MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damga vurdu! Yüzde 55'le zirvede yer aldı - Son Dakika

MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damga vurdu! Yüzde 55'le zirvede yer aldı

19.10.2021 07:30

Anket şirketi MetroPOLL, Eylül 2021 Türkiye'nin Nabzı Araştırması'nda, siyasilerin beğeni düzeyini seçmene sordu. Yapılan ankette yüzde 55.5 ile en yüksek puanı alan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yine birinci sırada yer aldı. Yavaş'ı yüzde 47 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yüzde 43,5 ile İYİ Parti lideri Meral Akşener takip etti. Akşener, Ağustos ayı araştırmasında 4. sırada yer almıştı.

MetroPOLL Araştırma'nın Kurucusu ve Yöneticisi Özer Sencar, sosyal medya hesabından Eylül ayında liderlerin popülaritesi isimli anketin sonuçlarını açıkladı.

İSTANBUL VE ANKARA BELEDİYE BAŞKANLARI İLK İKİ SIRADA

Metropoll tarafından yapılan araştırmada siyasiler içerisinde beğeni düzeyi en yüksek çıkan isim yüzde 55.5 Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Mansur Yavaş'ı yüzde 47 ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu izledi.

AKŞENER 3. SIRAYA YÜKSELDİ

Aynı şirketin Ağustos 2021 araştırmasında 4. sırada yer alan İYİ Parti lideri Meral Akşener, 43,5 ile 3. sıraya yükseldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın beğeni düzeyi ise yüzde 40.8 oldu. Erdoğan'ı yüzde 33,3 ile MHP lideri Devlet Bahçeli, yüzde 31,4 ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu. DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın beğeni düzeyi yüzde 23.6, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun beğeni düzeyi ise yüzde 18.7 oldu.

HER SİYASİ İÇİN AYRI AYRI SORULDU

Sencar ayrıca araştırmaya ''Beğeni seviyesini belirlenirken her bir siyasi aktör için ayrı ayrı "………. 'yi ne derece beğeniyorsunuz" diye sorulmaktadır'' notunu da düştü.

MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! Yüzde 55'le zirvede yer aldı


Eylül ayı araştırmasında sıralama şu şekilde oldu:

MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damgası! Yüzde 55'le zirvede yer aldı

Ağustos ayında yapılan araştırmada ise sıralama şu şekilde olmuştu:

 • Mansur Yavaş (5.4)
 • Ekrem İmamoğlu (4.7)
 • Recep Tayyip Erdoğan (4.2)
 • Meral Akşener (4.0)
 • Süleyman Soylu (3.6)
 • Tunç Soyer (3.5)
 • Devlet Bahçeli (3.4)
 • Kemal Kılıçdaroğlu (3.3)
 • Özlem Çerçioğlu (2.8)
 • Selahattin Demirtaş (2.3)
 • Ali Babacan (2.2)
 • Ahmet Davutoğlu (2.1)
 • Temel Karamollaoğlu (2.0)

MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damga vurdu! Yüzde 55'le zirvede yer aldı

Son Dakika Politika MetroPOLL'ün liderler anketine Mansur Yavaş damga vurdu! Yüzde 55'le zirvede yer aldı - Son Dakika


Son Dakika

Türkiye'ye alışverişe gelen Bulgar, acı gerçeği yüzümüze çarptı: Türk parası çok değersiz 01:03 Türkiye'ye alışverişe gelen Bulgar, acı gerçeği yüzümüze çarptı: Türk parası çok değersiz 48 gündür açlık grevi yapan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin sağlık durumu kritik 00:45 48 gündür açlık grevi yapan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili'nin sağlık durumu kritik 00:33 "Kılıçdaroğlu ile helalleşecek misiniz?" sorusuna Fatih Erbakan'dan cevap: Oy almaya yönelik
Orhan Gencebay hakkındaki ortaya atılan koronavirüs iddialarını eşi Sevim Emre doğruladı 23:26 Orhan Gencebay hakkındaki ortaya atılan koronavirüs iddialarını eşi Sevim Emre doğruladı Tüm gözler Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararında! İşte ekonomistlerin son tahminleri 22:43 Tüm gözler Merkez Bankası'nın yarın açıklayacağı faiz kararında! İşte ekonomistlerin son tahminleri Dolar kuru eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan tepki toplayacak Japonya yorumu 21:42 Dolar kuru eleştirilerine AK Parti Grup Başkanvekili Özkan'dan tepki toplayacak Japonya yorumu
Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap 20:36 Erdoğan'dan S400 parça üretimi iddiaları sorusuna dikkat çeken cevap Çinli otomotiv devi aracını Türkiye'ye getiriyor! 17:10 Çinli otomotiv devi aracını Türkiye'ye getiriyor!
15:31
Advertisement