kötü kalpli Oktay'ını canlandıran usta oyuncu Eriş Akman, son haliyle şaşırttı.

1
Peki, Oktay karakterine hayat veren ve rolünün hakkını verdiği için yıllar geçse de nefretle hatırlanan usta oyuncu Eriş Akman, şimdilerde nasıl görünüyor dersiniz?
2
Efsane film Aile Şerefi'nde, maden suyu satarak geçinmeye çalışan yoksul bir ailenin küçük çocuğuna çarparak kaçan şımarık Oktay'ı hatırlamayanımız yoktur.
3
Kendisini reddeden Zeynep'i arkadaşlarıyla kaçırmaya çalışmış, genç kıza tecavüz girişiminde bulunmuş ve Türk seyircisini gözyaşlarına boğmuştu.
4
71 yaşındaki oyuncu Eriş Akman, artık kameranın önünde değil, arkasında yer alıyor.
5
Akman, 2015 senesinde; senaryosu ve yönetmenliğini kendisinin, yapımcılığı da kızı Zeynep Akman ve Mehmet Uzer'in üstlendiği 'Adı İnsan' isimli filmi çekti.
6
Küçücük çocuğa çarpıp kaçtığı yetmezmiş gibi bir de ailenin kızı Zeynep'e göz dikerek, izleyiciyi öfkeden deliye döndürmüştü Oktay.
7
Eriş Akman kimdir?
Eriş Akman kimdir?
İngiltere'de Mountwiev Theatre School'da, oyunculuk ve tiyatro yönetmenliği okudu. Bu süre içinde çeşitli oyunlarda oynadı ve oyunlar yönetti. Türkiye'ye döndüğünde filmlerde oynamaya başladı.

8
Akman'ın, Kolpaçino filminde yer aldığını da söylemeden geçmeyelim.
9
Yılmaz Güney'in yönettiği 'Umutsuzlar'da, bale sahnelerinin koreografisini yaptı.
10
Gazeteci yönetmen Nisan Akman ile evlendi. Eka Yapımevi'ni kurup reklam filmleri çekti. Eşinin yönettiği filmlerin senaryolarını yazdı.

11
Türkiye'de çekilen bazı yabancı filmlerin yapım sorumluluklarını üstlendi. Süpervizör olarak çalıştı.
12
Usta isim, Instagram hesabından kızı Zeynep ve kedileriyle bol bol fotoğraf paylaşmayı da ihmal etmiyor.
13
1977 de 'Aile Şerefi' adlı filmdeki başarılı rolüyle, Yerli Film Festivali'nde 'Jüri Özel Ödülü' aldı.

Son Dakika Aile Şerefi'nin kötü kalpli Oktay'ı, son haliyle şoke ediyor! - Son Dakika


YORUMLAR (3)

Diğer Galeriler

"Çıplaklar Festivali" ölümcül virüse rağmen bu yıl da yapılacak Ronaldo'nun sevgilisi sınırları zorladı! Verdiği çıplak pozlar Avrupa'da gündem oldu Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu! Türkiye'den de bir kent listeye girdi Zor nefes alıp veriyordu! 102 kilo veren gencin son hali inanılmaz Woody Allen'ın evlatlık kızına cinsel istismar iddiaları yeni belgeselle hortladı! İğrenç olay tavan arasında yaşanmış