İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi - Son Dakika

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi

02.01.2012 10:09
İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi, System.String[]

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof.Dr.Attila Sezgin'in görevinden ayrılması sebebiyle yerine, vekaleten Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Tunçdan Baltacıoğlu getirildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Rektörü Prof. Dr. Attila Sezgin'in görevinden ayrılması sebebiyle yerine, vekaleten Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Tunçdan Baltacıoğlu getirildi. İEÜ'de 10 yıldır birçok yeni bölümün kurulmasında öncülük eden Baltacıoğlu, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren görevi Sezgin'den devraldı. Prof. Dr. Baltacıoğlu, ilk defa İEÜ'de açılan Lojistik Yönetimi, Mutfak Sanatları ve Yönetimi gibi bölümlerin yanısıra meslek yüksekokuluyla Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi'nin de temellerinin atılmasına önemli rol oynadı. Akademik başarılarının yanısıra iş âlemiyle aktif çalışmaları da bulunan Baltacıoğlu, bir dönem Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

İEÜ'de 2006 yılından beri rektör lardımcılığı görevini sürdüren Tunçdan Baltacıoğlu, Prof. Dr. Sezgin'den vekaleten aldığı bayrağı en iyi şekilde taşıyacağını söyledi. Prof. Dr. Baltacıoğlu, "Akademik başarıların yanısıra üniversitemizin dünya üniversiteleri arasında gelmiş olduğu nokta da bizim için çok önemli. Türkiye'de akademik olarak başarısını kanıtlayan, AKTS etiketiyle ödüllendirilen ilk vakıf üniversitesiyiz. Bologna sürecinde pilot üniversite olduk. Bu başarılarımızı, ilerleyen dönemde daha yüksek seviyelere taşıyacağımıza inanıyorum." dedi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörlüğü'ne Vekaleten Baltacıoğlu Getirildi - Son Dakika


Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Ticaret Bakanlığı, esnafa yönelik yeni destek paketi için çalışma başlattı Yasak Elma'nın Ender'i Şevval Sam, göğüs dekolteli elbisesiyle poz verdi Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler