Son Dakika Haberleri: Dehşete Düşüren Nazi Deneyleri!

Dehşete Düşüren Nazi Deneyleri!

7 yıl önce

O döneme ait yeni ortaya çıkan fotoğraflar

1
Nazi Almanya'sı pek çok sebepten ötürü dünya tarihinin en kara dönemlerinden biri olarak görülüyor.
2
O döneme ait yeni ortaya çıkan bu fotoğraflarda Nazilerin 'ari ve üstün ırkı' yaratmak için yaptığı deneyler ve 'işe yaramaz' olarak nitelendirilen çocukların nasıl ötanazi yöntemiyle öldürüldükleri görülüyor.
3
Hitler'in emriyle katletilen binlerce çocuğun son gördüğü şey onları öldürmek için bekleyen hemşireleri oluyor.
4
Yahudilerin imhasının baş planlayıcısı olan Dr. Heinrich Himmlerin 2. Dünya Savaşı sırasında başlattığı "Lebensborn Projesi" kapsamında, işgal edilen Polonyadan on binlerce sarı saçlı mavi gözlü çocuk ari ırk projesi için Almanya'ya getirildi.
5
Hemşirelere emanet edilen bu çocuklar daha sonra SS subaylarına evlat olarak veriliyordu.
6
Ancak "ari ırk" diye getirilen bazı çocukların yaşları ilerledikçe saçları kahverengiye dönüyordu.
7
Projeye göre bu çocukların imha edilmesi gerekiyordu. Ancak hemşireler, projenin dışına çıkmadan bu çocukları öldürmemenin bir yolunu buldu.
8
Saçları kahverengiye dönen çocuklar, gözleri bağlı veya gözlük takılarak saatlerce UV ışınlarına maruz bırakıldı.
9
Bu yöntemle kahverengiye dönen saçları yine sarı bir hal aldı. O döneme ait yeni ortaya çıkan bu fotoğraflarda çocuklara uygulanan güneş ışını terapisi net bir şekilde gözüküyor.
10
Lebensborn Projesinde tam bir Alman disiplininde yetiştirilerek asimile edilen çocuklar başarılı oldukları taktirde NAZİ subayları tarafından evlatlık ediniliyordu.
11
Başarısızlık ise ötenazi ile ölüm demekti. Ancak cellatları olacak hemşireler, bu çocukları yaşatmak için gizlice ışın tedavisi yönetimini uyguluyordu.Haber Yayın Tarihi: 19.05.2013 12:00 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Survivor Hikmet Tuğsuz son haliyle hayal kırıklığı yarattı! Fit görüntüsünden eser yok Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu