Acıpayam Myo İlk Mezunlarını Uğurladı - Son Dakika

Acıpayam Myo İlk Mezunlarını Uğurladı

7 yıl önce

Denizli Pamukkale Üniversitesi'ne bağlı Acıpayam Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi.

Acıpayam Myo İlk Mezunlarını Uğurladı, System.String[]

Denizli Pamukkale Üniversitesi'ne bağlı Acıpayam Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi.


Okulun toplantı salonunda düzenlenen mezuniyet törenine; PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakülte Dekanı Prof. Dr. Fatih Karaosmanoğlu, Acıpayam Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, Emniyet Müdürü Nusret Ertop, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Dağ, CHP İlçe Başkanı Durmuş Çağdaş, Acıpayam Kent Konseyi Başkanı Ömer Alev, Darıveren Belediye Başkanı Davut Oymak, Yeşilyuva Belediye Başkanı Ahmet Bakırtaş, Acıpayam Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Turgut Tok, öğretim görevlileri, öğrenciler ve velileri katıldı.


Törende bir konuşma yapan PAÜ Rektörü Prof. Dr. Bağcı, öğrencileri yetiştiren anne ve babaları tebrik ederek şunları söyledi. "Acıpayam benim için farklı. Benim de öğrenim gördüğüm ilçe olmasından dolayı mutluluk duyuyorum. Bugün mezun olan 12 arkadaşımıza gelecekteki hayatlarında başarılar diliyorum." Bağcı, bu yıl üniversitenin 8 bin 325 öğrenci mezzun edeceğini ve yeni dönemde de 12 bin 385 öğrenci alacaklarını belirterek, "Böylelikle Denizli'de 150 km'lik bir alanda 50 bin öğrenci ve 5 bin çalışanımızla beraber, 55 bin kişilik bir aile olacağız." dedi.


Programda öğrenciler adına konuşan okul birincisi Dilruba Aksünger ise mezun olmanın sevinci ve gururunun yanı sıra okullarından ve hocalarından, Acıpayam'dan ayrılmalarının hüznü içinde olduklarını söyledi. Aksünger, iki yıllık eğitim süreci içinde meslekleri ile ilgili gerekli olan bilgileri öğrendiklerini belirterek," Ama en önemlisi de insanın ve insanlığın değerinde kavradık. Birbirimize karşı her zaman dürüst ve doğru olmayı kısacası vatana ve millete yararlı bir bireyler olabilmeyi sorumluluklarımızı ve içinde bulunduğumuz topluma karşı görevlerimizi asla unutmayacağız. Bizlerden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen ve yanımızda olduklarını daima hissettiren ailelerimize, hocalarımıza ve belediye başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz." dedi.


Acıpayam MYO Müdürü Turgut Tok da yaptığı konuşmada, yeni bir hayata uğurlayacakları öğrencilerinin ve onlara emek veren öğretim elemanları ile ailelerin mutluluklarını paylaşmak üzere toplandıklarını belirterek, şunları söyledi. "Üniversitemiz ve Acıpayam için bugünün başka bir anlamı ise Meslek Yüksek Okulumuzun ilk mezunlarını vermesidir. Öğrencilerimize, hayatın her alanında başarılılar diliyorum."


Program sonunda okulu dereceyle bitiren öğrencilere ödüller verildi. Öğrenciler de mezuniyet coşkusunu keplerini havaya atarak gösterdi.

Haber Yayın Tarihi: 07.06.2013 07:03 Kaynak: CHASon Dakika

Ünlü Rus sunucu Vladimir Solovyov, eski Ukraynalı vekil Kovtunenko'yu programından kovdu
Son dakika: Cumhurbaşkanlığından İdlib açıklaması: Türkiye kendini savunma hakkını kullandı Son dakika: İdlib'de şehit olan 33 askerimizden 5'inin kimliği belli oldu