Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacak - Son Dakika
Güncel

Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacak

"The Weeknd" sahne adıyla bilinen, Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) İyi Niyet Elçisi sanatçı Abel Tesfaye, Gazze'ye 2,5 milyon dolarlık yardımda bulunacağını duyurdu. Yardım, 4 milyon gıda paketine tekabül ederek 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariki sağlayacak.

01.12.2023 23:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP), "The Weeknd" sahne adıyla tanınan ünlü Kanadalı sanatçı ve WFP İyi Niyet Elçisi Abel Tesfaye'nin, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacağını açıkladı.

Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım yapacak

ABEL TESFAYE'DEN GAZZE'YE 2,5 MİLYON DOLARLIK YARDIM

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken, dünyaca ünlü Kanadalı şarkıcı, "The Weeknd" sahne adıyla tanınan Abel Tesfaye alıkşlanacak bir harekete imza attı. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) İyi Niyet Elçisi olan Tesfaye, Gazze'ye 2,5 milyon dolarlık yardımda bulunma kararı aldı. WFP'den yapılan yazılı açıklamada, Tesfaye'nin Gazze'ye yönelik 2,5 milyon dolarlık yardımının yaklaşık 4 milyon gıda paketine tekabül ettiği, bu yardımın 173 bin Filistinliye iki haftalık gıda tedariki sağlayacağı kaydedildi.

Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım yapacak
The Weeknd

"GAZZE'DEKİ İNSANİ FACİA TAHMİN EDİLENİN ÇOK ÖTESİNDE"

Açıklamada, Tesfaye'nin yardımının "açlığın eşiğinde olan 1 milyon Gazzeli"ye yardım ulaştırma çabalarına önemli destek sağlayacağı ifade edildi. WFP'nin şimdiye kadar yaklaşık 764 bin Filistinliye gıda yardımı sağladığı belirtilen açıklamada, özellikle çatışmaya "insani ara" verildiğinde yardımların artırıldığı bildirildi. Açıklamada ifadelerine yer verilen WFP Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa Bölge Direktörü Corinne Fleischer, "Gazze'deki insani facia tahmin edilenin çok ötesinde. WFP yoğun çaba sarf ediyor ancak Gazze'deki açlıkla mücadele edebilmek için yardımların çok ciddi şekilde artması gerekiyor." mesajını verdi.

Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım yapacak

TUNUSLU OYUNCU, WFP İYİ NİYET ELÇİLİĞİ GÖREVİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Sanatçı Abel Tesfaye, 2021 Ekim'de WFP'nin İyi Niyet Elçilerinden biri olarak atanmıştı. Diğer taraftan, Tunuslu oyuncu Hind Sabri, İsrail saldırıları altındaki Gazze'de yaşayan insanlara karşı "açlığın bir savaş silahı" olarak kullanılmasını protesto etmek için WFP İyi Niyet Elçiliğinden istifa ettiğini açıklamıştı. Sabri, "Arkadaşlarımızla beraber, geçmişte başarılı bir şekilde çalıştığımız gibi Gazzeli çocuklar için de acil yardım çağrısı yapılmasını istedik. Gazze Şeridi'ndeki insani ateşkes sağlanması ve açlığın bir savaş silahı olarak kullanılmasını önlemek için Dünya Gıda Programının gücünden faydalanılmasını talep ediyoruz." ifadelerini kullanmıştı.

Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım yapacak

ABEL TESFAYE (THE WEEKND) KİMDİR?

Abel Makkonen Tesfaye veya tanınan sahne adıyla The Weeknd 16 Şubat, 1990 yılında dünyaya geldi. 2010'un sonlarına doğru Tesfaye, YouTube'a The Weeknd ismiyle birkaç şarkı yükledi ve bu sayede kendini tanıtmaya başladı. 2011'de dokuzar parçadan oluşan House of Ballons, Thursday ve Echoes of Silence adlı üç mixtape albümü ile beğeni topladı. 2012'de Trilogy albümü, 2011 mixtape'lerindeki şarkıların yeniden çalışılmış halleri olarak yeniden sunuldu. 2015'te Grinin Elli Tonu filminin müziklerinde yer alan "Earned It" uzun süre müzik listelerinin bir numarası olarak kaldı ve hemen ardından piyasaya çıkan üçüncü stüdyo albümü Beauty Behind the Madness ile Amerika Birleşik Devletleri listelerinde zirveye yükseldi. Dördüncü stüdyo albümü Starboy, 25 Kasım 2016'da raflardaki yerini aldı. Sanatçı"My Dear Melancholy"çalışmasını 2018 yılında ve "After Hours" isimli çalışmasını da 2020 yılında müzikseverlerle buluşturdu.

Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardım yapacak
Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze\'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacak
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Dünyaca ünlü şarkıcı The Weeknd, Gazze'ye 2,5 milyon dolar yardımda bulunacak - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Murat Kurum: Bozkurt'ta, Sinop Ayancık ve Bartın'da evleri zarar gören afetzede kardeşlerimize yeni konutlar inşa ettik
  16:27 Murat Kurum: Bozkurt'ta, Sinop Ayancık ve Bartın'da evleri zarar gören afetzede kardeşlerimize yeni konutlar inşa ettik

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Kastamonu Derneği Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Bozkurt'ta, Sinop Ayancık ve Bartın'da evleri zarar gören afetzede kardeşlere yeni konutlar inşa ettiklerini belirtti. Kurum, ayrıca İstanbul'un beceriksiz bir yönetim altında zaman kaybettiğini ve seçimlerin İstanbul'u yeniden ehil ellere teslim etmek için büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

 • Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı TSK Rehabilitasyon Merkezi'ni 9-1 Mağlup Etti
  16:25 Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı TSK Rehabilitasyon Merkezi'ni 9-1 Mağlup Etti

  Şahinbey Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı, kendi evinde TSK Rehabilitasyon Merkezi Engelli Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı'nı 9-1 mağlup etti. Kulüp Başkanı Cuma Güzel, oyuncularını tebrik ederek galibiyetin ligdeki çıkışlarını sürdürdüklerini belirtti.

 • AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın: Malatya'da ekonomik çark dönmeye başladı
  16:25 AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın: Malatya'da ekonomik çark dönmeye başladı

  AK Parti Battalgazi Belediye Başkan Adayı Bayram Taşkın, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 ilin başında gelen Malatya'da ekonomik çarkın döndüğünü belirterek, 'Organize Sanayi Bölgemiz (OSB) ve işletmelerimiz ayakta; inşallah hep birlikte Malatya'mızı ayağa kaldıracağız' dedi.

 • TGF Türkiye Golf Turu'nun 3. Ayak Müsabakaları Sonuçlandı
  16:24 TGF Türkiye Golf Turu'nun 3. Ayak Müsabakaları Sonuçlandı

  Türkiye Golf Federasyonu'nun 2024 faaliyet takviminde yer alan TGF Türkiye Golf Turu'nun 3. Ayak müsabakaları, Antalya Golf Kulübü'nde oynandı. Erkeklerde Cem Başpınar birinci olurken, kadınlarda ise Sude Bay birinci oldu.

 • Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: 'Halka dokunan projelerle güzel işlere imza attık'
  16:22 Samsun İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş: 'Halka dokunan projelerle güzel işlere imza attık'

  Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, halkın gerçek ihtiyaçlarını karşılayan projelerle başarılı işlere imza attıklarını belirtti. Demirtaş, belediyenin mal varlığında dolar bazında 4 kat değer artışı olduğunu ve kaynak oluşturarak belediyeyi işler hale getirdiklerini ifade etti.

 • Manisa'da 2. Şifalı Otlar Festivali düzenlendi
  16:21 Manisa'da 2. Şifalı Otlar Festivali düzenlendi

  Manisa'da bu yıl ikincisi düzenlenen Şifalı Otlar Festivali'ne eski TBMM Başkanı Bülent Arınç katıldı. Arınç, şifalı otların alternatif tıp kaynağı olduğunu ifade ederek, hastanelerin adının şifahane olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 'Murat Kurum'u misafir ettik, ama 31 Mart'ta anahtarını vereceğiz'
  16:21 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: 'Murat Kurum'u misafir ettik, ama 31 Mart'ta anahtarını vereceğiz'

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı'nda düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, İstanbul'un önemine vurgu yaparak, 31 Mart seçimlerinde AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum için destek çağrısı yaptı. Yumaklı, 'Biz bugün Murat Kurum'u misafir ettik. Ancak 31 Mart'ta şehrin emini olarak anahtarını vereceğiz. Ondan sonra biz misafir olacağız' dedi.

 • Balıkesirspor, Orduspor 1967'ye 4-1 mağlup oldu
  16:20 Balıkesirspor, Orduspor 1967'ye 4-1 mağlup oldu

  TFF 3. Lig 4. Grup 22. haftasında Balıkesirspor, evinde karşılaştığı Orduspor 1967'ye 4-1 mağlup oldu. Karşılaşmada Balıkesirspor, Bertuğ Bayar'ın golüyle öne geçse de Orduspor 1967, Halil Can Ayan ve Anıl Arcıoğlu'nun golleriyle ilk yarıyı 2-1 önde tamamladı. İkinci yarıda Ufuk Özcan ve Rıdvan Koçak'ın golleriyle konuk ekip skoru 4-1'e getirdi.

 • Galatasaray Daikin, Karayolları'nı 3-0 Yendi
  16:19 Galatasaray Daikin, Karayolları'nı 3-0 Yendi

  Voleybol Vodafone Sultanlar Ligi'nin 23. haftasında Galatasaray Daikin, deplasmanda Karayolları'nı 3-0 mağlup etti. Maçın hakemleri İlknur Çakar ve Engin Duman'dı. Galatasaray Daikin'in oyuncuları Lazovic, Fatma Beyaz, Eggleston, İlkin Aydın, Emine Arıcı ve Tashiro'dan oluşuyordu.

 • Adana'da seyir halindeki yolcu otobüsünde yangın çıktı
  16:19 Adana'da seyir halindeki yolcu otobüsünde yangın çıktı

  Adana'nın Pozantı ilçesinde seyir halindeyken çıkan yangında, 63 E 4144 plakalı yolcu otobüsü hasar gördü. Sürücü tarafından yol kenarına çekilen otobüste bulunan 29 yolcu tahliye edildi. Olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi ve yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.


Advertisement