Son Dakika Haberleri: Aile Şerefi'nin kötü kalpli Oktay'ı, son haliyle şoke ediyor!

Aile Şerefi'nin kötü kalpli Oktay'ı, son haliyle şoke ediyor!

13 gün önce

Yeşilçam'ın efsane filmi Aile Şerefi'nde, zengin bir ailenin kötü kalpli Oktay'ını canlandıran usta oyuncu Eriş Akman, son haliyle şaşırttı.

1
Efsane film Aile Şerefi'nde, maden suyu satarak geçinmeye çalışan yoksul bir ailenin küçük çocuğuna çarparak kaçan şımarık Oktay'ı hatırlamayanımız yoktur.
2
Küçücük çocuğa çarpıp kaçtığı yetmezmiş gibi bir de ailenin kızı Zeynep'e göz dikerek, izleyiciyi öfkeden deliye döndürmüştü Oktay.
3
Kendisini reddeden Zeynep'i arkadaşlarıyla kaçırmaya çalışmış, genç kıza tecavüz girişiminde bulunmuş ve Türk seyircisini gözyaşlarına boğmuştu.
4
Peki, Oktay karakterine hayat veren ve rolünün hakkını verdiği için yıllar geçse de nefretle hatırlanan usta oyuncu Eriş Akman, şimdilerde nasıl görünüyor dersiniz?
5
71 yaşındaki oyuncu Eriş Akman, artık kameranın önünde değil, arkasında yer alıyor.
6
Akman, 2015 senesinde; senaryosu ve yönetmenliğini kendisinin, yapımcılığı da kızı Zeynep Akman ve Mehmet Uzer'in üstlendiği 'Adı İnsan' isimli filmi çekti.
7
Usta isim, Instagram hesabından kızı Zeynep ve kedileriyle bol bol fotoğraf paylaşmayı da ihmal etmiyor.
8
Akman'ın, Kolpaçino filminde yer aldığını da söylemeden geçmeyelim.
9
Eriş Akman kimdir?
Eriş Akman kimdir?
İngiltere'de Mountwiev Theatre School'da, oyunculuk ve tiyatro yönetmenliği okudu. Bu süre içinde çeşitli oyunlarda oynadı ve oyunlar yönetti. Türkiye'ye döndüğünde filmlerde oynamaya başladı.


10
Yılmaz Güney'in yönettiği 'Umutsuzlar'da, bale sahnelerinin koreografisini yaptı.
11
Gazeteci yönetmen Nisan Akman ile evlendi. Eka Yapımevi'ni kurup reklam filmleri çekti. Eşinin yönettiği filmlerin senaryolarını yazdı.

12
Türkiye'de çekilen bazı yabancı filmlerin yapım sorumluluklarını üstlendi. Süpervizör olarak çalıştı.
13
1977 de 'Aile Şerefi' adlı filmdeki başarılı rolüyle, Yerli Film Festivali'nde 'Jüri Özel Ödülü' aldı.Haber Yayın Tarihi: 29.10.2019 02:58 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Survivor Hikmet Tuğsuz son haliyle hayal kırıklığı yarattı! Fit görüntüsünden eser yok Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu