Son Dakika Haberleri: İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi

8 yıl önce

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof.Dr.Attila Sezgin'in görevinden ayrılması sebebiyle yerine, vekaleten Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Tunçdan Baltacıoğlu getirildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi, System.String[]

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin'in görevinden ayrılması sebebiyle yerine, vekaleten Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tunçdan Baltacıoğlu getirildi. İEÜ'de 10 yıldır birçok yeni bölümün kurulmasında öncülük eden Baltacıoğlu, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren görevi Sezgin'den devraldı. Prof. Dr. Baltacıoğlu, ilk defa İEÜ'de açılan Lojistik Yönetimi, Mutfak Sanatları ve Yönetimi gibi bölümlerin yanısıra meslek yüksekokuluyla Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin de temellerinin atılmasına önemli rol oynadı. Akademik başarılarının yanısıra iş âlemiyle aktif çalışmaları da bulunan Baltacıoğlu, bir dönem Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.


İEÜ'de 2006 yılından beri rektör lardımcılığı görevini sürdüren Tunçdan Baltacıoğlu, Prof. Dr. Sezgin'den vekaleten aldığı bayrağı en iyi şekilde taşıyacağını söyledi. Prof. Dr. Baltacıoğlu, "Akademik başarıların yanısıra üniversitemizin dünya üniversiteleri arasında gelmiş olduğu nokta da bizim için çok önemli. Türkiye'de akademik olarak başarısını kanıtlayan, AKTS etiketiyle ödüllendirilen ilk vakıf üniversitesiyiz. Bologna sürecinde pilot üniversite olduk. Bu başarılarımızı, ilerleyen dönemde daha yüksek seviyelere taşıyacağımıza inanıyorum." dedi.

Haber Yayın Tarihi: 02.01.2012 10:09 Kaynak: CHATalihsiz vatandaşın cansız bedeni "Ölüü" yazan duvarın önünde bulundu
Yaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi Adana'da yağma suçundan gözaltına alınan dizi oyuncusu, gazetecilere küfür ederek tepki gösterdi