Yılın İlk Günü Donacağız - Son Dakika

Yılın İlk Günü Donacağız

01.01.2012 11:14
Yılın İlk Günü Donacağız, System.String[]

Meteorolojinin son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağış görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağış görülecek Türkiye yeni yılı yağışla karşıladı. Yurdun büyük bölümünde görülecek yağışların Akdeniz, Doğu Anadolu, İç Anadolu ile Karadeniz'in iç kesimlerinde etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklığı yurdun batısında 3 ila 5 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin büyük bir bölümünde yağış görülecek. Yağışların Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Afyon, Kütahya, Isparta, Burdur çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu arada, hava sıcaklığı yurdun batısında 3 ila 5 derece azalacak.

Öte yandan, rüzgar yurdun batısında kuzey ve kuzeydoğu, doğusunda güney ve güney doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerine kadar Marmara'da kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

-KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI-

Yağışların; Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu (8)

Ankara: Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmurlu, yüksekleri ile zamanla il geneli kar yağışlı (2)

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu (10)

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (12)

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. (13)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu (12)

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu aralıklı kar yağışlı (-1)

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu (7)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, Balıkesir, Bilecik ve Bursa çevrelerinin yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgar; akşam saatlerine kadar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, İzmir ve Aydın dışında bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde iç kesimlerde karla karışık yağmur yükseklerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak Burdur, Isparta ile iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olacak. Yağışların; Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz, akşam saatlerinden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla Erzurum ve Muş çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla Diyarbakır ve Mardin çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar genellikle yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak. - Ankara

Yılın İlk Günü Donacağız

- Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Yılın İlk Günü Donacağız - Son Dakika


Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama